Keresés

Részletes keresés

Gabiiiiii Creative Commons License 2014.09.10 0 0 2960

vagy 5x festettem ki vele annakidejen az egesz lakast,imadtam...Azota elkoltoztem es valahova eltunt:(

Előzmény: Törölt nick (2958)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.10 0 0 2959

vonalzo mellett ha huzod, festekes lesz a vonalzo, es masodiknak mar nem teheted oda. arra meg hogy letoroljem minden huzas utan lusta vagyok.

 

Vajk

Előzmény: kisidi (2956)
Törölt nick Creative Commons License 2014.09.10 0 0 2958

Azzal milyen festeni? még nagyapám vett egyet amikor reklámozták, de sohase használta senki.

Előzmény: TimóZa (2954)
kisidi Creative Commons License 2014.09.10 0 0 2957

Van olyan alapozó falfesték ami pl.nikotinos falra való. 

Előzmény: Törölt nick (2947)
kisidi Creative Commons License 2014.09.10 0 0 2956

http://www.mestervagyok.hu/potparna-keszlet-univerzalis-festokeszlethez-euro-2000-festokeszlet-3db-os-AM0026.html/hun

 

http://www.mestervagyok.hu/potparna-keszlet-colorado-profi-festokeszletekhez-euro-2000-festokeszlet-3db-os-AM0200.html/hun

 

És ha pár centivel lejjebb festenéd a plafon vonalát? Vízmértékkel kihúzva a vonalat? Könnyebb lenne egyenest festeni, mint az egyenetlen hajnalban!

 

Előzmény: TimóZa (2954)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2955

én szoktam látni webes boltokban néha, csak valami hülye neve van. 

 

Előzmény: TimóZa (2954)
TimóZa Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2954

Ettől féltem én is, hogy ez lesz a válasz. Szóval marad a türelemjáték... Mindenesetre köszi:)

 

Sima héra beltéri. Fehér + színezett.

Ha a fröcskölés lehetőségét mérlegeljük, valamennyire hígítható azért?

Ha nagyon lassan hengerelem, nem kapja fel a rétegeket?

 

Amúgy a régi, jól bevált euró 2000-hez párnákat még lehet kapni? Árulják egyáltalán még valahol? Nagyáruházakban (obi, bau-k) sehol nincs:(

Előzmény: halaloszto (2953)
halaloszto Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2953

fureszporos tapetan nincs eselyed a szalaggal. en ecset+biztos kez modszerrel csinaltam. a masodik szoba mar egesz jo lett, a harmadik meg szuper. meg kell tanulni, nincs mas.

 

a plafon ugyis vilagosabb, eloszor azt fested. ha lecsoppena falra, nincs gond. utanna az ecsetes elhuzas, utanna a fal. egyszeruen baromi lassan kell guritani, es akkor nem frecskeli ossze a plafont.

 

Vajk

Előzmény: TimóZa (2952)
TimóZa Creative Commons License 2014.09.08 0 0 2952

Üdv!

 

Panelben fűrészporos tapéta van a szobákban. Falon és plafonon is. Már volt átfestve, de ez a kérdés szempontjából szerintem mindegy. Kb szögletes, de ugyebár nem teljesen egyenletes a plafon-fal találkozása. Ennek ellenére, vagy inkább pont emiatt díszlécet NEM szeretnék feltenni.

 

A kérdés:

Mi a technikája úgy lefesteni a falat, hogy a plafon fehér legyen a fal pedig színes? Hogyan lehet megoldani, hogy a fal festésekor ne pancsolódjon színesre a frissen festett fehér plafon?

 

Amit első körben elvetek a mascing-tape ragasztószalag. Használtam már olcsót is, drágát is, mindegyik letépett mindent. Megvártam, hogy megszáradjon több óra múlva is, meg akkor is, ha 20 percen belül leszedtem, de még úgyis letépte, h csak felragasztottam és nem is lett se nedves se festékes.

 

Szóval bármi más használható megoldást szeretnék a maszkoló ragasztón kívül!

 

T.

Varek1 Creative Commons License 2014.09.05 0 0 2951

 Vályogra a mészfesték való !

Előzmény: ptibike (2950)
ptibike Creative Commons License 2014.09.05 0 0 2950

Sziasztok!
Mi a véleményetek a Sniezka beltéri, előre kikevert színű falfestékről?

Vályogházra szeretném. Latexes, ami állítólag jól szellőzik.

 

murray Creative Commons License 2014.09.03 0 0 2949

a tapétát ugyanúgy fel lehet kaparni mint a többit. utána glettelés után festeni is lehet. a panelban nem repedések vannak hanem lukak a betonban azokat kell kikenni. sztem simán mehet.

Előzmény: London26 (2929)
murray Creative Commons License 2014.09.02 0 0 2948

én ezt repedésnek látom.:-)  megfogsz egy kalapácsot a repedés mellett levered a lógó vakolatot. keversz rigipsz 3-6 (piros zacsi) vagy bármi tukörglettet bevizezed ecsettel a falat, kikened a repedést végig. megszárad, lecsiszolod szintbe. majd megcsiszolod az egész falat és bekened 2szer legalább héra vagy más diszperzittel. ha rengeteg a pénzed alapozóval is lekenheted előtte az egész falat.  a két erős diszperzit festés között ki kell száradnia.  el kell tűnnie a foltnak.   én sültkrumpli olaj dzsuvát tűntettem így el

Előzmény: Törölt nick (2947)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.25 0 0 2947

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni falfestés ügyben.

Mit csináljak a falammal?

Valósznü nikotin okozta barnulással mit tegyek, hogy ne üssön át a festésen?

Csiszoljam le aztán kenjem le valamivel, no de mivel?

 

Illetve ez a csikosság is mi lehet?

Törölt nick Creative Commons License 2014.08.25 0 0 2946

Sziasztok. Tanácsot szeretnék kérni falfestés ügyben.

Mit csináljak a falammal?

Valósznü nikotin okozta barnulással mit tegyek, hogy ne üssön át a festésen?

Csiszoljam le aztán kenjem le valamivel, no de mivel?

 

Illetve ez a csikosság is mi lehet?

szuszetti Creative Commons License 2014.08.25 0 0 2945

...vagy az ellenkezője is lehet :) , azaz egy réteg felvitt festék nem fed annyira, hogy elüssön a fehér alaptól, de két réteg kitakarná azt.

Előzmény: szuszetti (2944)
szuszetti Creative Commons License 2014.08.25 0 0 2944

Szerintem is Vajknál a megoldás - az akril másképp viselkedő anyag, mint a diszperzit.

 

A fakulás is normális lehet, a saját oldalán is ez a festék csak nagyon halvány árnyalatokban jelenik meg, nyilván a töltőanyaga és/vagy a pigmentje erős fedőképességű és színezőképességű fehér pigment, amihez több színezőanyag szükséges az elszínezéshez.

Ez  jön hozzá ahhoz, hogy minden festék száradás közben világosodik, és sztem 10ml színezőanyag eleve kevés látható színváltáshoz.

Előzmény: ha4nz (2943)
ha4nz Creative Commons License 2014.08.23 0 0 2943

Tehát természetes is lehet a viselkedése? Ergo már csak ezt az ordenáré nagy fakulást nem értem...

Előzmény: halaloszto (2941)
IMi Creative Commons License 2014.08.23 0 0 2942

Most találkoztam először vlies tapétával , alapozó után felkentük a ragasztót a falra majd a tapétát feltettük, gumihengerrel végigsimítottuk. Szóval jónak tűnt, de ma elkezdtem lefesteni platinummal és a henger lehúzta a falról a tapétát. Most 10 cm-es kis hengerrel tudtam festeni rá, az nem húzta el a tapétát a faltól. Hígítani nem mertem a festéket, mert szerettem volna egy réteggel megúszni a festést.

Nem tudom merjek e ezek után rámenni egy réteg selyemfénnyel?

Mit csinálhattam rosszul?

halaloszto Creative Commons License 2014.08.23 0 0 2941

azt irja akril. a "diszperzit" az pvac. szoval nem ugyanaz, nem kell ugyanugy viselkedjen. mast nem tudok, kerem kaccsojja ki.

 


Vajk

Előzmény: ha4nz (2940)
ha4nz Creative Commons License 2014.08.23 0 0 2940

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni: nem tudom kinek milyen tapasztalatai vannak a Kingstone terra interior paint beltéri falfestékkel kapcsolatban. Mai érdekes jelenség: gyárilag bontatlan, kb egy hónapja jött ki a gyárból. Kinyitom elég sűrű, behigítom ahogy írja első réteghez, utána még mindíg igen sűrű. Belerakok kb 10ml aquacolor szinezőt, pillanatok alatt kijön az enyhe okkeresból a halvány citrom szín, hurrá. Ez kell nekem! Keverem lassan szárral még öt percig, teljesen homogén lett. Kézzel megnézem: erősen ragacsos, nem csúszik mint pl a héra vagy a supralux. Kezdenék snájdolni ecsettel, de az is csak tolja de nem terül magától. Mindegy, várok vele addig is hadd világosodjon az a csík. Egy óra múlva szinte meg sem látszott az előzőleg fehér falon.

 

Mit ronthattam el, vagy mitől lehet egy diszpi ilyen ragacsos és egyáltalán nem önterülő? Illetve több árnyalatnyi veszít a színéből mire megszárad? A gyártó nem ír semmilyen spéci színezőről, hogy csak az lenne a jó hozzá, csak a mélyalapozóval kapcsolatban említi ezt. Júniusban töltötték, tehát nem fagyhatott meg eddig.

 

Minden segítséget előre is köszönök!

 

GENOM_66 Creative Commons License 2014.08.22 0 0 2939

Kedves Fórumozók!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni. Kerítés felújítás előtt állok (meglévő fém váz, hozzá új tölgy kerítéslécek).

Korábban itt a fórumon valaki javasolta a REZAKRIL zománcot fémre, ami utána olvasás után nekem is szimpatikusnak tűnik.

A kérdésem az lenne, hogy a REZAKRILT-t (ill. az alapozóját) csak fémtiszta felületre szabad, tanácsos felvinni, vagy rákenhető más, régebbi átcsiszolt bevonatra anélkül, hogy felmarná azt?

Azért kérdezem ezt, mert a meglévő fémszerkezet csak foltokban rozsdás, nagyobb felületén régebbi meglévő valamilyen zománc van, amit nem szívesen csiszolnék le teljesen. Elnézvén a REZAKRIL hígítóját, tartok tőle, hogy esetleg felmarná azt (a régi festék típusa ismeretlen...).

 

Másik kérdésem, hogy van-e esetlen valakinek ellenvetése a faelemekre használandó SIKKENS vizesbázisú lazúrral kapcsolatban?

 

Köszönöm előre is a segítséget!

Pr0vi Creative Commons License 2014.08.12 0 0 2938

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni, hogy MDF lemezelt beltéri ajtót mivel lehet illetve mivel érdemes lefesteni?

 

szicsu1007 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 2937

Azt elfelejtettem mondani, hogy a képekre háromszor is klikkelhetsz egymás után, akkor jobban kijönnek a részletek.

Előzmény: szicsu1007 (2936)
szicsu1007 Creative Commons License 2014.08.01 0 0 2936

A festő 3 éve mázolta le ezeket a kültéri homlokzatokat, de az idő vasfoga meglehetősen kikezdte. Én (lelkes amatőr:-) 30 éve nem mázoltam, most keresgéltem az interneten, hogy miként is foghatnék bele a felújításba. Aztán amikor leégetésről írnak, vagy ellentmondást olvasok: tapaszoljunk-e kültéren vagy sem, erősen elbizonytalanodtam. Meg hogy a 3 réteg hogy jön ki: 2 alap 1 fedő, vagy 1 alap 2 fedő? Megjegyzem, hogy nem tűnt úgy, hogy a festőm háromszor is felmászott volna a létrára:-(

Drótkefém, csiszolóvászon (papír), ecset van, kinézhetek a festékboltban valamilyen (?) alapozót és selyemfényű zománcot (netán be is kéne ereszteni a fát? mivel is?).

Kérek tőletek néhány biztató jó tanácsot, hogy belefoghatok-e, vagy riasszatok el, hogy az ez évi söröm árát inkább egy szakember munkadíjára fordítsam.

 

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.07.25 0 0 2935

ismerős. A kopasz panelt szartak bele tisztességesen utándolgozni, kijavtani az öntéshibákat. A legegyszerűbb volt betaapétázni valamivel, ergo mindent eltüntetni, semmi se látszódjon, és azt kenegetik. Aztán ha a fölső sszomszéd szarrá áztatja a fürdőt, az egész lehullik a fenébe.

 

Levakartam, alatta tényleg volt öntéshibáz, légzárványos rész, ezekből kikapirgátam mindent szépen, ledúrtam, és megmaradt flexibilis csemperagasztóval kitöltöttem. Azt a panelt ami nagy felületen volt szar, morzsalékos, azt teljesen bekentem vele, és száradás után lesmirgliztem. Tökéletes lett. Ahol mélyebb, oda több réteget kell felvinni, ezután lehet telibe glettelni szintén több réteggel, lesimítgatva, majd fehérrel alapra festeni. Erre aztán mehet bármi, tökéletes lesz.

 

De ha nem érdekel, akkor tapétázz újra és kész.

Előzmény: London26 (2929)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.25 0 0 2934

Vakard le valkahol, és nézz alá, de a panelig, kopaszra.

Előzmény: ageof8 (2932)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.07.23 0 0 2933

Sajna nem tudom, mi lehet, de nem néz ki jól.

Anno a szüleim házában volt valami hasonló. Vakolás után bizonyos (már nem tudom, mennyi) idővel barna, rozsdaszínű foltok jelentek meg. Oda rendes meszelés (nem a ma kapható mészfestékek) került, amin már nem ütött át sok év múlva sem.

Azóta se tudjuk, mitől volt. Helyszínen kevert vakolat volt, az biztos (~20 éve).

 

Előzmény: ageof8 (2932)
ageof8 Creative Commons License 2014.07.23 0 0 2932

Íme kért kép!

Sajnos csak mobillal tudtam lefényképezni, de a pöttyösödés így is látható.

 

 

          

Előzmény: (M)Ákos (2931)
(M)Ákos Creative Commons License 2014.07.23 0 0 2931

Érdekes. Esetleg tegyél fel egy fotót.

Ha bevizezed a falat, a pöttyöknél máshogy szárad pl.?

Előzmény: ageof8 (2930)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!