Keresés

Részletes keresés

Bergeron Creative Commons License 2008.10.01 0 0 408
Szia Florg!

Valamikor a topikban irtál a Thomann hangszerekről. Látom, hogy kétféle tenor hangszerük van a TTS150-es és a TTS350-es.

Szerinted mi a különbség a kettő között, illetve megéri-e a 350-esért 90 euróval többet fizetni?

A hangmester.hu -n toboroznak Thomann rendeléshez embereket, ha megéri én is beszállnék egy ilyenbe, igy lehetne spórolni a szállitáson.
Longboat Creative Commons License 2008.10.01 0 0 407
Naja, de én mindig hobbista voltam, játszogattam itt-ott, de sosem hivatásosként...

Most, hogy mondod, volt két hónapig bariton is, na az kemény bariton + tenor a buszon. Nagyon hamar visszaadtam.

A fuvola csodálatos dolog, meg jó, hogy nem kell fogásokat újratanulni, de sajnos olyan ramaty hangszerhez tudtam csak hozzájutni, hogy nem volt értelme továbbvinni a dolgot. 16 éves lehettem, amikor a közelébe kerültem.
Előzmény: florg (403)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.09.29 0 0 406
Akkor ha lehetséges, felvennélek, mert ott egyszerüen tudunk ilyenekről beszélni. Megadod a neved meg ilyesmik? küldheted a hofi91@gmail.com -ra, és akkor elintézzük. Jó az úgy?
Előzmény: florg (405)
florg Creative Commons License 2008.09.29 0 0 405
Fenn.
Előzmény: Jazzmedve (404)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.09.29 0 0 404
florg. fennvagy iwiwen?:)
florg Creative Commons License 2008.09.29 0 0 403
Én annak idején ilyesmi okból cseréltem le tenorra az altot-baritont-valami kellett a kettő között. Aztán most játszom megint minden vackon (gitár, harmonika, szaxi). (Kivéve fuvolán, az valahogy abbamaradt, az a fránya anzacc, ha nem gyakorolsz állandóan, elmegy jól...)

Viszont nekem is a csomagtartó viszi mostmár. :) (Bár megjegyzem, azelőtt sem nagyon buszoztam, inkább taxi, vagy a manager/szervező hurcolászott.)
Előzmény: Longboat (401)
florg Creative Commons License 2008.09.29 0 0 402
Figyelj, érdekel, írj a publikusomra, ha aktuális valóban. Nagy valószínűséggel több is kellhet, ha tényleg jó az ár. (Azt azért kétlem, hogy mindegy, ez már nem a komenyizmus. :))
Előzmény: Jazzmedve (400)
Longboat Creative Commons License 2008.09.29 0 0 401
Emlékszem, milyen volt bulira menni, hol ide, hol oda, egyik kézben szax, másikban klarinét (vállra akasztható formatokokról akkoriban csak álmodoztunk), hátizsákban kották, kottaállvány, hangszerállvány mikrofon (és nagy szó, hogy volt hangszerre csiptethető kicsike), rövid ideig fuvola, szájharmonika stb., harmadik kézzel kapaszkodsz, és főleg télen volt jó, mindez kesztyűben, amikor jött a "jegyeketbérleteketkérem". Osztán rövid ideig ez még meg volt toldva egy szopráncsővel is. Jaja, fúvószenész-palántánál alapvető testi hiba, ha csak két keze van. :-)

Hmm, szerencsére ezen már túl vagyok, egyrészt lemondtam a "multiinstrumentalista zenebohóc pozícióról (nem vagyok egy Jiri Stivin, aki bármibe belefúj, aztán zseniális jazz jön belőle), másrészt szépen elüldögél a hangszer a csomagtartóban.
Előzmény: Bergeron (396)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.09.29 0 0 400
Ja értelek, én se tudom majd a kolmmann megfujogatja őket, de ő ugyis le akarja cserélni az összeset elvileg, és akkor sztem neki mind1, csak vigyék.
Előzmény: florg (398)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.09.29 0 0 399
Hát én nemtom...csak gondoltam, rákérdezek mennyi a srácoknak, a nem sok...
Előzmény: florg (395)
florg Creative Commons License 2008.09.29 0 0 398
Nem lehetne privátban?
Meg nem ártana, ha mondanál egy árat, mert olyan játékba nem megyek bele, hogy ".Van egymillióm hangszerre. - Jó, akkor 950000 a hangszer, jó vétel, mi?."
Előzmény: Jazzmedve (397)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.09.29 0 0 397
Megéri!:D
Előzmény: Bergeron (396)
Bergeron Creative Commons License 2008.09.29 0 0 396
De milyen fárasztó az órákra cipelni, a villamoson, buszon mindenki átesik rajta :)
Előzmény: Longboat (393)
florg Creative Commons License 2008.09.29 0 0 395
Höhö, ez elég rossz kérdés. Miért, mennyi a szaxi? :)
(Ráadásul két srác, különböző igénnyel és anyagi lehetőséggel.)
Előzmény: Jazzmedve (394)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.09.29 0 0 394
florg. mennyit szánna a szaxira a srác?
Longboat Creative Commons License 2008.09.29 0 0 393
A tenor tényleg morcosabb dolgokra (is) jó.
Előzmény: -Kulcsi- (391)
Longboat Creative Commons License 2008.09.29 0 0 392
OK, az átlagossal egyetértek.

A puszta tekerést természetesen nem Sanbornra értettem, csak úgy általában.

Itt megint tök egyetértek. Én nagyon ki vagyok akadva ezen a smooth-nak nevezett micsodán, ahol az a lényeg, hogy ki ne lépjünk a pentatóniából (na max egy-két moll skála még belefér), mert az már "disszonáns" lesz, és akkor jaj, a szegény popzenén nevelkedett, de "igényes muzsikára vágyó" hallgatónak biztos azonnal leszárad a füle. :-)))
Előzmény: florg (389)
-Kulcsi- Creative Commons License 2008.09.28 0 0 391
Lassan átértékelem az ALT vásárlást... :-D -Szeretem a rock-ot és light metal-t (Tool, System Of A Down, Perfect Circle, Kispál és a Borz , stb. )
Bergeron Creative Commons License 2008.09.28 0 0 390
Candy Dulfer szerintem nem a nyál kategória.
Nemrég került hozzám egy album amin Maceo Parker-ral játszott élőben - hát ott sok minden volt, de nyál az nem.
Ami a nyál kategória számomra az a világslágerek szaxofonra és hasonló albumok.
Előzmény: florg (389)
florg Creative Commons License 2008.09.28 0 0 389
Nem azt írtam, hogy rossz tenoros, hanem, hogy közepes. Írhattam volna átlagosat is, az talán jobban fedi a valóságot.
A laikus pont meghallja a különbséget az altnál, de nem tudja, mi a baja, csak annyit, hogy de vacakul szól ez a szaxofon. Tehát, ahol egy átlagos tenoros megél, ott egy átlagos altos már nem. (Hangsúlyozom, rockzenéről beszélek.)

Sanborn nem puszta tekerés, hanem a rock-altozás mintapéldája. Viszont nagyon kevesen játszanak úgy, mint ő. Gyenes Béla pl. megüti azt a szintet, őt simán be lehet ültetni racskenrollba is, nem lesz hiányérzeted. De nem sok hasonló altost tudok most hirtelen.

Természetesen minden szaxofon ugyanolyan magas szintű játékra ad lehetőséget, és mindegyiknek a mestere brilliánsan játszik. Ettől függetlenül a tenor a populáris műfajokban könnyebben megél, mint az alt,, kivéve azokta a nyáltermékeket, amik az altra vannak kihegyezve (pl. Kanda Dulfer).
Előzmény: Longboat (387)
florg Creative Commons License 2008.09.28 0 0 388
Hát, azért láttam én már használatban lévő hangszert, ami rossz állpotban volt. Mert pl. ha generáloztatni kell, akkor ebben a kategóriában majdnem érdemesebb egy újat venni inkább.
Előzmény: Jazzmedve (386)
Longboat Creative Commons License 2008.09.28 0 0 387
Szerintem ez így kicsit túlzás. Nem vitás, hogy a tenor és az alt eltérő játékot kíván meg, és tesz lehetővé, tényleg vannak jellemzően tenoros "figurák", ahogy altosok is.
Mindazonáltal, ha valaki tenoron vastag hangon recsegtet, az még R'n'R-ban is kevés, kell oda is tudás, mint ahogy a puszta tekerés sem tesz naggyá egy altost sem.

Mondjuk én sosem játszottam jelentős mennyiséget alton, csak tenoron (régebben kicsit baritonon, máskor szopránon is - ki nem próbálna ki rövidebb-hosszabb távon más csöveket is, ha úgy hozza a sors), tehát csak onnan tudom megítélni, hogy jó technika híján a tenoros sem él meg. Szerintem a tenor a maga nemében legalább olyan technikás hangszer, mint az alt.

Laikus fül számára az egyik talán kicsit karcosabb, a másik kicsit fényesebb (persze ez is nagyban stílus, fúvóka, nád stb. kérdése), de hozzá nem értő (csak zenét kedvelő) hallgató pusztán a hangfelvétel alapján sokszor meg sem mondja, hogy két különböző hangszert hall. Ez szerintem csak zenészek számára olyan triviális.
Előzmény: florg (383)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.09.28 0 0 386
Állapotukban, nincsenek rossz állapotban, most is használatban vannak, de hát majd kipróbáljátok.
florg Creative Commons License 2008.09.28 0 0 385
A kissrácnak alt kéne, akinek tenor kellene, egy nagy srác. :) Ár és állapotfüggő, hogy kell-e.
Előzmény: Jazzmedve (384)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.09.28 0 0 384
Florg! Beszéltem a tanárommal, elvileg megnézi a hangszereket h milyen állapotbanvannak, és akkor valamilyen árban meg lehetne állapodni a jupiter tenorral kapcsolatban.Majd megmondja hogy mi a helyzet ár ügyileg. Akkor kell a kissrácnak nem?
Előzmény: florg (383)
florg Creative Commons License 2008.09.28 0 0 383
Hát, nem egészen ezt írtam.
Azt írtam, hogy" Rockzenében pl. csak nagyon jó altosok tudnak villantani, de egy közepes tenoros simán elvan."

Ez annyit jelent, hogy a tenor hangja sokkal erőteljesebb, vastagabb, jobban lehet recsegtetni stb., így, ha egyszerűbbeket játszik a szaxis, akkor is tud dögös és hatásos lenni. Ehhez képest, ha egy altos rockban tenoros figurákat erőltet, semmi hatása. Tehát ahhoz, hogy igazán jó legyen, kb. Sanborn-nak kell lennie.

De ez nem a jazzre, popra, folkra stb. vonatkozik, hanem a rockra, rockendrollra.
Előzmény: Bergeron (382)
Bergeron Creative Commons License 2008.09.28 0 0 382
Már tárgytalan.
Azért köszi!

Kifejtenéd bővebben amit arról írtál, hogy egy közepes tenoros jobban érvényesülhet egy zenekarban, mint egy jó altos?

Előzmény: florg (380)
florg Creative Commons License 2008.09.18 0 0 380
Megkérdezem.
Előzmény: Bergeron (378)
RoGS Creative Commons License 2008.09.18 0 0 379
Kösz, majd kipróbálom.
Előzmény: Bergeron (377)
Bergeron Creative Commons License 2008.09.18 0 0 378
Nálam van az öcsém Amati Super Classic szaxija, hogy eladjam.
Nem érdekli a tanitványodat?
A Vaterán vannak róla képek is:
http://www.vatera.hu/b_tenor_szaxofon_amati_super_classic_92660424.html
Előzmény: florg (368)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!