Keresés

Részletes keresés

Zalancelot Creative Commons License 2014.08.25 0 0 17138

Csak egy kis keresés.

Tudod, a Gugli a barátod!

:-)))

https://www.facebook.com/AgronasvetSkrilecCentibaDoo/info?ref=page_internal

Előzmény: Káliné (17126)
izgaga Creative Commons License 2014.08.25 0 0 17137

Nekem van 15 tőke coneglianom, tavaly még csak egy fürt termett, idén már kb. 8. Tehát még nem mindegyik tőke hozott termést. A leírások szerint túlérésben aszúsodik, ezt meg tudom erősíteni - vagy csak a botritisz indult be nagyon az esőktől - de villámgyorsan be kellett szednem, nehogy tönkremenjen.

Valóban húsos, de alig van leve, a családban erősen megoszlanak róla a vélemények.

Küllemre viszont jól néz ki.

üdv. izgaga

 

Előzmény: Kulicz (17130)
juhosttt Creative Commons License 2014.08.25 0 0 17136

Erről lekéstem, de jövőre, vagy ha a sajátom termőre fordul visszatérek rá :)

Akitől bnőmék kapták azt mondta néró. De mint írtam egy kiásott sok éves tőke. (a fás részek majdnem baba kar vastagok)

kb 1.5 hete kóstoltam, akkor még elég savanykás volt. Talán az átültetés és metszés hiánya miatt nagyon sok alvó rügy hajtott ki (1 éves fás rész nem volt rajta) és sok fele kellett adni az erőt, nem csak pár zöld vesszőbe, ezért is a kései fürt nevelés és érés. (Nem biztos, csak találgatok).

Sajnos olyan zsenge vesszők vannak rajta, hogy ezek nem fognak beérni... Após pajtás meg nem engedi, hogy fűrésszel megmetszem neki...

Előzmény: Kulicz (17134)
juhosttt Creative Commons License 2014.08.24 0 0 17135

Az attól függ mi ellen. Nálam a peronoszpóra nagyon beütött, a csodaszernek titulált nordox-al nem vagyok elégedett, mert nagyon rossz a tapadása a szőlő levelén. Most championnal szórtam le a fejművelésű tőkéket, főként az ezerjót. De ezeknél is csak a lombozat tetejét, a fürt zónát próbáltam nem szórni. De hát jött is az eső rendesen...

Szokás ide vagy oda, nagyon rossz augusztus van, a késői szüretelésű szőlőknél ha muszáj akkor muszáj. (Nem tudom merjem-e írni, hogy az ezerjót csak novemberbe akarom szüretelni, ha megtöpped.)

Előzmény: kovás zoli (17133)
Kulicz Creative Commons License 2014.08.24 0 0 17134

Mindhárom ropogós. Az Eszter és a Conegliano bogyói inkább gömbölyűek, a Néró bogyói megnyúltak, hosszúkásak. A Néró magjai kemények és van aki ezt nagyon zavarónak tartja. A Coneglianó bogyói nem egyforma méretűek. Más nem jut eszembe, tegyél fel képet a fürtről /ha még van/ megpróbáljuk azonosítani.

Előzmény: juhosttt (17131)
kovás zoli Creative Commons License 2014.08.24 0 0 17133

Sziasztok

 

Ti meg az idei szezonban permeteztek vagy mar nem ajanlatos.Rizling szölöm van es ottelo

budai2 Creative Commons License 2014.08.24 0 0 17132

Köszönöm.

Akkor az én ismeretlen fajtám nem conegliano,  mert jól érzékelhető magjai vannak, és az érésui idő is későbbi, mint ami Nálad terem.

Előzmény: Kulicz (17130)
juhosttt Creative Commons License 2014.08.24 0 0 17131

Én kóstoltam egy állítólagos nérót. 

Az ropogós volt, bár még nem érett meg 100%-osan.

 

A néró, eszter, és conegliáno közt melyek a különbségek? Szóval honnan tudom hogy valóban melyik van? 

Előzmény: Kulicz (17130)
Kulicz Creative Commons License 2014.08.24 0 0 17130

A Conegliáno jellegzetes tulajdonsága, hogy piros bogyókocsánya. Ha letépsz egy szemet, piros színt kell látnod. Magja alig érezhető, nem zavaró, bogyója húsos, nem lédús.

 

 

Elég jól tőkén tartható, ez a kép már érett állapotában készült júl.30-án, de még van belőle. /Négy termő tőkém van/

Előzmény: budai2 (17128)
juhosttt Creative Commons License 2014.08.23 0 0 17129



 

Fekete rizling ma. Jövőre még kevesebb terhelés lesz. Viszont ha nem jön valami jó idő, akkor az idei évről inkább csak hallgatni fogok...

 

 

budai2 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 17128

Olvasom, hogy van conegliano-d.

Termett már?

Azért kérdem, mert nekem van egy a kinézetre, érési időre a coneglianóhoz hasonló tőkém (nem annak volt felcimkézve) és szeretném beazonosítani.

A fényképezéssel sajnos hadilábon állok, ezért nem tudok fényképet mellékelni.

Az azonosításhoz (vagy további keresgéléshez) annyi információt tudok adni (azon kívül, hogy hasonló), hogy 3 magja van a nálam levő elcimkézett fajtának.

A coneglianonak hány magja van (ha még emlékszel rá)?

 

Egyébként egészen biztos, hogy sem nem néro, sem nem eszter a kérdéses fajta.

 Válaszod előre is köszönöm.

Előzmény: Kulicz (16931)
Casamir25 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 17127

Sziasztok!

 

Szerintetek milyen szőlőfajta lehet ez? 3. éves, gyönyörű, de sajnos nem tudjuk a fajtáját. A termését idén fogjuk megkóstolni. Akitől kaptuk, az sem tudja milyen fajta, mert örökölte a házzal :) Aki tudna kérem segítsen a beazonosításban, köszönöm szépen :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Káliné Creative Commons License 2014.08.21 0 0 17126

Szia Zalancelot!

Köszönöm szépen, szóval ide menjünk apámmal?! Esetleg teloszámot nem tudsz? Ezen az oldalon nem találtam. Köszi még egyszer!!!!

Előzmény: Zalancelot (17122)
kaposznyak Creative Commons License 2014.08.21 0 0 17125

Sziasztok.

 

Fajtameghatározásban kérnék segítséget.

 

A képek ma készültek.

jános 55 Creative Commons License 2014.08.21 0 0 17124

kb két évtizede a a B-5-K zúzó bogyózóm van talán Pusztaszabolcson készítették. Semmi gondom vele. Gondos takarítás, elrakás, egy kis karbantartás, amit igényel. Ja és olcsó. A szomszédom most vett egy inox, darálós, bogyózos,szivattyús szerkezetet 190 ezerért, használtan. Nem tudom, hogy ez mikor fog megtérülni neki a 0,3 hektár szőlőből. Az igaz, hogy szép, esztétikus látvány a présházban.  

Előzmény: kovás zoli (17117)
csite Creative Commons License 2014.08.21 0 0 17123

Eno 3 v. 10, csak az inoxot szabad megvenni, mármint ami full inox.
kb. 150E, és nem sufnitunningolt


Előzmény: kovás zoli (17117)
Zalancelot Creative Commons License 2014.08.20 0 0 17122

https://foursquare.com/v/agronasvet--%C5%A1krilec-%C4%8Dentiba--csente/51af2525011c640f49c68f72

Előzmény: Káliné (17121)
Káliné Creative Commons License 2014.08.20 0 0 17121

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy hallott-e valaki arról, hogy Szlovéniána kell menni permetszerért, mert ott olyat adnak, ami használ is. Nekünk az egész szőlőnk leette a liszthamat, pedig rendszeresen permeteztünk. Ha valaki tud esetleg határhoz közeli könnyen megtalálható permetszer boltot Szlovéniában, annak hálás lennék.

Köszönöm

granov Creative Commons License 2014.08.20 0 0 17120

Ez mellett már tőkehiány van. És van még 2-3 ilyen és azok mellett is tőkehiány van.

Ahogy haladok előre az évben egyre inkább azt látom, hogy a tőke hiányok szinte mind vírusos fertőzésből erednek.

 

Én azt olvastam, hogy a vírusok vihetők ollóval, de most ezt a linket nem fogom tudni prezentálni, s a hitelességét sem tudom garantálni.

Előzmény: gardonyim (17119)
gardonyim Creative Commons License 2014.08.20 0 0 17119

Ezek a fitoplazmák és vírusok - úgy tudom - metszőollóval nem terjednek. Inkább a kártevők (kabócák, illetve pajzstetvek, melyiket mi) terjesztik. Azért kell kivágni a fertőzött tőkéket, mert bármikor tovább viheti a betegséget egy állatka. 

 

Ui: Hallottam én már olyan véleményt is, hogy a vírusos levélsodródás nem akkora baj, mert egy kicsit vissza fogja szőlőt, mintegy természetes hozamkorlátozást eredményez. Hát a fene tudja. Ha jó ízű a termés a fertőzött tőkéken és nem hajt az ember a mennyiségre, akkor talán lehet vele élni.

 

 

Előzmény: granov (17116)
juhosttt Creative Commons License 2014.08.20 0 0 17118

Én csak úgy kb számoltam ki, de egy 380 000 ft-os behordócsigás teljesen inox (rozsdamentes elemekből) motoros zúzó-bogyózót ki tudok hozni maximum 100 000ből!!!

Érdemes elgondolkozni rajta, hogy egyedileg megépített bogyózó olcsóbb lehet! Ha megnézel egy gyárit is, abban sincs semmi űrtechnológia...

Nekem a zúzó része egy régi zúzó lesz, (ha nincs otthon, neten 10 000 körül van a nagy, 3000-6000 a kicsi) a bogyózót én csinálom. Persze egyelőre nálam csak tervezési fázis van, mivel elsőként a föld vásárlásba teszem a keresetem.

Előzmény: kovás zoli (17117)
kovás zoli Creative Commons License 2014.08.20 0 0 17117

Sziasztok

 

Bogyozos szölödaralo megvetelen gondolkoodm.Kinek milyen gepe van ami nagyon bevalót és amit szeret is

 

Varom valaszotokat

granov Creative Commons License 2014.08.20 0 0 17116

Köszönöm a diagnózist, sajnos több ilyen is van. Meg olyan is ami a terméssel együtt egy-két hét alatt teljesen kiszáradt.

A 300 tőkés szőlőből idén már 6-8 tőkét kellett vassal kúrálni és még van olyan 8-10 ami gyógyításra vár.

A legnagyobb félelmem, hogy nem tudom mennyi lett a korábbi években a metszések során átfertőzve.

Előzmény: gardonyim (17113)
juhosttt Creative Commons License 2014.08.20 0 0 17115

Ne dátumhoz kösd a takarást, hanem az időhöz! Legalább a hajtás allja barnuljon be, és lehetőleg jöjjenek a hidegek, mert ha melegen takarod be, bepálik a szem. Természetesen kell takarni, de az időt a hőmérséklet adja meg! Tavaly pl még októberben is meleg volt. Lemosót sztem felesleges erre a pár dugványra, én nem fogok semmi ilyesmit, csak tavasszal korán kitakarom, amint felenged a föld fagya, hogy minél előbb hajtson. Aztán májusba rágom a körmöm h ne legyen fagyos szentekkor fagy :)

 

De ezek mind csak az én véleményem, nem szent írás, kérdezz meg másat is és a tanácsokból rakj össze egy saját eljárást, nehogy az legyen hogy azért nem sikerült, mert én így mondtam!!! 

(én így szoktam, mindenhonnan szemezgetem a szerintem hasznos dolgokat, nem egy helyről veszek tanácsokat)

Előzmény: drotszamaras (17114)
drotszamaras Creative Commons License 2014.08.20 0 0 17114

Akkor a maradék szárat le is vághatom ? Szept végén már be is takarom vagy 25 cm vastagon . S mint valaki annak idején írta már nics dolgom vele !Vagy esetleg egy lemoso permetet még adjak neki szerinted?

Előzmény: juhosttt (17112)
gardonyim Creative Commons License 2014.08.19 0 0 17113

Egy ilyen képről nehéz megmondani. Ha a Flavescence dorée kizárható, akkor is lehet még Stolbur fitoplazma. Én azonban inkább szőlő levélsodródás vírusra tippelnék. A diagnózistól függetlenül a kúra: fejsze!

Előzmény: granov (17110)
juhosttt Creative Commons License 2014.08.19 0 0 17112

Nem, ezek a szerek csak a levelet perzselhetik, nem szívódnak fel. De nem 100% hogy a szer perzselés az oka hogy leszáradt a levél. Nekem is lement 2 oltványról a levél, pedig én nem perzseltem meg. Lehet a felületes védekezésem miatt levitte a liszt harmat v peronosz. De ez csak nálam. Nálad nem tudni. 

Ha szerencsés vagy, rejtett rügyből kihajthat tavasszal, de nagyon óvjad a hidegtől! Én se vagyok guru, csak a saját hibáimból is tanulok és osztom meg mit kellett volna tennem hogy ne kövessem el és mások se az adott hibát!

Előzmény: drotszamaras (17111)
drotszamaras Creative Commons License 2014.08.19 0 0 17111

Ami sajnos teljessen odalett az a szőlőskertek királynője és a pölöskei muskotály. De a bianca az tul éltemert ezen csak egyy-egy levék volt ami beteg lett és ezt leszedtem . Egyébként 12 után már kicsit árnyéban voltat a veszőcskék . És most mit tegyek a levél nélküli hajtással ? Vagy sajnos ez a gyökerekkel is végezhetet dobhatom ki az iskolából?

Előzmény: juhosttt (17101)
granov Creative Commons License 2014.08.19 0 0 17110

A megyében még nem hallottam, hogy lett volna fertőzés.

Rendszeresen olvasom a helyi híreket és a két nagy gyártó szekszárdi előrejelzését, de nem olvastam még, hogy lett volna fitoplazmás fertőzés.

Előzmény: RAMBO (17103)
juhosttt Creative Commons License 2014.08.19 0 0 17109

A kénnek 0 nap az évi, lisztharmat ellen lehet permetezni, de azért fogyasztás előtt alaposan meg kell mosni. A bornál a réz ahogy írták előttem az erjedést gátolhatja, a kéntől ezen kívül még a bor bakszagú is lehet.

Szüret után simán lehet permetezni ha szükséges. Ha nagyon kései a szőlőd és nagyon vészes a helyzet, akkor is meg lehet fontolni egy permetezést augusztus után, de lehetőleg kontakt szerrel, és ügyelve az évi idő betartására.

Előzmény: Battaglia (17106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!