Keresés

Részletes keresés

Platon Creative Commons License 2004.06.24 0 0 1038
SBob Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1037
sokkhatás sznten volt... de nekem8! figyu átdobom majd őket aztán ha nem tetszik nem rakod fel, oksa?

azokat majd passzolom davidkomának...

Előzmény: Dohi (1036)
Dohi Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1036
az csak emlites szinten volt, jovan? :)
Előzmény: SBob (1035)
SBob Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1035
megnézem...

nos tudtam, hogy nem fogod abbahagyni... nos nem én írkáltam a PC-s verzióról a 3. résznél, úhgy látszik nagy hatással volt rád az a PC-s verzió... :)-

Előzmény: Dohi (1034)
Dohi Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1034
beach head?

leginkabb semmit :) csak nehogy nagyon pc szagu legyen nekem :P

Előzmény: SBob (1033)
SBob Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1033
az tuti nem...
mellesleg látom miket sikerült összefirkásznod az oldalon a Crazy Cars sorozatról... szóval oda tuti írni fogok... :)
Előzmény: Dohi (1032)
Dohi Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1032
valami torpedo? :)
Előzmény: SBob (1031)
SBob Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1031
nos oly mind1, mert átnyalom az egészet... most kezdtem de már a harmadik gamet jegyzeteltem le amit tudok neked majd prezentálni...
egyébként emlékfoszlány van... ha jól emlékszem valami bombázós balhé lehetett... az tuti, hogy sakktábla szerűen fel volt osztva a tenger, és a hajókat kellett "rendbe rakni"... de már oly rég volt hogy felidézni is gondot okoz...
Előzmény: Dohi (1030)
Dohi Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1030
1 nap lehet, hogy keves lesz :) de ha van valami emlekfoszlany, mar az is segithet.
Előzmény: SBob (1029)
SBob Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1029
Nos félreértelmeztél! Nem a Lemonról beszéltem, csak arról a tényről ha egy ilyen emberke ír majd véleményt. Tény persze az is egy vélemény, de mondjuk szerintem ez az ESL duma, majd a szavazás furcsa menete elgondolkodtató. Nem hiszem el, hogy valaki rávett egy csomó embert, hogy húzza le a játékot. Szerintem ezt így azért nem lehet megcsinálni, inkább valahogy csal. De ha mégis az első verzió akkor az érdekes kérdés, hogy van-e így értelme ennek a szavazgatásnak.
A másik a vélemény tényleg szent, de pl. a Reunionnál volt az, hogy írja a srác, hogy bugos mint a fene. Nem lehet megszerezni az Aircraftot. Nos nekem simán sikerült, nem kellett hozzá diploma. Szerintem először mindenki magába keresse a hibát. Én is így teszek mindig, nem is volt rám soha panasz... :)))

Nos először megcsinálom, amire mailben engedélyt kértem. Eközben felmérem a választékot, aztán nekiállok... ;)
Egyébként keresek egy C64-es játékot, amivel anno egy rokonnal próbálkoztunk, de sajna se cím se semmi nem maradt meg róla, tehát kénytelen leszek 1 nap átnyalni az egész oldalad...

Előzmény: Dohi (1028)
Dohi Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1028
pedig a lemon forum nagyon klassz hely, az ismertetok is normalisak. talan az egyiket szidtak a multkor, de vegulis az is egy velemeny...

ismertetoket kuldd, amikor tudod, frissites nemtom mikor lesz legkozelebb. jatekos szerintem csak jovore, mezei meg talan osszel/telen,

Előzmény: SBob (1027)
SBob Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1027
én már nem szavazhatok... legalábbis legálisan nem... az anyázás meg már régebbi szülemény ott, igazából azért sajnálatos az eset, mert az ilyen "hülyegyerekek" írnak majd a játékról egy ismertetőt, persze a többi is onnan szedi majd a dolgokat, és a vége az, hogy köszönő viszonyban sincs a valósággal...
anno ez volt a Reunionnál is... most már ideje is lenne azért kis hazánk fiai által készített leírásokat/értékelőket lecsekkolni, mert biza ez így nagyon nincs jól, én a magam részéről ezt a kis Reunion ügyet itthon lerendezem... aztán ha lesz kedvem/időm lefordítom angolra és megbombázok mindenkit vele, aztán meglátjuk mi sül ki belőle...

nos már szóltam, mint látod, de frissítés előtt üzenj, mert 1-2 ismertetőt tuti írok még... főleg, hogy láttam tegnap este/ma hajnalban az oldaladon a Super Ski-t... tuti nem bírom visszafogni magam az alkotástól...
az egy nagyon rulezzz game... még a PC átirata is! pedig én szeretem a sí progikat...
ja remélem nem tap, mert akkor megfekszem... :)))

Előzmény: Dohi (1026)
Dohi Creative Commons License 2004.06.22 0 0 1026
par oraja neztem, 6.9-en all, a commenteknel meg megy az anyazas...

szolhatsz most is, az anyaggyujtes folyamatos :) (3 uj jatek, 8 kulonbozo verzio es 2 doksi maris van...)

Előzmény: SBob (1025)
SBob Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1025
mázlid volt...

a múltkor néztem be... most meg se néztem hányadik a Newcomer, de elég sok embert zavart, hogy a lista elején tanyázott a játék... engem meg az a kis megeresztett "ESL" duma... kár, hogy nem járt arra egy német gyerek, és kezdett rá az arc dumára, azt bírom, de én nem állok le már ilyen alakokkal vitázni...

nos én anno 1 hétig kölcsönbe kaptam a tavaszi szünet alatt 1 C64-et akkor csak a sima Zaxxon ment éjjel-nappal... bár utána még sokszor volt szerencsém C64-hez, mivel az egyik rokonnak volt, de soha többé nem találkoztam C64-en még a sima Zaxxonnal sem... egyébként a simának van 1 tulajdonsága ami megkülönbözteti a többitől, én is onnan lőttem be azonnal melyikkel játszottam...
ugyanis csak abban a verzióban van oldalt is fal...
ja és a cartridge verzió az megegyezik a PC-s verzióval... és azt is 1984-ben adták ki, majd következő frissítésnél szólok...

Előzmény: Dohi (1024)
Dohi Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1024
2 het se volt, es nem is csinaltam ejjel-nappal :)

a newcomeres dologra a keszitok hivtak fel a figyelmemet, en a lemonon csak a forumra szoktam benezni (meg az uj boritokat lesem meg :)).

a super zaxxonnal hogy allsz? abbol is van kulon cart verzio.

Előzmény: SBob (1022)
SBob Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1023
ja a Zaxxon cartridge verziót már le is kaptam... ezt nem ismertem! kiköpött olyan mint a PC-s verzió... persze nem CGA-ban...
Előzmény: SBob (1022)
SBob Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1022
gratula... nem semmi meló volt ez!

a Newcomeres balhét már vártam, hogy megemlítsd. Én nem akartam csak így felhozni, a helyzet az, hogy nem jó dolog, hogy kommenteket lehet hozzáfűzni a játékokhoz. Előbb-utóbb olyan viták alakulnak itt-ott ki, amik később eldurvulnak... itt is ez történik éppen. Sajna nem ez az első eset amit látok...
Amúgy sem szeretem mert igen IQ0 beszólások tömkelege keletkezik csak. Jobb ha van egy fórum aztán annyi!

Előzmény: Dohi (1021)
Dohi Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1021
frissult a c64hq! immar 10.000+ jatek, meg amit akartok! ide tessen klikkelni!
SBob Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1020
css-ben játéknál nyomd le inkább az ALT+I-t... és ott aztán kedvedre állítgathatod a kezelést, próba és ha nem megy megint ALT+I és újabb beállítás... de én is a Numpados balhét ajánlom...

vicet csak tapokhoz használok... sz'al lehetőleg nem használom...

Előzmény: Dohi (1019)
Dohi Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1019
emulatorfuggo, hogy mik az alapbeallitasok, de mindegyikben at tudod allitani neked megfelelore (ccs-ben f9-re menu es options, vice-ban settings/joy settings)
Előzmény: Törölt nick (1017)
Oscon Creative Commons License 2004.06.21 0 0 1018
Én VICE emulátort használok NumPad emual.
(hol joy 1, hol joy2-re állítva, minek melyik kell.)
tűzgomb:0
balra:4, jobbra 6, fel 8, le 2.+"átlók" értelemszerűen.

micros soccerrel így nyertem focivébét, intern. karate fekete öv 50-60ezer pont, last ninja-k végig örök élet nélkül (=szégyen a futás, de hasznos jeligére olykor). sz'al úgy fest én így tudom irányítani...

Előzmény: Törölt nick (1017)
Credo_ Creative Commons License 2004.06.13 0 0 1016
HZX: Sejtettem, hogy a 64HDD nem tud sokat, no meg asszem irtak is a site-jan. Az 1541EMU viszont tenyleg egesz fastloader es minden kompatibilisnek tunik a leirasa alapjan. Bar kisse problemas, mar viszonylag komplex hardvert kell hozza epiteni (en meg nem gyartottam le), sok parallel porttal nem mukodik (persze vannak PCI parallel kartyak, amik ajanlottak hozza), es persze csak DOS alatt fut, pedig az ember azt gondolna, hogy RDTSC-vel magas prioritasban mar Win alatt is mukodhetne ilyesmi, peldaul a GBA-s Xboo is nagyon pontos idozitest igenyel (gondolom ismered, mint szinten GBA-s), es megis megy jol. A cucc egyebkent GPL-es opensource, igaz ennek ellenere sem fejlesztettek tovabb mar ket eve, itt talalod: (http://members.surfeu.fi/1541/).
Előzmény: HZX (1015)
HZX Creative Commons License 2004.06.12 0 0 1015
A 64HDD (a doksi szerint is) csak egy általános emulációt ad, ezért nem megy minden fastloaderrel. Van egy másik progi, az 1541EMU, ami _elméletileg_ az 1541 teljes belső emulációját adja, és így a fastloaderek is együttműködnek vele, de ezt a progit nem sikerült megtalálnom a neten. Az USB esetében nem hiszem hogy a kábel lenne nehéz ügy (4 eres az USB, ha jól emlékszem), sokkal inkább a driver, ami vezérelné.
Előzmény: Credo_ (1014)
Credo_ Creative Commons License 2004.06.12 0 0 1014
HZX: Mennyire jo az a 64HDD (en meg nem probaltam, meg gondolom a freeware verzio szarabb is)? Ugy ertem kepes mindenfele fastloaderrel es IRQ loaderrel is egyuttmukodni, peldaul az Action Replay-evel is?

Bar gondolom nem, feltehetoen maig sem jutott el egyik ilyen cucc sem arra a szintre, hogy total fullos 1541-kent viselkedjen vele a PC, es ha minden igaz (regebben sokat filoztunk ezen Joe-val), a dolognak sebessegkorlatai is vannak, parallel porttal valoszinuleg nem megoldhato. USB-vel gondolom ossze lehetne hozni, de kevesen hekkelnek meg garazsban USB eszkozoket, nincs sok low level dokumentacio az anyagrol es sokkal koltsegesebb meg bonyolultabb is ilyen kabeleket eszkabalni. :(

Előzmény: HZX (1002)
Sheme Creative Commons License 2004.06.11 0 0 1013
Hi!

Így már értem! Bocs a kötésért.
Egyébként fejlesztesz valamit, hogy kell a 64HDD?

Előzmény: HZX (1002)
Dohi Creative Commons License 2004.06.09 0 0 1012
a forumlinkeles nem hulyeseg, az skhq-val is ezt csinaltam jo regen, de valahogy a c64hq-nal nem jutott eszembe... na majd most! illetve amikor kesz leszek. ma egesz nap csak az uj doksikat rendezgettem, most lettem kesz.
Előzmény: SBob (1011)
SBob Creative Commons License 2004.06.09 0 0 1011
nos ez igaz, de még mindig jobb mint az SG ahol 4-5 éves játékokról nosztalgiáznak a régi játékok topikban...
mi lenne ha csinálnál az oldaladon a menübe egy fórum alpontot ide linkelve?
bárhol jártam eddig ahol c64-es gamekről volt szó a te oldalad dicsőitését zengték az emberek, látogatottság meg van, úgy pedig talán ide tudnál csalni embereket...
persze ez csak egy ötlet... nem is az enyém, mert ezt anno a Prince of Persia topik készítői is megcsinálták... megjegyzem sikeresen, most is csak azér szól a gyenge folytatásokról a topik, mert az oldal és a projectek meghaltak...
Előzmény: Dohi (1010)
Dohi Creative Commons License 2004.06.09 0 0 1010
valoban eleg kihalt ez a hely, es ezen a hatalmas-oriasi-kegyetlen c64hq frissites se fog valtoztatni szerintem :)
Előzmény: SBob (1009)
SBob Creative Commons License 2004.06.09 0 0 1009
nocsak ezt észre se vettem... :)
a régi játékok topik ezresénél is ott voltam, csak az kb. egy fél éve volt, sz'al Dohi mesterrel van még mit behoznotok... :))
Előzmény: _Gary_ (1008)
_Gary_ Creative Commons License 2004.06.09 0 0 1008
Jubiláltunk! 1000-re pezsgőt bontok, egészségetekre! :)
Előzmény: SBob (1005)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!