Keresés

Részletes keresés

KJ-3 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 6933
Próbáltam1éves akác+barnaszén kb (3800 cal ) később 3-éves jó száraz akác +barnaszén ugyanaz az eredmény a régi orosz kazánnal ugyanazzal a tüzelővel már 70-80 fokos volt a víz sőt.

A radiátorok régi típusú tagos lemezradiátorok nem hinném hogy túl lenne méretezve mert akkor rövid idő alatt fűtené fel a helyiségeket akkor tudnám kiszámolni ha tudnám tagonként hány watt és összehasonlítanám a szoba hőigényével .
A vízhőfokkal az a gond hogy vegyesnél 60-90 között van az ideális előremenő vízhőmérséklet még a saját gépkönyve szerint is ( 60 fok az üzemi hőmérséklet) .
50 fok körül még kátrányosodhat, a lakás meleg volt de 19,5 fokos belső és 10-12 fokos külső hőmérsékletnél produkálta ezt a kazán.
-10-ben megfagyok?????
Tanácstalan vagyok a forgalmazónak írt levelemre még nem reagálta nem kapkodják el.
Előzmény: Törölt nick (6917)
KJ-3 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 6932
Ha az emeletet lezárom akkor feljebb megy a hőfok.
Előzmény: halaloszto (6916)
KJ-3 Creative Commons License 2010.05.04 0 0 6931
Elnézést mostanában nem voltam net közelben.
A pillangószelep, huzatszabályzó teljesen nyitva.
Szerintem a kazán nem tudja azt ami a gépkönyvében le van írva
Ha puffer tartályom lenne kw -onként 40-50 liter vizet szoktak számolni a kazán 21,5kw fa 26,2szén ha csak 20kw -tal számolok és 30liter vízzel ami egyből a pufferba nyomja 600litert kellene felfűtenie nem 300-at.
Köszönöm a segítséget megpróbálok minden hibalehetőséget kiszürni mert véleményem szerint a kazánnal van gond. Nem fogom magam hagyni vannak ettől sokkal drágább kazánok de nekem ez a 120000 ft -os vételár sem volt kevés főleg úgy hogy nem tudok vele rendesen fűteni. Egyetértek kisebb átmérőjű csövek megfelelő hőfok, faspórolás csak sajnos az átalakítás igen sokba kerülne. Egyébként van benne szivattyú amely állítható fokozatú kipróbáltam mind a 3 állásban de sehogy nem ment feljebb mint 50-55 fok. Ja és a kazán gépkönyvébe sem írták bele hogy csak 100-120 liter vizet tud felfűteni mert ha igen meg sem veszem.
Bosszantó régen nem voltak ilyen gondok.
Elnézést ha hosszúra sikerült de kicsit elkeseredtem.
Előzmény: siokemeny (6915)
Vezo228 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 6930

Értem, köszi.

 

Baj nem hinném, hogy lesz, de fura több százezerért ilyen szerencsétlen megoldásokat "megvenni".

Lehet, hogy kigondolok valam megoldást arra, hogy magától is fezsüljön be az a két ajtó valahogy...

 

Előzmény: Csabikuci85 (6929)
Csabikuci85 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 6929
Szia!
Nálunk is dettó ez van, van benne olyan fél cm lötyögés biztos. Ráadásul az egyik samott tisztítóajtó csatlakozónk külső síkja olyan szinten csavarodott, hogy oda lehetetlenség fixen illeszkednie az ajtónak. Tény, hogy én sem ezt vártam, ezzel együtt nem gondolnám hogy bármi baj lenne majd belőle.
Előzmény: Vezo228 (6927)
Vezo228 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 6928

Volna még egy kérdésem.

 

A kéményem tervezett magassága a padlótól 8,30 m. 

A kérdésem az az, hogy a felső tisztító ajtót hová tetessem be? Ugyanis a tetőtérbe (a záró födém és a tetőszerkezet közé) nem lehet kijutni az alacsony maradék magasság miatt, így kibúvónyílást sem szeretnék. Innentől meg csak a tetőtérbeépítésbe (felső lakószint) jöhet szóba, de ott pont egy nappali lesz. Nem derogálna oda tenni, nem is zavarna, de van-e értelme, hiszen onnantól még kb 4,5-5,0 m marad a kémény tetejéig.

 

Mi a teendő?

Vezo228 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 6927

Szia!

 

Olvasom, hogy Te is LSK-t építtettél a héten. Én is, de van egy kis gondom.

Nevezetesen az a problémám, hogy az ásvángyapot előlap, ami a tisztító ajtó mögött van (két fülű, befeszülő ajtóka), no ez lötyög.

 

Értem, vagyis gondolom, hogy maga az ajtó szorítja és tartja a helyén, de nem kéne ennek magától is ott maradnia, kicsit becuppanni? Jelenleg, ha a tisztítóajtóval szorítom a helyére, akkor kinyitáskor az szépen kiborul onnan, meg zárásákor sem igazán ellenőrizhető a biztos, légmentes záródás.

 

Nálad hogy van ez?

Esetleg más is szaladt már bele hasonlóba?

Előzmény: Csabikuci85 (6921)
Émile Creative Commons License 2010.05.02 0 0 6926

  Ahol az alapokat is méretezik.

 Semmi kölöngesség.

 Habár mivel a kémények általában a ház belsejében vannak,  a fagyhatár nem szentírás, így az alapoknál kevésbé kényes !!

Előzmény: fapeter (6925)
fapeter Creative Commons License 2010.05.02 0 0 6925

Sziasztok!

Hol találok információ(ka)t arra, hogy hogyan kell egy kémény alaptestjét kiszámolni.

KalásziM Creative Commons License 2010.05.02 0 0 6924
  Hiszem, hogy az alábbi   egy errodált kémény ??
bodaúr Creative Commons License 2010.05.01 0 0 6922
ELŐBBI pár napban azzal oltottak le itt a fórumozók hogy gyúlékony besorolású az EPS de a kéményseprőnek sem kéne ilyenekkel dicsekedni :D
Előzmény: Csabikuci85 (6921)
Csabikuci85 Creative Commons License 2010.05.01 0 0 6921
Sziasztok!

LSK kéményt építettünk a héten. A födémen történő átvezetés után (mivel régi kémény helyébe lett) minden oldalon maradt 3-8cm közötti hézag. Azt mivel lehetne kitölteni?? Arra gondoltam, esetleg EPS-t tennénk köré, így végülis nem lenne a kéménynek merev kapcsolata a födémmel. Szabad ezt?? Ha nem, ki mit javasolna??

köszi
halaloszto Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6919
viszont ha 50 fokos vizzel fut, szetkatranyosodik a kemenye...

vajk
Előzmény: Törölt nick (6917)
halaloszto Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6916
es ha elzarod a radiatorokat?

vajk
Előzmény: KJ-3 (6914)
siokemeny Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6915
Üdv!

Ha a tüzelési szokásod megfelelő, tehát nincs lefojtva a kazán égési levegő szabályzója, illetve a füst szabad áramlása (pl pillangószeleppel), tehát a legintenzívebb égés mellett is fennáll a probléma akkor így első blikkre a hatalmas vízmennyiség lehet az oka annak, hogy nem tudod a megfelelő hőmérsékletűre melegíteni a vizet. A kéményednek ehhez nem sok köze van, bár nem szabványméret, de ez ebben az esetben nem oszt, nem szoroz.

Kisebb átmérőjű csövek + szivattyú = megfelelő hőfok, faspórolás!!!
Előzmény: KJ-3 (6914)
KJ-3 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6914
Tisztelt Siókémény!
Vegyes tüzelésű kazán topicon ajánlották hogy téged kérdezzelek ( A kéményes topicot,Siókémény vérprofi:)))))
Van egy Maximus 4 tagu kazánom ,nem tudom 55 fok fölé fűteni a kazánt ill a vizet a rendszerben. 1 éves elég száraz akác a tüzelő +barnaszén .
300 l víz van a 2" -os gravitációs rendszerben ,a kémény10 m tégla 27x14-es(belső) a huzat jó szakember ellenőrizte. A lakás hasznos alapterülete 76m2 +tetőtér 51m2=127m2 8cm homlokzati hőszigetelés mind a 2 szinten +15cm a födémen.
A kw számítás alapján 19kw elég lenne a kazán állítólag fa 21,2 szén 26,...
Mi lehet a probléma ??????
Sokan mondták hogy a kémény kicsi és hogy ilyen méret nincs.
Megmértem nekem a belső 14x27 (+-1cm) a külső mérete 38x51 ebből ha levonom a tégla 12 cm -es vastagságát akkor ugyanezt az eredményt kapom.
51-(2x12)=27
38-(2x12)=14
5 téglás kémény
Szeretném a tanácsodat illetve a véleményedet kérni .
Segítségedet előre is köszönöm!
Vezo228 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6913

Köszi!

 

Előzmény: siokemeny (6912)
siokemeny Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6912
Szeva!

Töltsd le a leier alkalmazástechnika nevű pdf fájlt a honlapukról, megtalálod benne a választ a kérdésedre. Egyébként utólag kell kivágni flex-szel
Előzmény: Vezo228 (6910)
KalásziM Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6911

  Hát mint vállalkozó nyilván kételkedsz az állításomban.

 

 Melyik tétel a fals ??

 

 A kidugó állvány mi ?

 én állásnak nevezném.

 

 Nálam egyébként mivel palafedés van, a bontásos állvány nem lett volna praktikua.

 Egyszrűen a pala tetejére telepítettem az állást. természetesen a megcsúszás ellen rögzíteni kellet, de mivel a kémény majdnem a gerinc mellet volt nem volt nagy magasság, mármint a kinyúlás. Szépen megoldottam.  igaz nem  15 sor volt hanem csak 6 ami át lett építve.

 A palára egyébként mint a himestojásra kellet vigyázni.

 

 

  Más  :

 Anno amikor építkezetem  - egy un. hozzáépítés - az ácsom nagyon rendesen dolgozott ( ács és tetőfedő volt ). De a bádogos.

 

 Hát az rém éllam volt. nem tudott élhajlítani nem szegescselt csak forrasztott stb.

 ja pl. a régítetőnél - mivel nem volt segédje a szegelésnél nem volt aki ellentarson, így ez is meglátszott a munkáján.

 Mondtam "ember miért nem szólt  - ellentartottam volna."

 

 

 

 Amúgy  ismered a a pala bontót (bontóvas ) - kéne egy hol tudnám megvásárolni  ?

Előzmény: Dockworker (6908)
Vezo228 Creative Commons License 2010.04.30 0 0 6910

Sziasztok!

 

Tegnap érkezett meg a Leier LSK kéményem, kompletten.

Ahogy (még "becsomagolva") átnéztem, az tűnt fel, hogy sem a tisztítóajtó fogadására, sem a füstcső befogadására nincs olyan elem, amibe ki lennének alakítva a nyílások.

 

Ez így természetes és majd úgy kell valamivel lyukakat ütni?

Vagy kéne legyen a raklapon olyan elem, ami fogadja a füstcsövet és a tisztítóajtót?

 

vfreak Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6909
Ez engem is igencsak érdekel.
A gáz tervező elhajtott a francba, amíg nincs kész a kémény és nincs meg a szakvélemény.
Szóval kezdjük a kályá... akarom mondani kéménynél...

Tud valaki olcsó papírral rendelkező kéményszerelőt?
Az anyag fix (gyári), "csak" össze kellene dugni... szerintem.

vfreak
Előzmény: eastside- (6907)
Dockworker Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6908
Kalászi azért megnézném,hogy a kezedbe adok 7 rugót és te magadnak milyen kéményfej átépítést csinálsz belőle fedlapozva fugázva,esetleg kidugo állványzattal :)
eastside- Creative Commons License 2010.04.29 0 0 6907
Igen ezt értem node ahogy én felfogtam van aki gyártja a kéményt és van aki szereli és ezek a személyek praktikusan nem egyeznek meg. Tehát kétféle eset fordulhat elő:

1. Vevő vesz egy kémény a gyártótól, hazaviszi, ott beszerel(tet)i, kéményseprőnek tetszik = mindenki örül
2. Vevő keres egy kéményest aki megveszi, leszállítja, beszereli, elintézi az engedélyt = mindenki örül

Végeredmény majdnem ugyanaz DE mivel ingyen ebéd nincs a 2.esetben vevő pénztárcája jelentősen vékonyabb lesz mint 1.esetben.

Sajnos kishazánkban a vevő nem árt ha érti a folyamatot különben valaki biztos baleknak fogja nézni. Műszaki emberként a műszaki részét a feladatnak azt hiszem felfogtam, csak az a fránya bürokrácia ne lenne...

Aki csinált már ilyent mi volt az ügyintézés menete?
Előzmény: KalásziM (6893)
gmkiev Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6906

"Vele úgy szeretnék szerződni, hogy megkapja a pénz 2. felét, ha a kezembe adja az elfogadott szakvéleményt."

 

De minek a második felét?

A globál összegnek?

Az anyagnak?

Vagy a munkadíjnak?

Mert azért az nem mindegy!

Előzmény: vfreak (6904)
vfreak Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6905
Még egy dolog.

Amiért ennyire szeretnék belefolyni a dolgokba:

1. Ha nem tudod, mit hol mennyiért lehet a hivatalos szervekkel intézni, a vállalkozsók megvezetnek. Hidd el. És még az is lehet, hogy nem lesz hivatalos.
2. Egy hőszigetelő cégnél dolgozok, mint főmérnök. Tök ciki, hogy nem tudom, hogyan mennek ezek a dolgok hivatalosan Magyarországon. Milyen vizsgálatok kellenek, milyen szabványoknak kell megfelelni, ...

Tehát mondhatjuk, hogy házi feladat, mellesleg így én vagyok a fővállalkozó, amivel 10-20%-ot megtakarítok (esetemben 0,7-1,5 millió Ft).

vfreak
Előzmény: Émile (6887)
vfreak Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6904
Kedves Émile,

A tervező én vagyok.
Én számoltam ki a falfűtést szobánként, a fűtőkör nyomásesését és hogy elbírja-e a kazán belső szivattyúja, ...

Különben van olyan kazán, ahol a 60/100-as kéményt el lehet vezetni 10 m-t (vagy lehet, hogy elírták a szerelési útmutatóba???).
A 80/125-öst 12 m-t.
Ezek egyenértékű csőhosszak.

Azt hallottam a gáztervezőtől (mert hogy olyan is kell 2-3 vonal miatt), hogy függetlenül attól, hogy előre gyártott, a gyártó által bevizsgált magasságon belül vagy, a gázművek persze a főkésztűzzel egyetértésben 4 méter magasság fölött tervezést ír elő.
De ezt majd a kéményes megmondja.
Vele úgy szeretnék szerződni, hogy megkapja a pénz 2. felét, ha a kezembe adja az elfogadott szakvéleményt.

Szerintem fair.
vfreak
Előzmény: Émile (6886)
gmkiev Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6903

Épp ezt akarom megértetni a "nagyérdeművel"!

Ja, és kéményseperőékkel is néha.

Előzmény: Dunit (6902)
Dunit Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6902

 Ha nincs villany általánan a gázkazánok se mennek.

 

 Amúgy tartalék fűtésre legjobb egy jó cserépkályha !!

Előzmény: gmkiev (6901)
gmkiev Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6901

Attól, hogy sok van már belőle kidobva, még nem képvisel használati értéket!:)))))

Este eláll a gáz reggelre meleg van!

Ha este eláll az elektromos áram, akkor azonnal súlyzózhatsz a több mázsa hőtároló téglával, és máris kimelegedhetsz.

Praktikus, és occccccó!:))))

Előzmény: Törölt nick (6899)
KalásziM Creative Commons License 2010.04.28 0 0 6900

  Temészetesen a fedlap 70kg - betonból. Igényesebbek csinálhatják műkőből. Ott  sóder helyett kőpor, portlandcem.  helyett fehér cement - és a még igényesebbek akár csiszolhatják is.

 

 

 Na de minek  ??

 

 

 Szóval el lehet szórakozni vele !

Előzmény: KalásziM (6898)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!