Keresés

Részletes keresés

Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.27 0 0 11215

Persze a vissza jelzéseket is megnéztem.

Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.27 0 0 11214

baloghekszer.hu

 

Mivel a boltnak van üzlete is, így innen rendeltem.

Biztosabbnak gondolom ilyen helyről az óra vásárlást online,  ahol "szakemberek" dolgoznak, és töltik a ki a garancia jegyet.

(Hamis órák vásárlása miatt.)

Előzmény: Törölt nick (11213)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.27 0 0 11213

Nem tudom hol vetted, nem tudom melyik bolt.

De ha külföldi vétel boltja válogatja. A szemkivétel árából kiindulva nem. Nem is garis probléma a bolt jóindulatán múlik. De én nem piszkálgatnám.

Előzmény: Órás bácsi (11210)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.27 0 0 11212

Legfeljebb majd a következő állításomnál 1 percre előre állítom be. Így 5 naponta elvileg elég ha állítok rajta. Nyilván amíg 1 percen belül van a dolog annyira nem izgat. De 1,5-2 perces késés már kellemetlen tud lenni tömeg közlekedés esetén.

Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.27 0 0 11211

Péntek délután/este 18-20 óra között állítottam be az időt rajta utoljára. Jelenleg most kb. 50mp késésben van. A leírás szerint a napi +- 25mp/nap.

Még tűrésen belül van. De annyira nem zavar a dolog, ha a korona és a vízállóság nem sérül ez miatt.

Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.27 0 0 11210

Ha az óra napi elő írt +- értéken belül van, akkor Garancián belül ezzel a bolt nem foglalkozik? 

Előzmény: Törölt nick (11209)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.26 0 0 11209

Új óránál lehet ilyen anomália, hogy túlzottan nagy az eltérés (bár tűrésen belül van).

Pár hónap használat után lesz érdemes figyelni. És lehet még olyan is, hogy simán egy túltárolt darab és már kezd belesülni a kenőanyag.

cca. 30 éves elhanyagolt 7009-es szerkezet 5mp-en belül tartható egy tisztességes takarítás, olajozás után. Legalábbis az enyém így működik.

Előzmény: Órás bácsi (11208)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.26 0 1 11208

Persze, ezzel már tisztába vagyok hogy a quartz órák pontosabbak. Ez nem is zavar, mert mechanikus óránknál ez benne van. Nyilván jobb szerkezettel ezt még lehet javítani, de az se lesz olyan pontos mint egy quartz. Pusztán csak a korona előre látható élettartalma érdekelt, 2-3 napos után állításokkal.

De majd kitapasztalom hogy több nap alatt mennyit késik, és majd valami optimális heti beállítást csinálok majd rajta.

Előzmény: windproof (11207)
windproof Creative Commons License 2019.05.25 0 0 11207

Nekem a napi használatban lévő 7s fixen 2 percet siet hetente. ez napi 17 sec. Valamennyit bizonyára lehetne javítani a pontosságon, de azért ezek nem COSC szerkezetek, főleg nem évi pár másodpercet tévedő quartz vagy folyamatosan szinkronizáló mobiltelefonok. 

Előzmény: Órás bácsi (11204)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.25 0 1 11206

Köszi a választ.

 

Megnézem mennyit késik több nap alatt, és majd hozzá kalkulálom egy hetes beállításhoz. Hasonlóan mint ahogyan te csinálod. 

Előzmény: fundaluk (11205)
fundaluk Creative Commons License 2019.05.25 0 0 11205

Orient Mako órám hetente egy perc sietést hoz össze. Vasárnaponként fél perc késésre állítom be és egy hét múlva fél perccel van kábé előre. Így mindig fél perc plusz-mínuszon belül vagyok nagyjából.   Szerintem a hetenkénti egy illetve akár az általad említett kétnaponkénti kihúzgálás nem árt a koronának, ki kell annak bírni. Majd az ötéves szervizen kicserélik ha szükséges.

Előzmény: Órás bácsi (11204)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.24 0 0 11204

Tapasztaltabb fórum társak válaszát várnám a következő dologban.

 

Mechanikus SEIKO karórámhoz kapott füzetben: +-25mp/nap pontosságot ír.

 

Ezt a telefonhoz mérten észre is vettem. (Napi szinten hordom az órát)

És 2 nap után tényleg később vált percet mint a telefonom vagy a számítógépemen az óra.

Egész pontosan nincsenek perc késéseim, de azért ilyen 25-30mp-es késéseket érzékelek.

Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, nyilván akinek ilyen gyengébb szerkezetű órája van mint nekem, ti hány nap után vagy mennyi késés után állítotok rajta? 

A korona élettartalma miatt kérdezem, hogy 2 naponta a korona kihúzgálása mennyire tesz jót neki. Vagy a Seiko alsóbb kategóriás mechanikus órájánál ez nem okozhat problémát. 

4R38-as szerkezet van benne. (Seiko 5 széria)

davidehg Creative Commons License 2019.05.23 0 0 11203

Na, megvetted vegul is?

Előzmény: omega_patek (11174)
Saughassy Creative Commons License 2019.05.23 0 0 11202

Na meg emlekeim szerint a Divers 200 nal minden orat tesztelnek, a simaknal pedig csak szuroprobaszeruen.

Előzmény: windproof (11198)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.23 0 0 11201

Youtubeon "CITIZEN PROMASTER MARINE" -re keresve, az ECO-Drive-ot dobja ki. A két óra között a mutatók kinézete másabb. Nem értem hogy az ECO-Drive-ot miért Promaster néven rakják fel a feltöltők, mivel az iso szabványa se ugyan az.... 

Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.23 0 0 11200

Bocsi. 
ISO 6425 szabvány CITIZEN PROMASTER MARINE

 

ISO 2281 szabvány a CITIZEN ECO-DRIVE

 

Össze kevertem a kettőt, mivel hasonlítanak. xD

Előzmény: windproof (11198)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.23 0 0 11199

Értem köszi a válaszod.

 

Így tisztább képet kaptam a témában kapcsolatban. Valószínűleg a Citizent Promastert meg is veszem Júniusba a strand időszakra. Így a Seikot nem is kívánom ez e fajta teszteléseknek kitenni.

Viszont a Citizen Promesternél a leírásban pont ki van emelve ez a dolog: "fürdeni nyugodtan lehet az órában, sőt vízisportokhoz is használható"

(Megfelel az ISO2281 szabványban leírtaknak.)

 

 

 

Előzmény: windproof (11198)
windproof Creative Commons License 2019.05.23 0 0 11198

Papíron a meleggel van baja az ilyen óráknak. 

 

Érdemes megnézni, hogy mi a különbség egy sima statikus teszt és egy ISO 6425 kompatibilis óra tesztjénél. Ez utóbbi már tartalmaz mindenféle hideg-meleg hatással járó trükkös tesztet. 

 

Elvileg pont emiatt nem lesz minden 200m vizállóságú óra ISO diver. 

 

Amugy nyilván ez a lehet zuhanyozni vs nem lehet nem egy bináris dolog, hogy amennyiben egy 100m-es órában egyszer is zuhanyzol (vagy 10.5 bar nyomásnak teszed ki), akkor rögtön tönkremegy, egyszerűen arról van szó, hogy a gyártó tudja, hogy bizonyos körülmények esetén bizonyos %-ban bekövetkezik a meghibásodás, és ezért nem vállal felelősséget, nem tanácsolja az ilyen felhasználást. 

 

Ettől még egyéni szinten simán lehet olyan, akinek egy 10bar-ra tervezett óra 20 éve minden gond nélkül bírja a zuhanyt, a jetskyt, és a 300 méter mély merüléseket. 

Előzmény: Órás bácsi (11190)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.23 0 0 11197

Mivel nem sűrűn járok pancsolni, így egy komolyabb Seiko buvár órát feleslegesnek tartok. Nyilván erre a célra csak gumi szíjjal jöhet nálam szóba. (Kényelem miatt) 

Így a jelenlegi Seikom kiesik a pancsolásból. :)

 

Így jött képbe a Citizen Promaster. :)

Persze, a japán cég is. 

Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.23 0 0 11196

Nos, nézegettem más japán márkát is. Citizen egész korrektnek tűnik kvarc szerkezettel. A cég története meg győzött. (Elég sok díjat nyertek) Búvár órában gondoltam alternatívának. 

 

Citizen Promaster meg tetszet. (Nyilván az ára is benne van) Mivel fényenergiával működik lenne egy kérdésem ezzel kapcsolatban. Ezt az órát csak "pancsolásra" használnám. Szóval a nyári szezont leszámítva nem nagyon használnám. Mennyire tesz jót ennek az órának ha egy dobozban tárolnám? (Nyilván fényt így nem kapna). Így nem lenne folyamatos a működése nálam.

 

Válaszokat előre is köszönöm.

Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.21 0 0 11195

Kicsit értelmetlen az egész.... De ez a "fürdéses" dolog rejtély most is...... Miért nem ajánlott? 

Előzmény: Törölt nick (11194)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.21 0 0 11194

Faszság. 

 

Palackos úvárkodásra-dzsetszkízésre nem ajánlott, szabadtüdős merülésre-sznorkelezésre megfelel.  😳

Előzmény: Órás bácsi (11193)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.21 0 0 11193

Seiko füzetében van benne. Akkor a fordító valamit nagyon félre értelmezett ezek szerint. XD 

 

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=50020190521_162211.jpg

 

Tessék! :D

Előzmény: Csigabiga 1 (11192)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2019.05.21 0 0 11192

Ezt hol olvastad?
Úgy hülyeség, ahogy van!

https://www.jamtangan.com/images/guide/water-resistant-1.jpg

Előzmény: Órás bácsi (11190)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.21 0 0 11191

Egyenlőre olyan nagy óra gyűjteménybe nem gondolkozok még. :) Jelenleg a mindennapi viselt órámhoz, akarok egy búvárórát és egy alkalmit. Annyi biztos hogy mind a 3 SEIKO lesz. Seikoból az egyik nagy vágyam még az előbbi 3 órától függetlenül egy Grand Seiko óra. Nyilván ezt az üzleti pályafutásom "gyümölcséből" akarom majd megvalósítani mint az első "komolyabb" karórám. Azért nem úgy akarom ezt az óra gyűjteményt csinálni, mint egy ruha tárat, de javítani biztos hogy fogom a lehetőségeimhez mérten. Persze vannak a Seikon kívül is más óra gyártók órái, amit szeretnék majd  birtokolni, de ez inkább az üzleti sikerességemen fog múlni. :D Most ezeket a nagyobb márkákat felesleges felsorolnom, de most ezt csak azért írtam le, hogy nehogy azt hidd hogy a jelenlegi anyagi helyzetemhez képest, minden fajta órát össze vissza akarok venni. Mindegyik karóra jelent valamit az életembe, amihez kötődik majd egy emlékem. 

Előzmény: ZésZoli (11189)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.21 0 0 11190

"10 bar, 100m"

 

Az ilyen felirattal ellátott óra úszásra, vízi sportolásra és nem túl mély vízben merülésre alkalmas, de zuhanyzásra és fürdésre nem! 

 

(de zuhanyzásra és fürdésre nem) ?

 

Most itt a különböző tusfürdő használatra vagy mire gondolnak? (Mert úszni úszhatok benne, gondolom akkor a strandolás az még bele fér, de ez mire akar célozni??? :O )

 

ZésZoli Creative Commons License 2019.05.21 0 0 11189

Szia!

 

Minden acél tartalmaz nikkelt.

 

A bőrnek nem jó, ha túl szoros a szíj, illetve ha valami szennyeződés van a kezeden. Ez lehet olaj, por, de akár folyékony szappan is, amit nem sikerült rendesen lemosni. Meleg, párás időben ez a hatás fokozódik.

 

Nagyobb gyűjteményt szeretnél összehozni? :-)  Honnan tudod ezt így most? Vigyázz! Ne ess abba a hibába, mint a kezdő gyűjtő, aki megvesz minden kacatot, aztán csak ott áll a fiókban a sok cucc. Szerintem lassíts és inkább nézegess, olvasgass. Az is legalább olyan jó buli, mint a tényleges gyűjtés.

 

Az óragyárak, órások történelme pedig nagyon érdekes és izgalmas olvasmány. Nagyon jó belemélyedni, de a ma kapható órák zömének ehhez köze sincs. Marketing maszlag az egész. 

 

Üdv.

Előzmény: Órás bácsi (11183)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.20 0 0 11188

Az áron én is meglepődtem amúgy. xD Svájcban élő barátom azt mondta náluk ez ingyen megy, ezen én is meglepődtem. De mivel amikor oda adtam neki az órát, egy pár másodpercig a számlapot nézte, gondolom látta a "Seiko" felíratott úgy volt vele van pénze. xD 

 

Előzmény: satzowlee (11187)
satzowlee Creative Commons License 2019.05.20 0 0 11187

-én viszont az áron lepődtem meg :D-ha elhoztad vón' hozzám, szemenként egy százasért ízekre szedtem volna szét a láncot :D

Jó, ne hari, vicc volt :)

Előzmény: Órás bácsi (11186)
Órás bácsi Creative Commons License 2019.05.20 0 0 11186

Szerencsére nem az óra csinálta. Teljesen elmúlt. Kicsit szoros volt az óra, mert nagy volt a kezemre így feljebb kellett hordanom egy kicsit. (Fentebb csatoltam rá). Ma kivetettem egy szemet belőle, azóta a csuklom felett jó, és nem is annyira szoros. Az órás csaj 30 másodperc alatt megcsinálta kb. 1200ft-ot kért el érte.  (Meg is lepődtem rajta, hogy ennyi az egész) :)

Előzmény: Törölt nick (11185)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!