Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.08 0 0 21356

Tibikém mit akarsz, ez még a nagykapun se fér be :) vagy felcsapsz robbantólyuk fúrónak ? Miért nem jó neked egy R200 vagy egy URB ?

Előzmény: Innodrill (21355)
Innodrill Creative Commons License 2014.02.08 0 0 21355

Üdv Mindenkinek! 

Ha van valakinél hasonló gép érdekelne.

 

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.08 0 0 21354

:)

Ha úgy vesszük, nem drága. Na de, ha úgy vesszük..

 

Szóval , ha a hóember tudja, hogy a kályha mellett neki nem jó akkor rendben, ha nem tudja és rá tudom dumálni akkor is rendben :)

Előzmény: Törölt nick (21353)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.07 0 0 21353

A vevőnek sem tilos tudni mit akar venni... és mennyiért.

 

A kapitálizmusban alapban mindenki azt ad el, amit akar és tud, és azt is fizeti ki.

Ennek a csalás tényállása a korlátja! és a tisztességtelen szerződési feltétel kikötése.

 

Tehát, ha a vállalkozó tévedésbe ejti a megrendelőt és

úgy adja el neki a pluszt, hogy az "kötelező" akkor csaló.

 

Ha, pl. irreális árat számol fel az is okot adhat jogi útra, adott esetben, mert az tisztességtelen szerződési feltétel is lehet.

(a körülményektől függ...)

 

De, ha úgy adja el neki, hogy meggyőzi: neki kell az az izé (bár nem kötelező)

és az ár is nagyjából a piacon adott körülmények között  szokásos ár, akkor rendben van...

 

(a hamburger a TESCO parkolóban más áron van, mint a Forma 1 versenyen és más áron lesz éhínség közepette is)

 

Előzmény: köszörűs XXI Che (21351)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.07 0 0 21352

Egy vállalkozó ismerje már az őt érintő jogot,  vazze!

Az internet korában a hozzáférés sem nagy kihívás.

Olvasni meg csak tán tud....

Előzmény: köszörűs XXI Che (21350)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.07 0 0 21351

Biztos akad ilyen "túlkapásos" önkormányzat, de eddig megy/ment simán a dolog. Pesten és környékén. A kérdés el volt rejtve, hogy ha valahol nem kell ilyen költséges dokumentáció, mert konkrétan ki jön 8000Ft-ból akkor szélhámos-e? az aki elkészít egy ilyen helyen százezres nagyságú doksi t feleslegesen, és utólag ezt esetleg követelheti-e ?vissza a volt megrendelő, ha tudomására jut .

Mer akkor az elég nagy gáz.

Mert mondhatja a szaki, hogy ő úgy tudta, de az ....

Előzmény: Törölt nick (21349)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.07 0 0 21350

Egyszerű ez kérem :)))

Amolyan melósoknak való reggeli agy torna

Előzmény: Törölt nick (21349)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.06 0 0 21349

Meglátásom szerint, a helyi önkörmányzatok a "jegyzős kút"-ak esetén túlkapásban élik ki magukat!

Olyamit is kérnek (komplett terv), amit a rendelet nem követel meg ezekhez a kútakhoz ...

 

-----

 

A jegyzői hatáskörbe tartozó ÚJ kutakhoz NEM KELL komplett vízjogi engedély dokumentáció.

(lásd: piros betű a vége felé...)

 

Ezért ezekre a kútakra értelemszerűen a hivatkozott

18/1996.(VI.13.) KHVM rendelet 2.számú mellékletből is csak az 1./B pont él.

Azaz a drága-hivatalos-részletes terv sem kell hozzájuk ..... (szerintem).

 

A jegyző felé tehát előre kell ...

- a kérelem  http://www.balatonalmadi.hu/images/stories/kut_letes_eng_kerelem12.doc

  (már ez is többet kér előre.... mint amit az I./B egyébként előír!!!

   amit előre kér azt utólag kéne csak leadni a kútfúrónak, szerintem)

- 18/1996. (VI. 13.) KHVM rendelet 2. számú melléklete I./B szerinti  adatlap

  a külön jogszabályban meghatározott tervezői jogosultság igazolása

  (komplett terv tehát nem kell, csak jogosult tervező az adatlaphoz!)

- tulajdoni lap

- illeték

 

és amikor kész...

http://www.balatonalmadi.hu/images/stories/kut_uzembehely_eng_ker_mell12.doc

 

 

A kútfúrónak viszont van pár feldata! a kúttal, mint pl.

- a fúrást, a megkezdése előtt 8 nappal előbb bejelenteni a jegyzőnél...

- fúrás közben az előírt munka/fúrási naplók vezetése

- vízvizsgálat (az engedély szerinti paraméterekre)

- gázosság vizsgálat

- a végén pedig a 101/2007. (XII. 23.) KvVM rendelet 3. melléklet szerinti adatlapot

a műszaki átadás-átvétellel egy időben az építtetőnek (engedélyesnek) átadjani, valamint

másolatban a jegyzőnek és a Nemzeti Környezetügyi Intézet területi kirendeltségének megküldi.

 

 

***************************

Hatáskör és engedély téma

----------------------------

24. § 

(1) A települési önkormányzat jegyzőjének hatósági engedélye szükséges:

c) olyan kút létesítéséhez, használatbavételéhez és megszüntetéséhez, amely

a létesítő házi vízigényének 500 m3/év mennyiségig terjedő kielégítését szolgálja,

valamint - parti szűrésű és a karszt- vagy rétegvízkészlet igénybevétele, érintése nélkül -

kizárólag a talajvíz felhasználásával működik.

 

 

(6) Az (1) bekezdés c) pontjában megjelölt feltételek hiányában!!!!!!

az ott meghatározott létesítmények megépítéséhez és használatbavételéhez

vízjogi engedély szükséges.

(vagyis alapban nem a komplett vízjogi engedély kell, hanem csak a vízjogi hatósági engedély!)

 

(7) Az (1) bekezdés alapján kiadott engedélyekről az eljáró hatóság nyilvántartást vezet.

 

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.06 0 0 21348

erről beszéltem Leo házi vízmű, teszel egy lábszelepet a szívócső aljára és kész, ha elejti a vizet (egyszer valamikor a távoli jövőben) akkor fogod kiveszed kimosod, vagy kicseréled és mehet tovább.

a boltban megkérdezed melyik a legjobb lábszelep, és azt vedd meg, a réz házból készültek elég jók szoktak lenni.

Előzmény: pajaci (21346)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.06 0 0 21347

A bombabiztos visszacsapó szelep a búvárszivattyú mert az víz alatt van ezért sosem levegősödik le.

Amúgy lehet sorbakötni többet is ha nagyon visszacsapó paranoiás lennél :)

Jut eszembe az önfelszívós is csak akkor önfelszívó ha van a szivattyúházban víz.

Előzmény: pajaci (21346)
pajaci Creative Commons License 2014.02.06 0 0 21346

Köszönöm a segítségeteket!

 

Őrá esett a választásom, remélem megfelő lesz a céljaimra:

http://szivattyu.arukereso.hu/leo/xjwm-60-41-24cl-p43124888/ 

 

Visszacsapóból szeretnék bombabiztosat, nem tudom van e mondjuk olyan, hogy több lépcsős, így ha az egyik alá kosz kerül, akkor a másik még zár.

 

Fancoilt szeretnék felrakni a lakásba, ami a kút vizével hűtene. A kijövő immár langyosabb vizet elvezetném egy csepegtető csővel a kert növényeihez.

Nagy melegben gyakorlatilag napokig, vagy hetekig is mennie kellene folyamatosan a szivattyúnak, vajon birná ezt?

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.06 0 0 21342

Mi legyen bomba biztos? korán van még nagyon :))))

Előzmény: pajaci (21338)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.06 0 0 21341

lehet, hogy félre értettem valamit :) a szívószár legyen bombabiztos? vagy a szivattyú?

A szivattyút leírtam, de te beszéltél valami önfelszívós dologról, tehát lehet hogy szivattyúd van, csak valami cső érdekelne. A cső legyen műanyag 10 bar-os kpe cső 1 colos, ha az tettszik mindenféle szereléket kapsz hozzá még csapokat is ez a legolcsóbb és örök darab.

Előzmény: pajaci (21338)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.06 0 0 21340

hello pajaci

Bombabiztos nincs mert bármelyiknek alászorulhat a szelepje alá pár nagyobb homokszem vagy más szennyeződés és már is visszaereszthet. Ha nem tiszta a kutad vize ez megtörténhet. Célszerű olyant választani aminek a belseje (szeleptányér) is réz nem pedig műanyag. Persze ez a drágább :)

Előzmény: pajaci (21338)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.06 0 0 21339

mit szeretnél csinálni a vízzel? mennyi vizet szeretnél? liter/perc vagy óra? hova teszed? elektromos legyen, benzines? stb...

Mezei lakossági felhasználásra a pedrolló szivattyút vagy annak a legálisan kínai klónját a leót tudom ajánlani, nekem van sarat szivattyúztam a leóv és szedtem már szét mer eldugítottuk. A lényeg tiszta vizes üzemeltetésnél csak a csapány kopik mint egy villany motoron, tehát örök élet meg egy nap. a két típus között a leg feltűnőbb különbség a festés és a szín eltérés, és nem elhanyagolható az a 30-40% ár különb sem.

Előzmény: pajaci (21338)
pajaci Creative Commons License 2014.02.05 0 0 21338

Köszi!

Colos a szívószár, van bombabiztos tipus?

Előzmény: köszörűs XXI Che (21336)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.05 0 0 21336

üdv ártani nem árt 

Előzmény: pajaci (21330)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.05 0 0 21335

Na végre egy dicséret meg egy minusz ilyen is ritkán van, hogy egy kúttulajdonos megdicséri nyilvánosan a kivitelezőjét

 

üdv

Előzmény: Neo-1011 (21333)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.05 0 0 21334

Üdv:

 

Lehet nyugodtan vita indító, jó értelemben mert kicsit káoszos a helyzet ezek szerint

 

Szóval nem kellene, hogy elmérgesedjen a visszanyalós fagyi, ez biztos. :)

 

Tényleg nem akarok vitázni de egyszer egy jogász ki csomagolhatná értelmezhetné akkor ezt az alábbi jogszabályt: Én akkor ehhez elég képzetlen vagyok bevallom férfiasan.

Ha nekem azt mondja a hivatalnok, hogy ez van akkor ez van nem vagyok jogász.

 

Egyébként még építőipari kivitelezői, magyarul villanyszerelő koromban sajnos kellett pereskednem és nyertem is 4 ből 3 szor.  A 4. az egy autó szervíz volt és kapaszkodj meg ilyet azelőtt nem hallottam 70:30 %-ban elvesztettem első fokon, de másod fokon nyertünk mert a kirendelt törvényszéki kárszakértő joggal való visszaélést követettel amikor az elsőfokú tárgyaláson hirtelen szóban megváltoztatta a véleményét.

Szóval szerintem egy csomó helyen nemtudják, hogy mi is a helyzet és vissza élnek azzal, hogy még senki nem nyitotta ki a száját. de tévedhetek is.

 

szóval amit mostanság használunk:

 

A talajvízkút használatba vételi engedélykérelem engedélyhez szükséges

 

A vízgazdálkodási hatósági jogkör gyakorlásáról szóló 72/1996.(V.22.) korm rendelet 24§ engedélyekhez kötött kutak kivitelezéséről 3. melléklet a 101/2007.(XII.23) KvVm rendelethez. 

 

A helyi önkormányzat jegyzőjének a vízgazdálkodási hatósági jogkör gyakorlásáról szóló 72/1996.(V.22.)Korm. rendelet 24 szerinti - engedélyekhez kötött kutak létesítéséhez szükséges terv tartalma 

18/1996.(VI.13.) KHVM rendelet 2.számú melléklet,1/B pontja

 

 

 

Na nekem azt mondta egy helyi illetékes, hogy ez országos tehát nem egy Csepeli partizán törvény, Gyálon azt sem tudják hanyas a kabát. Sőt az mondják Csepelen van valaki, majd át telefonálnak, hogy ott mi a gyakorlat :) kicsit vicces.

 

Azt nem tudom csak, hogy az említett térségben marha drága engedélyekkel tervekkel tevékenykedőről miért nem hallottak soha bizonyos most itt direkt nem nevezem meg melyik kerületekben?  Mert vannak kerületek, hogy egyetlen egy engedélyezett kút nincs, tudják, hogy vannak kutak csak nincsenek engedélyezve. Na akkor mi kerül ott csilliárdokba? Szerinted?

 

Ha nem hiszed telefonon elmondom melyik önkormányzatba menj be és elküldenek, hogy van itt annyi eriggyé máá. És akkor mész és viszed a papírt. Állati ciki úgy menni valahova , hogy te hivatkozol egy szabályra és néznek rád mint egy ufóra :) a VIII kr.-ben azért kell 3 kilót le tenni, egy ottani megrendelő szerint, hogy egyáltalán kérelmezhesd amit akarsz kút ügyben. Elég nagy a káosz én úgy látom de ez az új szabály kérdezd meg! hogy felétek miért nem? Fehérváron lehet, hogy más a kása mert lehet védett terület vagy valami miatt ki esik az itt említett jogszabály hatásköréből, tehát nem jegyzői hatáskörű az a terület ezért mondjuk bonyolultabb a dolog . Nem? Esetleg régészeti dolog lehet?

 

 

A Csepeli Fagyisról még kicsit:

Egyébként sem annyi egy terv amennyi :)meg az összes blabla meg a fenyegetések, B@sszus te miért nem fenyegetsz meg senkit, ha más kapja a melót vagy bárki, először el sem hittem de ez már rendszeres az az hogy nem egyedi eset.

Előzmény: Törölt nick (21332)
Neo-1011 Creative Commons License 2014.02.05 0 0 21333

Sziasztok!

 

Én is belestem a kútfúrónak nem nevezhető, Benedek Ignác csapdájába. Remélem sokan olvassák ezt a fórumot és egyre több emberhez jut el ennek a szélhámosnak a neve. Az egy dolog hogy előleget kér el az ügyfelektől és eltűnik a semmiben, de szakmailag is értékelhetetlen amit csinál.

 

Én Nógrád Megyében lakom, ahonnan már többen is jelezték hogy átvágta őket.

 

A negatív élményem viszont ellensúlyozta Krizsanyik László kútfúrómester aki szakmai hozzáértésével és kitartásával szuper munkát végzett nálam. Utólag is köszönet neki, és úgy gondolom bátran ajánlom őt mindenkinek, aki egy jó kutat szeretne magának!

 

 

 

 

Előzmény: Tomix29 (21328)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.05 0 0 21332

Üdv

Nem vitaindítónak szánom csak megjegyezném :

Az hogy kell e tervrajz vagy sem az illetékes önkormányzat mondja meg a hatályos szabályozás alapján ami szerint jelenleg már kell tervrajz is amit csak jogosultsággal rendelkező tervező készíthet el még egy 8 méteres kútra is. Az hogy vannak önkormányzatok akik nem ismerik a szabályozást vagy ilyen olyan ok miatt ( sógor koma jóbarát tudatlanság) nem kérnek rajzot egy másik dolog. Javaslom próbaképp kérj engedélyt Fehérváron tervrajz nélkül talajvízkútra amit természetesen majd visszadob az önkormányzat hiánypótlásra, majd ezt követően pótold a hiányosságot és egyben nyújtsd be kártérítési igényt a ( véleményed szerint ) indokolatlanul kért tervezési költségekért és ha nem fizetik vissza mosolyogva akkor próbáld peres úton visszaszerezni.

 

A másik dolog hogy a verseny úgy tisztességes ha egyenlőek a feltételek.

meg van a szakképzettséged,  ( nem két forint manapság )

rendelkezel a szükséges engedélyekkel, ( a hatóságok szeme előtt bármikor ellenőrizhetően kell dolgoznod)

és a bevételeidet nem eltitkolva adózol. ( nem biztos hogy mindenki mindig így tesz még a politikusok sem :)

Ezekből a kritériumokból a legutolsót teljesíted ha teljesíted, tehát tisztességtelenül versenyzel olyanokkal akik mindhárom kritériumot de legalább is az első kettőt biztosan a harmadikat úgy ahogy teljesítik.

No már most ki is kezdett el tisztességtelenül viselkedni a piacon ? Akkor minek csodálkozni hogy a tisztességtelen magatartásra tisztességtelen "válasz" érkezik ?

Amiben van némi igazad hogy ha a helyzet elmérgesedik akkor vissza is nyalhat a fagyi, mert a megtámadott fél amíg talál nagyobb követ annál mint amivel megdobták és azt vissza is fogja dobni.

Előzmény: köszörűs XXI Che (21326)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.05 0 0 21331

Abból gondolom, hogy így történtek a dolgok, hogy  a saját tapasztalásaim és az általam ismert, meg a csak közvetve ismert, de sok a környéken ténykedő kolléga tapasztalatai, sztorijai, sokszor átdumálván, eleinte csak sztorizgatva, majd elcsodálkozva, később kicsit felháborodva, a következő érdekességekre engedett következtetni. 

 

 De ne legyen igazam!

 

Egy esetben az ellenőr elmondta nagy nehezen, Egy helyszínre kihívós ellenőrzés során, nem is mondta inkább csak ovatosan célzott rá, hogy a kútfúrók szövetségéből érkezett hozzájuk(és ez nem volt világos,hogy) kérés, ötlet, vagy feljelentés,(mert úgy érezte, hogy így is sokat beszélt) de minden esetre egy komoly lista volt náluk, amit meg is mutatott egy szakinak, hogy célzottan hívnak ki kúttisztítás ürügyén(neveket nem csak listát mutatott) különböző helyekre. Én is ismerek többet akit így ellenőriztek akkoriban. Csak megjegyzem, hogy nem szeretik a feljelentőket, de végig kell csinálniuk, mert a feljelentés az mint tudjuk komoly dolog. Itt ki is utaltak némi büntit a nem számlaképes embereknek. Na ettől nem rázódik gatyába a költségvetés, és nem igazán van nevelő ereje sem a dolognak, tudják is, mondják is. Ettől nem fogják az áraikat megemelni, vagy abbahagyni a fúrást, amit évek óta csinálnak, inkább legalizálják valamilyen olcsón fent tartható vállalkozásba magukat, vagy beolvadnak más cégébe, az így porul jártak.

Több munkát tudnak szinte szövetkezeti jelleggel megcsinálni és természetesen a cartell jellegű árképzés gyanujának még az árnyékát is el fogják kerülni.  Tehát reménytelen igyekezet a tönkretétele bárkinek ilyen módon, mert csak fejlődést generál, tehát öngól.

 

Na, akkor csak az itteni fúrósokat csalták lépre abban az időszakban, hidd el itt is a fórumon is kiderült, és privátban is, az üzletekben is ahol sokan vásárolnak fúrósok, hogy máshol ilyen nem volt eddíg.

Akkoriban sem és azóta sem. Az is nyilvánosan elérhető adat, hogy kik tagok abban a klubban, ahonnan az első hullám sugallata érkezett, érkezhetett, állítólag a hivatalhoz (persze ez mind nem hivatalos infó de infó, vagy pletyka)) az is elég köztudott, hogy azok mind nagyon rendes, dolgos, emberek. De sokak szerint egy valakit kivéve, az általam ismert nem kevés szakmabeli szerint. Ezt nem én állítom, hanem olyanok akik személyesen ismerik, egy sem mondott egy jó szót sem arról az egy kivételről,és nem is ismerek egy embert sem aki csak egyetlen egy iciri piciri  kis jót tudott volna mondani, vagy mondott volna róla, aki ismeri.

Ellenkezőleg. Finoman szólva is az a hír járja mifelénk, és akár oktatók, mérnökök körében is, hogy nem egy jóindulatú emberről van szó. Tehát van egy nem jóindulatu kolléga  Csepelen" NÉVNÉLKÜL" De semmi sem biztos. Tehát pletyka.

Nem is ismerem az illetőt, de tudom, kinél volt gyakorlaton, tudom ki fúrta az ő kútját a saját kertjében, tudom mekkora, tudom, hogy nem kék csővel készült, csak remélni merem, hogy le is van papírozva ezek után.

Még azt is mesélik régebbi szakik, hogy azért nem tud iszapolni mert akinél gyakorlaton volt az szintén ugyan így nem tud és igen valószínű, hogy egyformán keskeny az iszapolójuk a köpenycsövükbe, és a követ egyformán nem tudják összetörni ezért képesek egy  kis Csepeli kútról is levonulni akár. Szóval van egy illető aki nagyon gyanús a kútfúróknak, Az egész szigeten és környékén :)

Ezért most még nagy a titokzatosság, de szerintem már nem sokáig. De bár ne így lenne, mert ez elég rosszul nézz ki.

Nem is én fogom borítani a bilit, hanem az vagy azok akiknek ez konkrétan a zsebükre ment, csak szeretném, ha előtte ennek vége lenne.

 

Érdekes az is és elég egyértelmű következtetésekre ad okot, hogy: Ne csak mások sztoriját meséljem.

Engem a kerületben munka közben nyomott fel valaki az önkormányzatnál, de minden rendben volt. Utána a NAV küldött meghívót Csepelieknek, nekem is. Mivel már hallottam az előző történeteket, meg saját kerületünkben feljelentettek ott, ahol minden szomszéd gyanú felett áll, el kezdtem hát érdeklődni, kérdezősködtem, sokfelé, hogy másoknál, más felé mi újság? És csodák csodájára a kerületen kívűl, sehol semmi. Azután meg csak furcsa lett, hogy találkozunk  kollégák, meg beszélgetünk itt ott találkozva és kiderül, hogy többünket behívnak. Ugyan azon a napon és egy hölgy asztalán az asztali naptáron jól látszik a bejegyzés: kútfúrós ügyek :) A konkrétan feljelentéssel fenyegetőző kollégáról nem is szólva, most csak tudván, hogy van egy ilyen is a kerületben.

 

Akkor ilyen, még ezek előtt:  Szintén Csepeli kolléga csinált egy lukat az udvarán pár métert, hogy teszteljen valamit az akkor új masináján két nap múlva jöttek, érdeklődtek, hogy milyen engedély birtokában tette amit tett,milyen engedélyei vannak neki és a masinájának stb.... Minden rendben volt a luk pedig jelentéktelen és el is mentek. Ez a próba luk, és az állítólagos nem jóindulatú  helyileg közel van egymáshoz, elég közel.

Az öregek szerint sem volt még ilyen errefelé a szakmában, csak mostanában valaki dobott egy kavicsot az álló vízbe..Az is tipikus, hogy az öregeket nem b@szkurálják, tehát elég célzottnak tűnik a dolog, az öregek köreit pedig mi nem nagyon zavarjuk és elég jól ismer majdnem mindenki mindenkit ahhoz, hogy kizárt dolognak tartsuk  mi" feljelentettek", hogy közölük valaki ilyen mószereket alkalmazna. Nem mondom, hogy pont a rosszindulatú hírében álló szaki a ludas ebben, de mindenesetre szokatlanul nagy az aktivitás  az elmúlt 10 hónapban. De mondom semmi gáz, csak milyen undorító dolog már ez. Szeretném pontosan tudni, hogy ki kavarja a sz@rt és nagyon szeretném, ha minden kolléga tudná, hogy ki az a kedves szakmabeli aki bárkit hátba szúrna, ha nem megy a boltja. Ha bármilyen szomorú is és esetleg mégis így van ahogy látszódik a dolog.

 

A fórum olvasgatásától, vagy a hírdetések, ill a google olvasásától csak Délpesti igazgatóságra még rengeteg nem a közvetlen környezetünkben létező kollégát is elérték volna szerintem, Elég célzottnak és személyekre szabottnak tűnik a jelenség

 

Előzmény: Vakeráznak (21329)
pajaci Creative Commons License 2014.02.05 0 0 21330

Önfelszívós szivattyúval szerelt hidrofórhoz kell lábszelep?

Vakeráznak Creative Commons License 2014.02.05 0 0 21329

Ahogy a Vaterát-Facebook-t-Iwiw-t tudják nézegetni a Navosok, miből gondolod, hogy az index Fórumait nem?

 

 

Előzmény: köszörűs XXI Che (21326)
gamate Creative Commons License 2014.02.05 0 0 21327

Sziasztok!

 

 

Ez Itt az igazi gázos víz:

 

köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.05 0 0 21326

Csak mint érdekességet, jelezném, hogy egy kolléga jóvoltából igen igen aktív mifelénk a NAV.  Én csak kétszer lettem feljelentve, de egy csomó kolléga volt ellenőrzés alatt ilyen, vagy olyan formában. Egy esetben szabtak ki /kiheverhető mértékű/ bírságot az egyik kollégára.

Szóval, ha valaki így akarja a konkurenciát likvidálni akkor szerintem ez reménytelen. Engem is bosszant, ha valaki egy tál levesért fúr. De az is bosszant, ha valaki telebeszéli az emberek fejét mindenféle hazugságokkal az itteni szakik munkájával kapcsolatban.

 

Üzenem a feljelentős kollégának, hogy a Pesti kis mélységű öntöző kutak, jegyzői hatáskörbe tartoznak. Az ilyen kutak papírmunkái 8 Ezer Ft illetékbe kerülnek. Ezeket a kutakat átlagos 10-18m mélységűeket Áfával, engedélyekkel, tokkal, vonóval, tisztítószivattyúzással/átlag 5 perc és tiszta/, magyarnótával, annyi pénzért meg lehet csinálni cirka 8-10 órai munkával, mint amennyibe egyes szakiknál a helyszínen képzet fúró iszap elkészítése kerül.

Azzal a technológiával a kavicsban nem lehet árban versenyezni a térségben igen elterjedt szárazon fúrás áraival. Mint ahogy homokos területeken az alföldi technikás kollégákkal sem lehet versenyezni a nagyobb átmérőjű fúrósoknak. Ez van.

 

Arról nem is beszélve, hogy vannak akik teljesen feleslegesen százezreket kérnek tervekért olyan helyen ahol arra nincs is szükség. Ez már azért már inkább  szélhámosság, mint kútfúrás. Nem tudom, hogy egy fogyasztó védelem, vagy akár egy rendőrség mit szólna hozzá? Nem is érdekes, én nem vagyok feljelentős :)

 

Na meg olyanokat is hallunk megrendelőktől, hogy miután köszönik szépen , de nincs pénzük egy 14m-es kútra összegszerűen félmillió Ft-juk, akkor megfenyegették őket, hogy, ha mással furatnak kutat, fel lesznek jelentve és az súlyos milliókba fog kerülni.

Na ez úgy baromság és parasztvakítás ahogy van.

Az összes ilyen munka másnál landol :)

 

Viszont jó lenne végre abbahagyni ezt a feljelentősdit, mert ezeket a dolgokat nem fogja, nem tudja, megoldani-megváltoztatni ez a módszer, és nem kellene ismeretlenül is ellenségeket gyártani.

De,ha egyszer csak kiderül, hogy honnan fúj a szél  akkor biztos, hogy az egész szakma köpködni fog rá, súlycsoporttól függetlenül.

kismohi2 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 21325

Üdv!

Keress te is telefonon mint lalibátyó, és megbeszéljük.

Előzmény: peta77 (21313)
kismohi2 Creative Commons License 2014.02.03 0 0 21324

pl egy szorulásnál kitűnő tud lenni :)

Előzmény: kosztoglotov (21315)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.02 0 0 21323

Cs= sC

Előzmény: köszörűs XXI Che (21322)
köszörűs XXI Che Creative Commons License 2014.02.02 0 0 21322

Heló

Én sCepeli

errefelé jellemző a kavics és annak a kizárása

Előzmény: Giovanny75 (21321)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!