Keresés

Részletes keresés

Dínó Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25510
megakadt a szemem a HENCO-n: számít az egy ötrétegű csőnél, hogy ki követte el? Most épp egy olasz gyártmányú 20-ast kínálgatnak 230 körül, erősen gondolkodom, hogy az lesz letekerve padlófűtésnek....
Előzmény: pborisz (25509)
pborisz Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25509

Csak az ilyen lököttek mint én :)

Egyébként érdekes módon ma tudatosult bennem, hogy Te mennyi tapasztalattal rendelkezhetsz. Eddig nem nagyon foglalkoztam a rajzoddal, mert azt hittem, hogy az csak radiátor meg padlófűtéshez jó. De ma valahogy jobban átgondoltam, és már nem is tűnik annyira rossz ötletnek :) Hihetetlennek tűnik számomra, hogy megosztasz értékes információkat mindenkivel és nem reagál rá senki. Sőt inkább gúnyolódnak.

Na mind1 :(

Az esetemre visszatérve ugye ez az istenverte helyiségszabályozás nem akar összejönni. Az a baj, hogy a csövek (Henco 16) nem annyira vastagok, hogy lehessen folytani, mert akkor csak az elejében lesz meleg a víz. Akkor mit lehetne kezdeni?

Előzmény: enginer (25505)
pborisz Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25508
Igen. Tegnap írtad, hogy csodálkozol, hogy mindenki az említettet veszi, mikor vannak olcsóbbak is olyan jók.
Előzmény: enginer (25506)
hakapeci Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25507
üdv Néked! szóval van máshol is van lemezradiátor felszerelve vascsővel bekötve  ott több éve semmi probléma ezek a rézcsöves atalakításokon meg 6 év alatt a 2.ik radiátor lyukad ki. a rendszer eddig nyitott volt most alakítottam zárt rendszerűvé. egyébként  épületgépész barátaimnak is keserű tapasztalatai vannak ilyen téren, kártérítés stb.. én ezért csak vascsővel szerelek mindent ha lehet vagy műanyaggal ( henco, stb) AMÚGY MEG KÖZTUDOTT HOGY VÍZHÁLÓZATBAN SEM SZABAD HORGANYZOTT ACÉLCSŐBE BETOLDANI RÉZCSÖVET --bocs a nagybetű véletlen --üdv haka
Előzmény: enginer (25502)
enginer Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25506
Keverő szelepet?
Előzmény: pborisz (25503)
enginer Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25505
Falfűtésben nem igazán van tapasztalatom.
Kevesen csinálnak ilyet.
De gondolom valami PF szerű megoldásokat kellene ott is használni.
Előzmény: pborisz (25504)
pborisz Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25504

Valami azt súgja, hogy kerülöd ezt a szabályozós témát velem kapcsolatban :))

Ma próbáltam rákeresni, de nem találtam semmi értelmes szabályozást (nem vezérlést) falfűtéshez. Légyszi segtíts, ha tudsz és van ötleted, vagy tapasztalatod!

Előzmény: enginer (25502)
pborisz Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25503
Ha jól tudom igen, de enginer tud olcsóbbat is.
Előzmény: Hajkorona (25497)
enginer Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25502
Igen sok rézcső, dunaferr radiátor kombináció működik ebben az országban probléma mentesen.
Minden esetre 3 évnél jóval többet kiszoktak bírni.

Az egy dolog, hogy a rendszer valahonnan friss oxigént tud felvenni, de, hogy pont csak abban a lakásban okozzon mindíg problémát?
A többi lakásban is ugyan ilyen radiátorok vannak, vagy valami vastagabb anyagúak?
Előzmény: hakapeci (25495)
hakapeci Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25501
hali! Örülök a kérdésednek, most nincsenek előttem a pontos adatok, de réz normál potenciálja +0.55 Volt a vas normál pot,ja - 0.44 Volt emlékeim szerint, namármost ionos környezuetben,- a fűtésvíz ilyen-az egymással érintkező felületek között galváelem képződik, és a negatívabb fém oldódni kezd és elvándorol a pozítívabb felé... a szakirodalom az egymással fémes kapcsolatban levő alkotó elemekről beszél többnyire, de véleményem szerint ha egy elektrolitikus közegben felváltva vannak szerelve réz ,alu, vas alkatrészek akkor ott megindulnak a folyamatok... szerintem nem szerencsés rézcsővel alumínium kazánt rákötni a vas radiátorokra. a vas meg az alu jobban elvan egymással mert mindkettő negatív potenciálú, ezért szerelték a lakótelepeket aluradiátorokkal és még ma is mennek, na meg olcsó volt--üdv haka
Előzmény: pborisz (25496)
Dínó Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25500
Én még lelkesebb, és még amatőrebb vagyok :)

Eddig az Immergasnál találtam egyedül értelmes letölthető anyagot erről, azok alapján írtam azt, amit.
Ott egyébként még azzal van megspékelve a dolog, hogy ha nem időjárásszabályzású a kazán, és megveszed a távvezérlőjét (AMICO), akkor az nem csak sima on-off termosztátként dolgozik, hanem a kívánt és a mért szobahőmérséklet függvényében állítja a kazán előremenő vízhőmérsékletét.
Elsőre nem is tudom, hogy mi a takarékosabb, ez vagy az időjárásszabályzás, hiszen felfűtött lakásnál általában csak 0,5-3 fok különbséget kell a kazánnak áthidalni....
Előzmény: pborisz (25489)
enginer Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25499
Keverőszelepest sokkal olcsóbban kilehet hozni, meg egyszerűbb és kevesebb helyet is foglal. :)

Iszapfogó igy is úgy is kell a készülék elé és mintha nem annyira műanyag csövek szoktak volna az iszaposodást okozni, hanem a fém radiátorok inkább?
Az megint egy másik dolog, hogy az iszap lerakódhat a PF csöveiben.
Előzmény: pborisz (25491)
Dínó Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25498
Ezek az új kondenzációs csodák általában két vezetékesek.

Ha jól láttam, ezek a készülékek általában csak az előremenő hőmérsékletét figyelik, én ezért arra tippelek, hogy:
1. kezdik full gázon, amíg el nem érik a kívánt előremenő hőmérsékletet,
2. majd fokozatosan visszaveszik a teljesítményt addig, amíg az előremenő előírt hömérsékletét garantálni tudják.


Esetleg okosabb elektronikánál el tudom képzelni, hogy az előző fűtési ciklus teljesítményével kezd, és ha x időn belül nem éri el a szükséges előremenő hőmérsékletet, akkor emel rajta.


Szóval szakik, mi az igazság? :)
Előzmény: Lacivill (25488)
Hajkorona Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25497
Én is örülök, eddig persze a sok nagyokos mind legagyizta, mert nem ismerik. Azt kérdezném meg még, hogy egy olyan 3 járatú keverőszelep, mint a sokat dícsért Honeywell tn200, tartalmaz tehát egyben egy termofejet, így a szivattyún kívül másra nincs szükség?
Előzmény: pborisz (25491)
pborisz Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25496

Én nem nagyon értek hozzá, de az elég köztudott dolognak tűnik, hogy a réz és alumnium nem nagyon jó együtt. Ez eddig a villanyszerelésnél tűnt ki a legjobban, de erről Lacivill tudna ódákat zengeni :)

Bennem felmerült egy olyan kérdés, hogy mintha azt olvastam volna valamelyik nap, hogy a kondenzációs kazánoknak alumínium ötvözet a hőcserélője. Ott nem jelenthet ez problémát?

Előzmény: hakapeci (25495)
hakapeci Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25495
hali ! egyáltalán nem volt rossz napom, sőt sok megrendelés futott be... nem is bántó szándékkal írtam a "beszólást" csak olvasva a topicot mintha egyesek  itt ott kioktatnák a másikakat, de ez a téma amit felvetettem tényleg valós probléma.  pl adott egy 50 lakásos társasház a belvárosban én tartom karban, én üzemeltetem a kazánházát(kazánfűtés) egy csaj meg a szomszédja átépítette rézcsöves rendszerre a saját lakásán belül a hálózatát . na ezen a hálózaton levő du..fe.. radiátorok sorozatban 3 évente kilyukadnak. kihívták a garanciális szervízt ( nekem nem szóltak hogy legyek ott, ebben az esetben persze az én időmet fizetni kéne valakinek,)szóval azt állapították meg hogy az oldott oxigéntartalom a 0,1 helyett0.7 mg/ liter .na szóval hogy a mérés milyen körülmények között zajlott vagy hiteles volt e a műszer vagy nem e mérés közben vett fel oxigént a próbavíz azt nem dokumentálta senki de a bringa engem a "kazánfűtőt" (2 diplomával)  akar beperelni az ő elqrt rendszeréért. a házban az eddig átszerelt de 
acélcsővel szerelt lemezradiátorok még nem lyukadtak ki exr sem. na én nem félek a pertől nem ezért írtam hanem hogy megvilágítsam a rézcsövek problémakőrét, illetve megjegyezzem hogy aki tud forrasztani az még nem biztos, hogy  ért a fűtésszereléshez, és ezért óvatosan a "szakikkal" --üdv haka
Előzmény: pborisz (25487)
pborisz Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25494
Viszont ha már itt vagy és úgysincs nagy mozgás (hála istennek :)) ), akkor kicsit átbeszélhetnénk a szabályozós kérdést :) Persze ha nem untatlak vele agyon :)
Előzmény: enginer (25490)
pborisz Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25493

Én ezt olvastam a neten :))

Most meg megnéztem a lerásomat :D

Tényleg az előremenőn van :D

Előzmény: enginer (25490)
pborisz Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25492

Üdv :)

Ezt nekem akartad írni? :)

Előzmény: enginer (25490)
pborisz Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25491

A különbség a hatásfokban van, de erről majd inkább enginert kérdezd.

Vagy hakapecit :) Úgy látom ő is konyít hozzá valamelyest :)

Ha a terven az van, és azt hozzáértő ember csinálta, valamint azokkal a csövekkel lett szerelve, akkor jobban jársz szerintem. De ez csak egy vélemény.

Egyébként meg örülök, hogy végre van itt valaki, akinek olyan kazánja van mint nekem :) Nagyon jó :)

Előzmény: Hajkorona (25482)
enginer Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25490
csak kisérlet képpen kapcsoljátok a szivattyút lassabb fokozatba, vagy zárjatok a szelepeken. :D
Előzmény: pborisz (25489)
pborisz Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25489

Én is amatőr vagyok :)

De én eddig kétféle modulációról olvastam. az egyik, amit Lacivill írt, tehát a termosztát alapján modulál. Ha jól tudom, ezt hívták levegőre modulálónak. A másik pedig a visszatérő víz hőmérséklete alapján. De ennek nincs köze a termosztáthoz (már ha a szobatermosztátra gondolt)

Előzmény: Dínó (25486)
Lacivill Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25488

3 vezetékes termosztátnál a beállitott hőfok eléréshez közeledve csökken a láng.

A 2 vezetékesnél meg úgy tüdom, hogy ha a visszatérő vezeték hőfoka közeledik az előremenőéhez akkor csökken a láng.

Majd a hozzáértőbbek megmondják a tutit.

Előzmény: Dínó (25486)
pborisz Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25487

Úgy látom rossz napod volt :)

Szerintem megelékszünk azzal, ha Te kivesézed a témát :)

Legalábbis én biztos.

Előzmény: hakapeci (25484)
Dínó Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25486
Lenne egy nagyon amatőr kérdésem: mi alapján modulálja le a kazán a teljesítményét?
MZ/Y Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25485
off
mail
on
Előzmény: hakapeci (25484)
hakapeci Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25484
üdv az olvtársaknak ! mi a helyzet a rézcsövek okozta elektrokorrózióval? ez egy újabb téma hogy veszekedjünk . a neten elektro korrózióvagy elektrokorrózió (qugli) címen rengeteg anyag van fenn. na ez a jelenség teszi iszapossá(szennyezetté?) az egyébkáént lágyvízzel feltöltött zárt  rendszert, es itt ahogy látom rengeteg kollégánál rézcsővel van szerelve a dolog , ezért is van a sok eqrt fűtési hálózat mert aki úgy gondolja hogy tud rézcsövet forrasztani az már épületgépész es ért a fűtésrendszerhez is, na lehet fikázni a hozzászólást uraim üdv--haka
Hajkorona Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25483
Szennyfogócsapdát kérnek - az ugyanaz?
Előzmény: pborisz (25481)
Hajkorona Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25482
Így van, a fűtéstervemen keverőszelep+szivattyú van, aztán jött a Biasi beüzemelő ember, aki közölte hogy hőcserélőt vegyek, mert csak akkor választom le rendesen a radiátorfűtést a padlófűtésről, nem lesz leiszaposodás, stb.. Én ezt elhittem és ha jól látom olyan nagy különbség nincs anyagilag. Még nem döntöttem el, nekem e legegyszerűbb megoldás is elég, de ha kicsivel drágább csak a komolyabb, akkor legyen az. A csövek márkáját megnézem.
Előzmény: pborisz (25481)
pborisz Creative Commons License 2008.01.16 0 0 25481

Most nézem, hogy először még keverőszelepet kerestél :)

Az iszapleválasztót meg azt hiszem a beüzemeléshez kérik a Biasi-nál.

Előzmény: Hajkorona (25477)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!