Keresés

Részletes keresés

stadler7 Creative Commons License 2012.01.26 0 0 3106

Tehát a beadagolás feltétel figyeléskor 20 másodpercenként összehasonlítod  a füsthőfok pillanatnyi értékét a 20 másodpercel korábbi értékkel, ha nem nagyobb az előzőnél, a minimális várakozási idő lejár, füsthőfok kisebb a beállítottnál, és a venti a max fordulaton jár, akkor beadagolsz egy fix ideig. A védelmi leállítás akkor van ha volt egymás után valahány  olyan beadagolás, amikor nem volt füsthőfok emelkedés. Miért van szükség a füsthő emelkedés jelzőbit "1"-be állításához a füsthőfok>90fok figyelésére. Ez begyújtáskor nem problémás, ha az első beadagolás után a fusthőfok nem éri el a 90 fokot?

Előzmény: Totya3 (3105)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.26 0 0 3105

Szia! Két részre kellett osztanom a dolgot. Egyik rész a beadagolást engedélyezi, ha nincs emelkedés, a másik rész pedig az anyag elfogyását figyeli.

Az emelkedés detektálása 20másodperces mintavételekkel történik. Eltárolom az előző hőfokot, majd 20sec után kivonom a jelenlegiből. Egy jelzőbitet beállítok, vagy törlök attól függően, hogy az eredmény nagyobb-e mint 0. A jelzőbitet is vizsgálom a többi feltétel mellett a beadagolás eldöntésekor. Az egyész egy Timer megszakításban van lekezelve, ami 8ms-enként történik meg.

  //Füsthőfok irányának meghatározása.
   Fusthofok_irany_Mintavetel_Counter++;
   if(Fusthofok_irany_Mintavetel_Counter>Fust_Irany_Mintavetel_Ido){  //122 = 1sec
    DdeltaT_temp=Fust_Hofok-Fust_elozo; 
    if(DdeltaT_temp>0 && Fust_Hofok>90){
     FLAGbits4.Fustho_Emelkedik_Flag=Be; 
    }else{
     FLAGbits4.Fustho_Emelkedik_Flag=Ki;  // Füsthő csökken, vagy megállt, vagy túl alacsony.
    }
    Fusthofok_irany_Mintavetel_Counter=0;
    Fust_elozo=Fust_Hofok;

A leállítás feltétel vizsgálata bonyolultabb, ebben a hozzászólásban láthatod a kódot C nyelven.

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=115638704&t=9200024

Előzmény: stadler7 (3104)
stadler7 Creative Commons License 2012.01.26 0 0 3104

Szia!

Tudnál segíteni abban, hogy hogy oldottad meg a füsthőfok változás irányának megállapítását?

Előre is köszönöm!

Előzmény: Totya3 (3071)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.25 0 0 3103

Szia! Félreértetted amit írtam, de biztosíthatlak, hogy nyugodt vagyok. :) Nem arról írtam, hogy felgyullad, hanem arról, hogy ott kell lenni mellette, hogy elhárítsd a beadagolási, égési és egyéb hibáit, vagy takaríthatod a vizzel elárasztott csatornákat, kazánt! Ezt megbízható közvetlen forrásokból tudom. Tehát a megbízhatóság nem abban merül ki, hogy nem gyullad ki tőle a ház! :-) Ez csak egy az alap kérdés.

A jó rendszer kevés törődést igényel. Igyekszem elérni, hogy csak a napi feltöltés, egyszeri gyors tálca takarítás és a heti egyszeri nagytakarítás legyen a szükséges munka. Ez jelen állapot szerint így működik, pedig korábban nyelves beadagolás volt, az is jól működött, egy két alkalomtól eltekintve. Mióta nyelv nélkül füstre szabályzom a beadagolást is, nem történt üzemzavar, csak töltöm a tartályt reggel és este, este a tálcákat is áthúzom. Hetente kell hamuznom fűrészpor esetén(1 malteros fémvödör) és a fejet kitakarítanom a lerakódásoktól, amit egy spéci hegyes kiskalapáccsal 3 perc alatt megoldok. Nem érzem nyűgnek a dolgot, és ez volt amit el szerettem volna érni. Az ismerősöm a gyári rendszerével nem ilyen felhőtlen.

Előzmény: t.zsolti (3102)
t.zsolti Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3102

nyugodj meg a nagyobb aprítékos kazánokon is ott van a vizes tartály ( 3MW ) legfeljebb nagyobb és oda van vezetve a víz

Előzmény: Totya3 (3088)
t.zsolti Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3101

érdeklődj a HALEX-nél

Előzmény: imix84 (3087)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3100

Szia! Próbáltam készíteni egy videót, de pont akkor merült le az elem, amikor beadagolt. Előtte látható, és hallható, ahogy a venti a füsthőfok szerint lassul, gyorsul. Ez nedves fűrészpor. Szotyival sokkal szebben ég, de ez is megfelelő teljesítményt ad a házamhoz.

www.orbital.tvn.hu/egofej/DSCF0001.avi

Előzmény: imix84 (3089)
Süsü1983 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3099

Szervusz Dzsudimano!

 

Kíváncsian várjuk milyen átalakításokat végeztél! 

A fej légcsatornájában felgyűlő hamura érdemes odafigyelni. Nálam minden fej úgy van kialakítva, hogy az égetőről csavarokkal "könnyen" le lehet szedni. Csak a tizen kilókkal kell megbírkozni.

Régebben úgy csináltam, amikor láttam hogy az égés nem tökéletes levettem a fejet és kiöntöttem belőle a hamut. Ez a le és felszerelés nem kevés időbe kerül. ami nagyon számít sokszor. Ezután a régcsatornára tettem egy erősebb ventit. Azzal nyomattam ki a hamut kazántakarításkor. A venti munkájára szoktam néha rásegíteni egy kalapáccsal. Alulról megütögetem a fejet és akkor jobban kimegy a piszok belőle. 

Ezt a kocogtatást samott béléses fejjel nem igazán ildomos megcsinálni. Amikor letakartam teljesen mindkét égőfejet, akkor egy másik hatékony légcsatorna tisztítási mód után néztem. 

Csináltam egy hamuporszívót. Egy 20 l-es műanyag kannából (erre a célra alkalmasabb egy fém festékes vödör, mert a porszívó behorpoasztja a műanyagot) egy olyan gégecsőből amibe villanyvezetéket húznak. (A műanyag kannára fúrtam néhány lyukat hogy a porszívó ne horpassza be annyira.) A műanyag kannába tettem pár liter vizet. A porszívót rácsatoltam a kanna szájára, a másik oldalra fúrtam egy akkora likat, amibe a gégecső egy kis ragasztószalag szigeteléssel beleszoruljon. A gégecsövet kb 20 cm-re belógattam a kannába.

Bedugom a gégecsövet a légcsatornába oda ahol a másik ventit fölteszem egészen a fej elejéig aztán mozgatva oda-vissza néhány perc alatt kipucolom a fejet.

Előzmény: Dzsudimano (3081)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3098

3fok hűlést detektálva adagolok be, tehát a 3 perc a jó is lehet. Az hogy füstöl a fej kialakítása miatt lehet.

Előzmény: Süsü1983 (3096)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3097

Külső méret. Egy sor furat van, 18db 6mm-es, de lehet többet is, elbírja. A fej szélén utóégető rések vannak, flexkoronggal vágva. De vedd figyelembe, hogy nem nagy a felület amin éghet az anyag.

 

A hagyományos fejekbe több anyag fér a hossza miatt. Én azért cseréltem le, mert túl nagy volt a teljesítménye az igényemhez képest.

 

Ha külön egységként készíted el a fejet, akkor később könnyen kicserélheted, ha nem válik be valamelyik!

 

Az előmelegítő rész 10..15cm. Ez fedett és ebben a szakaszban nem kell furat.

 

Nézz körül a topicban, mert rengeteg kép van. KAttints rá egy felhasználó névre, majd a hozzászólásaira ott pedig a számra.

Előzmény: imix84 (3095)
Süsü1983 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3096

Szervusz!

 

Ma csináltam egy újabb próbát. Kb. 3 perc kellett ahhoz hogy 10°C-ot hűljön a füst beadagolás nélkül. (Kb. 20 KW-os teljesítménynél mértem). Visszagyulladási hajlandóságot nem tudtam nézni, mert már este volt. Holnap még megnézem miként tud visszagyulladni így.  Szerintem így is füstölni fog visszagyulladáskor, mint akkor amikor egyszerre többet adagoltam be. Maradni fogok a többször keveset elvnél. :)

Előzmény: Totya3 (3080)
imix84 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3095

Na most van az, amikor nagyon nehez dontest kell hozni :), lévén az idő nagyon szorít. Süsünek köszönöm a leírtakat. Egy 50 cm-es fejnél mekkora kell legyen az elomelegítő rész, és kb milyen vastag kell legyen az anyag az égetőben. Totya: a 133 az kulső, vagy belső méret. Az égetőfej belsejében hány rend furat van, mert csak 1 rend latszik a rajzon. Ha jol látom, a fej tetején van még egy rend levegőnyílás ami gyorsítja az égést. Nem gondolkodok időbeosztásos adagoláson, ahhoz sok ido kell, ami most a legkevesebb és nincs meg hozzá a kellő elektronikai tudásom. Nyelves adagolást alkalmazok bármelyik fej mellett is dontok, a ventillátort pedig két hagyományos termosztát mukodteti majd, egy a turra és egy a returra elhelyezve. 

Totya3 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3094

Szia! Ha ilyen lehetőségeid vannak, akkor próbálj meg egy 133-as patentívet is a korábban leírt kialakítással:

http://forum.index.hu/Article/showResultList?o=&aq_text=&aq_cre=&user_id=1209612&topic_id=9200024&forum_id=52&aq_ext=1&t=9200024&na_start=30&na_step=30&aq_target=resl

 

Előzmény: imix84 (3092)
Süsü1983 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3093

Szervusz!

 

Üdvözöllek a fórumon! Jártam én is ilyen cipőben, mint te hogy havonta kisebb vagyonokat adtam ki fűtőanyagra. Meg tudlak érteni. Érdemes házilag nekiállni egy égető készítésének, mert max egy havi fűtőanyag árából meg tudod csinálni, ha mindent szinte venni kell hozzá.

Az égőfejet jó lenne a hamuzóajtón betenni ez szinte biztos. Az ajtód mondhatni kicsi, de ha folyamatos üzemet tervezünk akkor egy éppen beférő fej már jó lehet.

Én  tisztán vasból 4-5 mm-es anyagból csinálnám a fejet (egy szezont kibír ez is ha eltüzelsz vele 40-60 t anyagot). A samottal béleltek Nálad nem jöhetnek szóba, mert legalább 1,5 cm-es massza kel a fej mindhárom oldalára, ami jelentősen csökkenti a fej belső méreteit. A fej alakja lehet V vagy U alakú esetleg teljesen szögletes. Hamukihordási problémája legkevesebb a V alakúnak a legtöbb a teljesen szögletesnek van. Igaz a teljesen szögletesnek van a legnagyobb a belső tere. Meg kell találni az optimumot. 50-55 cm hosszút mindenképpen kellene csinálni, mert ha vizes a fűrészpor, akkor nagyobb hely kell neki száradással együtt az égéshez. Furatok 5-6mm-esek lehetnek. 3*3 cm-es kiosztásban(kinek hogy). A furatok össz keresztmetszete fogja meghatározni a légcsatornád méretét, aminek legalább egyeznie kell (nem mondom hogy nagyobb legyen a légcsatornád, mint a furatok össz mérete, mert akkor már a fej belső mérete is csökkeni fog). Én nem vacakoltam a furatokkal 3*3-as kiosztásban az egész fejben, az előmelegítő részben letakarva. Vannak akik egy részét a fej végén letakarják. Így is lehet. Majd eldöntöd melyik megoldás tetszik. A vezérlést viszonylag olcsón és megbízhatóan tisztán időalapúval meg tudod oldani. Bármilyen kérdésed lenne válaszolunk rá szívesen!

Előzmény: imix84 (3089)
imix84 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3092

Nagyon köszönöm már azt is, hogy ilyen nyiltak vagytok felém. A ma délutánt azzal töltöttem, hogy kicsiben és abszolut, gyors barkácsolással osszedobtan Totya3 egetojenek kicsinyített mását. Elég szép égést értem el meg akkor is, ha az éghető felület kb 6 cm volt, a lángok kékes-fehéren és legalább 15 cm magasan egtek. Ezzel az alultáplálható égőfejjel azt hiszem, hogy takarékosabban és magasabb hatásfokot lehet elérni, mint a tálcással, bár azt nem láttam mukodni. Tudnátok általatok haszmált és bevált egetofejekről konkrét méreteket adni? Esetleg mire kell a legjobban odafigyelni a furatoknál? 

Dzsudimano Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3091

Szia ! Ha kiveszed az ajtókeretet nyersz 2-3cm szélességben és magasságban is ,én is így csináltam 20X20 vagy 21X21 es nyílláson már befér egy kicsit nagyobb fej ami tud 50KW-ot !Gondolom befelé van a tűztér vagy 60-70cm hosszú ha igen akkor a fej lehet 40-50cm hosszú,az utánna maradó 15-20cm még bőven elég a hamu lehullására.Amiben tudunk szívesen segítünk!Üdv.

Előzmény: imix84 (3089)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3090

Elég kicsi az ajtód, ezen nehéz lesz ~50kW-os fejet bedugni! Süsü1983 fejét nézd meg a korábbbi hozzászólásoknál, egy hasonló kivitelű ami oda beférne lehet, hogy elég lenne teljesítményben és miután folyamatosan kell majd égnie, visszaégni se tud, csak üzemzavarnál, az meg lekezelhető. Ha erre jár biztosan Ő is hozzászól a problémádhoz.

Itt van néhány az említettek közül:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=115541447&t=9200024

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=108925916&t=9200024

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=106452393&t=9200024

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=106223071&t=9200024

 

Hogy lehet, hogy egy 50kW-os kazánnak ilyen kicsi ajtaja van? Vagy ez a hamuzó ajtó legalul? Igazából oda lenne jó betenni a fejet, mert feljebb nem hatékony, ha közel van a tálcához.

 

Ennyi lóvé, te jó ég. Nekem egy év alatt nem kell ennyi! Nem irigyellek, remélem meg tudod oldani hamar a gondot! Viszont fűrészporból fog kelleni pár kamionnyi! Hozzáférsz ilyen sokhoz?

 

Előzmény: imix84 (3089)
imix84 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3089

Köszönöm az őszinte és gyors reagálást. 

 

Az, hogy mennyire autonóm a rendszer, nem éppen aggaszt, mert max egy éjszaka nem lesz fűtés, ami most egyaltalán nincs, de utána úgyis visszagyujtom, vagy megteszem a szükséges lépéseket. A kérdés az égés megbízhatóságára vonatkozik, ugyanis, nem éppen egyszerű a nedves fűrészport égetni, de nem is lehetetlen (nekem van már műkodő, teljesen más elven alapuló, nedves fűrészport is égető kazánom, de az nem alkalmazható a meglévő kazánban). Az elteredtebb, "tálca" típusú égőfej még konnyebben beszerelhető lenne a kazánba, csak kérdés, hogy tud-e elég teljesítményt kreálni, A kazán ajtóm belső átmérője 180 x 180 mm. Ha figyelembe veszed, hogy havonta, nem szezonálisan, hanem havonta tobb, mint 200.000 ft-ot költök fára és brikettára, rögtön megérted, hogy még akár havi 2 tonna pelletet is szivesen elégetnék, csak tudnek már meleget csinalni. Szukséges az állandó fűtés, a megszakított főtés (napi 10 - 12 óra) nem elég. Barkácsolni szeretek és kisérletezni is, tehát ezzel nincs gond. Hajlandó vagyok bármennyit mellette ulni, csak tudjam, h érdemes nekifogni az építesnek. A gyári lehetőségeket anyagi okok miatt már elvetettem. Azért gondoltam tobbek közt a te égőfejedre, mert véleményem szerint, ma nem kapok elég száraz főrészport, akkor az pellet égetésre is alkalmas. A két csigás megoldást sem vetettem el, sőt van mas otletem is. A kiolto rendszer sem okoz különösebb gondot, talán kerü még a ház táján is egy elektromosan vezérelhető szelep. Szóval, most csak ajtó méretet tudtam adni, de hamar lesz más is, ha szükséges. Várom a javaslatokat, leginkább az égőfejre. Szívesen megnézném a te égőfejed mukodés kozben, csak épp erdélyi vagyok, úgyhogy max videon :) 

Totya3 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3088

Szia! Köszönöm az felém irányuló kérdésedet, de sajnos azt kell mondjam, hogy az új fejem vélhetően 20kW-nál nem nagyobb teljesítményű. Az is vitatható, hogy visszaégés mentes lenne, bár nem sok ideje van mostanában visszaégni, miután folyamatosan ég alap fordulaton. A visszaégésbiztos megoldást sokkal inkább a két csigás rendszer adja és egy oltó készülék végső megoldásnak az első csigában, ha netán a parázs felkúszik 10cm-t függőlegesen a fém falon. :)

 

Van itt még egy dolog, ami fontos lehet. Enyhe túlzással itt senkinek nincs 100%-os kiépítettségű abszolút megbízható rendszere, értem ez alatt, hogy soha ne kelljen hozzá nyúlni. Még a gyáriak sem mind ilyenek, sőt(nemrég írtam erről)! Ezzel azt szeretném jelezni, hogy nem biztos, hogy olyan megoldást találsz itt, amit azonnal be tudnál állítani és tutira jó lenne. Mi autodidakta módon építgetjük, fejlesztgetjük, egyre jobbá tesszük, néhány gyárinál is jobbá a saját lehetőségeink szerint, és ez azt jelenti, hogy nem biztos, hogy máshová be lehetne azonnal illeszteni.

 

Az én fejem jelen állapotában nem más, mint egy patentív, némi levegőjárattal kiegészítve. A nyelvet lehagytam róla, nem kell már. Viszont a nyelv helyett megfelelő program, bonyolult áramkörrel gondoskodik a működésről. A nyelv is jól működött, de hetente előfordult egyszer-kétszer, hogy elakadt, ezért próbáltam más megoldást(a legtöbb gyári is nyelves). Felmerül a kérdés, hogy meg tudod-e oldani a vezérlést(áramkörépítés, programozás, kísérletezés stb.), mert ha igen, akkor azt gondolom, hogy egy nagyobbra bővülő patentívl(pl. 130-ról 200-asra), képes 50kW-ot leadni full üzemben. Az én 20kW-os értékem is csak saccolás, mert nem könnyű kimérni, egy csomó dolgot ismerni kéne hozzá(víz mennyiség, hőleadása a teljes rendszernek, és akkor lehetne számolni, hogy mennyi idő alatt emelkedik 1°C-ot a víz.)

 

Így ez is csak a levegőben lóg, neked meg kész megoldásra lenne szükséged.

 

Jobb szívvel javaslom, hogy nézz körül a piacon, és gyárit vásárolj, ha van rá lehetőséged!

 

Ha még is építésre szánod magad, próbálunk segíteni, amiben tudunk!

Előzmény: imix84 (3087)
imix84 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3087

Hello mindenkinek!

 

Új vagyok a fórumon, egy ideje passzívan figyelek, de mostmár tennem kell valamit! Totya3 egőfeje érdekelne a leginkabb, úgyhogy a kérdésemet hozza intézem leginkabb, de nagyon örülok bármilyen bevállt ötletnek. A helyzet az, hogy adott egy nagyon hideg (beton) 350 negyzetméteres epület. A jelenlegi, kb 45 - 50 kW-os, vegyes tűzelésű, 2 zsebes kazánunk képes a teljes rendszert, akár 70 fokon is tartani, viszont, lévén, hogy egy vendéglátóipari egységről van szó, így nincs állandó fűtés, így képtelenek vagyunk a termet kifűteni. Napi 10 - 12 órát ég a tűz, de a költségek az eget verik. Ami a kazánban égethető volt, mindent megpróbáltunk már. Jelen állapotában a kazán képtelen elégetni a fűrészport. főleg, hogy elég nagy a nedvességtartalma. Totya3 egyik régebbi hozzászólásában lattam egy képet, amin egy alulról utántölthető, véleményem szerint visszagyúlás biztos égetőfej volt. Nem tudtam kihámozni, hogy most az a fej van-e üzemben. Szóval a kérdés: Képes lenne az az égőfej melegen tartani a rendszerünket (bártan mondhatom, hogy 20 db fűtőtest)? Ha a válasz igen, akkor kaphatnék-e egy részletes rajzot róla, ami szerint hamar megépíthetném, mert sajnos a hideg miatt olyan ütemben veszítjuk a vendégeket, hogy lassan nem lesz miért dolgozni vele. Előre is köszönök mindent.

Totya3 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3086

Törtem a fejem, hogy mi lehet még az eltérés a két munkapont között. Az a gyanúm, hogy nálam a kazán és a fej teljesítményének töredékét, majd tizedét használom, nálad viszont ez magasabb érték lehet.

A fejed gerjesztett állapota miatt folyamatos a láng. Ezt megszaggatni nem biztos, hogy előnyös. Szaggatás nélkül viszont nem lehet a füsthőfokon változást detektálni. A tűzhöz közelebb viszont lehet. Ahhoz, hogy ezt meg tudd mérni, 1100..1300°C-os K hőelemre lenne szükség inconel védőcsőben.

Nem tudom megéri-e neked a próbálkozás, ha egyébként teljesen jól működik a dolog? Azon kívül, hogy tetszik a megoldás, van rá okod, hogy megváltoztasd a jelenlegi időalapú módszert?

Előzmény: Süsü1983 (3079)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3085

Szia! Azt kéne megpróbálnod, hogy beadagolsz, majd megméred mennyi idő múlva kezd csökkenni a füst, és akkor ismét beadagolsz. Ha ekkor az égés megfelelő és találsz olyan beadagolási mennyiségeket, ami a teljesítményhez is megfelelő, akkor működhet a dolog.

Előzmény: Süsü1983 (3079)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3084

Igen.

Előzmény: t.zsolti (3082)
Totya3 Creative Commons License 2012.01.24 0 0 3083

Szia! Én se szeretem a fával való tüzelést, de hát azt is el kell égetni, ha van. :) Tavasszal nekem is el kell elégetem azt a nagy ágat, ami szegény cseresznyefánkon elszáradt. Most ha csak egyszer gyújtanék be a kicsi kazánomba, nem nagyon díjaznák... :) Könnyű megszokni a jót!

 

A levegőjárat nyílását a régi fejen négyzetesre alakítottam ki, belefért egy kaparó, így lehetett tisztítani. De a leszerelhető alj is jó ötlet.

 

Előzmény: Dzsudimano (3081)
t.zsolti Creative Commons License 2012.01.23 0 0 3082

az elektronika saját fejlesztés és gyártmány??

Előzmény: Totya3 (3068)
Dzsudimano Creative Commons License 2012.01.23 0 0 3081

Sziasztok!Lassan 2hete fázok vagyis fával fűtök,hát jobb volt a termosztátos kényelem na ,de még kibirok 1hetet valahogy aztán februártól újra beüzemelem a szerkentyűt!Még szerencse hogy nincs hideg   és délutáni begyujtással estig fűtve jó idő van persze nem olyan egyenletes mint az égetővel.A hamubolygató úgy néz ki hogy bevált  az alatt az 1hét alatt amig a fára való átállás előtt használtam szépen ment a polyva is jól égett vele.Azért megfordult a fejemben egy másik megoldás is a fej kis módosításával .Univerzálisra csinálom úgy hogy bármelyik megoldást használhassam kis átszereléssel ,ha kész lessz rakok róla fel képet.Gondoltam eggyet ha már nincs üzemben a szerkezet kipucolom a fejet.Kivágtam a fenéklemezt ,kicsit meglepődtem  mikor kb.3l hamut bányásztam ki belőle !Szóval szezononként érdemes kipucolni,átalakítom úgy hogy csavarozható legyen a fej alja! Aki most épít új fejet jó ha egyből szétszedhetőre csinálja ,hogy ne csak flexxel lehessen szét heggesztővel meg összeszerelni és megspórolja az utólagos átalakítást!Üdv.

Totya3 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 3080

Szia! Az biztos, hogy a jelenlegi fejeddel a jelenlegi beállítások a legjobbak a hamu színe miatt. Ha nagyobb csomagokat nyomsz be az nehezebben indul el, füstöl, ahogy írod. A 60sec alatt nekem se nagyon történik változás. A változás 2perc körül érzékelhető és 3 pernél történik a beadagolás. A hőmérőd is lomha lehet a vastagsága miatt. Az is biztosan számít, amit a samottokkról írtál, bár nem tudom, mert a füst az kicsit külön él. Szóval a gyanúm az, hogy a fedett fejjel ekkora teljesítményeknél csak égésminőség romlás árán lehet füsthőfokra szabályozni. Nekem pl. nem fehér a hamu, hanem szürke, viszont az egyenletes aprószemű.

Előzmény: Süsü1983 (3079)
Süsü1983 Creative Commons License 2012.01.23 0 0 3079

Szervusz!

 

Ma kipróbáltam az egyszeri több adagolást hosszabb várakozási idővel. Ami azt jelenti hogy a várakozási időt felvittem 60 sec-re a betolási időt 4-8 sec között változtattam. 

A füsthőfokban nem volt kimutatható változás 60 sec alatt. Ami betudható a hőmérő lomhaságának,de inkább a kazánban használt samott (8 db 20*40*4-es tégla) elemeknek. Nem kis mennyiségű vas anyag (fej + a lángterelők váza) van az égőtérben ami jelentős mennyiségű hőt tud tárolni. 

Ami előnyként fogható fel hogy a hamubolygatási problémák nem jelentkeztek, amik kis teljesítmény mellett (12 sec-nél hosszabb várakozás és 2 sec-nél rövidebb betolás).

Azt vettem észre, hogy egy kicsit jobban füstölt a kémény, amikor a friss anyagot betolta a csiga. Talán egy kicsit instabilabb lett az égés, de ez nem biztos. Nagyob teljesítmény szintet is le fogok tesztelni hasonló elvek mentén. 

Szerintem annyi anyagot egyszerre be tudnék adagolni, ami pont elfér az előmelegítő rész alatt. 60 sec várakozási idő alatt sok anyag fel tud melegedni úgy hogy utána jól égjen. Ez még megér egy próbát.

Előzmény: Totya3 (3066)
GalaXYka Creative Commons License 2012.01.23 0 0 3078

köszi, figyelem!

Előzmény: t.zsolti (3077)
t.zsolti Creative Commons License 2012.01.23 0 0 3077

nézzél át ide is erről megy a diskurzus

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9147701

Előzmény: GalaXYka (3075)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!