Keresés

Részletes keresés

Dörmike Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25620
Sziasztok!

Junkers EuroLine 26-hoz kersek leírást! Magyar, angol vagy német nyelven. Tudtok ilyet?


Dörmike
Djapor96 Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25619

Üdv!

 

A Honeywell-en kívül ki gyárt még rádiófrekvenciás termosztatikus radiátor szelepet?

Dínó Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25618
Uraim, segítsetek: melyik a legjobb diffúziómentes padlófűtéscső (márka, gyártó)?

Úgy néz ki nem tudom ötrétegűből tekerni, mivel 20-as méretben már csak 100m van egy tekercsen, az meg nekem pont kevés egy körhöz... a padlófűtéscső meg elvileg 300m-es tekercsekben van ebben a méretben is.


Előre is köszönöm.
MZ/Y Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25617
Gondolom, az emlékek kicsit szépítenek :o), de tény, hogy a panelban valahol mindig nyitogatják a vizet és így a hálózat sűrűn kap utánpótlást. Nálunk is, ha a kazán melletti fürdőszobában melegvizet engedünk, akkor a távolabbi zuhanyzóban is megnyitás után szinte rögtön ott a melegvíz. Ha előbb a zuhanyzóban kell a melegvíz, akkor sokára ér oda.
Előzmény: pborisz (25615)
pborisz Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25616
Mondogasd közbe, hogy a türelem HMV-t terem :D
Előzmény: MZ/Y (25613)
pborisz Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25615
Már régen laktam panelban, de ott mintha mindig jött volna rögtön melegvíz. Ott hogy csinálhatják? Monjuk az igaz, hogy néha amikor csak kezet akar mosni az ember akkor nem ártana, ha jönne a melegvíz. Hmmm...
Előzmény: Jancsii (25614)
Jancsii Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25614

Nálam a távolabbi fürdőszoba 15m-re van. Valóban nem gondoltam arra, hogy ez a cső vékonyabb lessz, mint a jelenlegi lakásunkban, ahol a régi technika szerint

félcolos horganyzott csövekben megy a víz. Egy lakásban 4-5 vízvételi hely is lehet és a családtagok számától függően, naponta nagyon sokszor nyitogatják a csapokat. Tehát azért összeadódhatnak a literek, de valjuk be kényelmi szempontok is vannak a dologban.

Előzmény: pborisz (25612)
MZ/Y Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25613
Mikor várod a meleget, bármennyi víz is soknak tűnik. Az én kazánom tárolós, mégis idegesítően soká érkezik a melegvíz.
Előzmény: pborisz (25612)
pborisz Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25612
Mekkora távolságokról beszéltek? Nálam 8 m cső van a kazán és a mosogató csaptelep között. Ebben mindössze 0,9 l víz van (16 mm Henco). Tehát ha kinyitom a csapot, és az átfolyósból ugye még kicsit később is jön a melegvíz mint egy bojlerből, akkor sem jön ki 10 liter víz a meleg megérkezéséig. Mondjuk én csináltam egy olyat, hogy az odavezető HMV cső mellett van egy főtéscső is ami a konyhába megy. Így az némiképp melegen tartja a szigetelésen keresztül is. Egyébként nem tudom mivel fűtöd a bojlert, de ha keringeted a csövekben a vizet, akkor az olyan mintha fűtene, tehát folyamatosan hűl, ami újabb energiába kerül.
Előzmény: Jancsii (25606)
rferi Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25611

De akár így, akár úgy csinálod meg, egy valami közös: a csövek mellett vezettess el egy vékony bergman csövet, amibe majd a vezetéket húzhatod a szivattyúig!

Aztán hogy a csap felőli végén mit teszel fel, nyomógombot, vagy PIR detektort  vagy éppen semmit, mert időzítő került a szivattyú mellé, az már mindegy.De a cső ott lesz szükség esetére pár forint plusszért.(15-25Ft per métere ezeknek a csöveknek, nem nagy összeg)

Előzmény: Jancsii (25608)
rferi Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25610

Mér ne jutna eszükbe?

Hát az is eszükbe jut, hogy kinyissák a csapot! Az sem automatikus, meg közelítésérzékelős,meg mittomén! :))))

De persze csak egy ötletet akartam adni, nem a kötelező gyakorlatot! :))))))

Előzmény: Jancsii (25608)
kfny Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25609
Halihó!

Senki nem tud semmit mondani a reggel feltett kérdésemre??? :((

25597 hsz.
Jancsii Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25608
Ez jó ötlet. Csak  nem biztos, hogy eszükbe jut meg nyomni előtte gombot és várni pár másodpercet, míg oda ér a meleg víz. Valami automatikus indításon gondolkodom. Most éppen az jutott az eszembe, hogy létezik olyan mozgásérzékelő, amelyiket a kapcsolók helyére szokták beépíteni és csak igen kis szögben látnak. Tehát ilyent kellene elhelyezni a csap közelében valami módon.
Előzmény: rferi (25607)
rferi Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25607

Anyámnál a konyha van nagyon messze a bojlertől, én is meg akarom csinálni ezt oda.

Én ott úgy fogom csinálni, hogy a csövek mellett a falban elfér egy villanyszerelési bergman cső is, amiben mehet egy kapcsolóvezeték-pár.

A konyhában a szekrényben a világításkapcsoló mellett elfér egy nyomógomb.Ezzel egy időzítő indul, ami mondjuk 30 másodpercig forgatja a szivattyút.Utána az már le is állhat, hiszen, ha egyszer megérkezett a melegvíz a konyhába, már nem kell tovább keringetni, a használat megteszi magában.Ez gyakorlatilag nulla energiafelhasználás egy 10 wattos szivattyú esetén, ugyanakkor nem kell kifolyatnom a méregdrága vízből tizenlitert minden első csapnyitáskor.

Előzmény: Jancsii (25606)
Jancsii Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25606

Még nincs kész, éppen holnap  kezdik szerelni. Sajnos az előző házamnál nagyon messze volt a bojlertól a fürdő. Nem csak a víz és az energia pazarlás zavart, hanem a várakozás is mire "megérkezett" a meleg víz.

A riasztó jó ötlet, ezen is elgondolkodom.

Előzmény: MZ/Y (25604)
Jancsii Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25605

Ezzel nem értek egyet. Ha már eleve így készül, akkor nem olyan jelntős a költsége.

Nem 2 milla lessz a víz- fűtés szerelés, hanem két milla ötven ezer.

A megtérülés számításnál ne a mai árakat vedd alapul. Nem lehet tudni öt év mulva mennyibe fog kerülni az energia.

Előzmény: sjohn (25603)
MZ/Y Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25604
Szerintem már ki van építve, csak a nem folyamatos üzem a cél.
Előzmény: sjohn (25603)
sjohn Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25603
Vagy az , ha meg sem csinálod!
Kiépítés költségei: cső , csapok , szivattyú /bronzházas! / , ha nem magad csinálod + munkadíj
Üzemeltetés : a szivattyú 230-cal működik.
Mennyi a megtérülési ideje?
Előzmény: MZ/Y (25602)
MZ/Y Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25602
Én 2 ötletet olvastam, ami nekem szimpatilus:
1. Mozgásérzékelő valahol, ha mozogtok, jó eséllyel kell melgvíz is valamikor.
2. Ha van riasztó, akkor lehet ahhoz kapcsolni is: ha beriasztotok, álljon le.

Vagy a legegyszerűbb, legolcsóbb, amit Te írtál: időkapcsoló.
Előzmény: Jancsii (25598)
Jancsii Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25601

Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. A mosdókhoz csaptelepekhez "3 cső" megy.

Egy hideg és két meleg. A meleg csövekben folyamatosan kering a melegvíz.

Ezáltal, ha bármelyik vízvételi helyen megnyitod a  csapot, azonnal meleg víz folyik és nem pazarolsz el több liter vizet és persze az energia sem mellékes.

Előzmény: pborisz (25600)
pborisz Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25600

Szia!

Milyen az a háromcsöves rendszer?

Előzmény: Jancsii (25598)
pojjo Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25599
én is tapasztaltam, hogy minden szemetet rásóznak az emberre. sajnos minél drágább annál könnyebben elcsábulnak. Nekem például egy SD KLO30-as álló kazánom van és érdeklődtem a szervizben, hogy folyamatos üzemet hogyan lehet benne megoldani. simán rábeszéltek volna egy siemens albatros cuccra 100ezer környékén. Az egész cucc csak annyit tud, hogy a kazán két fix fokozata között (18kW és 26kW) kapcsolgat a külső hőmérséklet függvényében.
ezzel nem sokat érek, pláne átmeneti időszakban amikor sokkal kisebb a hőigény mint 18kW...
gyanítom, hogy az általad javasolt pufferes rendszer is simán kijön 100ezerből! ami nyilván jobb
Előzmény: enginer (25517)
Jancsii Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25598

Sziasztok. Egy amatőr kérdésem lenne. HMV háromcsöves rendszernél, milyen megoldást tudtok ajánlani, hogy ne menjen állandóan a keringető szivattyú.

Amikre én gondoltam:

1. Kapcsoló óra, ami éjszakára kikapcsolja és nappal, amikor biztosan nincs otthon senki szintén.

2. fürdőbe belépésnél villanykapcsóló indítja, távozáskor leállítja. itt az a gond, hogy a konyhába nem kell mindíg villany.

3. Valamilyen áramlás vagy nyomás érzékelő a csap meg nyitásakor időrelével kombinálva. Itt csak úgy tudom elképzelni, hogy megnyitom majd elzárom és

kb. 10 másodpec múlva újra megnyitom. 

4. Valamilyen mozgás érzékelő a csap mellé telepítve.

 

Milyen ötleteitek vannak még. A felsoroltak közül melyiknek mi a hátránya?

kfny Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25597
Szép jó reggelt!

Laikus kérdésem lesz. Adva vagyon egy pf és ezt sima szobatermosztát kapcsolja ki-be. Van amikor az a jelenség lép fel, h épp felfűt a kazán és pont akkor kapcsol ki, tehát még van jó kis melegvíz a rendszerben. Valahol olvastam, h csőtermosztáttal lehet vezérelni az utókeringtetést. Na most: azt a visszatérő csőre kell szerelni, és úgy összekötni a keringtetősz. -val? Illetőleg akkor kell e a szobatermosztát? Magyarázza el nekem vki, légyszi :)

Köszi
Fulika Creative Commons License 2008.01.20 0 0 25596
Lemez lapradiátorok vannak (nem tudom, hogy ez-e a hivatalos nevük), és alubetétes műanyag csövek ropantógyűrűs csatlakozókkal. Ezen felül még réz szerelvények is vannak a körökben.
Előzmény: Fido Dido (25595)
Fido Dido Creative Commons License 2008.01.19 0 0 25595
Miből van a rendszered? Milyen radiátorok és csövezés?
Előzmény: Fulika (25594)
Fulika Creative Commons License 2008.01.19 0 0 25594
Sziasztok! Ma úgy döntöttem, kipucolom a kazánom HMV hőcserélőjét (SD isotwin), mert már gyakran túlmelegedett melegvízkészítés közben, és folyton lekapcsolt. A műveletet kisebb bukkanókkal el is végeztem. Ami furcsa volt, hogy a hőcserélő kazán oldali köre tele volt fekete 4-5 mm-es szilánkokal. Az anyag olyan volt, mintha szénszilánkok lettek volna, könnyen tört. Sajnos nem fotóztam le, de hátha valamelyikőtökek van ötlete, hogy ez mi lehet? A kazán ~4 éves, és még nem volt pucolva. Az anyag nem vizkőnek tűnt. Esetleg benn valamelyik szivattyú sérült, és arról törhetett le valami, bár látszólag minden jól működik?
pojjo Creative Commons License 2008.01.19 0 0 25593
hali,
nekem 1 hónapja van ilyen. az a véleményem,h nem elég zavarvédett. Na nem a rádiós interfészen hanem a kazánhoz menő zsinóron keresztül szed össze nálam zavart. Ilyenkor meghülyül. persze a kazánom is hunyó, de akkor is! ennek nem így kéne működni. Relével leválasztottam azóta nincs ilyen gond.
viszont a hatótávolsága kérdéses.van akinek simán átlő egy betonfödémet, nekem nem...
szervíz mindenesetre készséges, bár egyenlőre még nem kértem cserét.

termosztát funkciójával nincs gondom. nem hitelesített digitális hőmérővel azonban nem illik ellenőrizni, mert félrevezető. conrad-nal vettem hőmérőt, aszerint tényleg 0.2 C a hiszterézise.

Többi rádiós termosztát mind drágább.16000 ért,26000ért és 52000ért is láttam. Ez utobbi danfoss gyártmány.
Előzmény: Hajkorona (25574)
sas2006 Creative Commons License 2008.01.19 0 0 25592
nekem is ket honapja van Q7 RF.es egy 097A-t csereltem le vele. a tavmukodes jo, nekem emeleten van a szabalyzo a goldszinten a vevo. a 0.2-es erzekenyseg mar majdnem tul kicsi, bar ez attol fugg, hogy milyen helyisegben van (konnyen hul- konnyen melegszik, vagy lassan hul - lassan melegszik) ez utobbira jobb. bar a kijelzoje nem konzekvens: ha 20 fokra allitom, mar 19.5-et mutat, de meg nem kapcsol be azonnal, viszont meg nem mutat 20.5-ot amikor kikapcsol futesnel. az elejen nekem is volt egy kis hulyules, ki-be kapcsolgatott 10 percenkent, aztan megszokta a klimat, azota nincs gond vele.
es nagyon jol programozhato, nem ugy mint a 097A
Előzmény: Hajkorona (25574)
pborisz Creative Commons License 2008.01.19 0 0 25591
Igaz ez írtad is. Ha 420-as lenne, akkor érdekelt volna :))
Előzmény: blueye (25590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!