Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2003.06.25 0 0 419
Nincs annál jobb dolog,mint egy juniusi délután enyhén szemerkélö esöben 18 fok körül jo esöruhában az erdöben sétálni. Jo levegö,csönd csak az esöt hallod,nem izzadsz. Néha leülsz meghuzod a laposüveget. Gyönyörü.
Előzmény: Boszorka (418)
Boszorka Creative Commons License 2003.06.25 0 0 418
Nahát a fűtés itt is működne ha kellene, de az ördög vigye az olyan nyarat amikor fűteni kell. Az esőnél meg mégis kellemesebb a napsugár + ma volt egy kis kellemes meleg fuvallat.:-)
Előzmény: Törölt nick (417)
Boszorka Creative Commons License 2003.06.23 0 0 416
Azért ez a hétvége nem egy olyan közönséges hétvége. Midsommarkor minden normális svéd berug és még gyalog is képes balesetet okozni.:-)))

Különben láttam a tv-ben, hogy brrr...milyen ronda idő van és még mindig vonul egy nagy fekete felhő Skandinávia felett.

Előzmény: Törölt nick (415)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.21 0 0 413
Ha az ember a teljes kényelmet válassza.akkor Németország´régi nyugati részén jön végig Kassel,Hamburg és a Puttgardeni hajot veszi a mi Rödbybe megy az ut 45 perc és a hajo azt hiszem 30 percenként jár. Nem kell helyet sem foglalni. Utána Helsingör-Helsingborg 20 perc ut és 20 percenként jár.

Előzmény: _szonja_ (412)
_szonja_ Creative Commons License 2003.06.21 0 0 412
szerintem nem ugyanolyan emberbol vannak..

Masik dolog: szurke csacsi, mi nemetorszagon szoktunk keresztulmenni.Szoval Magyarorszag, ausztria, nemetorszag (passau, hof, berlin, rostock) gedser koppenhaga helsingör, helsingborg. berlinig vegig autopalya, es km-ben hosszabb mint csehorszag de idoben rovidebb, es utminosegben is osszehasonlithatatlan...Es nem a hidon jovunk koppenhaga- malmöbe, mert olcsobb ket hajoval, es kb 50 km el rovidebb.

istone Creative Commons License 2003.06.21 0 0 411
Persze, nekem sem a pénz a legfontosabb a világon és biztos neked sem, de sajnos a világ már régóta nem így működik. Igaz én még fiatal vagyok, és ez már nem is ebbe a topicba való, de én sajnos mást látok nap, mint nap az utcán.

Mindenestre örölük, hogy itt van ez a fórum is, lehet sokmindent kérdezni és ami még fontosabb lehet sok hasznos választ is kapni. Ez jó. :)

Az emberek meg minden bizonnyal Svédországban is ugyanolyan emberből vannak, mint Magyarotszágon.

Előzmény: Törölt nick (410)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.20 0 0 410
A viccet félretéve, ez azért nem igy van. Van sok más dolog a pénz mellett, amit legalább annyira elismernek az emberek.
Előzmény: istone (405)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.20 0 0 409
Most igy péntek este midsommar nélkül Magyarország fele is részeg,mint rendesen. čljen a kannás bor.
Előzmény: Boszorka (408)
Boszorka Creative Commons License 2003.06.20 0 0 408
Holnapután kezdődik a tél :-(((

Ma meg részeg fél skandinávia.

Előzmény: Oszi (407)
Oszi Creative Commons License 2003.06.20 0 0 407
Midsommar.
istone Creative Commons License 2003.06.20 0 0 405
kormorán:
lehet, hogy könnyü viccet csinálni belőle, de alighanem a lényeg akkor is szomorú!!! Nem arról van szó, hogy ha az embernek pénze van, akkor szívesebben állnak vele szóba, hanem az a legnagyobb baj, hogy szinte már semmi más nem számit. Már csak a pénz az egyetlen értékmérő.
Előzmény: Törölt nick (403)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.19 0 0 404
Jól van, inkább azt mondjátok meg, hogy merre vezet az időben legrövidebb út Svédországba (illetve Koppenhágába, mert azon keresztül mennénk). Pozsony és Prága útba esne, de ezeken elég nehéz kocsival átvergődni - másfele viszont kerülő. Vélemények?
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.19 0 0 403
"Viszont alighanem sajnos már azon sem kell csodálkozni, hogy pénzzel sokkal többet ér az ember, mint pénz nélkül..."

Elképesztööööö!!!! Hova jutott ez a szemét világ,ráadásul papirok is kellenek mindenhol, rohadt diktatura az egész föld. Söt még a Hold is.

Előzmény: istone (401)
istone Creative Commons License 2003.06.19 0 0 401
Viszont alighanem sajnos már azon sem kell csodálkozni, hogy pénzzel sokkal többet ér az ember, mint pénz nélkül...
istone Creative Commons License 2003.06.19 0 0 400
Ebben lehet, hogy igazad van, ezt nem tud(hat)ja, aki még nem ment keresztül hasonló dolgokon.
Előzmény: Törölt nick (399)
istone Creative Commons License 2003.06.19 0 0 398
Szerintem nem az számít, hogy egy országban hány baleset történt egy hétvégén, vagy hogy hány embert öltek meg elmeháborodott emberek az elmúlt 1 évben, hanem hogy ha vki abba az orszába utazik nyaralni 1-2 hétre, vagy esetleg dolgozni megy hosszabb-rövidebb időre, akkor milyen körülményekkel találkozik. Mennyire kell félnie és féltenie az értékeit. Én még nem voltam egyetlen északi országban sem, de úgy tudom ilyen szempontból elég jól állnak. És főként a déli országokkal szemben, ahol sajnos már saját rossz tapasztalataim is vannak...
Boszorka Creative Commons License 2003.06.18 0 0 396
Kivételesen teljes mértékben egyetértünk.
Előzmény: Törölt nick (394)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.18 0 0 395
Hát lehet,hogy csak hazudozik össze-vissza a részvételröl. Abban én is biztos vagyok,hogy nem kap sokat. 5-8 honap felfüggesztett börtön, plusz egy félévre bevonják a jogsiját. Ez az én tippem majd figyeljük a fejleményeket.
Előzmény: Törölt nick (393)
Boszorka Creative Commons License 2003.06.18 0 0 392
A másik esetben meg nem ártott volna odanézni, hogy ha már piros a lámpa, akkor nem ajánlatos ráhajtani a sínre. A lakodalmasok biztos ittasak is voltak. Sajnos még néhány évtized és addig is drákói szigor kellene ahhoz, hogy közlekedési kulturában megközelítsük az uniót.:-(
Előzmény: Törölt nick (391)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.18 0 0 391
Igen annak idején olvastam a csodagyerek félbuzeráns Cs Elödröl aki nagyon olcson meguszta a halálos gázolást.
A mostani 11 áldozatot követelö hétvége a lakodalmas vendégekkel egy rémisztö dolog. Hiába a 200-as tempohoz ut is kell meg vezetni is tudni kell, nem elég a Mercedes.
Előzmény: Boszorka (389)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.18 0 0 390
Abban az idöben,illetve bizonyos kulturákban nem volt ritka eset. Szerintem minden országban történtek hasonlo dolgok,amik szomoruak viszont nem jellemzöek egy országra,vagy egy népre.
Előzmény: pancer1 (388)
Boszorka Creative Commons License 2003.06.17 0 0 389
Mondjuk Magyarországon az elmúlt hétvégén 11 ember vesztette életét autós balesetben. Itt viszont biztos, hogy az alkohol és a felelőtlen száguldozás okozta a baleseteket. Halálos balesetért egy kissé drogos u.n. popsztár másfél évet kapott, pedig rendőrt gázolt halálra. Ma már megint vígan száguldozik. Így aztán nem érdemes a más szemében a szálkát hanem inkább a magunkéban a gerendát keresgélni.:-)
Előzmény: Törölt nick (377)
pancer1 Creative Commons License 2003.06.17 0 0 388
Ez igen!
A haiti szigeti vuduról hallottam hasonlót, hogy ahol ilyen sötét fickó volt az apa, oda hívtak egy varázslót és az valami növényi méreggel elkábította, zombivá tette és elvitte magával.
Ez az alapja az élőhalottak legendájának állítólag.
Előzmény: Törölt nick (387)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.17 0 0 387
Pipás Pista szintén az alföldi tanyavilágban "müködött" , a századfordulo elött.
Akkor hivták el a házakhoz ha ott régota beteg ember volt,vagy hasznavehetetlen öreg,részeges családját verö férj,lányait eröszakolo papa stb.
"Pista" kiszállt és megfojtotta majd felakasztotta a családi törvényszék által elitélt embert. Az esetet öngyilkosságnak állitották be. A nevét onnan kapta,hogy mindig pipázott. Ez csak egy elterelö dolog volt,mert amikor elfogták,és megvizsgálták kiderült,hogy nö. Egyébként halálra itélték és kivégezték.
Előzmény: pancer1 (386)
pancer1 Creative Commons License 2003.06.17 0 0 386
Ok, megvárom őt is.
De ez a Pipás Pista-dolog ez micsoda?
Mert még nem halottam róla idehaza.
Előzmény: Törölt nick (385)
Törölt nick Creative Commons License 2003.06.17 0 0 385
Nem tudom miért ir umo csak ilyeneket egy országrol amelyik befogadtaés megélhetést biztosit neki. Ezt majd töle kell megkérdezni. A családi sex és hasonlo esetek ugy fordulnak elö, mint Magyarországon a Pipás Pista, vagy az arzénos mérgezések a tanyavilágban. Nem egészen tipikus egyik sem.
A forrásokat sem ismerem, de nem is érdekel. 35 év után jol érzem itt magam a sok hibával együtt. De mondjon valaki egy olyan országot,ahol minden ok. a gyerekeimet rábirom,hogy azonnal költözzenek oda.
Előzmény: pancer1 (384)
pancer1 Creative Commons License 2003.06.17 0 0 384
Olvasom umo-t és idönként égnek áll a hajam. Kicsit és is idézek tőle, és szeretném megkérdezni hogy más svédföldi magyarok, mit tudnak ezekről a dolgokról.( Sok ellenkezést nem olvastam eddig sem.)

„ A másik; a svéd családi hagyomány, amig az anya új gyermeket várt az apa a nagyobbik leánnyal közösült, de ez a családi kapcsolat anyira kiszélesedett, hogy testvér testvérrel,
nagymama unokával és igy tovább amig az 1930-as években rájöttek, hogy egyre kevesebb svéd képes egészséges gyermeket nemzeni. (Nézd meg a jellenlegi svéd filmcsillagok, vagy villágbajnok sportsztárok gyermekeinek egézségi listáját. Tragikus.) „

„A svédeknél a világon egyedülálló hagyománya van a különbözö családtagok közötti szexnek aminek következtében sokkal több hülye születik mint bárhol a világon, és ez genetikai. A történelemben csak a svédek dicskedhetnek a célnélküli kegyetlenséggel és ez genetikai amit szerncsére nagyjából kiegyensúlyoz inteligenciájuk és fegyelmezettségük. „

„Szerintem ezt a gonoszságot genetikailag vissza lehet vezetni a vikingek megmagyarázhatatlan vérszomjára, vagy a svéd katonáknak a 30 éves háború alatt elkövetett gonoszságaira
Ezt a betegséget hivom én skandináv genetikának amiröl régebben maguk a svédek is irtak és épp ezért van eltiltva az alkohol Skandináviában, mert a sok agymosás semmit se ér, ha egy kis alkohol hatására müködésbe jönnek a svédek genetikai ösztönei”

„A svéd tanulmányok szerint a 2 VH között jelentkezett Magyarországon is és föleg az elszakirtott területeken az úgynevezett: "raszbiologiai depresszió" ami elöbb egy befeléfordulást és nem akarnak gyereket ( a magyaroknál az egykézésben nyilvánult meg) késöbb padig egy agressziv kifeléfordulás és megölik a gyerket ha már megszületett. Ez hamarább volt a svédeknél, aminek alapján az önmagukat eltüntetö nemzetek listáján Svédország az elsö helyen szerepelt”

Ezek tényleg ennyire általános dolgok svédben? Van erről valami bővebb információja valamelyiktöknek ? Történelmi, néprajzi egyéb okok, hagyományok? (Magyar nyelven elsősorban)

Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.17 0 0 383
Hát, az elmúlt napokban is kaptam leveleket (igaz, kevesebbet a szokásosnál), például egy utazási iroda reklámja ma is megtalált (biztos itt láttak az Utazás fórumon, mert nem használom máshol ezt a címet, csak az Indexen).

Majd próbálgatom még, jól működik-e, és küldök egy másikat neked.

Előzmény: _szonja_ (381)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.06.17 0 0 382
Jó, jó, nem gondoltam komolyan :)
Előzmény: Törölt nick (380)
_szonja_ Creative Commons License 2003.06.17 0 0 381
szurekcsacsi, biztos jo ez a mail cim, amit ide irtal be?A baratnöm probalt neked irni emailt hogy dumaljatok meg a dolgokat, de visszadobta.Nincs mas cimed?
Előzmény: Szürke Csacsi (378)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!