Keresés

Részletes keresés

vmartina Creative Commons License 2009.11.14 0 0 524
Nagyon is. A kezdést Tőled tanultam meg, így hát külön köszönöm.
Előzmény: helen_ (523)
helen_ Creative Commons License 2009.11.14 0 0 523
Használható volt a leírás? :)
Előzmény: vmartina (499)
pulendrákus Creative Commons License 2009.11.14 0 0 522
Sziasztok, lányok!
Kicsit visszavonultam... köszönöm, hogy mellettem vagytok. Kötögettem is, de nem túl sokat. Inkább a tiltakozással voltam elfoglalva, ma pedig madárkiengedő akción vettem részt (elcsíptünk pár roma honfitársat, lépeztek, elkoboztuk a kalitkáikat és egyéb felszerelést, és kiengedtük a madarakat).

És ma elléptünk délután egyet a Mezőhavasra (Görgényi havasok) agyat tisztítani, elég kalandos utunk volt, egy adott pontról medve mordult ránk, aztán visszafordultunk, és útban lefele még 2 medvét láttunk, sajnos már sötét volt, ezért a fotók gyengék lettek. De egyet hoztam Nektek is, szeretettel :-)

Holnap írok többet.

nenca Creative Commons License 2009.11.14 0 0 521
  Látod milyenek....itt hagynak egyedül. Pulendrákus  már pár napja nem jelentkezik,nem tudom mi lehet vele......Annamari ugye nincs semmi baj?
Előzmény: Jolimama (520)
Jolimama Creative Commons License 2009.11.14 0 0 520
Ne érezd magad egyedül, benéztem én is. Biztos nagyon kötik az aktuális kendőt, azért nem írnak. Fognak jönni biztosan.
Pulendrákus is hiányzik, azért is néztem be ide, hogy esetleg itt hallok-e Róla.
Előzmény: nenca (519)
nenca Creative Commons License 2009.11.14 0 0 519
...........................
nenca Creative Commons License 2009.11.14 0 0 518

 

   ???????????????????????

nenca Creative Commons License 2009.11.13 0 0 517
   Még mindig én vagyok?...Hol vagytok leányzók?
Előzmény: nenca (516)
nenca Creative Commons License 2009.11.13 0 0 516

  Sziasztok Kislányok!

Van itt valaki ,aki csipkeszakértő? Pulendrákus!Ilonamamzi! Gaga Marika!

Ilonamamzi Creative Commons License 2009.11.13 0 0 515

Sziasztok!

 

Nálunk otthon baj van a gépünkkel, újra kell mindent telepíteni. Még jó, hogy előző este minden képet lementettem. Viszont a kedvencek listájának annyi.....

 

Ezért csak kötögettem, mindjárt kész a kardigánom. Hétvégén - ha lesz gép már - megmutatom.

horgolotucske Creative Commons License 2009.11.13 0 0 514
PMárti! A részemröl azért van csönd mert náthás vagyok fáj a torkom is kicsit meg a fulem érzem hogy fáj, ha nyelek, de lázam nincs.Az oltást megkaptam de aggodok az influenza miatt hogy megkaptam-e. Fulelek mert attól félek hogy el kezdek röfögni egy szép nap:DDDDDDDDDDD
Előzmény: pmárti (512)
horgolotucske Creative Commons License 2009.11.13 0 0 513
Pulendrákus!
Eggyut érzek veled a szivemböl.Nagy piszokság ez az egész világon lecsökkentik a munkaidöt meg kenyszerszabadságot kell kivenni.Sajnos rossz idök jöttek ki kell tartani most majd megváltozik a helyzet jövö évben meglátod. Ne keseredj el a mi nemzedékunk sok rosszon ment keresztul mi összehuzzuk magunkat és kibirjuk.A kézimunkát ne tedd le az segit lelkileg kibirni és örömet szerez. Amilyen ugyes vagy Te még pénzt is tudsz csinálni a szép sálaidból ha eladod.A férjed nevében nyissál ki kiskereskedöi engedélyt akkor tudsz eladni sálat boltoknak csak egy ötlet.Keressél kapcsolatot nagyvárosban ahol van uzlet aki eladná a sálaidat ez is segitene anyagilag.Az eskuvöi ruha boltokban ahol estélyi ruháhat adnak el báli ruhákat stb nagyon elmenne egy ilyen szép sál.Csinálj fényképet a sálakról és kuld el email-ben vagy postán egy árajánlattal eggyutt a kiválasztott uzletnek. Biztos jelentkezik uzlet mert egyediek és gyönyöruségesek a munkáid. Csak egy ötlet ne haragudj meg érte.

ILONA MAMZI nem tudtam hogy fizetös az a sál kár mert szép lett volna tetszett a széle.
Előzmény: pulendrákus (504)
pmárti Creative Commons License 2009.11.13 0 0 512

Szervusztok kislányok!

De nagyon nagy csönd van! Mindenki kötöget? Remélem nem vagytok betegek!!!!és készülnek a szépségek!Pulendrákus jól vagy? mármint a körülményekhez képest!?vigyázz magadra, mert a stressz az immunrendszert is gyengíti! Puszi Márti

erzsimami Creative Commons License 2009.11.12 0 0 511

Vállalkozó kedvüek! Haahóóóóóó!!!!

 

Találtam egy gyönyörűt, itt:

http://photo.163.com/photo/lii-1169/#m=2&ai=28343383&pi=1297970907&p=1

 

Karácsonyig még elkészülhet.

szaboildiko Creative Commons License 2009.11.12 0 0 510
Köszönöm szépen elfogadom az ajánlatodat, ha megtudod, hogy mennyibe kerül és a postaköltséget is, akkor küld a számlaszámod és átutalom. Az email-om az Adatlapomon rajta van, a Tiéd is az, amelyik az Adatlapodon van?

Sajnálom a munkahelyi problémád én köztisztviselő voltam most már lassan 3. éve vagyok nyugdíjban, de éppen a nálunk lévő változáskor (régióba való kerülés, új főnök stb.) kerültem nyugdíjba és mit mondjak nem jó szájízzel jöttem el 41 éves munkaviszony után. De mindegy túl vagyok rajta, csak nagyon nehéz volt és jó lett volna szépen lezárni. Igaz egy évre rá kaptam meghívást és egy kitüntetést, de azt már kenhetik. A lexarom tabletta jó!

Visszatérve a fonalra, ha lehet gyapjútartalmú legyen és ne szúrjon jó, (én általában a nyakamhoz szoktam tenni, mert ott az érzékenyebb, de tudod Te azt ugye) a szine pedig rózsaszín kivételével lehet bármilyen szép pasztell szín. Legalább egy kendő és egy sálra való. Köszönöm szépen mégegyszer és nem sürgős, ahogy ráérsz.
Előzmény: pulendrákus (504)
csipkekata Creative Commons License 2009.11.12 0 0 509

http://picasaweb.google.com/porkatalin/MyWorks2009#5402861929690958370

 

Sziasztok Cérnatündérek!

Nem tudom működik-e, itt látható a kötött kendőm sarka. Van benne hiba, tudom!

Szívesen látlak benneteket a többi képeim között is. Van még kötésem az "Sk hímzés, folt" albumban is.

üdv mindenkinek Kata

Ilonamamzi Creative Commons License 2009.11.12 0 0 508

Sziasztok!

 

Horgolótűcske!

 

Nagyon szép a kendő, de a mintája fizetős!!!!!

horgolotucske Creative Commons License 2009.11.12 0 0 507
Sziasztok ! ezt a sálmintát valaki lenne kedves és lementené nehogy eltunjön? Nagyon tetszik de mennem kell a dolgozba.Onnan meg nem tudom lementeni a fönök miatt.itt van igy néz ki kép. Este jövök puszika mindenkinek!
pmárti Creative Commons License 2009.11.12 0 0 506

Pulendrákus!

Együtt érzek veled a munkahelyi problémák miatt de sajnos ez most mindenhol így van, tudom ez nem vígasztaló, de a mi időnkben is voltak nagyon nehéz időszakok. Anyukám mindig azt mondja ő 96-k évében van  hogy minden  rossznak vége lesz egyszer, ők olyan sok mindenen keresztül mentek , háborúk  stb 4 gyermek 1 pedagógus fizetésből élni, taníttatnistb stb.Reménykedjünk a dolgok jobbra fordulásában és addig  csak a gyógyszered segít, ne húzdd fel magad, kössél és sok szépet mutass nekünk! Tudod a remény hal meg utoljára!Puszi Márti

Előzmény: pulendrákus (504)
pmárti Creative Commons License 2009.11.12 0 0 505

Szép napot mindenkinek!

Horgolotucske! Köszi a karácsonyi albumot, már tavaly ezt a fenyős terítőt a fodrászomnak meghorgoltam, de ha valami szépet találsz horgolást mutasd meg ,nekem a horgolás jobban megy mint a kötés, de a kendők meg a szép fonalak elcsábítottak a csipkekötés irányába, igaz kicsit még" tehetségtelen gyakorló időmet töltő kötő vagyok a magam 62.-k évében:-((((" De azért erőlködöm:-)))) segítséggel amit kapok tőletek próbálom kihozni magamból a legtöbbet Köszi   Márti

 

Előzmény: horgolotucske (496)
pulendrákus Creative Commons License 2009.11.11 0 0 504
Sziasztok Lányok!

Ilonamamzi, tetszik. Gondolom, azóta meg is vagy vele :-)

Tűcske, fel a fejjel!!! Horgolótűcskét elő, szemet felszedegetni, és Karácsonyra meglesz az ajándék!!!

Ildlikó, én küldenék neked olcsó fonalat, láttad milyen árak vannak itt: 400-500 ft, 600-800, 800-1000 (ha jól számolok), amiből tutira kijön minimum 1 csipkekendő... Az első sálamat amúgy én is vastagabb szálból kötöttem, vastagabb tűvel, és kevesebb mintával...

Közben ma SEMMIT nem kötöttem, mérges voltam. Végül nálunk tényleg bevezetik a közalkalmazottak 8 napos kényszer-fizetetlen-szabadságát. (őszintén, az itt megspórolt pénzt költse az gyógyszerre, aki kitalálta, hogy a választási kampányukra elköltsék, és most minket ünnepekre itthagynak csökkentett fizetéssel). Na, de nem is így akarják, hanem le akarják csökkenteni a munkaprogramunkat napi 6 órára év végéig, tehát meglőnék nem csak a pénzünket, hanem a szabadidőnket is. Mindezt úgy, hogy ellenőrző szerv lévén, nem vállalhatunk más munkát. Mindegy, én megírtam egy levelet az EU emberjogi biztosának, amiben kifejtettem, miért tartom alkotmányellenesnek ezt a rendelkezést, amit az alkotmánybíróságunk törvényesnek nyilvánított, aztán lássuk. Megkérdeztem tőle azt is, hogy ő ilyen körülmények között hogy és mennyit dolgozna? Ja, és ami végleg kiborított (ugyan nem érint direkt), hogy van szándék arra, hogy a tanárok és orvosok fizetését lecsökkentsék, így ők eljutnának oda, hogy havi 40 000 ft-nyi pénzt kapnának. Szégyen, de tényleg...

Most pedig lassan ágybabújok. Ez nem az én napom volt... az egyetlen pozitív a textilgyári látogatásom volt, ahol rendesen puhatolóztam a szálak irányában. Nem semmibevesző út, tudjátok... és beveszem a legjobb tablettát, ami nem csak munkahelyi stressz kezelésére jó. Ajánlom Nektek is, ha tűrhetetlenné válik a helyzet! :-)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.11.11 0 0 503
Ovadi !

Köszönöm , ez a link már működik . Ha nem kapok a hét végén a kiállításon, akkor majd tőlük rendelek azt hiszem .
Előzmény: ovadi2 (495)
zöldtengerszem Creative Commons License 2009.11.11 0 0 502
Ilonamamzi !

Köszönöm szépen :-) ...
Igen én is gondolkodtam a gyapjún , majd Karácsony után fogom elkezdeni , remélem addigra meglesz a megfelelő fonal is hozzá ...
Előzmény: Ilonamamzi (493)
horgolotucske Creative Commons License 2009.11.11 0 0 501
Ilonamamzi! Te ez kivágja az ujja helyét milyen okos gondolat .
Előzmény: Ilonamamzi (500)
Ilonamamzi Creative Commons License 2009.11.11 0 0 500

Lányok! Itt van egy klassz kesztyű, akit érdekel kukkantson be:

 

http://www.purlbee.com/the-purl-bee/2008/3/1/whits-knits-ezs-mitts.html

vmartina Creative Commons License 2009.11.11 0 0 499

A kendő pedig itt található részletesen leírva:

http://xszem.blogspot.com/2007_09_01_archive.html

Előzmény: vmartina (498)
vmartina Creative Commons License 2009.11.11 0 0 498

Sziasztok!

Azt hiszem csak két részletben fogok tudni válaszolni, a második link betételekor mindig elszáll a beírásom.

A sál a knitty.com-ról való, ahol az archívumban rengeteg szép  kendő, sál és sok más is található:

http://www.knitty.com/ISSUEspring05/PATTbranchingout.html

Előzmény: szaboildiko (491)
szaboildiko Creative Commons License 2009.11.11 0 0 497
Köszönöm szépen. Hát igen nem sokat alszom mostanában, lefeküdni meg nem akarok így, mert akkor csak forgolódom minden eszembe jut, hogy kellett volna, miért nem úgy csináltam stb., stb., aki benne volt tudja biztosan ezt a helyzetet. Így hát addig fennmaradok inkább, amíg el nem fáradok.
Most éppen passzív vagyok alkotás terén, mert amit szeretnék (csipke kendőt) készíteni ahhoz nincsen fonalam (meg pénzem se nagyon), ami fonalam van, abból meg nem tudom mit kellene készíteni. De majd biztosan kitalálok valamit, szoktam így lenni. Félbehagyott munkám van a kockából készítendő ágytakaró, meg egy elkezdett pici gobelin, de ezeket nem akaródzik folytatni most. Legfeljebb megint kötök egy mellénykét, úgyis kellene egy itthonra is, nem tudom. Hűűű nagyon útálom ezt az áztatós sok esőt!
Előzmény: Ilonamamzi (493)
horgolotucske Creative Commons License 2009.11.11 0 0 496
PMárti!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nagyon szép minták és sok albul van itt köszi. Ilyen karácsonyi magyar minta érdekelne? Igaz hogy horgolás de karácsony jön nemsokára és magyarul van aminta bocsi mindenki.
Előzmény: pmárti (477)
ovadi2 Creative Commons License 2009.11.11 0 0 495

Elnézést, ékezet nélkül kellett volna:

 

www.kototu.hu

 

 

Előzmény: zöldtengerszem (488)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!