Keresés

Részletes keresés

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.08 0 0 66242

:D

Előzmény: Garofano (66237)
hörpölin Creative Commons License 2018.05.08 -13 1 66241

Még múlt csütörtökön felmerült itt a fórumon, hogy a legújabb OKT jelvényekre már csak úgy "rá van írva" a teljesítés sorszáma, nem pedig gravírozva van, mint a régebbieken. Tegnap benn voltunk szokásos hétfői szeánszunkon, akkor a legilletékesebbtől megérdeklődtük a dolgok állását. Nos, tehát a legújabb sorozatú Országos Kéktúra jelvényekbe már nem mechanikusan gravírozzák bele a sorszámot, hanem lézergravírozással készül a sorszámozás. Ez a megmunkálási mód nem ad olyan "mély" számokat, mint a korábbi módszer, de ennek is tartósnak kell lennie.

Előzmény: Kéktúra ellenőrök (66161)
lenyeltem Creative Commons License 2018.05.07 0 17 66240

Csalás témakör.

 

Nem gondolom, hogy bárkinek is jelentene annyit egy kéktúra jelvény, hogy az országot keresztül autózza érte. Legalábbis az ilyen típusú emberek, ha arra lusták hogy egy bakancsot a lábukra húzzanak, akkor arra pláne, hogy azért a pénzért megdolgozzanak, amit elkocsikáznának pecsétet gyűjtve.Ha még el is kezdik, szerintem az esetek 90 százalékában, még a megyéjükhöz(vagy a hozzájuk legközelebb eső kéktúra részeken) tartozó szakaszokon elfogy a lelkesedésük. Az ilyenek inkább megveszik a Vaterán és villognak vele a facebukkon.

Smith W. Creative Commons License 2018.05.07 -2 13 66239

Ezekkel a trükközésekkel, csalásokkal kapcsolatban annyit, hogy szerintem alapvetően a nagy többség tisztességesen jár el, pár ember miatt nem hiszem, hogy alapvetően változtatni kellene bármit is a szabályokon. Ráadásul a csalást teljes bizonyossággal nem lehet kiszűrni.

Mindenki magának teljesít, ha neki megfelel úgy is, hogy gyaloglás helyett egy bélyegzőhelyet kocsival keres fel, hát lelke rajta. Bár nagyon nem értek egyet vele, de ettől nem érzem rosszabbul magam.

Azzal, hogy nagyobb publicitást kapott a kéktúra, bevonz olyanokat is, akik nem feltétlenül teljesen elhivatottak, így szerintük belefér ez-az.

 

Részbeni megoldás lehetne a névre szóló, mobiltelefonos regisztráció, kód leolvasásával, a távolság és időadatok összesítésével. Ehhez persze informatikai fejlesztés kellene, és mit nyernénk vele? Ki lehetne szűrni vele pár csalót, cserébe elveszne a pecsételés hangulata, és el lenne szórva némi pénz.

 

Azzal kapcsolatban, hogy egyesek önkéntes rendőröket emlegetnek, nem értek egyet, szerintem, ha valaki bizonyosságot szerez arról, hogy egyesek csalnak, akkor ezt nyugodtan tegye szóvá, ha jónak látja. Igazából más kontroll nincs, csak a túrázók rosszallása. Bár szerintem az ilyen trükközőket ez nem hatja meg. És ahogy említették mások is: simán előfordulhat, hogy csak egy korábbi túra bélyegzéseit pótolja valaki kocsival. Szóval a látszat néha csal(hat).

Smith W. Creative Commons License 2018.05.07 0 2 66238

Akkor veled beszélgettem a Szálláska-völgyben pár percet! A várak kérdése akkor is felmerült, örülök, hogy felmentél a Fehér-kőre, akartam is javasolni.

További jó kékezést!

Előzmény: rönofan02 (66092)
Garofano Creative Commons License 2018.05.07 0 1 66237

Igen éppen írni akartam. Megkapta az egész sor, nem érzem magam egyedül. :D

Előzmény: Gizi aljas Feri (66235)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.07 -13 1 66236

Tévedtem.

Nem mindjárt +3, hanem iziben -13 :D

 

Ami matematikailag -10, de ha a 0hoz veszem a -1et, akkor az helyiértékileg egy. Az az egy meg stabil, de őt meg is értem. :)

 

 

Előzmény: Gizi aljas Feri (66235)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.07 -14 3 66235

A női ösztönök nem csalnak! ;)

+1

Sőt, mindjárt +3!

Előzmény: Garofano (66233)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.07 -13 3 66234

És mindkettőtökből csak úgy sugárzik a mérhetetlen jóindulat... :P

Előzmény: HEV (66227)
Garofano Creative Commons License 2018.05.07 -13 5 66233

Valóban napokig folyt a vita, arról, hogy mi számít csalásnak, és emlékeim szerint többen is voltak/voltunk, akik abból indultak ki, hogy nem kell mindjárt rosszat feltételezni, ha valaki autóval érkezik a pecsételőhelyre. Ha már párhuzamba állítottuk a kettőt, akkor talán az alábbi információt is meg lehetett volna osztani úgy is, hogy feltételezzük, hogy az érintettek nagy részének még sosem volt a kezében az említett kiadvány és így nem is tudhatják, hogy mi áll annak 2. oldalán. Lehet, hogy naiv feltételezés volt azt gondolni, hogy sokszorosítható, de nem egy mozgalom füzete (lapja) letölthető az internetről és hallottam már olyanról is, ahol a másolt igazolófüzetet is elfogadják. Ha az első mondat kimaradt volna, úgy érzem ez egy jóindulatú tanács, így viszont inkább orra koppintás volt. (Persze tudom azt érzek, amit akarok. :) )

Előzmény: cseremoha (66209)
Pulmy Creative Commons License 2018.05.07 -13 1 66232

Hagyd el,csak a gáncsoskodás hajtja😁😁😁😁

Előzmény: zozo.1982 (66230)
Pulmy Creative Commons License 2018.05.07 -13 2 66231

Valszeg igazaf van!De ezt csak kötözködés képpen írta,mert az olyan trendi 😁😁😁

Előzmény: Bikk Pubi (66229)
zozo.1982 Creative Commons License 2018.05.07 -13 9 66230

 

Szerintem azért, mert valaki nem ismeri "cseremoha" fórumozót, hogy ki ő és mit csinált eddig a túrázás terén, azért nem kellene hallgatnia!

Előzmény: HEV (66227)
Bikk Pubi Creative Commons License 2018.05.07 0 22 66229

Felteszem egy Európa-hírű nemzetközi szerzői jogi szaktekintély, hogy csupán személye elég a pofabefogáshoz.

Előzmény: HEV (66227)
HEV Creative Commons License 2018.05.07 -2 14 66228

A DDP nyomvonalát is érintő 67-es gyorsforgalmi út építése miatt az SmTSZ az alábbi felhívást adta ki:

 

http://deldunantulipiros.hu/index.php

HEV Creative Commons License 2018.05.07 -5 13 66227

Nem tisztem és nem is célom védeni mert nem szükséges. De aki nem tudja, ki 'cseremoha', jobban tenné ha hallgatna!  Ismét!

 

Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.07 -1 17 66226

Utánanéztem a szerzői jognak, ugyanis ez egy összetett dolog.

 

Tehát, ha én létrehozok egy művet, akkor azon minden bejelentés nélkül rátehetem a C betűt, amivel a mű felhasználhatóságát a nevemhez kötöm.

Nagy kérdés azonban, hogy ha valaki a művét ingyenessé teszi, akkor a szerzői jog mire vonatkozik? 

A mű tulajdonának birtoklására vagy arra, hogy a művet más név alatt nem lehet kiadni?

A net világában erre hozták létre a Creative Commons jogvédő rendszert, amelynek segítségével a szerző a megfelelő ikon elhelyezésével pontosan meg tudja határozni, hogy a műve milyen védelem alatt áll - másolható, megváltoztatható, értékesíthető. Ezt meg kéne nézni a kiadványon, hogy melyik ikonnal van ellátva.

 

Attribution •Nevezd Meg! •valamennyi CC licenc előírja, hogy a szerző nevét tüntessék fel a művön

 

Share Alike •Így add tovább! •kereskedelmi és nem kereskedelmi célú felhasználás, más művekkel való összekapcsolás, módosítás, átdolgozás, nyilvánossághoz közvetítés. Feltétel: az így létrejött származékos művet ugyanilyen licenc alatt kell elérhetővé tenni

 

No Derivatives •Ne változtasd! •Terjesztés akár magán, akár kereskedelmi célból. Feltétel: a művön a felhasználó nem változtat, nem módosítja, nem rövidíti le, nem csonkítja, nem dolgozza át, nem tesz hozzá, abból származékos művet nem hoz létre

 

No Commercial •Ne add tovább! •megengedi a mű bármely felhasználását, de csak nem kereskedelmi jelleggel és célból, de nem írja elő, hogy a létrejött származékos művet ugyanilyen feltételekkel kelljen engedélyezni

 

Ez egy.

 

Kettő - csipkebokor vessző.

 

A szerzői jogdíjas műveknél jogsértésnek számít, ha valaki a szerző kárára üzletszerűen másol. Azonban üzletszerű másolásnak tekinthető-e az, ha valaki egy ingyenes művet ingyenesen sokszorosítva ad tovább úgy, hogy a szerző neve rajta van a művön?

 

Három - szabad felhasználás joga:

"magáncélú másolat: természetes személy magáncélra a műről másolatot készíthet, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja."

 

 

Pulmy Creative Commons License 2018.05.07 -14 2 66225

gratulálok az első és egyetlen velős hrsz-edhez!  

Előzmény: cseremoha (66209)
Pulmy Creative Commons License 2018.05.07 -14 1 66224

"Vérszagra gyűl az éji vad:
Te tetted ezt, király!

Levágva népünk ezrei,
Halomba, mint kereszt,
Hogy sírva tallóz aki él:
Király, te tetted ezt!”

Máglyára! el!"

 

 

 

 

            Te még csodálkozol? Én már nem! Újabb lehetőség lecsapni......

Előzmény: akárkibárki (66223)
akárkibárki Creative Commons License 2018.05.07 0 16 66223

Különben így visszaolvasva V 43 1279 annyit írt,hogy magára vállalta a füzet szkennelését és a végeredményt elküldi e-mailben.Egy szóval sem mondta,hogy sikeres volt az akció és még össze is kacagtak jzp2107-el.Nem csak a neveik hasonlósága miatt gondolom úgy,hogy ők valójában hatósági emberek és így akarták kiszűrni azokat,akik kaphatóak lennének ilyen csúnya és illegális cselekedetre.:)

Előzmény: akárkibárki (66222)
akárkibárki Creative Commons License 2018.05.07 -13 3 66222

Sőt,ezeket az embereket mindenhol megrögzött hazudozónak tartják.Miért pont most kezdenének el igazat mondani?Szerintem csak szívatták a jónépet és nem is szkenneltek be semmit.:)

Előzmény: nagypapi (66220)
zozo.1982 Creative Commons License 2018.05.07 0 0 66221

:) :) :)

Előzmény: Garofano (66219)
nagypapi Creative Commons License 2018.05.07 -13 6 66220

Mér, van bizonyíték rá, hogy bárki soxorosította és terjesztette az anyagot? 

Én biza' nem láttam. Olvastam ugyan egy-két hasonló tárgyú hozzászólást, de nem biztos, hogy az igazat írták.

Előzmény: zozo.1982 (66218)
Garofano Creative Commons License 2018.05.07 0 13 66219

Elnézést az előző hozzászólást álnéven én követtem el. :)

zozo.1982 Creative Commons License 2018.05.07 0 2 66218

Jogos. Szerintem is töröltessük őket. A baj csak az, hogy aki ártó szándékú az már rég intézkedhetett, tehát nyomtalanul nem fog eltűnni. :( Az engedéllyel kapcsolatban, pedig írok neked Jzp.

Előzmény: Gizi aljas Feri (66217)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.07 0 11 66217

Jzp, amit most írok, kérlek vedd jószándéknak. Nagyon komolyan írom, hogy töröltessétek a két beírást, amiben a másolásra utaltok.

 

Amennyire füstöl néha a jóindulat errefelé, egy rozsdás szegem van rá, hogy jobban jártok, ha ez így nem marad kint. A segítő szándékotokat értem és értékelem, de legyetek körültekintőbbek, mert vannak, akik kevesebbért is kibeleznek. Ez meg sajnos már sok.

 

A szerzőt meg keressétek meg és kérjetek engedélyt.

És ha jót akartok, az engedélyét tegyétek itt nyilvánossá. Aztán kötözködjön, aki akar.

Előzmény: jzp2107 (66214)
Gizi aljas Feri Creative Commons License 2018.05.07 0 0 66216

Van angol linkje, nekem is mereszteni kellett a szemem, de ott van. 

Az már más kérdés, hogy az angol linken is csak a táblázat címsorai vannak angolosítva, minden más szlovák, mi meg még a János hegyet is lefordítjuk a külföldieknek Saint John's Hill-re...

Előzmény: Mr Long (66210)
Mr Long Creative Commons License 2018.05.07 -13 0 66215

Az itiner egyértelmű volt, inkább az extra infok lennének jók "érthetően".

Főleg, hogy ITRA pontos a rendezvény, adott esetben lehetnek rajta külföldiek is.

Előzmény: DJ_RushBoy (66213)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.07 0 18 66214

te és cseremoha kértél és kaptál-e hozzájárulást amikor a tuhu adataiból töröltetek?

vagy az is bonyolult lett volna?

Előzmény: HEV (66212)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2018.05.07 0 0 66213

Sajnos én sem találtam angol nyelvű verziót, de a google translate-tel jól le lehet fordítani viszonylag, és az érdemleges adatokat még így is ki lehet hámozni.

Előzmény: Mr Long (66210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!