Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

szilvafan Creative Commons License 2009.02.23 0 0 896

szia limed,

 

sajnos nem mindegyikben !

az enyém is 2002es crd, igaz, touring, németországi, és tempomat nélküli :(

üdv, szilva

Előzmény: limed (894)
nacbalamber Creative Commons License 2009.02.20 0 0 895
Sziasztok, Limed, a matricát Choppers13 gyártotta a 2008.-as USA autó találkozóra...elmiletileg a feltett képen rajta kell legyen az autód is, ott osztogatta szét...

Az UED.-es a tiéd elméletileg???


Üdv a csapatban...a régitulajt is így el tudjuk érni valamerre..., nekem maradtak névjegykártyák...Komáromi autós tali...
limed Creative Commons License 2009.02.20 0 0 894

hello!

 

2002-es fekete crd limited!

ami furcsa, hogy nincs benne tempomat, pedig mintha mindegyikben lenne, amit idáig láttam!

ősszel vettük, eddig nagyjából minden ok., volt egy gömbcsukló és egy kerékcsapágy csere, de ezt tudtuk amikor megvettük! most az üzemanyagszűrő csatlakozásai "izzadnak". szóval lehet, hogy ez is olyan autó, amivel mindig van valami! :o)  főleg nekem csak a gond jut, ugyanis a feleségem már teljesen kisajátította! már utasnak is ritkán ülhetek be!  :o(

 egyébként már akartam kérdezni, hogy nem tud-e valaki a régi gazdájáról, mert az autóban hagyott egy távirányítót! az autó különös ismertető jele, hogy pici téglalap rendszáma (motor) van, és magyar PT Cruiser Club-os (vagy klubos,mindjárt megnézem) matrica van rajta! gondolom még nem sok ilyen matrica talált gazdára, úgyhogy hátha! azt hiszem, hogy Vecsés, vagy Üllő, vagy környéke....

Előzmény: 9696 (878)
JGab Creative Commons License 2009.02.18 0 0 893

Mikori évjárat?

 

Az enyém facelift előtti, és a kézikönyvében nincs ilyen jelzés a műszerfalon.

 

Illetve nézz utána, hogy hol van az akksija. Ha az utasülés alatt van, akkor a cseréje min 50eFt, mert különleges (spirálcellás) akksi kell hozzá (az fér el)

Előzmény: awantgard (890)
dunee Creative Commons License 2009.02.18 0 0 892
Hát ha a motorhiba lámpa indítás után is ég, és nem alszik ki, az nem jó jel. Ahogy azt már lejjebb is mondták, a hibakódokat ki tudod olvasni a kilométerórából, ha háromszor leveszed-ráadod a gyújtást. A harmadik gyújtásadás után a kijelzõn megjelennek a hibakódok sorban. Ezeket le tudod jegyzetelni és a lejjebb szintén belinkelt hibatáblázatból kinézni.

B változat: alkudj le százötvenezret az árból, ami a rejtett hiba megjavításának (várható) költsége. Ha több hibakódot is kiír, akkor lehet többet is alkudni - hibánként szerintem legalább további harmincat.

A sárga hibajelzések nem olyan vészesek, mint a pirosak, de egy check engine fény sokmindent rejthet. Ha megvetted, vidd el egy PT-s szerelõhöz, õk számítógéppel részletesebb hibakódokat is ki tudnak olvasni.
Előzmény: awantgard (890)
Dorien Creative Commons License 2009.02.18 0 0 891
low battery? (gyenge akku)
Előzmény: awantgard (890)
awantgard Creative Commons License 2009.02.18 0 0 890

Sziasztok!

 

Ha minden igaz, lassan de biztosan pt tulajdonos leszek... Remélem nem bánom meg..az döntött az autó mellett, hogy igazán soha senki nem szidta úgy istenigazán, mint bármely más autót...

 

Kinéztem egy olaszországból importált példányt, de amikor be akarták indítani, az akksi nem volt jó, aztán segítséggel elindult, de égett a motorhiba jelző lámpa és a mellette lévő low .... valami két szó is, sárgán...

 

kérlek benneteket segítsetek mi lenne ez... kell e tőle tartani!!!

 

köszönöm

JGab Creative Commons License 2009.02.16 0 0 889

Németeseknek meg ezt a fórumot ajánlom:

http://www.cruiserforum.de/bb/hmportal.php

 

 

JGab Creative Commons License 2009.02.16 0 0 888

Szia! Hogyan tovább? Ahogy a többiek is javasolták, guglizás következik :)

 

Szilvafan első linkje alapján:

 

"A gond a kormány szervó nyomás kapcsolóval van. A kapcsoló feladata, hogy méri a hidraulika nyomást a szervőban, és megemeli az alapjárati fordulatot, mivel nagyobb nyomásra van szükség, ha üresjáratban forgatod a kormányt.

Ha a kapcsoló nem működik, a motorfordulat leesik, ha üresjáratban forgatod a kormányt. Kéte vezeték megy a kapcsoló csatlakozójába. Egy fekete föld vezeték, és egy kék/zöld csíkos 'jel' vezeték, ami a motorvezérlőbe megy. Ellenőrizd a csatlakozót, mert akár olajsáros, akár korrodált is lehet, és mindkét esetben okozhat érintkezési hibát. A csatlakozó megtisztítása legtöbb esetben megoldja a problémát, de akár a kapcsoló is lehet rossz, ha nem a csatlakozónál van a gond. A kapcsoló a kormánymű hátulján van, és könnyű megtalálni, ha követed a vezetékeket. Ez az egyetlen elektromos berendezés a kormányművön."

 

Aztán van néhány kép is a témában.

1. kormánymű

2 csatlakozó

3 kapcsoló

 

 

 

 

 

 

Előzmény: 9696 (885)
dunee Creative Commons License 2009.02.16 0 0 887
A PT Cruiser hibakódokat egy kis guglizás után itt találtam meg.

A 0551-es kód a szervókormány áramköri meghibásodására utal (lásd 4. oldal)
Előzmény: 9696 (885)
szilvafan Creative Commons License 2009.02.16 0 0 886

szia Zoli,

 

beütöttem a kódot a kugliba, több hasonló választ is ad, az a baj, h sajna én nem tudok angolul.

Ideírom a linket, valaki csak tud segíteni tanult márkatársaink közül  :

 

http://209.85.129.132/search?q=cache:yRTWgbnD2U0J:answers.yahoo.com/question/index%3Fqid%3D20081009163406AAp3nAt+P+0551&hl=hu&ct=clnk&cd=1

 

 

ez 1 másik, ahol ugyanezt tárgyalják :

 

http://www.automotiveforums.com/vbulletin/showthread.php?t=362975

 

sajnos, csak ennyit tudtam, remélem, ez is segít valamit.

 

üdv, szilva

Előzmény: 9696 (885)
9696 Creative Commons License 2009.02.16 0 0 885

 

Szia JGAB!  Megvan a hibakód: P 0551   de hogyan tovább? a neten hol keressem?? Kösz:fz.

Előzmény: JGab (881)
nacbalamber Creative Commons License 2009.02.15 0 0 884
Sziasztok, egy újonnan indult oldalra szeretnélek benneteket invitálni, nyitottam egy csoportot is Chrysler Pt Cruiser néven... :-D

Az oldal http://v8bazis.ning.com, rengeteg hasznos informácit tárol...majd remélhetőleg...

gyertek, csatlakozzatok...

Üdv, Gábor
9696 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 883

 

Köszönöm szépen, holnap megnézem.   fz.

Előzmény: JGab (882)
JGab Creative Commons License 2009.02.14 0 0 882
Szóval a km óra számláló helyén...
Előzmény: JGab (881)
JGab Creative Commons License 2009.02.14 0 0 881

Gyújtás fel, le, fel, le, fel - És a km óra helyén kiírja a hibakódokat. (ha több van, egymás után) A végén Done felirat.

 

Ez még csak iránymutatás, mert egy hibakódnak több oka is lehet. De azért akkor már lehet kutakodni a neten.

Előzmény: 9696 (880)
9696 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 880

 

 

 Ezt nem egészen értem: hol írja ki a hibakódot, ha 3x ráadom a gyújtást?

 

 Óra szerint 90e van benne, de szervíz computere szerint 120ezer. Egyszer vontatnom kellett egy GRAND VOYAGERT elég rossz útviszonyok között, többször megállni, indulni...no akkor éreztem is, hogy van szaga--szerintem ekkor került az i -re az a bizonyos pont!  Járni lehet vele, de emelkedőn érzem, hogy megcsúszik, no meg ha rendesen húzatom..

 

  További szép hétvégét mindenkinek! fz

Előzmény: JGab (879)
JGab Creative Commons License 2009.02.14 0 0 879

Megnéztétek már a hibakódot?

 

Ha háromszor ráadod a gyújtást, kiírja. Aztán neten rá lehet keresni, hogy mi is lehet az.

 

Hány km-nél adta meg magát a kuplung?

Előzmény: 9696 (878)
9696 Creative Commons License 2009.02.14 0 0 878

 

 

 Szia limed!

 

 Nem foglalkoztam a problémával, bár idegesít, hogy méterre pontosan tudom előre, hol fog világítani a hibajelző. Általában magas feszültségű vezeték közelében, nagyobb üzemek mellett. A CHRYSLER szervízben potom 7000 huf.-ért mondták azt, hogy a kormányszervo olajgombája a rossz a computerük szerint.. Szerintem akkor döccenőkre, no meg kanyarodásnál, forgolódásnál jelentkezne a hiba.. Kipróbáltam úgy is, hogy azon az útszakaszon, ahol ki szokott gyulladni a lámpa, (vasúti felüljáró) leállított motorral átgurultam, akkor nem jelezte a hibát. Elég veszélyes így próbálgatni, mert leállított motornál nem megy a fék rásegítése.. Szóval, most nem foglalkozon ezzel, mert 2-3 újraindítás után már nem jelez a lámpa. Most nagyobb gondom van, kuplungot kell cserélnem, már meg-megcsúszik. 106000Huf.-ért sikerült gyári szettet vennem Ausztriából. (szerkezet,tárcsa, kinyomócsapágy.) Most megyek a szerelőmhöz megbeszélni az időpontot, no meg a tiszteletdíjat... azt mondta, 4-5 órás munka..

 

A Te géped milyen? ?motor, szín évj..  szia! figulazoli

Előzmény: limed (877)
limed Creative Commons License 2009.02.12 0 0 877

hello 9696!

mi lett a hibával! kicseréltetted azt a gombát!

most nekem ugyan azt a hibát jelzi! 

Előzmény: 9696 (628)
JGab Creative Commons License 2009.02.11 0 0 876
Jó, bizony :))

choppers, én meg egy nagy mázlista vagyok. (kopp-kopp-kopp)

Tizenvalahány év alatt 3-szor fizettem helyszíni bírságot, összesen nem volt 10eFt.

Ellenben volt egy elvileg jogsi-elvevős feljelentésem, amiről aztán soha nem jött semmi papír. Pedig ha jön, lehet, hogy még ma is gyalogkakukk vagyok :))
Előzmény: Meliga (875)
Meliga Creative Commons License 2009.02.11 0 0 875

Szia!

 

De azért jó volt érezni,hogy van benne erő. :)

Előzmény: JGab (872)
choppers13 Creative Commons License 2009.02.08 0 0 874
Szia!
Én ha ilyet csinálok néha, az tuti hogy a sor elején ott megy egy zsarujárgány ,ezt már többször benéztem és így járok ha egy faluban megy a kocsisor 50- 60-nal az tuti hogy ki vesz a sorból a trafi , vagy igazoltat, hát ez már csak így lesz, pedig 20 éve baleset mentesen cirkálok de ez a birságoknál nem enyhítő körülmény meg a jópofa kocsim sem.:D
Előzmény: JGab (872)
szilvafan Creative Commons License 2009.02.08 0 0 873

 

OFF- szerintem is, a méret igenis nagyon sokat számít ! :) OFF- bocs :)

Előzmény: roberw (870)
JGab Creative Commons License 2009.02.07 0 0 872

Szia!

 

Pl az enyém 2.2-es. Néha bűnbe is visz.

Nem szoktam hajtani, de a héten sietős kedvemben voltam, és előztem egy hosszabbat. Végig parkettán, de magam is meglepődtem, hogy 160-nal sikerült befejezni a manővert.

Nem túl okos dolog ez, éjszaka, országúton, úgyhogy visszavettem gyorsan...

 

De ebben a kocsiban úgysem a száguldozás a lényeg.

Előzmény: Meliga (861)
drrencz Creative Commons License 2009.02.06 0 0 871
Sziasztok!
Gratulálunk minden új pt Tulajdonosnak :-)
Nagyon szépek!
roberw Creative Commons License 2009.02.06 0 0 870

Még, hogy a méret nem számít? Túl nagyok voltak a képek(max 512kb)....
Előzmény: choppers13 (869)
choppers13 Creative Commons License 2009.02.06 0 0 869
Tallózás > Megnyitás > Feltölt > Beszúr
Előzmény: roberw (868)
roberw Creative Commons License 2009.02.06 0 0 868
Valamit elbaltáztam sorry...
Előzmény: roberw (867)
roberw Creative Commons License 2009.02.06 0 0 867
Profilból az én verdám:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!