Keresés

Részletes keresés

gmkiev Creative Commons License 2010.05.16 0 0 6985
És természetesen azért legtöbbször, hogy a kémény seperője alulról felnézhessen rá!:)))))
Előzmény: pjotrkolja (6984)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.05.16 0 0 6984
Munkavédelmi előírások magasban végzett munka esetén ... erre kell rákeresni, előírás szerinti kéményjárda az még biztosító keretet, a láb lecsúszását gátló peremet meg miegymást is tartalmaz. (Előírás szerint)
Előzmény: vfreak (6983)
vfreak Creative Commons License 2010.05.16 0 0 6983
Most olvasom egy bádogos árlistájában:
"Kéményjárda 80 cm horg. komplett" meg
"Kéményjárda járólap 50 cm".

Tehát további kérdés: Egyáltalán fából lehet?

Köszi
vfreak
Előzmény: vfreak (6981)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.16 0 0 6982

kémény bélelesnél az ilyen  kéményfej elfogadható ?  Vagy jó megoldás ez igy ?

1
vfreak Creative Commons License 2010.05.16 0 0 6981
Felmentünk a kéményhez (pár hónapja vett lakás).
A kéményjárdából a két vas keret maradt. A gyerek rutinosan ráállt a vasakra oszt kész.
De gondolom nem ez az ideális.

Kérdés: Milyen kéményjárdát tegyek oda?
Colos szőrös deszka - 2,5 cm - (lefestve) az jó?
Vagy 2 colos - 5 cm - kellene?

Felrögzítésre laposvasat gondoltam a deszka 4 "sarkán".

Mi az előírás?

Kösz.
vfreak
ja nyugi Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6980
Urak!
Adott egy vegyes és egy gáztüzelésű kazán.
Egy kéményem van, egy kémény bekötési luk.
Átmérő 150 cm, ez megegyezik a vegyes tüzelésű kazáncső átmérőjével.
Kizárólag a vegyest kívánom használni.


Azonban rendkívüli helyzetben, mondjuk betegség, rákényszerülhetünk a gázfűtésre. Ebben az esetben a gázkazán átmérő 130 cm-es füstcsövét, egy tágító elem felszerelésével belehetne kötni a 150 cm.-es lukba. Kéményseprő jogszabályok mit mondanak ezzel kapcsolatban, és mi a gyakorlat?

Üdv:
Józsi
Daffos Creative Commons License 2010.05.15 0 0 6979
Nekem van egy ajánlatom Fehérvárrol 7 méteres 160-as fuvarral 133,312ft-ért akkor ez egy korrekt ár már meg is rendelem.
Előzmény: Csabikuci85 (6978)
Csabikuci85 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6978
LSK16 7 méter fedlappal együtt 150+raklap+szállítás.
Előzmény: Daffos (6974)
Daffos Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6977
még egy kérdésem lenne hozzád hol vetted és mennyiért küldheted privátba is ha a fórumon nem akarsz válaszolni.Üdv daffos
Előzmény: Vezo228 (6976)
Vezo228 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6976

szia!

 

Kivágni úgy kell a külső elemet flex-szel, a samott béléscsőből már nem kell alakítani semmit.

Egyelőre én is csak építtetem, így nem tudom, hogy üzemel majd.

Az építéshez habarcs kell csak, más nem. A kéményrendszer kiegészítőit (fedlap, stb) saját ízlés szerint kell beszerezni, de az álatlában nincs a rendszerben., bár én ajándékba kaptam most a fedlapot. 

Előzmény: Daffos (6975)
Daffos Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6975
Szia! Én most akarok rendelni kéményt,akkor nekünk kell kivágni minden lukat nem úgy öntik?még azt szeretném kérdezni +ba milyen anyagott kellett veni hozzá és hogyan üzemel meg vagy elégedve vele jól passzóltak az ellemek egymásba?várom válaszod Daffos
Előzmény: Vezo228 (6910)
Daffos Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6974
Kedves Forumtársak!
Lenne egy nagy kérésem felétek,mivel járatlan vagyok a témában,most csináltatok központifűtést és úgy döntöttem ,hogy Leier kész kéményt veszek mivel ahová kerül a kazán semmilyen kémény nincs.több kémény forgalmazót megkérdeztem de nem igazán kaptam kielégítő választ a kémény iránt. Egy 35 kw-os 150mm-es füstcsővel ellátott FEKA kazánt néztem ki,A Leier LSK 160 mm-es belső kéménycsöves kémény elég a kazánnak? Ja és 7 méter magasra kértem ajánlatot.Ha valaki adna válasz erre a kérdésemre megköszönném.Üdv mindenkinek Daffos
_balu_ Creative Commons License 2010.05.14 0 0 6973
Köszönöm!
Előzmény: pjotrkolja (6972)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6972
Amúgy meg csak erősen kell keresni ...
itt a cucc (ami kell)
Előzmény: pjotrkolja (6971)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6971
Sajna ez szabvány ... terjesztése, másolása digitalizálása stb. törvényellenes ...
annyit mondok hidd el.
:)
Előzmény: _balu_ (6970)
_balu_ Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6970
Hol találom a szabályzat pontot?

Csak ezt találom a google-ban sajnos:(
http://www.kemenysepro.hu/muszakiszabalyzat/mellekletek/Segedlet_MSZ_EN.pdf

CSak itt nincs 2.1.7-es pont ha jól látom sajnos!

Mondjuk nem tudom mit jelent a " más lakásban vagy más intézményben nem lehet, mint amelynek a kéményéhez tartozik", mert hát végülis én is rakhatnék be konvektort csak nálam az előző tulaj valószínűleg befalaztatta!
Előzmény: pjotrkolja (6968)
Vezo228 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6969

Tisztelt Urak!

 

Korábban már kérdeztem, de gondolom, hogy van jobb dolgotok is, de hátha majd most jön válasz.

 

Szóval, épülőfélben van a házikórészem. A kémény, ami megépül Leier LSK 180.

A helyét az aklaprajzon láthatjátok. Ez a felsőp szint alaprajza. A kérdésem az az, hogy a metszet rajzon látható elhelyezkedés mellett hová tetessem be a második

(felső) tisztítóajtót a kéménybe?

 

Ugyanis az a baj, hogy a méretezett rész túl alacsony a közlekedéshez és nem is szívesen csináltatnék padlásfeljárót, ami maximum a lépcsőházból (a pihenőnél) lehetne. Viszont félő, hogy második (felső) tisztítóajtó nélkül nem fognak szeretni a kollégáitok, de van -e értelme betetetnem így, vagy inkább legyen lakótérben?

 

Mit javasoltok?

 

pjotrkolja Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6968
Azt mondanám, hogy az MSZ-04-82/1-85 szabvány 2.1.7 pontja alapján:
"A koromzsák és a koromzsákajtó (illetve a kondenzátumgyűjtő és ürítő szerkezet) más lakásban vagy más intézményben nem lehet, mint amelynek a kéményéhez tartozik."
bár ez koromzsákot és koromzsákajtót említ mégis joggal alkalmazható a tisztítóajtóra is, hiszen tisztíthatóság és ellenőrizhetőség feltételeit a kémény tulajdonosa/ használója kell, hogy biztosítsa.
Beláthatjuk, hogy ez más lakásában igencsak nehézkes.
Előzmény: _balu_ (6967)
_balu_ Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6967
Én ezt nem tudtam! Milyen szabály szerint tilos?

És ha megint elzárul? Akkor megint kell bontás/visszavakolás?
Előzmény: pjotrkolja (6966)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6966
Elolvasva az előzményeket, a hibás kürtő nem is a tiéd. Vagyis más kéménykürtője, szóval nem hogy nem szükséges rajta tisztítóajtót fenntartanod, hanem egyszerűen tilos!!
Előzmény: _balu_ (6965)
_balu_ Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6965
Eldogoult a kéményem és az alattam lévő miatt szét akarják verni a lakásom!
Bővebben itt:
http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9201956

Azt nem tudja vki h utána vissza lehet falazni, vagy köteles vagyok egy kéményajtót fenntartani mégha nem is használom?

A másik szobában ugyanis bejelez a CO-jelző! Ebben a szobában viszont ha nem muszáj nem szeretnék kéményajtót szivárgó CO-al, füsttel, ha nem muszáj...!
fteebee Creative Commons License 2010.05.13 0 0 6964
Vác közelében. Egy sümegi, egy nagykőrösi és egy bpesti cégtől kértem-kaptam ajánlatokat. Itt a közelben (az interneten keresve) nem találtam. Lehet, hogy kifogtam a 3 legdrágábbat az országban, de most már mindegy...
Előzmény: kod1111 (6963)
kod1111 Creative Commons License 2010.05.12 0 0 6963
Merre laksz? Nekem ezt 180E-ért csinálták, 11m magas és 180-as átmérőjű.
Előzmény: fteebee (6957)
fteebee Creative Commons License 2010.05.12 0 0 6962
Kösz az összes infót, csak megerősítetted azt, amit mások is. Lehet, hogy van olcsó vaskémény, én 3 "normális" hazai cégtől kértem be duplafalúra (honlapjuk, mindenféle engedélyeik, referenciáik vannak, stb.) és azok egyértelműen sokkal drágábbak, még úgy is, hogy csak 6 fm-re kértem (falra rögzítés, tehát nem a talajtól indulna). A kivitelezésre nem kértem ajánlatot, de az gondolom olcsóbb lenne, mint az épített kémény; de összességében az anyagár miatt szignifikáns a különbség az épített (sch, lei) javára. Szóval 16-os épített lesz, ez már biztos; a típuson még vacillálok; árban és gariban nincs nagy differencia. Első ránézésre Lei mellett szól a kondenzvíz kivezető... 
Előzmény: KalásziM (6961)
KalásziM Creative Commons License 2010.05.12 0 0 6961
  És még drágább is a vaskémény ?? Na ne, azt hittem ólcsóbb :
Előzmény: fteebee (6959)
KalásziM Creative Commons License 2010.05.12 0 0 6960

  Hogy  1 -2 óra  mire rendesen fűt  ?

 

 Hát nem így van.

 

 Tény hideg kéménybe nezebb begyújtani.

 Nehéz az indulás. Ez főleg a klasszikus téglakéményeknél igaz. Nagy a tömeg. De az üzemvitelhez nem a kémény falanak kell átmelegednie  - csak a nyugvó hideg levegőnek  - nevezik ezt légdugónak is. Hár ezt a  levegő oszlopot kell   elindítani. gyakorlott vegyes tűzelők ezt tudják. Pl. a kaminajtónál eltüzenek egy  Népszabadságot.

 

 Amúgy ott is sántit az ajánlat  : a nemesacél csőves - mindegy,  minden vascsöves kémény  ha már mondta, hogy gyorsabban melegszik akkor azt is hozzátehette volna  - gyorsabban is kihül.

 tehát ami egy nagytömegű kéménynél összel fordulelő egyszer - meg máskor hideg indulásnál az  a nemes ac. kéménynél akár kettőnaponta is előfordulhat.

 

 

 Természetesen   a hideg kéményfal az nem jó  - másért. Arra lekondenzálhat az ami arra hajlamos (  gáznál víz, fánál fakátrány - ez viszont a kémény falának,  ha olyan nem tesz jót. Szét fagy, átitatódik.

 

 

 Tehát  : a gyorsabban felmelegszik  tétel -az nem a kémény falára igaz hanem az áramló   kutyura (füstgáz ) A meg gyorsan elhagyja   10 m/sec al  szoktunk számolni, de legyen 5  akkor se jelentős az ott tartózkodás. Amúgy a vas valóban gyorsabban melegszik, de az most nem lényeges.

Előzmény: fteebee (6957)
fteebee Creative Commons License 2010.05.12 0 0 6959
Köszi. Azóta már tudom, hogy árban is jelentős a különbség. 3 szerelt kéményt forgalmazótól kértem árajánlatot. A legolcsóbb nettó ára is magasabb (csak anyag), mint a lei vagy sch esetén a teljes kémény, szakszerű építési munkadíjjal együtt, bruttó. Annyival azért nem lehet jobb a szerelt... Kevesebb helyet foglal, az kétségtelen. Bár ha körbe akarom gipszkartonoztatni, akkor már nem biztos.
Előzmény: gmkiev (6958)
gmkiev Creative Commons License 2010.05.12 0 0 6958

Valóban a gyakorlat azt mutatja, hogy az un. szerelt kémények esetében azonos paramétereknél, mintha nagyobb lenne a huzat. (lehet meg kellene már egyszer mérnem)

De az egészen biztos nem igaz, hogy a samott csöves kémények átmelegedése 1-2 órát venne igénybe. A kémény kiválasztása a lehetőség kérdése, hely és persze pénz.

Előzmény: fteebee (6957)
fteebee Creative Commons License 2010.05.11 0 0 6957

Véleményeteket szeretném kérni: kandallókályhához (fatüzelés, 8 kW; 150-es füstcső, nem vizes, csak kieg. fűtés esti ill. hétvégi begyújtással) az épített kémény (Schiedel, Leier) vagy a nemesacél szigetelt cső a jobb? A kandallókályha cég szakértője szerint az utóbbi sokkal jobb, merthogy begyújtáskor gyorsabban felmelegszik, lesz huzata és hamarabb áll be a kályha az üzemi égésre. Épített esetén a samottcső lassabb felmelegedése miatt kb. 1-2 óra kell, mire rendesen fog fűteni a kandalló. Mi a véleményetek / tapasztalatotok?

 

pjotrkolja Creative Commons License 2010.05.10 0 0 6955
T zalfelek!
Csak mint kéményseprő szólnék hozzá a dologhoz ...
Ha a számított kéményhuzat 16Pa akkor az a max elhasználható összes huzatod:
- ebből jönnek le a kémény és a füstcső ellenállási értékei, (nálad ez 9Pa)
- ugyancsak a 16Pa-ból kéne fedezni a berendezés saját huzatigényét, ami egy kandallókályhánál kiviteltől függő de átlagosan úgy 10-15Pa, (a SUPRA kandallók közözz pl. van ventilátoros is attól függően milyen funkció akár 0Pa is lehet, ha mondjuk az égéstermék elvezetését oldja meg.)
- ha a rendszer nem rendelkezik mesterséges égési levegő hozzávezetéssel, akkor szintén a kéményhuzatnak kell megoldania az égési levegő bevezetését az adott helységbe, valamilyen légbevezetőn vagy nyílászárón (nem ilyen műanyag ablak csodákon.).
Vagyis ha az általad megadott adatok helyesek akkor nem valószínű, hogy a rendszer működni fog hiszen a füstcsőcsonkhoz érve már csak 7Pa huzatod maradt. Ez persze így halálian de nem tudományos, de lényegében mégis így jön ki hogy a rendszer megfelelően fog-e működni.
Előzmény: zalfelek (6952)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!