Keresés

Részletes keresés

repvez Creative Commons License 2014.05.15 0 0 99009

Hát igen nem mai darab,de  szabad ég alatt  mp-*ek alatt megtalálja a holdakat  és zsebre téve is szépen rögzit futás és bringázás alatt.Na mindegy majd talán az uj jobban teljesit.

Egyébként hogy témába vágót is kérdezzek.Ezt a reklámot most láttam és kérdezném, hogy mekkora rizikó egy ilyen kártya igénylése ha nem Erstés vagyok hanem OTP-s ?

http://www.erstebank.hu/extras/wizzair/?utm_source=%2F1st%20round%2FOrigo%20Network%2FFreemail%2FLogin&utm_medium=wallpaper&utm_content=merokod_sponsorship_WIZZ___LN&utm_campaign=Erste-Wizzair-aprilis

Egyáltalán hogy megy a gyakorlatban ez és mire számitja fel a 40% THM-et?Mert gondolom, hogy ugy van megoldva, hogy ne legyen jó az átlagembernek és behuzzák a csőbe az apróbetűssel.

 

Mert az ajándék és az üdvözlőpontokkal még akár ingyenbe ki is jönne egy ut.

jet set Creative Commons License 2014.05.15 0 0 99008

Hihetetlen, de még a gugli is tudja, hogy van.

Előzmény: ploppi (99007)
ploppi Creative Commons License 2014.05.15 0 0 99007

Sziasztok.

 

Tudja valaki, hogy van-e csomagmegőrző Thesszaloniki reptéren? 

shanyi68 Creative Commons License 2014.05.15 0 0 99006

Az Easybus Luton-i járatáról  tud valaki valamit ,mindenhova szeptemberig enged jegyet foglalni ,Luton-nál meg csak juliúsig. ( csak nem kivonulnak ???)

Gregor83 Creative Commons License 2014.05.13 0 0 99005

620 is siman megtalalja a muholdat, max fel perc kereses kell hozza.

Előzmény: Pepin (99003)
lesaux Creative Commons License 2014.05.11 0 0 99004

Ó, ha hamarabb írtad volna, hogy Defy, akkor el sem viszed a telefonodat, úgy lelombozlak. Irigykedve hallgattam a hátam mögött ülőket, akik gurulás közben olvasták a tabletjükről, hogy hánnyal megy a gép. Én meg hiába tapasztottam oda az ablakhoz a Defyt, nem talált műholdat. Olyan is volt, hogy a napellenző és az ablak közé rögzítettem vagy tíz percre, de tök fölöslegesen. Egyedül egy 777-esen tett kivételt a telefon, de ott sem tudom, miért.

Előzmény: repvez (99002)
Pepin Creative Commons License 2014.05.11 0 0 99003

Inkább a telo gyengesége. Én sohasem ülök ablak mellett, viszont egy viszonylag friss, de meglepően erőteljes Winmo Lumia 520-assal mértem.

Előzmény: repvez (99002)
repvez Creative Commons License 2014.05.11 0 0 99002

Megvolt a repülés,de sajnos nem jártam sikerrel ezen a téren. a gépbeszállásig müködött és azután semmit sem rögzitett az időn kivül.elvesztette a jelet ahogy a gépbeszáltam :( Lehet hogy a telefon gyenge már hozzá (motorola defy)vagy csak mert nem ablak mellett voltam.

Előzmény: Pepin (98943)
jet set Creative Commons License 2014.05.11 0 0 99001

Lehet, már korábban meg lettek adva az adatai. Nem hiszem, hogy bármilyen gond lenne a beszállókártyával. Ha mégis, akkor a pultnál adnak ingyen hagyományosat.

Előzmény: media11 (99000)
media11 Creative Commons License 2014.05.11 0 0 99000

Az miért van, hogy a Ryanairnél 2 személy esetén a beszállókártya nyomtatásakor az egyik személy adatait elkérte a rendszer, de a másikat nem engedte megadni, és ennek ellenére engedte mindkét beszállókártyát kinyomtatni. Nem lesz ebből probléma a beszállókapunál?

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.11 0 0 98999

AZ airfasttickets.co.uk hírlevelére ha felíratkoztok repjegyre is felhasználható vouchereket küldenek időnként (30/40 GBP).

Ha épp nincs minimum összeg kikötve, akkor AMS felé ki lehet hozni relatíve jó árat (20.000HUF retur).

chubbyka Creative Commons License 2014.05.11 0 0 98998

Köszi! "Hivatalosan" is egy -egy óra náluk is?

Előzmény: boroczkycs (98997)
boroczkycs Creative Commons License 2014.05.11 0 0 98997

Igen. Mindkettő.

Előzmény: chubbyka (98996)
chubbyka Creative Commons License 2014.05.11 0 0 98996

Van tapasztalata valakinek?A National Express lutoni, vagy a Terravision stanstedi járatai ugyanúgy müködnek, mint az easybus  ---  vagyis ha késik a gép, rugalmasak az előre megváltott jegy idópontjával kapcsolatban?Köszönöm!

R2R Creative Commons License 2014.05.10 0 0 98995

Én azt szerettem ha észak felől vissza 31 re fordultunk, mert akkor már a gépről láttam van - e otthon valaki :)

Nyúltelep Pohárszék Creative Commons License 2014.05.10 0 0 98994
Valahol olvastam egy TU-134 pilóta visszaemlékezését, hogy a legszebb dolog a világon az volt, amikor este a navigátor üvegablaka alatt beúszott a kivilágított Budapest...

Nagyon szeretek este az Aréna plaza (meg még sok felismerhető ojjektum) felől érkezni. Tiszta időben.
Előzmény: Jahno (98990)
Nyúltelep Pohárszék Creative Commons License 2014.05.10 0 0 98993
Pacal pörkölt és marracash is volt :-).

Amin hatalmasat nevettem, az a trolley végiggurítása közben folyamatosan, egyhangúan mormolt "kukoricát, fagylaltot tessék" volt.
Előzmény: Törölt nick (98988)
lesaux Creative Commons License 2014.05.10 0 0 98992

A kártyaszám beírása után jelenik meg.

Előzmény: Ultras_1899 (98991)
Ultras_1899 Creative Commons License 2014.05.10 0 0 98991

Az új Ryanair weboldalon még nem foglaltam jegyet. Hol lehet kikapcsolni, hogy ne a Ryanair árfolyamán legyen a pénz átszámítva? Nem ugrik most fel ilyen lehetőség ahol ki tudnám kapcsolni.

Jahno Creative Commons License 2014.05.08 0 0 98990

Este Aréna plázát többen kiszúrják odefentről.

Előzmény: Sandorson (98989)
Sandorson Creative Commons License 2014.05.08 0 0 98989

Van Újpesten is nem mini méretű T, a külső Váci út mellett, a Garam utcában, a szemben lévő jó nagy Baumax áruházzal együtt 13R, pláne 13L leszállás előtt balra tekintve azok is lehetnek  drámai kaliberű látnivalók. :D

Előzmény: Törölt nick (98988)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.07 0 0 98988

Egyszer írt valaki egy PMI - NYOról, amin ketten voltak az utasok. 

A Ryanos jópofizós meg standard, azt a srácot én mindig kifogom. Kedvenc mondatai:

 

"Mai kínálatunk a pacalpörkölt."

"You can win 10 euro cash, 100 euro cash, 1000 euro cash and a trip to Marra-CASH."

 

Amúgy az az újpesti Tesco a Váci úton van, ami nem Újpest még pont :) 

Előzmény: Nyúltelep Pohárszék (98987)
Nyúltelep Pohárszék Creative Commons License 2014.05.07 0 0 98987
Beszámoló pár érdekes repülésről:

BUD-MXP, W6, LF:~100%, HA-LWR, Cpt: Nagy Tibor

Ritka pontos repülés, érkezés 7:20-kor Malpensára, többnyire Alpoktól nem felhős. Beszállás is gördülékeny az ennyi ember ellenére, bár a bádogon én sosem akadtam ki.
T1-ról T2-re sima átjutás az ingyenes shuttlebusszal, kb 5-7 perc.

MXP-JMK, U2, LF: 66.6%, G-EZUP, Cpt: kedves szőke hölgy, F/O: mélynövésű kopasz olasz idősebb bácsi, mintha egy rajzfilmből lépett volna ki

Ritka pontos beszállítás, ritka pontos ajtózárás, majd jön az unikum: ajtó vissza hibajelzés, unarmed, minden megszakít, övek ki, primero officiale fülkéből ki. Heves gesztikuláció, mintha a Ferrari-boxban lennénk, sztyuvik megmutatják, hogy zártak, kopasz úr többször elpróbálja, vaffanculo, de sebaj, kijön a mosolygós szőke hölgy, udvariasan rákérdez egyszer a sztyuvinál a hibára, majd házi engineer-ért hajtat. F/O kizárólag olaszul, zaklatottan mondja az utasoknak, hogy most kérem várunk, ki tudja meddig. Két mérnök kisvártatva megérkezik, félóra szerelés, húsz perc papírmunka. Kopasz úr immár vidáman és két nyelven: "kérem tapsolják meg a neve elhallgatását kérő fantastico mérnökeinket! Hála nekik, utazunk!"
Utána szép út, sztyuvik háromszor hívják fel a figyelmet, hogy balra Lecce, balra Athén, jobbra Brindisi, utasokkal versenyt leskelődnek az ablakon, aranyosan lelkesek.
Életem leg-odabaszósabb landolása majd' százötven szektor után, konkrétan azt hittem, hogy rövidre jöttünk, nyakcsigolya nemtetszését hevesen adja tudtomra. Utána borzasztó fékezés, "bedőlős" lekanyarodás taxizni. (A visszagép nem volt rest végiggurulni, majd megfordulni :-).

Pár szó: Mikonosz szép, csak árakban nem low cost utazóknak való, még ha a 15,99 EUR repjegy mást is sejtetett. Giroszpitán élve meg lehet oldani a spórt, de megdöbbentő, hogy Anglia olcsóbb.

JMK-MAN, U2, LF: 4.5%, G-EZWD, Cpt: Morgan (tényleg!!! - legalábbis sztyuvi kétszer is így mutatta be)

Ha lenne topicverseny a legkisebb Load factorért, akkor bejelentkezem! Valamikor rég olvastam egy 10 utasos asszem BCN-PMIről, most nyolcan voltunk az A320-on. És... buszoztunk a géphez! Ezzel a kedves görögöknek sikerült egy negyedórás késést fabrikálniuk, a személyzet láthatóan mérges is volt rájuk. Igen érdekes út: a crew imádta, én átmozgatás gyanánt sokat sétáltam felalá, végig felhős idő, Normandia felett kitisztult. Enyhe hullámos leszállás. Lépcsőre várva Mr. Morgan röhögve kérdezte a sztyuvit, hogy ugye egyenként tartotta a biztonsági bemutatót?

MAN -BUD, FR, LF: ~95%, EI-DWS, Cpt: Nagy Olivér

Negyedóra késés, szép út, eszméletlen crew. (magyarok, hátul az egyik srác lehet, h nem, nem tudtam megállapítani). Hangosan nevettünk végig, látszott h élvezik a munkájukat és ez jó.
Purser srác végig nyomta a standupot, természetesen fapofával, várva a többiek reakcióját. Nem emlékszem mindenre, de pl bemutatás: "mellettem -és itt a szőke magas, pufók srácra néz - Juan Pablo García Sanchez vigyáz az önök kenyelmére, hátul pedig Piroska és Farkas dolgozik ma". (Farkas egész úton oltotta Piroskát, pl mikor angol úrnak segített helyet vadászni a lány, így az utashoz: "vigyázzon vele, csak mutatja, hogy kedves, igazából nem ilyen". Utas: dehogynem! Mire Farkas: Sir, you're absolutely wrong.
Sorsjegy: "felhívom figyelmüket kaparós sorsjegyünkre, melynél a fődíj egy Lada Niva. Emellett látogatás nyerhető Marrakeshbe, valamint a vecsési savanyúságmúzeumba, illetve kostolóval egybekötött út a makói hagymamúzeumba is. Kézfeltartással állítsák meg a kabinon végighaladó Juan Pablo García Sanchezt."
Leszállásnál: "Csökkentem a kabinvilágítást. Aki olvasni szeretne, vagy így félne a mellette ülő utastársától, az kapcsolja fel a lámpáját"
Nade a Cpt sem volt semmi, pl: "kint mínusz hatvan fok, ezt csak azért mondom, hogy aki kimenne a szárnyra sétálni, csak kabátban!" meg "...most Prágához érünk, majd elrepülünk Esztergom, Pilis, Budakalász, az újpesti teszkó mellett, majd Ferihegy".
Vajpuha leszállás, buszozás.
Flower2000 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 98986

Én esetemben meg hétfőn nem engedték a priority sorba, csak a normál sor elejére a kisgyerekest.

Előzmény: gambl-R (98977)
Jahno Creative Commons License 2014.05.07 0 0 98985

Én legtöbb repülésnél így tapasztaltam, hogy gyerekesek előre.

Előzmény: gambl-R (98977)
solo_la_samp Creative Commons License 2014.05.07 0 0 98984

Köszi a válaszokat mindenkinek! Ez jó hír akkor nem kell a 10 kilós gyereket másfél órán át fogni :)) Az elorehivasra nem bazirozok, nekem alapból nincs gondom a sorban állásal, bár tény,hogy egy 15 honapossal meg nem próbáltam:)) Amikor wizzel mentem emlékeim szerint mindig volt elorehivas, de ezek szerint ez nem szentírás. Meglátjuk. 

AT(p)L-411 Creative Commons License 2014.05.07 0 0 98983

Nincs semmi különösebb baj a kettőbe szétszedhető (mózeskosár+összecsukható váz) babakocsival sem.

Előzmény: emusot (98981)
emusot Creative Commons License 2014.05.07 0 0 98981

Szia!

A pultnál feladhatod, bérmentve, vagy elviheted a gép lépcsőig.Mindenképpen a pultnál adnak vonalkódot rá.Szigorúan egy darabban összecsukható babakocsi legyen. A gépnél összecsukva le kell tenni a lépcső mellé.

Javaslat, ha gyalogolni kell a gépig és lépcsőn kell lemenni, mindenképpen fel kell készülni,hogy a lépcsőn le tudjátok vinni a babakocsit és a kézicsomagokat.

Érkezésnél ha leszálltok a gépről ott vár a babakocsi.Ha nincs ott akkor a reptéri speciális csomagoknál kell megvárni a csomagváró körül lévő kijelölt helyeken.

Nem mindenhol teszik a gép mellé érkezéskor a babakocsikat.Szerintem ez kiszolgálló  cég függő, időjárás ill. napszak függő is.

 

Előzmény: solo_la_samp (98974)
zsizsikke Creative Commons License 2014.05.07 0 0 98980

Nagyon off, mert a szabály az szabály, és értek én mindent. De este 10 óra utáni visszainduláskor az előttünk lévő hölgy nézett rá a sorban a láthatóan fáradt, de nem hangoskodó (így ugye magára a figyelmet nem kifejezetten felhívó) 3,5 évesemre, ő engedett előre. Így egyet léptünk előre a sorban. FCO, de magyar utasok. Nem tudom, mondjuk, ez más utasközönséggel hogy van...

Előzmény: geodo1 (98976)
zsizsikke Creative Commons License 2014.05.07 0 0 98979

Mi buszozassal is elvittuk a gepig,, igy volt praktikus, mert amig a busz acsorgott, a gyerek ult bekesen a helyen. Ez offtopik legitarsasaggal volt, Wizzel nem buszoztam.
Előzmény: nagy_kata89 (98978)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!