Keresés

Részletes keresés

Bogyó 2 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 588

Sziasztok!

 

17 év után tervezzük az idén ismét eljutni Görögországba. A cél most már mindenképpen Athén, ahol eddigi két utunkon (Thassos és Rodosz) nem jártunk. Mostanában olvasom, hogy az idén befejeződik a legtöbb alkotás sok éve tartó felújítása. Ami leginkább érdekel, az a Parthenon állapota. Tudtok valamit arról, hogy milyen állapotban lesz várhatólag a nyáron?

Jó lenne állványzat és légkalapácsok hangja nélkül megnézni!

 

Köszönöm előre is.

Agi, Tolo Creative Commons License 2011.01.28 0 0 587

Szerintem minden megoldhato, csak jol kell idoziteni a programokat, pl. az Akropoliszt reggelre, amig nincs tul meleg, hiszen oda nem engedik be a babakocsit, le kell adni a "ruhatarban" es igy nem mindegy mennyire van meleg, plane annak, aki a picurt cipeli...

Előzmény: kirgizke (571)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2011.01.26 0 0 586

Csak természetesen :-)

Előzmény: betrix (585)
betrix Creative Commons License 2011.01.26 0 0 585

Szerintem jó gyerekkel utazni, bár én még repülni nem repültem, most megyünk márciusba Athénba, ötletek, tanácsok? jöhetnek:)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (584)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2011.01.26 0 0 584

Tehát akkor apa, anya mondjon le a nyaralásról, és üljenek (mondjuk) a büdös városba, otthon? Hiszen ezek szerint minden nyaralás ellenjavalt.

A repülőgépen betrottyolás 1 perc alatt elintézhető, van pelenkázó. Plusz szervezés? Olyan nincs, pluszpénzbe nem kerül a gyerek, egy gyerekkocsit kell a repülőre felapplikálni, ez felszálláskor és leszálláskor is 1-1 plusz perc.

 

Egyébként megnéztem a hozzászólásaidat, és bocs, de valszeg nem te vagy a legkompetensebb a gyereknevelésben ...

Előzmény: yons (578)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.13 0 0 583

Buta sztereotípiák... utazni jó dolog, otthon ülni, amíg a gyerek 6-10 :-) éves lesz marhaság. Ha idegesítenek az utazó visító kisgyerekek, vigyél füldugót.

 

Pont az általad leírt anyatípus az, aki talán még belföldön sem nyaral, nehogy valami ismeretlen inger érje őt és a gyerekeit. Az utazó szülőket - akiket én ismerek - pont rugalmasság jellemzi és nem görcsölnek fölöslegesen mindenen.

 

Szerintem ki kell próbálni, aztán meglátja hogy sikerült. Úgyis mindenki más, ha beválik nekik mehetnek máskor is, ha nem,  maradnak :-)

Előzmény: yons (578)
yons Creative Commons License 2011.01.12 0 0 582

szegények :(

Előzmény: mia0704 (579)
Törölt nick Creative Commons License 2011.01.12 0 0 581

Sounioba a legtöbben csak egy napra mennek, szállást találtunk tök könnyen, teljesen jó áron. Kellemes hely volt. Oda is találnék, de név, cím...

Előzmény: mia0704 (577)
qayxsw Creative Commons License 2011.01.12 0 0 580

Nagyon helyesek! :-)

És igazad van. :-)

Előzmény: mia0704 (579)
mia0704 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 579

ne haragudj, de te utaztál már gyerekkel? van tapasztalatod?

 

nekem meggyőződésem, hogy a gyerekeknek az a jó, ami a szülőknek is jó. ha a szülő attól lesz nyugodt, boldog és kiegyensúlyozott, hogy utazik, akkor az a gyereknek is jó lesz, mert az utazás által amellett, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott szülők lesznek mellette, mindkét szülő mellette lesz (mert ugye, apuka is szabadságon), közösen, eseménydúsan telnek a napok, rengeteg új inger éri őket, új bacillusok is akár, amikkel fejlődnek szellemileg is, az immunrendszerük is. hozzáteszem, hogy az amúgy ekcémás lányom bőre (aki születése óta ekcémás), ha júniusban tengerparton nyaralunk, októberig hibátlan, 1-2 hét alatt úgy eltűnnek a foltjai, hogy majd' fél évig elő sem jönnek. egy családi (külföldi) nyaralásnak nem az a lényege, hogy megmutassuk a világnak, hogy márpedig mi gyerekkel is nyaralunk, hanem az, hogy jól érezze magát együtt a család, ha külföldön, akkor külföldön. viccen kívül, a gyerekek is élvezik, de tényleg!

 

hozzáteszem, hogy nem iszunk, nem dohányzunk, nem bulizunk, nem bízzuk a gyerekeket bébiszitterre vagy családi napközibe vagy akárhová, mint sokan mások, nem nézetek velük tévét, csak hogy nyugtom legyen, ez az egyetlen dolog, amihez ragaszkodunk, és a 2 és 3éves gyerekek már most tudják, hogy hogyan készül az olivaolaj, mitől más a tenger mint a Balaton, mi a különbség a csónak, a halászhajó és a kompok között, és még sorolhatnám - nem hiszem hogy hátrányukra válik 1-1 nyaralás. 

 

a gyerekekkel való utazásnak 1 titka van: a megszokott időben kapjanak enni és tudjanak aludni - nem több, tapasztalatból mondom. 

 

és íme, az európán végighurcolt, szenvedő gyerekeim:

 

Előzmény: yons (578)
yons Creative Commons License 2011.01.12 0 0 578

De, feladni. Sosem értettem azokat a szülőket, akik néhány hónapos gyereküket végighurcolják fél Európán, és bemutatják, hogy az Ő családjuk nyaral. A gyerek nem fog fel semmit az egészből, mindenkinek teher, plusz szervezés, idegeskedés, repülőgépen betrottyolás, kiborulás, pénzköltés. Végre egy normálisan, józanul gondolkodó apuka.*

 

*persze ha anyuka abba a kasztba tartozik, akik már a fogantatás előtt görcsösen fórumoznak, szakkönyveket olvasnak, minden lófaszra beiratkoznak, babavizet vesznek, javasasszonyhoz járnak, elvárják, hogy még meg sem született gyermekükre mindenki naponta 15x csodálkozzon rá (születése után pedig kétnaponta berohangálnak vele a munkahelyre), és legszívesebben a világot is megállítanák, mert ők is kitoltak egy purdét...na igen. ők utaznak gyerekkel, mindenki nagy örömére. 

Előzmény: mia0704 (577)
mia0704 Creative Commons License 2011.01.12 0 0 577

most tévedtem ide, mert nyárra krétai tervünk van, 1-2-3 nap Attikával megspékelve, erre kit-mit látnak szemeim??? 

 

Kirgizke, nem feladni a babás utazást!!! nem mondom, hogy mi hejjdejól csináljuk, de 6hetes korukban már mindkettőnek elkészült az útlevele. a többit meg azt hiszem tudod: a "nagy" (kétésféléves) fiam már kétszer járt görög földön, megjárta már Spanyolországot és Ausztriát is. egyébként meg, a gyerekeknek minden érdekes, az is, ami nem babás program. a mi gyerekeink az Alhambrát is élvezték, a spanyol tömegközlekedésben pl azt, hogy életükben először ültek buszon, metrón... és még sorolhatnám. nekik minden élvezetes, ami új, nem feltétlen kell babás dolognak lennie. úgyhogy hajrá!!! ha gondolod, babásutazós beszámolóimat nyomtatni és dugni Apuka kezébe, hátha kedvet kap! :)))

 

más: bár még nem olvastam vissza, mert Kirgizke tétovázása azonnali írásra késztetett, de: Sounio környékén bevált szállás, vagy falu, vagy bármi amit javasoltok, van-e? nem nagyon szoktunk előre foglani, szóval helyben keresnénk szállást június közepén (eddig ilyesmivel nem volt gond).

Előzmény: kirgizke (553)
betrix Creative Commons License 2010.12.09 0 0 576

Szia!

Szerintem nem kell feladnod az álmaidat. Utazz bátran babával. Nekünk 16 hónapos a gyerek és mivel imádunk utazni őt is visszük magunkkal. Nyáron Görögország, Ausztria, Horvátország még autóval, de márciusban 5 nap Athén repülővel. Persze babával megyünk és már alig várjuk. Olyan lesz mint minden nagy város. Megoldod, hiszen itthon is közlekedtek valahogy. És nem is gondolnád, de mindenhol gondolnak a kerekesszékesekre, ami neked babakocsival is jó. Mi Thesszalonikibe voltunk pár napot ott is szuper volt. A múzeumban és elnézelődik, vagy ha kisebb alszik, a lényeg hogy veletek van és ti is kikapcsolodtok, főleg te. Szóval hajrá!

Előzmény: kirgizke (572)
maj15 Creative Commons License 2010.12.08 0 0 574

Sziasztok,

 

pénteken utazom hétvégére Athénba. Hétfőn jövök vissza, meg tudjátok mondani milyen tömegközlekedési bérletet érdemes venni ennyi időre? Olyan kellene, amivel tudok utazni a repülőtér és a város között, illetve jó metróra és buszra is.

 

Köszönettel: Gábor

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.07 0 0 573

Kár :-(

Egyrészt megértem őt is, másrészt próbálna engem nyaralásmentességre ítélni :-)))

És akkor most háyn évig nem fogtok még utazni, ha rajta múlik?

Előzmény: kirgizke (572)
kirgizke Creative Commons License 2010.12.07 0 0 572

No, úgy tűnik nem lesz babás utazás; baba nélkül, csak kettesben meg fogalmam sincs mikor tudunk utazni. :-(

Mindenesetre köszönöm a segítségeteket, előbb-utóbb úgyis hasznát fogom venni. :-)

Előzmény: Törölt nick (569)
kirgizke Creative Commons License 2010.12.07 0 0 571

Ez jó terv lenne...de úgy néz ki, Apa megtorpedózza a babás utazást.

Előzmény: Borzas (568)
Borzas Creative Commons License 2010.12.06 0 0 570

Persze, tudom, hogy eléggé igénybevevő forgatókönyvet vázoltam babailag, dehát olyan vállalkozó kedvűnek tűnika kollegina :D

Előzmény: Törölt nick (569)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 569

Nem olyan könnyű azt, nyugi ;-)

 

Másrészt te még nemigen utaztál babával sztem :-DDDD

 

Nekem smi bajom azzal, ha szigetre megy, Birgike strapabíró, de a meglepetés ne ott érje.

Előzmény: Borzas (568)
Borzas Creative Commons License 2010.12.06 0 0 568

Jaj, ne vedd már el a kedvét. Egyébként mindent összegezve én ezt csinálnám:

 

1. kis lébec Athénban, mondjuk egy éjszaka valahol, mászkálás

2. egy nap Aegina, fél óra a komp kb., olcsó a jegy,  szétnézés, akár egy éjszakára maáradhattok is

3. Szunio, csilláut, a világ egyik legszebb panorámája, hátradől

Előzmény: Törölt nick (567)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 567

Másrészt tisztában vagy azzal, h a szigeteken minden q drága? Drágább a szállás is, kaja is, sőt... Merth oda kell azt vinni hajóval. Szal ezt is számítsd bele!

Előzmény: kirgizke (566)
kirgizke Creative Commons License 2010.12.06 0 0 566

Kicsit most elszontyolodtam. :-( Lenyúlós helyre nem szívesen mennék, az nagyon tud idegesíteni.

Akkor még átgondolom a dolgokat, köszi a segítséget mindenkinek.

Előzmény: Törölt nick (558)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 565

Na, ezért járok én a Pilioba meg a Peloponnészoszra :-DDDD

Előzmény: Borzas (564)
Borzas Creative Commons License 2010.12.06 0 0 564

na ja, de amellett a sziget szigetsége már magában is valami. pl. Szpetszeszt pár óra alatt körbecangázni, vagy Ídrán felmászni a hegyre, és meglátni, na nézd csak, ott a tenger a túloldalt, ezek azért nem rossz élmények.

Előzmény: Törölt nick (560)
Borzas Creative Commons License 2010.12.06 0 0 563

Igaz, egészen másként telik odabenn az idő. És akkor egyszercsak elérsz a vázákhoz, majd pedig arra eszmélsz, hogy az éppen ügyeletes Jannisz kihajít a házból.

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 562

Mer TE igen??? :-DDDDDDDDDDDd

Előzmény: kirgizke (561)
kirgizke Creative Commons License 2010.12.06 0 0 561

Annemjóó, mert ha beengedem az Embört egyedül, akkor tuti, hogy nem talál ki időben. :-)

Előzmény: Borzas (556)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 560

Na, mindegy, cska leírom: A sziget bája? Őszintén? Annyival nem jobb a tengerpart ott sem, macerásabb eljutni, és ott találkoztam a legmocsokabb görögökkel...

Előzmény: kirgizke (553)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 559

Egészen friss képeket nem láttam, de borzalmasan :-((((((((

Beleszakad az ember szíve, mivé lett a szép zöld sziget....

Előzmény: Borzas (557)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.06 0 0 558

A Pilio télleg kicsit odébb van, de Sounio a szigeteknél közelebb van, ha úgy vesszük, tök egyszerű eljutni oda: a hajónál kisebb macera, cska egy busz, nem is drága. És ha nagyon sarkosan akarok fogalmazni: a szárazföldön görögökkel is találkozhatsz, a szigeteken meg a turistásmaffiával, pénzleső hajbókolással v letojással.

Athén vban nem babás program, nemcsak a szmog miatt nem ajánlom. Ha mégis nagyon akarnál ott maradni, azt babamentesen  megoldani: Apuka mondjuk szembe a parkba,  a Zappeioba  a babával, míg Te Akropoliszra, aztán, ha ő is meg akarja nézni, fordítva. És az Akropolisz még a legbabázhatóbb helyek közé tartozik. De múzeumba, egyébbe nekem nem lenni szívem hurcolászni a kölkincét, nekik mégiscsak az egy nyugis helyen eltöltött ritmusos nyaralás a legjobb: nyugis kelés, tengerészés, ebéd, alvás, tengerészés-séta, stb, ezért ajánlottam, amit. És Sounioból az egynapos athéni belátogatás is megoldható.

 

Előzmény: kirgizke (553)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!