Keresés

Részletes keresés

Jazzmedve Creative Commons License 2008.10.07 0 0 438
Elvileg ennyi pénzér nagyon nagyon jó. Tanárom ajánlotta. Azt mondta h jupiter után szívinfarktust kapok tőle...majd jövőhéten kipróbálom
Előzmény: florg (434)
florg Creative Commons License 2008.10.07 0 0 437
Nincs tapasztalatom, de mivel 2 ilyen hangszer tulaja vagyok, egyfajta merítést már végeztem, kettőből kettő jó, az 100%-os siker. :)
A pénzvisszafizetésről személyes tapasztalatom nincs, de ismerőseimnek volt (nem szaxival, de az mindegy): ha eredeti csomiban megy vissza a a cucc, csak a postaköltségeket veszíted, a pénz maradéktalanul visszajön. Nyilván szaxinál ez macerásabb, de azért pár nap fújkálás után kiderül, hogy jó hangszert kaptál-e, és addig nem kell összekarcolni. (Az sajnos igaz viszont a rendelt hangszerek esetében, hogy annyira kell hozzá érteni, vagy kell a közelben lennie valakinek, aki ért hozzá, hogy ha nem shopassistant a hangszer, akkor be tudd állítani a kipróbáláshoz, mert nyilván nem viszem hangszerészhez, ha lehet, hogy visszaküldöm, de ehhez nem kell kínai legyen, ez igaz egy Selmerre is.)

Nyilván mindenki szívesebben megy ki a Yanagisawa gyárba, és akasztgatja le sorban a hangszereket, hogy kipróbálja, és aztán hazavigye a legjobbat.
Erre azonban kevés az esély, mint ahogy arra is, hogy akár Selmerből próbálgass, megrendeled, egyet hoznak, vagy jó, vagy nem. Az enyém is így érkezett anno, volt rajta egy horpadás, mondták a boltban, hogy ha nem kell, hoznak másikat fél éven belül. Úgyhogy kellett. :(
Előzmény: Longboat (436)
Longboat Creative Commons License 2008.10.07 0 0 436
Tehát - szerencsére - nincs tapasztalatod arról, mi történik, ha vacak hangszert fogsz ki. Nem vagyok maradéktalanul biztos abban, hogy ilyen esetben problémamentes a pénz visszakerülése, ráadásul továbbra is ott vagy hangszer nélkül, csalódottan.

Vessetek a mókusok elé, de én továbbra is csak olyan hangszert vennék meg, amit megfújkáltam, körbenéztem, sőt nálam hozzáértőbb is azt mondja, jó lesz az nekem, és/vagy tökéletesen bízom az eladóban (ilyen nincs sok).
Előzmény: florg (433)
Bergeron Creative Commons License 2008.10.07 0 0 435
Olyasmi.

A fickó hangszerész és csinált egy weboldalt az un. ultra cheap hangszerekről.



Sajnos a Thomann nem szerepel a listáján, csak az alt kategóriában vizsgál egy cheap chinese alto nevű hangszert ami kb. az lehet.
Azt irja, hogy mivel a gyártó nem a saját márkás hangszereket készit, ezért jobban odafigyel a shop - a megrendelő - észrevételeire és igy felgyorsul a hangszerek evolúciója ami a minőség gyors javulását hozza.

A hangszert azért linkeltem be mert bronzból készült és épp a hagyományos - nem hagyományos szinezésről volt szó.
Előzmény: florg (432)
florg Creative Commons License 2008.10.06 0 0 434
És az jó az?
Előzmény: Jazzmedve (424)
florg Creative Commons License 2008.10.06 0 0 433
Ezért jó a Thomann: megveszed, ha vacak, visszaküldöd egy hónapon belül (csak a csomagolást kell eltenni addig), pénzt visszakapod, minden rendben.

Nekem nem kellett visszaküldenem egyiket sem.
Előzmény: Longboat (429)
florg Creative Commons License 2008.10.06 0 0 432
Angol Thomann. :)
Előzmény: Bergeron (422)
florg Creative Commons License 2008.10.06 0 0 431
A "nincs igazán értelem" elég filozófikusan hangzott, de valójában azt akartam írni, hogy nincs igazán értelme. :)
Előzmény: florg (430)
florg Creative Commons License 2008.10.06 0 0 430
Nincs igazán értelem. Inkább paraván, ha zavarsz valakit.
Előzmény: -Kulcsi- (417)
Longboat Creative Commons License 2008.10.06 0 0 429
Fenntartom, hogy nem vennék hangszert próba nélkül. Kérj meg valakit, aki ért hozzá, hogy próbálja ki a kinézett darabot vásárlás előtt. Lehetőleg olyan embert, akinek egyébként is több hangszer forog/forgott a kezében, pl. egy tanárt, aktív szaxofonost.
Előzmény: -Kulcsi- (428)
-Kulcsi- Creative Commons License 2008.10.06 0 0 428
Valahol mindenkinek igaza lehet... Nekem viszont 1 bajom van csak - én nem tudom kiprobálni. Hogyha tudnám sima ügy lenne, nade igy? Hogyha pl. gitárt kéne venni, az talán még csak menne. Saxofon viszont csak egyszer volt életemben a kezembe. (szerintem akkor is rosszul foghattam :-D ) Alap rutin nélkül és nagyobb összegek hiányában kissé kockázatos. Amugy meg majd lesz valahogyan. Amikor oda kerül a sor az ilyesmi valahogyan megoldódik mindig ,szinte magától.
Előzmény: Longboat (427)
Longboat Creative Commons License 2008.10.06 0 0 427
Nem tervezem lecserélni. :-)
Előzmény: -Kulcsi- (425)
Longboat Creative Commons License 2008.10.06 0 0 426
Nem tudom.
Szerencsére nem értek az új csövekhez, anno nyolcvanvalahányban megvettem a Super Action 80-ast, azóta azt fújom, karbantartom, örülök - tovább lesz hangszer, mint én ember, és messze többet tud a szaxofonozásról, mint én, tehát nem lesz olyan, hogy jobb kell, mert "kinőttem" :-)

Nagy gondban is leszek, ha egyszer - adja ég - szoprán vásárlására is lesz pénzem, mert bizony anno egyszerű volt a helyzet, a Yanagisawa volt a jó cső, sima ügy. Ma nem is tudom, milyet vennék, sokat kellene próbálgatnom.

Alapvetően konzervatív vagyok hangszerek tekintetében. Bár egyre több jó véleményt olvasunk mindenfelé a kínai csövekről, azért elő-előjön, hogy "ki kell fogni", "nem mind jó" stb. Szóval én inkább a használt, de brand szaxofonok mellett vagyok, és semmiképp nem vásárolnék meg olyan hangszert, amely nem volt a kezemben, nem fújtam rajta. Az a véleményem, hogy ki kell próbálni a csövet, mégpedig a megvásárlandó példányt, és nem egy ugyanolyat.
Előzmény: Bergeron (422)
-Kulcsi- Creative Commons License 2008.10.06 0 0 425
A Selmereknek nagy hirnevük és áruk van. -Gondolom nem véletlenül. :-)
Előzmény: Longboat (420)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.10.06 0 0 424
Schagerl t1 gm
Előzmény: RoGS (423)
RoGS Creative Commons License 2008.10.06 0 0 423
:-) Mit veszel?
Előzmény: Jazzmedve (421)
Bergeron Creative Commons License 2008.10.06 0 0 422
Ehhez mit szóltok?
Irtam az alt.music.saxophone newsgroupra, hogy mi a véleményük a Thomann tenorokról és valaki ezt a hangszert ajánlotta:

http://www.shwoodwind.co.uk/Reviews/Saxes/Tenor/Walstein_tenor.htm

Walstein bronz tenorWalstein bronz tenor
Előzmény: Longboat (420)
Jazzmedve Creative Commons License 2008.10.06 0 0 421
Eladó a szaxim. Jupiter tenor jts-789.3 éves.145ezer Ft.Ha érdekel, küldök képet
Longboat Creative Commons License 2008.10.06 0 0 420
Nem mondom, hogy rosszul néz ki, de én azért örülök a hagyományos full ezüst Selmeremnek. :-)
Előzmény: -Kulcsi- (418)
Longboat Creative Commons License 2008.10.06 0 0 419
Nem. Rémes hangja van.
Előzmény: -Kulcsi- (417)
-Kulcsi- Creative Commons License 2008.10.06 0 0 418
http://www.cadesonjapan.com/global/tenor/t-900bn.html
Kinézetre ö tetszik a legjobban. Valami elképesztöen szép azzal a fekete testével és az ezüst mechanikával. Kár hogy 300.000 felett van az ára. (nade majd talán egyszer, ha tényleg nagyon megtetszik...)
-Kulcsi- Creative Commons License 2008.10.06 0 0 417
Meggyöztetek. Már orientálódtam is. Kár ,hogy a Tenorok minimum30-50 euroval drágábbak, de ez van. Ti használtok hangtompitó dugót a hangszereitekhez?
Előzmény: Longboat (416)
Longboat Creative Commons License 2008.10.06 0 0 416
Ez a testalkat nem akadályozza, hogy a tenorozhass.
Előzmény: -Kulcsi- (413)
-Kulcsi- Creative Commons License 2008.10.06 0 0 415
Értem. Akkor a Tenorokkal kell szemezgetnem. Télre mindenképp kellene valami "kispajtás"...
Előzmény: florg (414)
florg Creative Commons License 2008.10.06 0 0 414
Nincs tanács. Tenor tetszik, tenort vegyél.:) 168 cm nem annyira kicsi, hogy egy tenor problémát okozzon. Baritonon már el kellene gondolkodni, de a tenor szerintem simán jó. Nyilván nagyobb, mint egy alt, de naés.
Előzmény: -Kulcsi- (413)
-Kulcsi- Creative Commons License 2008.10.05 0 0 413
Kezdem furán érezni magamat. Belémültettétek a bogarat ezzel az ALT-TENOR különbséggel és azóta mindenfélét hallgatok és probálom eldönteni ,hogy melyik is kéne nekem. Mára odáig jutottam, hogy Alt csak a mérete és az ára miatt kellene, viszont hangzásban Tenor kéne... 168cm-es magassággal nem lenne kényelmetlen egy Tenor? Kicsit tanácstalan lettem. Gyözzetek meg valamelyikröl! :-) Köszönöm.
Bergeron Creative Commons License 2008.10.02 0 0 412
Akkor nem érdemes próbálkozni, túl rizikós.
Olyat még nem láttam, hogy egy új rossz hangszerből jót csináljanak.
Előzmény: florg (411)
florg Creative Commons License 2008.10.01 0 0 411
Nem tudom. Rengeteg hasonló hangszer van, ugyanott gyártják őket valószínűleg, vagy egymás mellett évő üzemekben, vagy más városban, nem tudom. Úgyhogy lutrizni lehet pár tízezerért, hátha bejön. Nekem volt már a kezemben borzalmas kínai hangszer is, ugyanilyen noname szériából, külsőre hasonlítottak a Thomannra, csak éppen vackok voltak.
A Thomannal van tapasztalatom, mással nem sok.
Előzmény: Bergeron (410)
Bergeron Creative Commons License 2008.10.01 0 0 410
Nem tudod véletlenül, hogy az USA-ban milyen márkanév alatt forgalmazzák ezeket a hangszereket?

Az E-bay-en hasonló hangszereket 300 dollár körül látok, de jól lenne tudni melyik az jön ugyanonnan.

Nemsokára megy egy barátom USA-ba rokonlátogatásra, talán meg lehet kérni egy kis szivességre.
florg Creative Commons License 2008.10.01 0 0 409
Szerintem semmi lényegi különbség. A 150-es simán polírozott és lelakozott hangszer, a 350-esen aranylakk van, azért fizetsz 90 eut. Nyilván az aranylakkos szebben csillog. Én nem fizettem a csicsáért, nekem egy 150-es van, kiváló, mind hangban, mind tisztaságban.
Előzmény: Bergeron (408)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!