Keresés

Részletes keresés

_szonja_ Creative Commons License 2003.06.13 0 0 371
Ljungby-ba lehet Borszéket kapni, sved cimkevel, masfel liter 12 korona, pant nelkul:)Persze csak ilyen jugo boltokba, nem az ICA-ban.En azert bereklamoztam egy par svednek hogy nagyon finom, es nagyon egeszseges, mert termeszetes.
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.13 0 0 370
PH 4 az szerintem is savas.
Előzmény: Oszi (369)
Oszi Creative Commons License 2003.06.13 0 0 369
Ha semmit sem tartalmaz, akkor a pH-nak 7-nek kell lennie.
Boszorka Creative Commons License 2003.06.13 0 0 367
Sajnos Magyarország közlekedési kulturában is le van maradva néhány évtizeddel. Nem az elmult 12 év kormányai a felelősek. Persze ettől lehetne még szigoruan és következetesen büntetni a szabálytalankodókat, ami meggyorsítaná a fölzárkózást az europai szinvonalhoz.
Előzmény: Törölt nick (366)
Boszorka Creative Commons License 2003.06.13 0 0 364
Hozzá kell még tennem, hogy Svédországban nagyon jó minőségü a közönséges csapvíz. Míg ott élem mindig azt ittam.
Előzmény: istone (362)
istone Creative Commons License 2003.06.13 0 0 363
Wyfliff:
Mi valószínüleg júl. 28-án indulunk és előre láthatólag 3 hétre megyünk.
Előzmény: Wyfliff (327)
istone Creative Commons License 2003.06.13 0 0 362
Köszi szépen a gyors és részletes válaszodat, így sokkal könyebb lesz bahatárolni, hogy mennyi ideig tervezhetjük az utazásunkat a pénzünkből.
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.13 0 0 361
1 l tej 6-7 kr
1kg kenyér-20kr
1kg sertéskaraj 50kr
1 kg ehetö felvágott 90-130 kr
400gr kenö margarin 16-20kr
1kg zöldpaprika 20-30kr
1kg paradicsom 15-20 kr
zacskos leves 10-15kr
1kg kávé 40-50kr
ldoboz boltban kaphato sör/gyenge/ 5-6kr
1doboz systembolagetes sör erös 12-16kr
1 üveg bor !system/ 45-55 és a csillagos ég a magyar borok 47-60 kr mennek
ásványviz 6-18kr másfél l.
cola 12-18 másfél l
hamburgare 29 39 kr
napi menü fökaja kenyér saláta uditö 55-65 kr 11-15 között. Van 40 kr ért is.
normál étteremben 1 adag hus, hal étel 80-120kr
ugyanott 4 dl erös sör 30-50kr

Előzmény: istone (360)
istone Creative Commons License 2003.06.13 0 0 360
Svédországról mindenhol azt lehet hallani, hogy nagyon drága ország, minden sokba kerul. De ez kb. megis mit jelent? Szerintetek ha satrazni megyunk akkor csak ugy hozzávetőlegessen naponta kb. mennyiből lehet kijönni?
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.13 0 0 359
A svédek valoban nyugodtan vezetnek,én is átvettem ezt a stilust az évek során, amit gyakran érzékeltetnek velem otthon. Az autopályan nincs gond jo kocsim van,megy nagyon. A vidéki utakon,föleg az alföldön szoktak röhögve megelözni valamilyen rommal benne 5 romával akik vidáman integetnek,hogy menjek utánuk. Ahol ök beelöznek ott én az életben nem merném megtenni.
Előzmény: Boszorka (358)
Boszorka Creative Commons License 2003.06.13 0 0 358
Na ja ilyen sajnos mindenhol van. De te is írtad, hogy az átlagsvéd is normálisan vezet, mig hazánkfiai meglehetősen agresszivak. Én ezért adtam el az autót, mert utáltam hogy gorombáskodtak velem, mikor nem volt igazuk. Pl. megálltam a zebra előtt, hogy átmenjenek a gyalogosok. Viszont valódi múmiákat Amerikában láttam vezetni. Képzelheted mikor a supermarketból bottal kibotorkál egy 100 év körüli nő, az árus hozza utána a cuccot. Berakják a csomagtartóba, árus el. Erre ő a kocsiba kapaszkodva előre megy, majd beül úgy, hogy előbb az egyik, majd a másik lábát kézzel besegíti a feneke után. Az autó kb 12 méteres, múmia hunyorogva belekapaszkodik a kormányba és elindúl. A baleseti statisztikájukat nem ismerem, de pl. L.A.-ben nincs más lehetőség a közlekedésre. Ezzel együtt nincs anyázás mint itthon.
Előzmény: Törölt nick (357)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.13 0 0 357
Az,hogy valaki megöregszik az egy dolog,de ismerem Umo által emlitett tipust. Mivel nincs kötelezö orvosi vizsgálat, csak akkor amikor a jogositványt kiadják,nagyon sok parafaagyu vén hülye van kint az utakon. Sok balesetet okoznak minden évben. ŕllando téma az orvosi vizsgálat bevezetése 60 év felett, de ez sérti a személyi jogokat.
Másik eset.
Tavaly egy valamelyik balti állambol érkezett alkalmi erdeibogyokat szedö vendégmunkást lött agyon egy 80 éves vén marha,mert özikének nézte.50 éve volt fegyvertartási engedélye. Itt sincs orvosi vizsgálat. Pár ezer korona birságot kapott meg pár honap felfüggesztettet. Egy ember életéért, aki dolgozni jött ide hivatalosan.
Előzmény: Boszorka (354)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.12 0 0 356
Igen, föleg városokon belül gyakori a 30 as korlátozás is föleg iskoláknál korházaknál,de ez ok.
A svédek szerintem lustaságbol nem elözgetnek ugy mint pl. Magyarszágon. Meg nyugodtabbak sokkal. Ez látszik a baleseti statisztikákon is. A jobbkézszabály csak a tankönyvekben létezik,gyakorlatban kevesen ismerik, és még kevesebben tartják be.
Azzal együtt nagyon udvariasak, sorokban mindig beengednek, nem vágnak eléd, nem tolnak le ha az autod 100 loerövel kevesebb mint az övék.
Előzmény: Törölt nick (351)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.12 0 0 355
Amit egy sima személyautoban észre sem veszel mint emelkedöt, az egy 1500 kilos totálsulyu lakokocsival mögötted föleg ha a kocsid 150 LE alatt van maga a Himalaja. Ennél csak a nagyon enyhe, de 20km-es emelkedök az aljasabbak.
Előzmény: Boszorka (350)
Boszorka Creative Commons License 2003.06.12 0 0 354
Nem tudom hány éves vagy, de ha sikeresen megéled akkor egyszer te is megöregszel és te is guruló koporsó leszel :-)
Előzmény: Törölt nick (351)
OLD FOX Creative Commons License 2003.06.12 0 0 353
En az E-22 est ajanlanam Trelleborg-Kalmar-Norrköping-Stockholm sokkal szebb es nyugodtabb mint az E-4es kb.700 km.Az E-4 en orakon keresztul csak fenyöfakat latsz,mig E 22es a tengerhez közel kanyarog,kempinget nem lesz nehez talalnod a tengerparton,a fenyöket meg nezheted eleget Stockholm,es Oslo között.Vissza fele ne hagyd ki a nyugati partot,Göteborg- Halmstad-Malmö ,csodalatos strandok vannak pl.Tylösand,Mellbystrand csak jo legyen az idö.
JO UTAT!!!!!!!!!!
Előzmény: Szürke Csacsi (349)
Boszorka Creative Commons License 2003.06.11 0 0 350
Stockholm. Egyszer mentünk át Osloba de semmi kaptatóra nem emlékszem. Igaz nem lakókocsival.
Előzmény: Törölt nick (345)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.11 0 0 349
Persze ha tényleg olyan a konnektor, mint nálunk, akkor ezzel nincs probléma.
Előzmény: Szürke Csacsi (348)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.11 0 0 348
Néhány éve kempingeztünk már Dániában, az nagyon korrekt volt (csak iszonyú szeles). Melegvíztől és tisztaságtól nem félek, de az kellemetlen tud lenni, ha az ember este beesik egy kempingbe és akkor derül ki, hogy nem tud világítani, és a hűtőszekrényben is minden szétolvad. A kemping recepción általában tartanak néhány adaptert a helyi konnektorokhoz, de sosincs nekik annyi, amennyi kéne.
Előzmény: Törölt nick (346)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.11 0 0 347
Az rendben van, hogy Pesten laksz, de azért nem minden autós vadállat (csak a legtöbb :)).

A hegyeket földrajzi atlaszokból szedem (merthogy nekem eddig ez jelentette a Skandináv-félszigetet). No, föllapoztam a Cartographia Világatlaszt és tényleg van hegység (a neve Skandináv-hegység), de mivel Norvégia déli csücskétől húzódik a Skandináv-félsziget északi végéig, ezért Svédországba csak északon lóg át, ahol mindkét ország nagyon elkeskenyedik. Svédország területe Stockholm magasságáig még síkság, Jönköping környéke kivételével.

Előzmény: Boszorka (344)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.10 0 0 346
Semmi féle meglepetés nem fog a kempben érni ez biztos. Minden ugy müködik mint bárhol máshol Europában. Lehet hogy itt tisztább és nem fogy el a melegviz.
Előzmény: Szürke Csacsi (339)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.10 0 0 345
Nem tudom melyik részén éltél Svédországnak /valoszinü Skĺne/ ha azt mondod lapos mint az Alföld. Egyáltalán nem az föleg lakokocsis szempontbol. Volt egy period amikor sokat huztam. Stockholm-Oslo között valoban nincs nagyon magas hegység, de föleg Norvégiához közeledve van böven kaptato,ami bizony lakokocsival nem kellemes. Persze sok függ milyen az auto és hány kilos a kocsi totálsulya.
Előzmény: Boszorka (344)
Boszorka Creative Commons License 2003.06.10 0 0 344
Pesten lakom :-)))
Nem tudom honnan szeded ezeket a hegyeket? Emlékezetem szerint tök sima az út. A hegyek szvsz Dalarnában vannak az pedig följebb van mint az említett út. Az ország többnyire olyan lapos mint a nagyalföld csak sokkal nagyobb. A hegyek fent északon léteznek.
Előzmény: Szürke Csacsi (340)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 343
Kempingben kb. 1000 Ft egy éjszaka egy személynek.
Előzmény: _szonja_ (337)
Oszi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 342
Olyan a konnektor, mint Mo.-on.
Előzmény: Szürke Csacsi (339)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 341
A keresztirányú úttól csak azért félünk, mert a Skandináv-félszigeten É-D irányban helgység húzódik, és azon nem biztos, hogy szerencsés lakókocsival átkelni. De őszintén megmondom, nem tudom pontosan, hol vannak a hegyek és mekkorák. Éntőlem az is lehet, hogy Stockholm és Oslo között teljesen sík az út - sose jártam még arra.

Lehet, hogy az lesz a nyerő útvonal, amit te mondasz (Malmö-Stockholm-Oslo-Göteborg). Bár, Bergent is jó lenne megnézni, ha az a szép, csak éppen Norvégia nyugati partján van, ha jól látom.

Előzmény: Boszorka (338)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 340
Magyarországon se minden vezető vigyázatlan és agresszív, nem tudom, ezt honnan veszed :(
Előzmény: Boszorka (338)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.10 0 0 339
Igazad van, utánanéztem én is és lakókocsival csak 80km/h van engedélyezve mindenféle úton.

Újabb kérdésem, hogy Svédországban (és Norvégiában) milyen konnektort/dugaszt használnak, illetve, hogyha valami északi specialitást, akkor a kempingekben vajon van-e valami kontinentális szabvány használatára lehetőség? (bár az utóbbit valószínűleg csak a kempingezők tudnák megmondani)

Előzmény: Törölt nick (336)
Boszorka Creative Commons License 2003.06.10 0 0 338
Skandináviában általában jók az utak és rendkívűl biztonságosan és udvariasan vezetnek. Nem árt a hazai stílust elfelejteni míg ott lesztek, mert sokba kerülhet a dolog. Stockholmban érdemes megérdeklődni a parkolást, mert a mellékutcákban elég komplikált a system, ha csak nem változott az utóbbi években. Stockholból Osloba egy igen kellemes út vezet, semmi bukdácsolás nincs rajta. Oslo különben tényleg nem nagy szám, az igazi szép az Bergen de az kicsit feljebb van. Nem igazán követtem az uti terveket, mert nem voltam itthon, de én felmennék Malmöből Stockholmba, a Vättern tónál van motel is és onnan keresztbe át Osloba. Aztán a nyugati parton Göteborg érintésével vissza. Az út végig szép, jó és többnyire nyugis.
Előzmény: Szürke Csacsi (331)
_szonja_ Creative Commons License 2003.06.10 0 0 337
koszi a felajanlast, meg fogom a baratnommel beszelni, es megnezzuk a naptart hogy hogy is legyen.Mindenesetre par napon belul megmondom a valaszt!
Koszi megegyszer!
Előzmény: Szürke Csacsi (329)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!