Keresés

Részletes keresés

P.Box Creative Commons License 2015.01.06 0 0 60758

Üdv!

Az ország Volán társaságaihoz gyárilag dísztárcsával vagy anélkül érkeztek a 200-as Ikarusok? Utólag tűntek el róluk vagy eleve nem is rendelték meg?

P.stephenson Creative Commons License 2015.01.06 0 0 60757

Hú, pont ezt akartam kérdezni, hogy akkor az egykori volánok most miként funkcionálnak? Igazgatóság, leánytársaság, divízió, kirendeltség, üzemegység?

Előzmény: Racilaci (60751)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.06 0 0 60756
Mondjuk, az igaz. De legalább a KK-k nevével foglalkozik egy-két szó erejéig egyik-másik honlap. És még csak jan. 6-a van. Ez a nemsemmi.

Komolyra fordítva a szót: nyilván kisebb gondjuk is nagyobb annál, hogy terjedelmes ömlengéseket írjanak ki a honlapjaikra a cégek. Átmeneti megoldásnak én bőven elegendőnek tartok egy néhány szavas megjegyzést az adott cégek honlapjain. Aztán lecseng az átlag utas által nem látható része az átalakulásnak, akkor jöhet a honlapok, buszok, formaruhák újradizájnolása.
Előzmény: Racilaci (60755)
Racilaci Creative Commons License 2015.01.06 0 0 60755

Oké-:)

 

Ezzel együtt a kérdés érdemi része még megválaszolatlan.

Előzmény: Törölt nick (60752)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.06 0 0 60754
Naigen. :/ A lemarad betűt sem pótoltá még. Pedig egy pár napja megy már ezen a vigyorgá. Az meg egyrészt jó dolog, hogy a korábban megszokott címeken találhat meg mindent az ember. De szép fokozatosan érdemes lenne összefésülni a három honlapot, átirányítani a ddkk.hu-ra, egy olyan dizájnt adni neki, ami mind asztali gépen, mind mobil nézetben normálisan működik. Mert a Kapos honlapja a beágyazott pdf-ekkel telefonról élvezhetetlen. Sőt. Használhatatlan. Pl. díjszabást néztem volna legutóbb telefonról. Asszed sikerült? :(
Előzmény: timetable (60753)
timetable Creative Commons License 2015.01.06 0 0 60753

...ahová ha rákattintasz, az alábbi sor fogad:

Kedves Utasaink! Aktuális információkról a beolvad leánytársaságok honlapjairól tájékozódhatnak! A leánytársaságok menüpont alatt.

 

És innen a linkek visszairányítanak az eddigi társasági honlapokra. :)

Előzmény: Törölt nick (60752)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.06 0 0 60752
Nem tudom, lehet, hogy egy cookie-k törlése + böngésző frissítése után lenne érdemes a Kapos honlapját újrapróbálnod. Nekem Androidról behozza az öles betűket: "Társaságunk 2015. január 1-jével beolvad a Dél-dunántúli Közlekedési Központ Zártkörűen működő Részvénytársaságba. A társaság honlapja a következő címen érhető el: ddkk.hu" És az internetcím linkként funkcionál.
Előzmény: Racilaci (60751)
Racilaci Creative Commons License 2015.01.06 0 0 60751

Megnéztem egy-két volán-társaság honlapját, hogy mit írnak a január 1-jei "megszűnésről". Pl. Hajdú Volán ZRt. - az ÉMKK leánytársasága. Ugyanilyen logikában ír magáról a Pannon Volán ZRt is. 

 

A Tisza és a Kapos nem ír semmit, mintha mi sem történt volna.

 

A Nógrád Volán ZRt. név viszont eltűnt a honlapról, "ő" a KMKK Salgótarjáni Területi Igazgatósága lett.

 

A Bács Volán ZRt. honlapján közösen elhatározott beolvadási szándékról lehet olvasni. Hasonló beolvadásról lehet olvasni a Zalánál is. 

 

 

Eltekintve attól, hogy egyes társaságok nem vezettek át semmit a honlapjukra, más különbséget is fel lehet fedezni. Szerintem minimum a KMKK-ÉMKK relációban különbség van az egyes társaságok jogállása között, de mintha a "beolvadás" kifejezés is más jogi kategória lenne, mint a másik kettő.

 

Lehet, hogy különböző jogi formációk alakulnak a KK-k keretein belül? Vagy félreértelmezem az (esetleg rosszul) használt szavakat?

Lovrin Creative Commons License 2015.01.05 0 0 60750

https://docs.google.com/file/d/1JsuaPusd4qM_NQF8_K9EjFhW0bw4aXZ0VkumHJXAB8-dMj_W81tm4io7yBDv/edit?ddrp=1&pli=1&hl=hu

 

Erről a műről van szó, vagy van újabb verziója?

Tourismo Creative Commons License 2015.01.05 0 0 60749

Akkor te sem találtad meg amit írt. Nézelőtdtem én is hsz.-ok között.

Előzmény: Törölt nick (60748)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.05 0 0 60748

Ott van a Segédlet 142.oldalán

 

Átküldenéd a Segédletet?

Előzmény: trizs77 (60747)
trizs77 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 60747

Mekkora bérkülönbségek vannak?

 

-----------

 

Ott van a Segédlet 142.oldalán, 16.számú melléklet címszónál.

Előzmény: Törölt nick (60744)
tip-tronic Creative Commons License 2015.01.04 0 0 60746

Volánok színkódjai érdekelnének. Előre is köszönöm. (saját célra kell.)

Pl.: Pannon Volán: RAL3004

Előre is köszönöm! :)

 

-Smiley- Creative Commons License 2015.01.04 0 0 60745

Én Ráróst nézegettem, hogy elvileg "csak" a hídon kell átsétálni, és talán ott a busz.

De ez is egy vicc, hogy Pestről rárósra akár busz, akár vonat legalább 2 átszállás.

 

Lehet, hogy holnap beszélek a főnökkel és elkérem 1 napra a céges autót, de elképesztő, hogy ilyenek a közlekedési helyzetek tőlünk északra, ahol azért sok magyar él. 

Előzmény: Törölt nick (60741)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 60744

Mekkora bérkülönbségek vannak?

 

Ha csak régiós és nem országos nem sokat ér...

 

Amúgy a gázoljmegtakarítást egyes összeolvadt cégek nem úgy adják meg mint a régi Volán cégek. Ez egyes dolgozóknak bércsökkenést jelent.

Előzmény: trizs77 (60734)
DUD-591 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 60743

Kössz az infót!

Előzmény: Törölt nick (60742)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 60742
Kaposnál csak körülbelülire tudok mondani egy 225-230-as darabszámot. Ha végetér a téliszünet, akkor lesz érdemes keresőzni. December közepén érkezett meg a legutolsóként állományba vett 5 használt Crossway, ezt követően volt selejtezés, de a szünet idejére ideiglenesen leállított kocsik most bekavarnának a képbe.
Előzmény: DUD-591 (60740)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 60741
Vagy Vác és Balassagyarmat közt kb. félúton, Drégelypalánkon leszállsz a vonatról, elvileg van csatlakozás Parassapuszta felé busszal. Ott leszállsz, átsétálsz Ipolyságra - ne csak Homokig menj, hanem be , a városközpontba, mert a vasútállomáson szinte nulla a forgalom. A központból, az autóbuszállomásnak csúfolt placcról több átszállással, de el tudsz jutni. A magyarokat nem csipázzák a környéken, ahogy tapasztaltuk fotóstársakkal.
Előzmény: -Smiley- (60739)
DUD-591 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 60740

Üdv.!

 

Tudnátok olyanba segíteni, hogy mind a 24 Volán-társaság esetében egy teljes forgalomban levő autóbusz-állományszám (volánonként) a december 31-ei állapot szerint?

-Smiley- Creative Commons License 2015.01.03 0 0 60739

Köszi az infót.

 

Igen pár éve is kérdeztem, akkor meg tudtam oldani egy rokonom által végül, de ismerve a MÁV/VOLÁN egyre jobb menetrendjét, érdeklődtem, hogy van-e valami változás azóta?


A Balassagyarmat szlovák oldalán lévő betonplacc ez lenne, ez a buszvégállomás? 

http://goo.gl/maps/XPVUR

 

Miért nem megy át legalább 3-4 óránként egy nyamvadt busz a határon Gyarmatra? Ki érti ezt a remek közlekedést? 

 

 

Előzmény: timetable (60736)
timetable Creative Commons License 2015.01.03 0 0 60738

Gyanús volt nekem hogy ez már téma volt valamikor, de egyszerűbb volt a választ megadni, mint utánakeresni. :)

 

OFF

Három éve Füleknél egy vasazós cigányt stoppoltam, ő hozott át a határon...:D

Előzmény: 18-09 (60737)
18-09 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 60737

2 éve is eljátszotta ezt, aztán csak kijutott valahogy...

Előzmény: timetable (60736)
timetable Creative Commons License 2015.01.03 0 0 60736

Szorítkozva arra, hogy a lehetséges útvonalakat megadom:

 

1. Balassagyarmatra eljutsz busszal vagy vonattal. A buszállomás gyakorlatilag ott van az Ipoly-híd mellett, így ez esetben talán ez célszerűbb. A hídon átsétálsz, majd balra kanyarodsz, és körülbelül 300 méter múlva ott lesz az a betonplacc, ahonnan indulnak buszok Nagykürtösre, illetve egyik-másik közvetlenül Losoncra.

 

2. Elvonatozol Ráróspusztára, átsétálsz a folyó fölött, majd balra fordulva kb. száz méter múlva ott lesz a buszmegálló  /Trenč, Rároš osada/, ahonnan járnak buszok Losoncra.

 

3. Vonattal Somoskőűjfaluig, ahonnan kb. tíz perces gyaloglással el lehet jutni a határra, melynek a szlovák oldalán lévő megállóból /Šiatorská Bukovinka,,št.hr./ járnak buszok Losoncra. Van Salgótarjánból helyi busz is, ami egyből a határra megy.

 

A szlovák menetrendi adatbázist itt találod:

http://cp.atlas.sk/bus/spojenie/

 

Eredményes kutakodást...

Előzmény: -Smiley- (60735)
-Smiley- Creative Commons License 2015.01.03 0 0 60735

Tudnátok-e nekem segíteni abban, hogy Pestről kéne Szlovákiába, Losoncra utaznom.

Bármilyen menetrendet nézek vagy Párkánynál vagy Hidasnémetinél lép ki az országból valamilyen járat.   Tőlünk északra egyáltalán nem jár át se Balassagyarmaton, se Rárósnál, se Ipolytarnócon se Salgótarjánnál legalább a legelső faluig semmilyen busz, hogy csatlakozás legyen a szlovák hálózathoz?  

 

Ez mennyire gáz már?

trizs77 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 60734

1./ dolgozói bérezéssel kapcsolatos szabályokat is egységesítették.

 

---------------------------

 

Igen.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

2./ Régiós szinten határozták meg a bérszinteket?

 

-----------------------

 

Igen.

 

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

 

3./ Vajon a dolgozók többsége rosszabbul, vagy jobban járt az összevonással ebből a szempontból?

 

------------------

 

Szükségképpen jobban jár.

Majd minden új cégben volt gyengébben fizető ex Volán társaság.

Az Ő bérszinvonalukat most fel kell emelni.

Nem mától.

Úgy tudom erre egy naptári év van adva.

 

Az, hogy létszámában a kevesebbet keresők voltak többen, vagy a jobban keresők azt új társaságonként külön-külön változik.

 

 

timetable Creative Commons License 2015.01.03 0 0 60733

Óvatos kérdés a Közlekedési Központosodás kapcsán: ahogy sok mindent, feltételezem a dolgozói bérezéssel kapcsolatos szabályokat is egységesítették. Régiós szinten határozták meg a bérszinteket? Vajon a dolgozók többsége rosszabbul, vagy jobban járt az összevonással ebből a szempontból?

siófoki35 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 60732

Azzal olyan sok gondom nincs is, inkább a másik kettővel :)

Előzmény: Adambence (60731)
Adambence Creative Commons License 2015.01.02 0 0 60731

Starjánhoz annyit, hogy minden városrésznek megvan a maga "számkódja" és ezek összekötéséből jönnek ki a 2-3 jegyű járatszámok, szóval teljesen érthető.

Előzmény: siófoki35 (60727)
trizs77 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 60730

egy alkalmat kivéve kaptam jegyet ott nem volt gép különjáratos kocsi volt, amin nincs jegykiadó , kiesett egy busz ezt küldték, és azon K7 se volt....

Ott izgultam, hogy a pénzem nem fogadja el, jegyem nincs, kicsit fura volt az a grátisz út.

 

-------------------

 

1975-1985 között a VB-nál bevett gyakorlat volt ha extrém pótlás kellett (nem tervezett, nem másodrész, stb.) és különjárati ment jegy minden nélkül, akkor pályaudvari ügyeletes tiszt szóbeli engedélyével, ingyen vittük végig a vonal utasait.

Aki ilyenkor pénzt kért azt nagyon meg------------k.

 

 

siófoki35 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 60729

Ennél bonyolultabban nem is lehetett volna megoldani :D

Előzmény: Snake-Mojzi (60728)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!