Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

reseller Creative Commons License 2005.06.26 0 0 411
Sziasztok! Az autómban egy Wheels HC-777 típusú riasztó van, de sajnos nincs róla leírásom. ( programozás, jumperek, bekötés). Nagyon megköszönném, ha valaki tudna abban segíteni, hogy hogyan lehet hozzá leírást szerezni.
Korci_PÉCS Creative Commons License 2005.06.26 0 0 410
Mail ment. Korci.
Előzmény: bacskait (409)
bacskait Creative Commons License 2005.06.26 0 0 409
Szia,

Átállítottam, de eddig az volt. Ebyébként bacskait@freemail.hu cím, ha megviccelne az index.

Tibi
Előzmény: Korci_PÉCS (408)
Korci_PÉCS Creative Commons License 2005.06.26 0 0 408

Szia bacskait!

 

Légyszi' állítsd publikusra a mail-címedet és már mennek is a kért infók.

 

Korci.

Előzmény: bacskait (407)
bacskait Creative Commons License 2005.06.26 0 0 407
Szia,

Én Ercsiben lakom, de az autót Szegeden fogom venni. Tehát elég széles a "hely" ahol megfelelne. Privátban tudnál küldeni pontosabb infókat, árat?
Köszönöm

Tibi
Előzmény: Korci_PÉCS (406)
Korci_PÉCS Creative Commons License 2005.06.26 0 0 406
Szia! Tudunk. Code Perfect. Merre szeretnéd a műhelyt? Korci.
Előzmény: bacskait (404)
Kisledo Creative Commons License 2005.06.26 0 0 405
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy ismeritek-e a Bosch Blotronic nevű riasztóját? A 12 éves Astrámban ez van, elvileg gyári, szerintem a szalonban tették bele az elhozatal előtt. Ennek infrás távirányítója van, nem is az baj, mert hol közelről hol távolról érzékel, az megszokható. Viszont rendszeresen beindul a riasztás magától. Főleg ha a kocsi napon áll. Egyszer volt szervizben ott azt mondták biztos egy légy volt az utastérben és annak a mozgására riasztott be. De árnyékosabb, hűvösebb helyen is beriaszt, de teljesen véletlenszerűen. Mit lehetne vele tenni? Jó lenne ha rendesen működne, mert nem a legjobb környéken lakom.
bacskait Creative Commons License 2005.06.26 0 0 404
Sziasztok,

Pageres riasztót keresnék Hondába, beszereléssel. Tudtok valamilyen típust, illetve beszerelőműhelyt ajánlani?

Üdv

Tibi
fernando Creative Commons License 2005.05.20 0 0 403
Köszi, majd átnézem a listát.
Előzmény: Kispofi (402)
Kispofi Creative Commons License 2005.05.20 0 0 402
Ha nem is az összes, de a minősített autóriasztók többségét itt megtalálod: http://www.allianz.hu/infotar/hasznos/04020400_vvlista_input.shtml
Előzmény: fernando (401)
fernando Creative Commons License 2005.05.02 0 0 401

Sziasztok!

Tudtok olyan oldalt, ahol szinte az összes lehetséges riasztó-márka fel van sorolva?

Azért kellene mert nem emlékszem milyen riasztó van a kocsimban és ha elolvasonám a listát biztosan felismerném. (A riasztó a müszerfal alatt van, ezért azt nincs kedvem leszerelni..) Javitani kellene, ezért kellene a márkanév.

KÖSZI!!

Gothmog Creative Commons License 2005.05.02 0 0 400

Sziasztok!

 

Ismeri valaki a Doberman riasztókat? Ilyen van a kocsiban, és sajnos kezd meghülyülni, így valami szakértőre lenne szükségem, aki meg tudja nézni, mi a gondja-baja.

 

(A kocsit ezzel vettem, szóval nem tudom ki szerelte be)

 

Előre is köszi.

Kispofi Creative Commons License 2005.04.08 0 0 399
Magyarországon nem valami ismert márka lehet ..... Kicsi a valószínüsége annak, hogy erről találsz infót.
Előzmény: TCSA (398)
TCSA Creative Commons License 2005.04.07 0 0 398
Senki? Nemár...
Előzmény: TCSA (396)
mikszi Creative Commons License 2005.03.22 0 0 397

Az én kocsimban is az előző tulajtól örökölt Texalarm riasztó van, és az a baj vele, hogy össze-vissza magától megszólal. Sikerült valami infóhóz jutni, hol tudnák esetleg javítani?

Tisztelettel

mikszi@freemail.hu

Előzmény: SunnyBoy (256)
TCSA Creative Commons License 2005.03.21 0 0 396
Kellene egy kis segítség... általában feltalálom magam ha riogatóról van szó de most nem. Naszóval a lényeg:
Mi annak az autóriasztónak a márkája amihez ez a távirányító tartozik?

http://xrl.us/fh2n

Dobozán semmi felirat sincs...

Előre is köszi!
ps. az auto-armot kéne kiölnöm belőle de ahhoz leírás kéne ahhoz meg tipus :-)
Szepiku Creative Commons License 2005.03.13 0 0 395

Köszönöm a felajánlott segítséget Riasztószervíz!

Időpontegyeztetésért hívom még, amint körvonalazódik a jövő hetem. Előre is hálás köszönetem.

 

Ezúton köszönöm meg a többi hozzászólónak is a segítséget!

 

Előzmény: Riasztoszerviz (394)
Riasztoszerviz Creative Commons License 2005.03.13 0 0 394
Sziasztok
Az "m"-es riasztok taviranyito tanitasa:
- legyen a riaszto kikapcsolt allapotban!

ha ez a feltetel nem teljesulé akkor sajnos nem tudsz ratanitani tavit.

A riaszto kivetele elesedesbol cimu felyezetet sajnos nem all modomban kozze adni (bizalmas felirattal kaptam) de nagyon szivesen megcsinalom termeszetesen ingyen es bermentve. hivj 30/9494949
drMinit Creative Commons License 2005.03.13 0 0 393
Sziasztok!
Az egyik kollégám sok Rhinot szerelt.
Dobok rá egy mailt, hátha tud segíteni!
majd beszámolok.
Üdv.
Előzmény: Szepiku (387)
HTT Creative Commons License 2005.03.12 0 0 392

A fene megette

 

Akkor pedig nincs ötletem, mert általában a riasztási állapotból akkusaru levétele után sem áll vissza a riasztó, addig meg nemigen lehet "hozzáférni" :(((

Marad a második távvezérlő ... hátha :)

 

Teo >

Előzmény: kacagógerle (391)
kacagógerle Creative Commons License 2005.03.12 0 0 391

Ezen a tipuson sajna sem szervízkábel,sem pedig szervízkapcsoló nincs.:-(((
Előzmény: HTT (390)
HTT Creative Commons License 2005.03.12 0 0 390

Halihó

 

Még egy dolog eszembe jutott. Általában szokott lenni egy kapcsoló, vagy nyomógomb (szervizkapcsoló a neve), amivel kulcs nélkül ki lehet kapcsolni a riasztót. Ez úgy megy, hogy bizti be, üvöltés, gyújtáskapcsoló elfordít, szervizkapcsoló átkapcsol, sziréna elhallgat, gyújtás lekapcsol. Ha a gyújtást újból ráadod, majd szervizkapcsoló visszakapcsolás, akkor kerül igazán kikapcsolt állapotba, és van esély, hogy lehet programozni ekkor :)

 

Teo >

Előzmény: Szepiku (387)
HTT Creative Commons License 2005.03.12 0 0 389

Halihó

 

Sajnos a Rhino általam nem ismert eszközök körébe tartozik :((((

Amúgy valószínű, hogy kikapcsolt állapotban tanítható csak, ha elfelejtette az összes távvezérlőt, akkor gáz van, de azért próbáld meg a másikkal, ha van másik persze :)

 

Teo >

Előzmény: kacagógerle (388)
kacagógerle Creative Commons License 2005.03.12 0 0 388

Ez tényleg gáz.Az a baj,hogy a leírás sem ír például a beszereléskori bekapcsolásról,mikor még nincs betanítva a riasztó a távirányítóra.És ugye mikor ráengeded a delejt,elkezd üvölteni.De még csak szervízkábel sincs mint más riasztóknál,amit ha elvágsz nem fog világnak üvölteni.Szvsz várj,hátha erre téved egy huzzáértő.Az előbb láttam valamelyik topikban HTT-t,ő asszem szerelő.Várd meg itt,vagy keress rá.
Előzmény: Szepiku (387)
Szepiku Creative Commons License 2005.03.12 0 0 387

Megpróbáltam.

Az eredmény lehervasztott.

Visszadugtam a biztit, a ketyere kiordította magát, aztán elhallgatott.

Nyomva tartottam a program gombot, de a LED nem világított mint ahogy azt a 2. pontban írja a leírás.

Sebaj, nem csüggedtem nyomtam a távkezelő gombját mint állat, hosszú-hosszú ideig, de a riasztó LEDje nem aludt ki mivel nem is világított előtte sem. A távirányító LEDje villódzott egy ideig, aztán folyamatosan világított. Ekkor elengedtem a program gombot, de továbbra sem lehet kezelni, és az utastérben lévő LED is riasztás állapotban maradt. (gyorsan villog)

 

Az 1. pont izgat engem: "Legyen a riasztó kikapcsolt állapotban" - Ez nem azt jelenti, hogy ne legyen riasztás?

 

Arra gondolok, hogy csakis úgy tanítható a riasztó, ha mindent rendben talál, és ki tudom kapcsolni a riasztást. A 22-es csapdája.

Előzmény: kacagógerle (384)
Szepiku Creative Commons License 2005.03.12 0 0 386

Köszi a gyors választ!

A riasztó oktatását úgy rémlik mintha próbáltam volna, de azért megpróbálkozom még egyszer. Tehát akkor kell nyomkorászni, ha csendben van.

Remélem sikerül.

kacagógerle Creative Commons License 2005.03.12 0 0 385

Ja,ha visszateszed a biztit hagyd hagy visítsa ki magát ez pontosan 1 perec.Utána próbáld a tanítást!
Előzmény: kacagógerle (384)
kacagógerle Creative Commons License 2005.03.12 0 0 384

Nekem is ez a tipusú riasztóm van.
Szoval:ha minden rendben van,és jól vannak a vezetékek összeforrasztva,a biztosíték,vagy akkusaru visszahelyezéskor az a természetes,hogy bekapcsoljon.Ezt a távirányítóval ki kell hogy tudd kapcsolni.
Ugyhogy valószínűleg ujra kell tanítani neki a távirányítódat a következő módon:

1) Legyen a riasztó kikapcsolt állapotban.
2) Nyomjuk meg -és tartsuk is lenyomva- a készülék hátoldalán a gumidugó alatt található PROGRAM gombot a 3.
pont végéig. A LED világítása jelzi, hogy a készülék készen áll a kódok megtanulására.
3) Nyomjuk meg a távkezelo gombját. A LED fényének kialvása jelzi, hogy a készülék a kódot megtanulta.
4) Engedjük el a PROGRAM gombot.
5) Ha újabb távirányítókat is meg kívánunk tanítani, akkor ismételjük meg a folyamatot a 2. ponttól.
Megjegyzés: A készülék 4 távirányító kódját képes megtanulni.
Előzmény: Szepiku (383)
Szepiku Creative Commons License 2005.03.12 0 0 383

Sziasztok!

 

A segítségetekre lenne szükségem: Gondom van a kocsim riasztójával, és ötleteket várnék a problémám megoldásához.

Tehát a tényállás:

A kocsi hat éves és a riasztót az előző tulaj szereltette bele. A típusa: Rhino HT36AL-4E(M). A riasztó kábelkötegének szigetelését valaki felhasította, (szerelő, vagy előző tulaj) én meg nem figyeltem fel rá. Szépen beszivárgott a felcsapódó esővíz, és elkorrodáltak a rézcsatlakozók. Egy esős délután munkából indultam haza, és nem tudtam kikapcsolni a riasztót a távirányítóval. Nosza ajtó kinyit kulccsal-a riasztró őrült vijjogásba kezd, és meg se áll. Na jó, elhallgatott kb egy perc múlva, de riasztásban maradt, önindító kiütve. Első ijedelmemben levettem az akkusarut, aztán megkerestem a riasztó biztosítékát, azt kibányásztam; így kiiktattam a riasztót. A pillanatnyi probléma meg is oldódott, mindaddig míg újra életet nem akartam lehelni a riasztóba. Összeforrasztottam azokat a vezetékeket amiknek elkorrodált a saruja, (Rajz alapján) azután rakom vissza a biztosítékot, de a riasztó riasztásban marad, vijjog mint őrült, a távirányítót meg hiába nyomkorászom, nem reagál rá. Pontosabban reagál mert minden megnyomáskor felvillan a led a riasztó egység tetején, de semmi több. A riasztást egyszerűen nem tudom inaktiválni.

Kérlek benneteket SEGÍTSETEK!

 

 

 

UI: Találtam egy régi számlát (az előző tulaj odaadta valamennyit ) amin ez áll akkumlátor csere utáni riasztóélesítés 2000Ft.

 

Van valami trükk netán amivel üzemképessé lehet tenni a szerkezetet?

HDImi Creative Commons License 2005.03.07 0 0 382

kacagógerle

 

Olyan összenyomodo érintkezökkel, mint egy-két személyauto ötödik ajtajában is van (pl fiat uno).

HDImi

Előzmény: kacagógerle (381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!