Keresés

Részletes keresés

HM 13-47 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 8691
Írjál Te!
Előzmény: North Coast (8689)
rellé Creative Commons License 2010.05.18 0 0 8690
Mégis olvasol ,sőt veszed a fáradságot hogy írj ide!!!!!!!!!!
Előzmény: kritikus82 (8688)
Svejk52 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 8687
Üdvözlök mindenkit.!

Én is megvettem a könyvet. Hát, volt már nagyobb olvasmány élményem is. De végül is ez egy dokumentum, nem regény, nem história. Évekkel ezelőtt kezembe került Bokor Imre könyve, a Kiskirályok mundérban. Olvastam és közben az volt az érzésem, hogy ez rólunk szól. Aztán azon gondolkodtam, hogy ez lenne jellemző általánosan az egész MN-re? Mert abban a könyvben le volt írva egy - két balfék dolog is. Na nem minden. Aztán kb a könyv felénél előkerült a Cár neve is, akkor jöttem rá, hogy ez tényleg a mi alakulatunkról szól akkor figyeltem fel, hogy ki is az írója.
Na nosztalgiázáshoz az a könyv való, vagy ez a fórum, mert itt visszajönnek azok a dolgok is amiket a sorállomány is átélt.
M Szabó Miklós könyve inkább történelmi munka, sok dokumentummal.
Én 73 tól 75 ig voltam Tapolcán, akkor még tényleg komolyan próbáltak titkolózni, bár ez nem mindíg sikerült. Akkor még megtörtént az is, hogy az egyik szabadságon levő katonát Tatán elkapta a VÁP, mert "nyugati rendszámú" személygépkocsit stoppolt. Aztán kiderült, hogy a nyugati rendszámú kocsi egy NDK-s trabant volt. Mindenesetre a katona szabadságát megszakították és fogdába került. 81-ben már sokkal enyhébb szelek fújtak.

üdvözlettel: Svejk52
Gecmarek Dodó Creative Commons License 2010.05.16 0 0 8685
Maximálisan egyetértek Veled! Én sajnos 2960 ft-ért vettem kiszállítva.
Előzmény: North Coast (8682)
Cséfalvay Zoltán Creative Commons License 2010.05.14 0 0 8683
Jó hogy mondod, készültem megvenni.
Előzmény: North Coast (8682)
tuzer Creative Commons License 2010.05.08 0 0 8680
 A seregben csak az tanul engedelmességet, csibészséget, az vesz fel technikai tudást, akinek a családi hátterében adottak voltak a feltételek, vagyis, hogy egyszer már alapból megnevelték.
Van ilyen is. De megfigyelésem szerint kivétel nélkül minden sor tanult valamit, nevelődött egy kicsit, mint ahogy tőle, miatta a parancsnoka is. Az ilyen típusú emberek Tapolcán legalább annyit, hogy az élet (a körülmények) kitaposhatják az emberből azt az alkalmazkodást, amit egyébként nem tenne megsemmi áron. És megtanulta, hogy nem érdemes fejjel menni a falnak.
Előzmény: Törölt nick (8678)
A-Ascona Creative Commons License 2010.05.06 0 0 8679

Ezzel egyet kell értenem, igazad van. Mindíg akadnak olyanok, akiknek lételeme az ellentmondás, ellenkezés. De olyanok is akadnak, akik ilyenek mellett pechükre rosszkor voltak rossz helyen, és a retorzió nem volt igazságos számukra...

Jómagam "egyéb" testületben töltögettem éveimet, és kezdetben kerültem én is szigorú szemek látókörébe, holott nem az én saram volt az adott dolog. Megkaptam a büntetést, nem is akármilyen megalázó körítéssel, de nyeltem egy nagyot. Később persze a kedves bajtárson 3-szor verte le Lúdas Matyi, de okosan...

Előzmény: Törölt nick (8678)
A-Ascona Creative Commons License 2010.05.04 0 0 8677

Sorozottként senki nem önként ment katonának. Aki háború és fegyver ellenes nézeteket vallott /vall, az pláne.

És 2, vagy 1.5 vagy 1 évig, vagy 10 hónapig mindent megtett, hogy antikatona legyen. Megkeserítette mások, ezáltal a saját napjait, hónapjait, keserű szájízzel ébredt, és rossz emlékeket szerzett ezzel magának. 

Nem mindenki érezte jól magát a seregben, de ezen vagy lehetett segíteni a hozzáállással, vagy nem. Ezek a problémák persze civil munkahelyeken is megvoltak, és megvannak ma is.

És ez a fajta "kötelező hadviselés" nem a néphadsereg kitalációja volt, amivel a fiatalokat akarta bosszantani. Ausztriában, németországban, svájcban tudtommal ma is van sorkötelezettség.

Sok mai (kizárólag mindenféle jogokkal rendelkező) fiatalnak nagyon jót tenne egy kis fegyelem, és tisztelet tanulás, az együvé tartozás, együtt élés megtanulása a bajtársakkal még akár  szenvedések közepette is.

Még akkor is, ha az a fegyelem és tisztelet kikövetelt és kötelező jellegű.

Nekünk azt mondták, az életre nevelnek... és nem haltam bele. Sőt, nekem nem csupán 1 évig tartott.

 

tuzer Creative Commons License 2010.05.04 0 0 8676

Ezt részletesen megbeszélheted - kisbetűvel - az ide, valamint az ide:

 

Az MN 1480 honlapja

Írogató egykori sorkatonákkal.

Előzmény: kritikus82 (8675)
kritikus82 Creative Commons License 2010.05.03 0 0 8675
URAIM!!!
AZÉRT FIGYELEMBE KELLENE VENNI HOGY AZ MN-1480-ba NEM ÖNKÉNT MENT A KATONA HANEM A SZOC.HAZA HIVÖ SZAVÁRA AMIT ÚGY HÍVTAK HOGY BEHÍVÓ!!!
A-Ascona Creative Commons License 2010.04.25 0 0 8674

Üdvözlök Mindenkit!

Én lelkes olvasója vagyok ennek a (és más "katonás") fórumnak . Jómagam nem voltam katona, pénzügyőr hadnagyként szereltem anno le. Gyermekként azonban észrevettem, hogy a hidegháború harcos ideológiája ellenére a magyar honvédség inkább bajtársias, összetartó szervezet volt. Osztájtársaim édesapja, barátaim mindíg nagy lelkesedéssel készültek egy-egy gyakorlatra, lövészetre, feladatra. Ők is Tapolcán, Kanizsán, Egerszegen szolgáltak. Voltak sérelmeik is, összetűzések felettesekkel, beosztottakkal. Voltak tisztek, akiknek értenie kellett ahhoz, hogy miből áll a technika, milyen fizikai, matematikai algoritmusok szerint működik. Voltak, akiknek ahoz kellett érteni, hogyan hozzák harckészültségbe, voltak akiknek csupán a őarancskiadás, és voltak, akik betanítottként a kezelésében voltak érdekeltek. Mindenkinek becsukott szemmel, maximális precízséggel kellett csinálnia. Mégis voltak jók, és jobbak. Erre - azt hiszem - méltán lehet büszke az ember.

Ja. A katonásdit gyerek fejjel imádtam. Harckocsi modelleket tologatni a homokban. 17-18 évesen utáltam, mivel elrabolt volna a barátnőmtől, barátaimtól. Elmentem pénzügyőrnek, hogy mindennap otthon lehessek szeretteimmel.

Hát, nem így lett. Budapest több mint egy évig: alaki, lövészet, elmélet, suli...

Itt megértettem valamit, megszerettem ezt az egészet, ami nem a gyilkolásról és a fegyverekről szólt, hanem a bajtársiasságról, életformáról... Sajnálom, hogy nem mentem katonának. Én tisztelem a "betanított munkásokat" is.

tuzer Creative Commons License 2010.04.21 0 0 8673
Ne is nyald senkiét. Szimplán irigykedj tovább azokra, akiknek - nyilván bőséges meló és tanulás után - piacképes ismeretei és szakmája van.
Előzmény: bunkofonok (8671)
bunkofonok Creative Commons License 2010.04.21 0 0 8672
Hawk! Látom kezd felnyílni a szemed!
Előzmény: Ricky Hawk (8652)
bunkofonok Creative Commons License 2010.04.21 0 0 8671

Ahol a 2- 300 e. adót fizeted, valószínüleg már nem magyar tulajdonban lévő cég...

Mi azért megmaradtunk magyarnak! Nem nyaljuk a .... se@@ét!

HM13-44 Creative Commons License 2010.04.20 0 0 8670

Tisztelt NC.!

Kár hogy a tapolcaiak még nem válaszoltak, de a Z.L. emlékeim szerint kb. 2-3 éve hagyott itt bennünket. Úgy tudom a szíve (ami szerintem nagyon nagy volt) rendetlenkedett. Nyugodjék békében.

Előzmény: North Coast (8669)
Ötös kezelő Creative Commons License 2010.04.09 0 0 8667
Megdobbant a szívem, mikor Tomi (korcsmarosxy..) üzenetét láttam.
Együtt csináltuk végig azt, amit Ő leírt: Ő négyes. én ötös kezelő voltam.
Az alakulatunk jellegénél fogva az ország legkülönbözőbb helyeiről vonultunk, majd pedig két év után fröccsentünk szét ugyanúgy.
Lehet valaki antimilitáris, bármilyen fegyver- és egyenruha ellenes: Hawk és Time 2000 kommentjeit (na és Tomiét) el kell olvasni, hogy mi tart bennünket még mindig össze: az a két év, örömben- bánatban, sok- sok egymásra utalt nappal, sikerrel és esetleg kudarccal is.
Az MN1480 volt állományának ajánlom:
áprilisban jelenik meg a Zrínyi kiadó gondozásában a rólunk szóló könyv, "Szupertitkos alakulat" címmel.
"csak úgy": olvasd el te is, meglátod, kik voltunk mi, a betanított munkások....:)))
Előzmény: korcsmarosxy7s2px (8651)
tuzer Creative Commons License 2010.04.08 0 0 8666

Persze, nosztalgiázzanak békében! Csak jó, ha tudják, hogy van aki helyből elutasítja a katonásdit, még akkor is, ha végül is helyt kellett állnia, ha már kötelező volt. Nem is zavarom tovább a köreiket!

 

Sokan nem szeretik a rendőröket sem. Aztán amikor betörnek hozzájuk, mégis őket hívják.

Előzmény: Törölt nick (8665)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.08 0 0 8665
Persze, nosztalgiázzanak békében! Csak jó, ha tudják, hogy van aki helyből elutasítja a katonásdit, még akkor is, ha végül is helyt kellett állnia, ha már kötelező volt. Nem is zavarom tovább a köreiket!
HG4I Creative Commons License 2010.04.07 0 0 8664

Mese.
Latinul az "igaz": verus.
Ha már idézel, hivatkozol, akkor csak hűen!
/A többi bejegyzésed, s te magad is, ugyanennyit ér!/
Lásd:

http://dictzone.com/magyar-latin-szotar/igaz

 

Egyébként a mondást Diogenesnek tulajdonítják.

 

Amiről te beszéltél, azt pedig Chlion-tól származtatják.

"De mortuis nil, nisi vere!"

 

Közöttük van némi különbség (néhány száz év).

Csakúgy, mint nézeteink között.

 

Elfének/ünk egymás mellet - békében...

Előzmény: Törölt nick (8662)
kovacsgyula44 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 8663

csak úgy

Őszintén gratulálok karrieredhez. Tiszteletre méltó a véleményed. Természetesen van olyan aki szeretettel és megbecsüléssel emlékezik a 1480-nál töltött időre, van olyan is, aki semmi pozitív élményben nem részesült. Mindkét változat benne van a pakliban. Itt a fórumon többen vagyunk akik tisztelettel emlékezünk volt alakulatunkra, de azok is társaink, akikben ennyi év után is tüske van valami miatt, minden megértésünk az övék.

gyula

Előzmény: Törölt nick (8660)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.07 0 0 8662
"De mortuis nil nisi bene."
A halottról igazat vagy semmit. Így szól a latin eredeti.
H.Laci Creative Commons License 2010.04.07 0 0 8661

Az MN 1480 halott. És mint tudjuk "Halottról vagy jót, vagy semmit!"

És ezt itt az elvtársak igen komolyan veszik.

Csak úgy mondom.

Előzmény: Törölt nick (8660)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.07 0 0 8660
A '80-as években minden normális fiatal utálta a honvédséget, attól függetlenül, hogy miként szerelt le. Én pl. őrmesterként. És technikusként vonultam be, pont a 1480-hoz. Nem ragadott el a büszkeség. Sőt, inkább meglepett, hogy léteznek olyan emberek, mint az ezredpárttitkár zls. et. Vagy épp nagy méltóságú TÖF-ünk, aki sem tömegben, sem négyszemközt nem mert az emberek szemébe nézni (mindig szemüvegben, mint Jaruzelsky). Ami ott a kiképzés csúcsa volt, az még a szakmám alapjait sem ütötte meg. Ennyit a hatalmas tudásról. Amikor parancsot adtak, hogy valami jutalom fejében, - amit aztán sosem kaptam meg - tartsak egy-két órát elektronikából a szakasznak, a jelen lévő hivatásos beleszólt, hogy nem kell ennyire mélyen részletezni. Látszott, hogy ezt már ő sem érti. Ebből kerekedett is konfliktus. 2 hét laktanya, hat hónapra, függelemsértésért. Ugye ismerős! Inkább megtanultam az alakizást, hadd érezzék magukat nyertesnek ahhoz ugyanis jól értettek, de csak ahhoz!
Ma is ugyanott dolgozom, mint ahonnan bevonultam, csak most már valamiféle vezetőként. Elég legyen annyi, hogy 2-300EFt között fizetek adót havonta. Ez nem betanított munka. Itt bizony folyamatosan tanulni kell és nem középiskolás fokon! Mert a gazdaságban nem ugyanazon a technikán gyakorlatoznak 20 évig.
Time2000 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 8659
Nincs igazad. Nem az egyenruha tart össze, hanem az emlékek, a bajtársiasság. a közös gyakorlatok. Azok a gyakorlások, amikor mindenki a legjobb tudását adta, sokszor szenvedve, fáradtan azért, hogy te itt őket névtelenül "betanított munkásnak" nevezhesd. A nagyarcúság mögött sok-sok gyakorlás, gyakorlat és tanulás áll.
Neked miről, milyen emlékeid vannak?
Vannak egyáltalán emlékeid?
A hozzászólásodból úgy látom olyan MN2100 típusú alakulatnál szolgáltál (vagy untauglich voltál), ahol a lapát volt a fő fegyverzet.
Csak sajnálni tudlak. Neked csak az irigység maradt. Irigyled azokat, akik tettek, tehettek valamit.
Előzmény: Törölt nick (8657)
**ven** Creative Commons License 2010.04.06 0 0 8658

"Az egyenruha összetart!" Tudod, inkább az tartson össze, mert annak legalább hagyománya van. Neked mid van?

"pedig csak betanított munkások voltak." Viszont jól betanították őket, és erre akár büszkék is lehetnek. Te mire lehetsz büszke?

Szép nagy regszámod van. Bár a fizetésem lenne akkora.

Előzmény: Törölt nick (8657)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.06 0 0 8657
Mániákus fegyvermániások. "Az egyenruha összetart!" Legnagyarcúbb alakulat, pedig csak betanított munkások voltak.
Ricky Hawk Creative Commons License 2010.04.06 0 0 8656
Kedves moderátor, javaslom, hogy fejezzük be a témát. Egyúttal most én kérem ennek és előzményeinek törlését. További kellemes moderátorkodást!
Ricky Hawk Creative Commons License 2010.04.06 0 0 8655

1: Tudod, az olvasás nem minősül írásnak.

2: Téged hogyan érint, ha igazságtalannak vélsz valamit? 

3: Nem hinném, hogy a moderátor feladatai közé tartozna megjegyzéseket tenni a fórumtagokra.

Előzmény: **ven** (8654)
**ven** Creative Commons License 2010.04.05 0 0 8654
Elég hamar vége lett a fásultságnak. :)
Előzmény: Ricky Hawk (8652)
tuzer Creative Commons License 2010.04.05 0 0 8653

Hozott isten vagy a húsvéti nyúl!

Látogass el ide is, itt találhatsz bőven ismerőst:

 

 

Az MN 1480 honlapja
Előzmény: korcsmarosxy7s2px (8651)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!