Keresés

Részletes keresés

gardonyim Creative Commons License 2014.08.17 0 0 17099

Zsendülés után már nem ajánlott Quadris-szal (vagy bármilyen más felszívódóval) fújni.

Előzmény: JelenikD (17098)
JelenikD Creative Commons License 2014.08.17 0 0 17098

Nem voltam a szőlő közelébe nyaralás miatt két hétig, és mintha csak erre várt volna minden rosszaság. A lisztharmat még az eddiginél is jobban pusztított, a sok(nagyon nagyon sok) esőtől rengeteg szem szétpukkant, a vadak nekiálltak bemászkálni....

Quadris jó még ilyenkor lisztharmat ellen? Mert akkor holnap veszek.

jános 55 Creative Commons License 2014.08.17 0 0 17097

A beteg leveleket és hajtásokat természetesen szedd le, hogy tovább ne fertőzzenek. Többnyire a friss hajtásokon szokott lenni fertőzés azok pedig már nemigazán kellenek.

 

Előzmény: Laja73 (17092)
g.anti56 Creative Commons License 2014.08.16 0 0 17096

Ezerjó

g.anti56 Creative Commons License 2014.08.16 0 0 17095

Zöld fürtű

g.anti56 Creative Commons License 2014.08.16 0 0 17094

Pozsonyi fehér

Zalancelot Creative Commons License 2014.08.16 0 0 17093

Csak annyi esett?

:-)))))

Előzmény: medveger (17085)
Laja73 Creative Commons License 2014.08.16 0 0 17092

RAMBO, jános 55 - hú, nagyon köszi, akkor megnyugodtam. A Flóra már lila, de nem tudom eldönteni, hogy a betegségtől, vagy már érik. Kicsit korai lenne még, bár idén minden hamarabb történik. 

Amikor ilyen betegség van, azért el szokták távolítani a beteg leveleket, hajtásokat, nem?

Thx again

juhosttt Creative Commons License 2014.08.16 0 0 17091

Ha valami késői fajta és a fürtöt támadta meg, (az ez-az-ból nem derült ki mi az), akkor még érdemes lehet. Ha korai fajta és pár levélen mondjuk peronosz van, akkor nem érdemes. Ha nagyon előtört, akkor is max a szüret után, hogy a tőke még tudjon raktározni a következő évre.

Előzmény: taormina001 (17090)
taormina001 Creative Commons License 2014.08.16 0 0 17090

csemegeszölöt ilyenkor permetezünk még?

Ez-az látszik rajta elég diffúzan, de nem súlyos.

juhosttt Creative Commons License 2014.08.15 0 0 17089

Én se vagyok profi félre ne értsd!

Én is tanulok innen, tanulok könyvekből és nagyon sokat tanulok a hibáimból...

Első körben az új telepítésű szőlőknél én a réz/kén kombót elhagynám, mivel azok perzselni tudnak és szvsz úgy rémlik, hogy az a növekedésben is képes picit visszafogni.

Továbbá tekintettel h még 2-4 évig nem fog teremni, így sztem nem kell annyira bio meg öko szemlélet. Én ilyenkor 1-3 felszívódóval mennék, hogy tutira mennyek, továbbá hogy a gyökérfejlesztésre és a lombozatra is tudjon gyúrni a tőke.

 

Amúgy locsolni addig tök felesleges amíg a hajtás nincs legalább 3-5 levesen. Ezt sok esetben csak nyár közepére éri el. Ha addig nem szárad ki, akkor gyökere van, ahol már érdemes locsolni. De az erős, szárazságtűrő fajták megélnek akkor is ha nem locsolod.

Előzmény: drotszamaras (17087)
Gudora Creative Commons License 2014.08.15 0 0 17088

Sziasztok!
Én a múlt héten pénteken, permetezés előtt végigjártam a zalagyöngye vágót, és minden fürtről egyesével leszedegettem a kirepedt szemeket. ( 150 tőke)
Szombaton éjjel és vasárnap délelőtt is volt egy rövid, de annél kiadósabb zápor. Tegnap előtt csak a sorok elején láttam újabb repedt szemeket, a sorok közepén az időjáráshoz képest jól néznek ki a fürtök, de lélekben, és testben készülök a korai szüretre a zalagyöngyében. A rizling viszonylag jól bírja, de az álmom, az októberi szüret most nem tűnik elérhetőnek. Ha csak az idősebb hölgyek meg nem kegyelmeznek, egy kis szép ősszel.
Más: én is halottam, hogy az akác oszlopok is kaphatnak gombás fertőzést, ami tovább terjedhet a tőkére. Hallottatok már erről? Most már az oszlopokat is kell permetezni?
Várakozási idő van??? :-))))))))
Ez már-már őrület.

drotszamaras Creative Commons License 2014.08.15 0 0 17087

Nem tudom ,hogy meg égett volna! 5 literes permetezőbe3ml permetszert raktan. Ez sok lehetett neki? Az ubira is ezt szortam meg a nagy szőlőre is. Valanikor mácius elején amikor a dugványozást kérdeztem akkor csak azt írta valaki,hogy rakjam le mind az öt szemet és locsoljam! Én most ezt a permetezést csak magam találtam ki . De most mit tehetek a megmentésért ? Én a nagy szőlőmet sem permeteztem meg csak rézgáliccal de azt már másodszor az iskolát pedig csak egyszer.Tudom ez nevetségges de sajnos én nem értek a szőlő termeléshez és csak az itt adott tanácsokból próbálok termeszteni. A nagy szőlőt még érdemes valamivel meg permetezi esetleg ? 

Előzmény: juhosttt (17077)
granov Creative Commons License 2014.08.15 0 0 17086

Zsendüléskor (10 napja) kapott Cabrio Top-ot és most (kopp-kopp) nem látok semmi bajságot. Csak ami a tavaszi/virágzáskori lisztből maradt. Ezzel a Cabrio-val meg kénnel sikerült megfognom a lisztet júniusban.

Amik kirepedtek azok be is száradtak. Élő fürtbetegség ezt az egyet találtam:

 

Ezt nem tudom mi a kórság, a mellette lévő tőke már hiányzik (sajnos több hasonló is van):

medveger Creative Commons License 2014.08.15 0 0 17085

A tegnapi eső nálunk.

Én még bizakodom, bár egyre kevésbé van miben...

 

RAMBO Creative Commons License 2014.08.15 0 0 17084

Én Championt használok, de ennek ellenére van nálam is minden, mint a bazárban. Olyan betegségek jelennek meg, amiket nem is láttam még a szőlőmben: pl. orbánc! De komoly fejtörés volt a kései perenoszfertőzés felismerése is, egy pillanatra be is szartam, hogy elért hozzánk az aranyszínű sárgulás. Ezt azonban csak az új telepítésen láttam, ott kevesebbet permeteztünk, de arra rámentem most is (Dithane), mert kellett neki. 

 

A szőlőszemek duzzadnak, már teljesen elvékonyodott a héjuk, szerintem le fog folyni a tőkékről az idei termés. Tegnap nálunk több mint 40 mm (!) esett (megtelt a csapadékmérő pohár, ezért nincs pontos szám). Ha innentől szeptember végéig egy csepp sem esne, akkor hinnék a szüretben. 

Előzmény: gardonyim (17083)
gardonyim Creative Commons License 2014.08.14 0 0 17083

Ez a mai eső már rohadtul nem hiányzott. Rengeteg frissen kivirágzott peronosz foltot láttam a hét elején, félek, hogy most teljesen berobban, és leviszi a teljes lombot. Sajnos idén azt vettem a fejembe, hogy támogatom a hazai ipart és a magyar szellemi termékeket, ezért réznek a Bordói Neo nevű csodaszert használtam. A hatása olyan, mintha ki sem fújtam volna. Jövőre visszatérek a réz-hidroxidra vagy a réz(I) oxidra.

Az ESCA helyzet nálam felemás: fent a szőlőben csak egy tőkét támadott meg (és azon mintha már tavaly is láttam volna tünetet), de lent a nyaralónál két - korábban teljesen tünetmentes - tőkét nagyon durván elkapott. Ez 36 tőkéből elég rossz arány. Külön bosszant, hogy az egyik életem első sikeres oltása.

 

Üdv,

Előzmény: RAMBO (17074)
RAMBO Creative Commons License 2014.08.14 0 0 17082

Francokat. Kicsit nehezebben készül fel a tőke a télre, de ennyi. Ha az idei termésed nem fertőzött, akkor akár be is érhetne (ha sütne a nap szépen).

Előzmény: Laja73 (17079)
granov Creative Commons License 2014.08.14 0 0 17081

Köszönöm, ezt a hajas dolgot már mintha hallottam volna.

Vszeg a rajta lévő zsíradék szaga nagyon emberi.

 

Hirtelen hajat most nem hiszem, hogy tudok e szerezni, de erre "hajazva" van egy gondolatom ami ugyancsak emberszagú és "kéznél" van: kivágott Pet palackba szivacs, szivacsra "sárga folyadék", S Ez  fellógatva az oszlopokra.

Előzmény: jános 55 (17078)
jános 55 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 17080

Szerencsére, ettől még a jövő évet nem kell temetned, ne keseredj el.

Előzmény: Laja73 (17079)
Laja73 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 17079

Hello

Bocsássátok meg a városi hülyegyerek kérdést, de a mostani peronoszpórám csak annyit jelent, hogy az idei évet buktam, vagy annak a tőnek game over?

jános 55 Creative Commons License 2014.08.14 0 0 17078

Üdv.

 

Pár évtizede, egy munkatársam idős nagyapjánál voltunk a szőlőben. Ott láttam a sorok végein kis "labdákat" felakasztva az oszlopra. Nem tudtam, hogy mik azok, ezért megkérdeztem, Kiderült, hogy az őzek ellen védi a szőlőt. A fodrásznál összeszedett haj volt kis hálókba csomagolva és felakasztva. A tájékoztatás szerint ha "emberszagot éreznek menekülnek". Nos kb kettő éve a szomszédom szőlője a kiserdővel határos és ő is panaszkodott, hogy az őzek bejárnak a szőlőbe. Eszembe jutott ez a módszer javasoltam neki. Ő is kihelyezte a hajat és azt mondja, hogy azóta nem jönnek az őzek. Persze az is lehet, hogy más okból, de tény, hogy nincsenek, nem rágják a szőlőt. Szerintem egy próbát megér.  

Előzmény: granov (17061)
juhosttt Creative Commons License 2014.08.14 0 0 17077

Lehet megperzselted. Én a dugvány és oltvány szőlőt nem permetezem réz-kénnel, nehogy megégessem a gyenge hajtását. (Még este sem). Idén csak 1x kapott quadris-t 1x eclair-t 1x mistert. Bár sztem liszt harmat ellen itt elég hanyag voltam.

Viszont a sok éves szőlőknél csak pár napja láttam peronoszt, azt is inkább a fejművelésű tőkéken és csak az ezerjón. 

Egyetlen egy liszt harmatos fürtöt láttam eddig, a mathiasz jánosné muskotályon, azt le is szedtem és kuka... 

 

Előzmény: drotszamaras (17075)
BZoltan Creative Commons License 2014.08.14 0 0 17076

3-4 hetente vad ellen fújni? Ilyen évben mint az idei, kinek van erre ideje? A talajtömörítésről most nem is beszélve.

Előzmény: villamosjegy (17068)
drotszamaras Creative Commons License 2014.08.14 0 0 17075

Üdv mindenkinek!

Kezdő vagyok a szőlészetben! Van 30 db iskoláztt veszöm,ami 5 szemes volt és mind az öt szemet a földbe raktam . Van is mostanra rajtuk 20 -40 cm es hajtás,ōntöztem és bordói lével meg is permeteztem. De most sárga a végei és barnák a levelek már ami még fentvan. De ami érdekes van mégvan kető biankám is ami nem tudm hány  éves de ezeken semmi sem látszik pedig az iskola el,ejében van . Segítségeteket előre is köszönöm.

RAMBO Creative Commons License 2014.08.13 0 0 17074

Nálunk a sok esőtől kezdenek felrobbanni a szemek. Jó csapadékos év ez az idei. A múlt vasárnap megettem az első szem gohér szőlőt. Rézkén íze volt :) Vicces, de a sárfehér is érik. Viszont megjelent a szőlőorbánc, ami azóta nem volt itt, mióta én gazdálkodok. A kései perenosz is jelentkezett (könnyű összekeverni valamilyen mozaik fertőzéssel), egészen vicces, mi mindentől sárgul-barnul a szőlő levele. Az ESCA is öldököl, idén mindennél nagyobb erővel. 

granov Creative Commons License 2014.08.13 0 0 17073

Háát ahogy olvasom: "háromleveles hajtásállapottól a virágzás kezdetéig "

Hatóanyag: állati zsiradék.

Ez tavasszal biztosan nagyon jó, de most kétségeim vannak a borra gyakorolt hatásáról.

Mindenesetre köszönöm az ajánlást, mert vannak olyam részek ahol tavasszal is kárt okoznak.

Előzmény: villamosjegy (17071)
alfi13 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 17072

Ez a szer a mókusok és a pele ellen is hatásos mert én ezekkel küzdök.

Előzmény: villamosjegy (17068)
villamosjegy Creative Commons License 2014.08.13 0 0 17071

Ha jól tudom nulla évijű a készítmény, de ezzel nincs tapasztalatom, mert nekem tavasszal szoktak kárt okozni a vadak, ilyenkor már békénhagyják az állományt. Remélhetőleg idén is így lesz.

Előzmény: granov (17070)
granov Creative Commons License 2014.08.13 0 0 17070

A lepermetezett növényt mennyire eszi az ember?

Mert érésben lévő alma esetén ugye van egy mosás az evés előtt de szőlő esetén?

Nem zavar bele a szüretbe?

Előzmény: villamosjegy (17068)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!