Keresés

Részletes keresés

malvin82 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 6761

Dr. Rácz Edit 06/ 30/ 2211405 , vagy az asszisztense telefonja 06/ 30/ 3974182.

Előzmény: Barba81 (6753)
robertov72 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 6760

Nehéz erre mit mondani és tudom nem javulsz meg tőle,de azért leírhadnád ide annak a BARBÁRNAK a nevét aki gajra tett nehogy mások is összefussanak ezzzel a precíz orvossal. Sok kitartást és nyugodságot kívánok neked. Ilyen esetek után áldom az eget ,hogy nekem nagyon precíz és lelkiismeretes orvosom volt.

Előzmény: Barba81 (6752)
Malagurski75 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 6759

Barbara szia! Nekem elég sok hegem van,már egyáltalán nem bírok állni,ülni...azt mondta a doki mind eltüntethető.Van egy zselé amivel bekenik a területet hogy ne legyen új hegesedés.Nekem tavaly volt kanül betételem Szegeden,semmit nem segített,bár ettől még Neked persze jó lehet...Ne keseredj el,biztosan műtétel megoldható...kérdezz rá a csavarozásra,hátha segítene..Nekem se kellett volna ennyit szenvedni,hamarabb kellett volna fixálni...

Előzmény: Barba81 (6753)
Malagurski75 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 6758

Szia macskaorr! 30 21 22 400 Attila,hozzám Ő jár ki és profi! Dunakeszin lakom és heti 2-szer itt van. Remélem elégedett leszel és segít Neked! Emese vagyok,hivatkozz rám.

Előzmény: macskaorr (6756)
afintha Creative Commons License 2010.12.13 0 0 6757

A haziorvosnak ismernie kell hazhoz kijaro gyogytornasz elerhetoseget.

Előzmény: macskaorr (6756)
macskaorr Creative Commons License 2010.12.13 0 0 6756

Sziasztok!

 

A segítségetekre lenne szükségem! Már jártam itt a fórumon, és leírtam, hogy borzasztóan fáj a derekam, két hónap alatt 3x csípődött be az ideg, de úgy hogy mozdulni sem tudtam, ez ugyan évtizedek óta tartó folyamat, de a belgyógyászati és keringési betegségeim miatt még soha nem küldtek MR-re, mondván engem úgysem lehet műteni sérvvel, mivel az altatással , és az utána járó gondokat egy orvos sem vállalta fel. Most azonban elszakadt a cérna, és kiköveteltem az MR-T. Ami a neurológus és a

Reumatológus szerint is indokolt. Októberben jan 21-re kaptam időpontot, és 20 komplex fizió és balneokezelést kellet volna addig végigcsinálni. Merthogy egészen friss leleteket kellett produkálni, és hogy azt tudják mondani, hogy a kezelések ellenére is ilyen a röntgen, és nem javult semmit az állapot. Én végigcsináltam a tizenkettedik kezelésig, mikor is hazafelé jövet a buszról leszállva a lábam megint zsibbadt, és alám is fordult.! A lábközépcsont eltörött, és a bokám zúzódott nagyon. 6 hét gipsz, most vették le pénteken, és kiderült, nem forrt még össze rendesen, csak sarkon járhatok, mindennap hasba szuri, öszesen 8 hétig.Gyógytorna

javasolt a ter. ill. intézményben! Mivel Budakeszin  lakom ezért az Orsz. Orvosi rehab intézetben. De oda csak jan 4.-én mehetek, és hogy hogyan az még rejtély, mivel csak a sarkamon járhatok. De addig is kéne valami megoldás, mivel a lábfejem rettenetesen merev, és a gyógytornát el kéne kezdeni. Nem tud valaki közületek olyan gyógytornászt aki házhoz is kijön? Előre is köszönöm a segítséget! A rehab intézetbben javasolták hogy addig is keressek maszek gyógytornászt!

Malagurski75 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 6755

Sziasztok! 3.műtétre megyek...első tavaly júliusban volt,azóta nem bírtam talpra állni.Első kiszakedt sérv..porckorong gyulladás..kiújult sérv..endoszkópos műtét..Nem akartam a csavarozást,de már nincs mire várnom,10-20 másodpercet bírok talpon..Alsó két szegmenst fixálják.Hát ez van.Tudok mesélni ha valakinek tudok vele segíteni! Üdv Mindenkinek!

rokkon Creative Commons License 2010.12.13 0 0 6754

malvin82  a kérdés  3 év után elteltével  normális a gerincnél az égö erös fájdalom  és  az állando  fej  fájás  amit a hegesedéssel magyaráznak 

Előzmény: malvin82 (6751)
Barba81 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 6753

Malvin,kit kell keresni a Péterfi kórházban ezzel a katéterrel kapcsolatban?Te bent maradtál a kórházban a kezelés alatt?

Barba81 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 6752

Sziasztok,megvan az mr ,sajnos hegesedés ami érinti a gyököt,sőt ugyan ott előboltosulás is van.Még jó hogy megműtöttek nem?

Valamint a VI-nél is van  valami,szerintem hegesedés az is,mert ott is megkaparta,lehet ettől fáj a hátam.Szóval ennyi,jól megszívtam.

malvin82 Creative Commons License 2010.12.13 0 0 6751

Hasonló panaszai vannak az idelátogatóknak. Kinek egyféle, kinek több. Biztos van mód segíteni. De mi volna a kér(d)és?

Előzmény: rokkon (6750)
rokkon Creative Commons License 2010.12.13 0 0 6750

sziasztok  gerinc  beteg vagyok segitségre lenne  szükségem   3éve  merevitették a gerincemet  az első nem jött össze  következö héten  ujra mütét    merevitették a gerincemet  hegesedésem van  egyensuly zavarom  lett támbottal tudok  járni     2008 óta  állando  fejfájásom         

Graver Creative Commons License 2010.12.10 0 0 6749

Jaj, Barba, nem szabad feladni! Bármit mutasson is majd az MR (remélem, megírod), nincs vége a világnak, az életnek! Sok mindent lehet próbálni, és lehet, valóban csak az izomzatodnak kell még erősödnie. Ha sokat mászkálok, nekem is fáj a hátam (ami műtét előtt nem volt), a bal oldalam is érzem, és néha én is eléggé magam alatt vagyok. Tehát nagyjából sejtem, mit érzel.
Nyilván fiatal vagy, ha gyermeket tervezel. Lesz is, meglásd! Nem szabad elhagynod magad, mindent meg kell tenned, próbálnod, hogy rendbe jöjj, de minimum élhető életed legyen.
Nézz körül, mennyi ember él különböző testi-lelki bajjal, megküzdenek valahogy vele, mert muszáj! Amikor a kontrollra mentem nem rég, volt ott egy nálam jóval fiatalabb srác, már a harmadik műtétje volt 10 év alatt. Ennek ellenére egy csepp elkeseredést nem láttam rajta, vidám volt, és bizakodó. Nekem is adott egy kis erőt.
Ahogy más is írta korábban, azért is jók ezek a fórumok, mert itt megoszthatjuk egymással a tapasztalatainkat, bajainkat, és bíztathatjuk is egymást.
Már rájöttem, ehhez a betegséghez, illetve a felépüléshez rengeteg türelem kell. Sok türelmet, és kitartást, egy kis pozitív energiát kívánok neked (no meg a többieknek is persze)!

 

Előzmény: Barba81 (6743)
Barba81 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 6748

Hát szerintem ez nem normális ,hogy az ágyéki résznél végig a derekem tiszta merev ,hiába nyújtom.

Barba81 Creative Commons License 2010.12.10 0 0 6746

És nektek ott fáj a derekatok ahol a műtét  helye van vagy fentebb,mert nekem nem ott fáj ahol a műtét volt hanem,inkább a hátam,de az minden nap.Meg ha tornázok is nagyon feszül ha nyújtom,olyan mintha nem akarna engedni az izom.Ha megnyomkodom a csigolyámat hason fekve az ágyéki részen végig,  úgy jobban,az fáj.Ez is lehet a hegesedéstől?Vagy inkább csak az izomzatom ilyen sz....r.A lábam nem gáz,rosszabb időre max enyhe feszülés a vádlimban.A fenekem is akkor érzékenyebb ha sokat ülök,mert már dolgozok,és ülő munkám van.

malvin82 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 6745

Barba81, similis

 

4 éve operáltak L. V. - S. 1. kiszakadt sérvvel. Fél évre rá már kimutatta az MRI a heget. Méretét pontosan nem tudom . de a fájdalmaim szinte folyamatosak és erősek, valamint a lábam is állandóan zsibbad. Idén tavasszal ráadásul kiújult a sérv a műtét helyén. A doki operált is volna, meg nem is. Azt mondta nagyon kényes a téma, a heg elhelyezkedése és mérete miatt inkább a csigolyákból akart lefaragni, hogy több legyen a hely. Sőt kimondta, hogy 30% - ot ad annak, hogy jobb lesz az újabb műtét után, mint eddig. Inkább azóta a fájdalomterápiás kezeléseket, meg az orfis fürdőkúrás 3 hetes gyógykezelést erőltettem. Nem sok sikerrel... Azt írta a Rácz- katéteres papír, hogy minél frissebb a heg, annál jobb az esélye a feloldódásnak. De én csak 4 év után jutottam el a kezelésig.

similis Creative Commons License 2010.12.09 0 0 6744

Nem szabadna ilyen negatívan állni a dolgokhoz, bár sajnos sokszor magamra ismerek benned, én is ilyen vagyok :((

De még ha nem is lesz jó az MR, nem ér véget az élet, egy csomó megoldás van, ez a katéterezés is, ahogy Te is mondtad újra lehet műteni és rögzíteni, nem hiszem hogy azt feltétlenül csak fizetősen lehet megoldani.

Feladni nem szabad, bár én is sokszor szeretném, de azért (is) vagyunk itt a fórumon, hogy tartsuk egymásban a lelket. :)

 

Mindenesetre majd írj, hogy mi volt az MR-el!

 

Előzmény: Barba81 (6743)
Barba81 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 6743

13.Hétfőn lesz egy Mr vizsgálatom.Addig már nem hiszem,hogy írok nektek.Sajnos nem hiszem,hogy jó lesz az eredmény 4 hónap után,szerintem már nem kellene,hogy fájdalmaim legyenek.Ha bebizonyosodik a rossz amire gondolok,akkor vége az életemnek,gyereket így nem vállalhatok,dolgozni így nem tudok,a párom életét nem fogom tönkre tenni a nyomorékoskodásommal,inkább elhagyom,nem fogok küzdeni tovább,sajnos kimerültem nem bírom.

Barba81 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 6742

Miért kérded Simlis,csak nem neked is hegesedésed van?Amúgy hogy van ez a hegesedés,állandóan nagy fájdalmaid vannak,vagy csak néha jön elő?

Barba81 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 6741

Igen sima műtétje volt az Amerikai úton,de már a műtét után nemhogy csökkentek volna a panaszai inkább nőttek,úgy fájt a lába,hogy orra bukott.Varga Péter Pál műtötte másodjára,összecsavarozták.

similis Creative Commons License 2010.12.09 0 0 6740

Barba 81@ Előtte sima műtétje volt és az hegesedett?

Malvin @ neked műtét volt ez előtt a kezelés előtt és hegesedés miatt kellett? Melyik részen volt műtét és mennyi mikor?

Előzmény: Barba81 (6739)
Barba81 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 6739

Egyébként az egyik ismerősömnek olyan hegesedése volt,hogy lábra sem tudott állni.Iszonyat erős gyógyszereket kapott,hogy enyhítsék a fájdalmát valahogy.Összeszedték a pénzt 500 ezer forintot és stabilizációs műtétet csináltak rajta.Azóta jól van,sportolt elötte és most is sportol. Van olyan is akinek ez sem jött be.

Barba81 Creative Commons License 2010.12.09 0 0 6738

Malvin,a heg korától tehát ha hamarabb mész ilyen kezelésre akkor hatásosabb?

Egyébként neked nagy volt a heged?

malvin82 Creative Commons License 2010.12.08 0 1 6737

A Rácz- katéterről: 63000 forint a kanül, a beadandó szerek pedig kb. 15000 forint. A Hylase nevű szert külföldről kell megvásárolni, mert itthon nem kapható. Enzimek és fájdalomcsillapító- szerek keveréke. Kenalogot azt itthon is lehet kapni, az kellett még.

 

3 hete voltam kezelésen a Péterfy kórházban. Pénteken beültették a kanült,  farizomba szúrva és onnan vezették a gerincideghez, a hegesedéshez, enyhe altatásban, röntgenképerősítő alatti műtőasztalon. Beadták a szert(míg aludtam), majd szombaton délelőtt illetve délután jött még két adag gyógyszer, amit a kórtermi ágyban, egy gép segítségével adtak be. Felszívták a fecskendőbe a gyógyszert és azt tették egy adagológépbe, ami szép lassan tolta a folyadékot a kanülön keresztül a gerincemhez. Aztán még pihenés és vasárnap reggel mehettem haza. Reggel pár szóval engedett útnak a doktornő, a felírt győgyszereket tíz napig szedtem és közben vártam a nagy hatást, de ez sajnos nálam nem kovetkezett be. Kontrollra még nem tudtam menni, reumatológusnál jártam ,mert fürdőkórházi kezelést és gyógytornát is javasoltak a kanülös kezelés után. Szóval egyelőre nem tudok dicsekedni a kezelés hatásosságát illetően. A lábam és a derekam továbbra is rendesen fáj. Meglátjuk... A kezelés előtt átadott papír, amin a veszélyekre hívják fel a figyelmet illetve a kezelés várható kimeneteléről tájékoztatnak, le van írva, hogy egyénfüggő az eredményesség. A beteg korától és a heg "korától" is függ.

luci71 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 6735

Nézzétek meg a Péterfy Sándor u.kórház honlapját.

 

"Az osztály keretein belül – dr. Rácz Edit főorvos asszony vezetésével - Fájdalom Ambulancia is működik, amely jelenleg évi 800-1000 beteg komplex kezelését végzi. Ezen kezelések magukba foglalják a minimális invazív technikák alkalmazását, a gyógyszeres és infúziós kezeléseket és fizikoterápiás eljárásokat. Az ambulancia a fájdalomterápia teljes spektrumában, a daganatos fájdalomtól a krónikus mozgásszervi és neurológiai fájdalmakban szenvedőkig, fogad betegeket."

 

Tavaly ugy hallottam,olvastam 63e  volt egy ilyen kezelés.

Előzmény: Barba81 (6731)
similis Creative Commons License 2010.12.08 0 0 6734

Hát pillanatnyilag nincs rá pénzem:(, de majd számolj be mindenképp az mr-ről, meg erről is ha esetleg elmész...

Előzmény: Barba81 (6733)
Barba81 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 6733

Dr Túri és Társa .Beírod a keresőbe és kiadja a telszámot,ha érdekel,valami külföldre sokat kijáró doki csinálja  Bíró Gabriell a neve.Ezt egyébként 3 napig csinálja mármint az enzim bevezetését,utánna 5 gyógytorna is benne van.Sérveket is gyógyítanak vele,ha ezt tudom ezzel kezdem,mert ennek semmi mellékhatása nincs,nem keletkezik heg utánna.

Előzmény: similis (6732)
similis Creative Commons License 2010.12.08 0 0 6732

Hol 220 ezer??? :O

Előzmény: Barba81 (6731)
Barba81 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 6731

Találkoztam ma egy nővel,ott lakik ahol én,szegény elég rossz állapotban van,ahogy láttam,meg mesélte 2x műtötték,meg most a nyakánál is van sérv,hegesedése van,azt mondja ugyan úgy fáj neki a dereka,háta,a lába is,zsibizni is szokott.Olyan mereven ment szegény,alig volt 35 éves.Nem szeretnék a helyében lenni,pedig nekem sem gömbölyű valami,de hétfőn kiderül az Mr-ből.A hegesedésre találtam ezt a Rácz katétert,állítólag ha kismértékű a hegesedés fellehet oldani vele,3 napig egy enzimet fecskendeznek a hegesedéshez,és az feloldja,persze a mértékétől függ,ha kicsi még megoldható,csak húzós nagyon az ára 220 ezer Ft,de a doki megnézi az Mr-t és megmondja ,hogy van-e értelme vagy nem tud segíteni.Valamit kitalálhatnának már ezekre a bajokra,mert ez nagyon durva,hogy örök fájdalommal kell élni egész életünkben.

buksmuks Creative Commons License 2010.12.08 0 0 6730

Sziasztok:)Tegnap elkezdődött a szakszerű gyógytorna...mit mondjak a mütét után már kevésbé volt zavaró a lábzsibbadásom a fájdalmak ,hát most olyan mintha az elején lennék a gyógyulásnak bokáig zsibbad ujra a lábfejem,ég a bőröm mintha leforráztak volna :(remélem ez elmulik...ráadásul ha nincs rajtam a füző(amit még 4 hétig hordani kell függöleges helyzetben,csak a torna miatt vetettek le) sántitok tudom türelem csak már kezdtem jobban érezni magam bizakodtam most meg ez a visszaesés..és rá kellett jönnöm gyenge lettem mint a harmat:)Mindenkinek jobbulást majd beszámolok a további alakulásról:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!