Keresés

Részletes keresés

Boszorka Creative Commons License 2003.07.20 0 0 458
Ezzel teljesen tisztában vagyok, viszont a barátnőmet simán elküldték egy tüdőembóliábal haza. A másik meg 8 hónapot várt a szemműtétjére. Szerencsémre svéd kórházhoz nem volt szerencsém, mert fiatal voltam még. Magyarhoz is csak másodkézből. Mindkét férjem itt halt meg igen emberséges körülmények között. Azt hiszem a svédeknél leginkább az emberi melegség és empátia hiányzik a beteggel szemben. Azért ha valami halasztható műtétem vagy hasonló lenne Svájcba mennék.
Előzmény: Törölt nick (457)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.20 0 0 457
Olyan,hogy legjobb valahol nincs. Az egyik helyen az egyik dolog jobb, a másik nem annyira.
Valoban Olof sok mindent tönkretett, de már elég régen meghalt,és a mostani vezetés sokkal jobban kezeli a dolgokat,pl. sokmimdent privatizálnak.

A barátnöd nemtudom látott-e magyar korházat belülröl, vagy esetleg Te. Nem lehet összehásonlitani a svéddel. De nem kell a korházba menni elég,ha megnézel két vidéki körzeti rendelöt.

Ha az ember itt nincs megelégedve az állami orvosi ellátással elmehet a privát szektorba is, ezt a barátnöd is tudja. Viszont ez biztos tobbe kerül, mint otthon kifizetni mutyiba valamennyit
egy ismerös dokinak, aki az állami rendelöben saját zsebre dolgozik.

Nem állitom, hogy a barátnödnél ie ez a helyzet, de általában igy müködik.
Itt ha az orvosnak adni akarnál egy fillért,azt gondolná meg vagy huzatva.

Előzmény: Boszorka (456)
Boszorka Creative Commons License 2003.07.20 0 0 456
A "Svédországban a legjobb" tedd szépen múltidőbe. Azt már a szocik régen tönkretették. Ha jól emlékszem a 60-as évek végén államosították és azóta csak megy lefele. Van olyan barátnőm, aki haza jár kezeltetni magát. Szerinte Pesten sokkal jobban ellátják mint Stockholmban. Ápolóra mindenütt szükség van, így sokkal racionálisabb lenne egy világnyelvet megtanulni angolt vagy németet és ott elhelyezkedni. Személyes tapsztalatom, hogy pl. Zürichben sok skandináv és holand ápoló van, mert sokkal jobban keresnek mint otthon. Persze ha rám hallgatsz azt csinálsz amit akarsz.:-)
Előzmény: BONCSI (454)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.20 0 0 455
http://www.camping.se/

http://www.youra.com/ferry/intlferries.html

itt nézz körül

Előzmény: pfrenki (453)
BONCSI Creative Commons License 2003.07.20 0 0 454
Hej!
Köszönöm a választ!
2 év mulva végzek.
Svédül nem tudok, valamennyire itthon meg szeretnék majd tanulni, hogy el tudjak indulni.
Oszitól kérdezném, hogy milyen ott az egészségügyi helyzet?Én ugy tudom Európában Svédországban a legjobb.
Sziasztok!
Előzmény: Törölt nick (452)
pfrenki Creative Commons License 2003.07.20 0 0 453
Sziasztok!
Szeretném kérdezni,hogy tudja-e valaki mennyibe kerül stockholmból Turkuba a hajóút és hogy Stockholmba merre vannak kempingek és mennyibe kerülnek?Előre is köszönöm a segítséget!
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.19 0 0 452
Nagyon nagy esélyeid vannak ebben a szakmában.
Oszi 436-os irásában megtalálod a linket ahonnan el tudsz indulni.
Előzmény: BONCSI (451)
BONCSI Creative Commons License 2003.07.19 0 0 451
Sziasztok!Most találtam ezt az oldalt, és nagyon örülök neki, mert pár dolgot szeretnék kérdezni.
Diplomás ápolónak tanulok, és majd Svédországban szeretnék dolgozni.
Légyszi írjátok meg, milyen esélyeim vannak, hogy mennek ott a dolgok!
Köszi!!
nyman Creative Commons License 2003.07.19 0 0 450
"a Svéd Intézet szokott kiírni mindenféle területre, amihez "megfelelő" egyetemi kapcsolatok szükségesek".
Jap, a www.si.se-n vannak infok. Nekem nem voltak egyetemi kapcsolataim, kitarto probalkozas utan megkaptam. Ha a fogadointezmenyre gondolsz, akkor az kell(et).
Előzmény: Törölt nick (440)
Boszorka Creative Commons License 2003.07.19 0 0 449
Nem tudom, de konkrétan 3 fiu"gyermekről" beszélek baráti körömből, akik igencsak flottul élnek. Mindhárom önálló családfenntartó 2-3 gyerekkel feleségek otthon, jó lakás 2 autó stb. Na és azért csak jobb itt élni mint Svédországban, szerintem.
Előzmény: Törölt nick (448)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.19 0 0 448
Ha valami csoda folytán kap az ember itt egy állást,mint informatikus biztos vagyok benne, hogy itt joval többet keres, mint otthon. Ráadásul sokkal nyugodtabb környezetbe kerül, a környezeti dolgokrol ne is beszéljünk.
Előzmény: Boszorka (447)
Boszorka Creative Commons License 2003.07.19 0 0 447
Sajnos nem.:-((( Viszont éppen ezért nem értem a nyelvtudás nélküli nekilendülést. Itthon ugyanis még jó eséllyel lehet rendesen fizetett állást kapni mint informatikus.
Előzmény: Törölt nick (446)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.19 0 0 446
Tudsz olyan helyet ahol dühöng?
Előzmény: Boszorka (445)
Boszorka Creative Commons License 2003.07.18 0 0 445
Még mindig nem értem, hogy nyelvtudás nélkül miért akartok pont Svédországba menni, ahol egyébként már régóta nem dühöng a konjuktura.
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.18 0 0 443
Nem akarok ´károgni, de ahogy Oszi is irta az IT eléggé nehéz ügy mostanában. A nagy fellendülés után ma nagyon sok munkakeresö van a szakmában, annak ellenére,hogy másfél évvel ezelött arrol beszéltek, külföldröl kell szakembereket hozni. Ma ott tartart a szakma,hogy nincs elég jelentkezö a felsöfoku iskolákba.

A marketing szakmárol sajnos fogalmam sincs.

Előzmény: Törölt nick (442)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.17 0 0 442
Mint írtam: informatika és marketing.
Előzmény: Boszorka (441)
Boszorka Creative Commons License 2003.07.16 0 0 441
Talán érdemes lenne tisztázni, hogy mi az amiért mennétek. Lehet, hogy kiderül, hogy az nincs is.:-)
Előzmény: Törölt nick (440)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.16 0 0 440
Valami minimálisat, nem lehet megélni belőle. De az angol+német összerakásával már egész érthetőek az írott dolgok számomra. De mindegy, szóval ez kevés hozzá.
Egyébként ösztöndíjak is érdekelnének, azt tudom, hogy a Svéd Intézet szokott kiírni mindenféle területre, amihez "megfelelő" egyetemi kapcsolatok szükségesek.
A takarítás meg a betegápolás nem az, amiért mennénk.

LR

Előzmény: Törölt nick (439)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.16 0 0 439
Ez igy van, a nyelvtudással. Sokan ugy tudják,hogy az angol nyelv valamilyen foku ismerete elég. Ha elolvas az ember egy takaritoi állásajánlatot, jo nyelvtudást kérnek,valamint irást olvasást svédül. Tökéletesen igazuk van.
Előzmény: Oszi (438)
Oszi Creative Commons License 2003.07.16 0 0 438
Az az elsödleges kérdés, hogy Lola tud-e svédül.
Úgy tapasztalom, hogy svédtudás nélkül csak vagyon speciális képzettséggel lehet elhelyezkedni.
Még a McDonald's-os takarításhoz is elvárják a nyelvtudást.
Igen, egészségügy, öreggondozás, takarítás szóba jönnek, mint lehetséges munkák (ilyenek böven vannak a linkelt oldalon is).
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.16 0 0 437
Talán nálatok a korházban talán akad valami ápoló munka vagy hasonlo. Ŕltalában ilyen helyekre keresnek embereket.
Előzmény: Oszi (436)
Oszi Creative Commons License 2003.07.16 0 0 436
Itt van az Arbetsförmedlingen, a hivatalos munkaközvetítö oldala.
Aztán egyébként Google.

Szerintem az informatika nem annyira nyerö pálya mostanában errefelé, alig gyözik az Ericssontól kirugdosni az alkalmazottakat.
De sok sikert!

Előzmény: Törölt nick (435)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.16 0 0 435
Sziasztok!

Abban szeretnék (lehetőleg) használható tippeket kérni, hogy az ember hol keressen állást Svédországba? Informatika, marketing jöhet leginkább szóba. (Ismerős, rokon, ilyesmi gyakorlatilag nulla.)

Köszi,

LR

Törölt nick Creative Commons License 2003.07.11 0 0 433
Nem én voltam becsszo. Rádásul nem nagyon néznek külföldinek,szerencsére.
Előzmény: Törölt nick (431)
Oszi Creative Commons License 2003.07.10 0 0 430
Och det är synd, för historien hade med hjälp av de lysande skĺdespelarinsatserna (Björk är fantastisk) kunnat bli riktigt, riktigt bra. Sĺ är det inte.
Kár, mivel a történet[böl], a ragyogó színészek segítségével (Björk fantasztikus) igen-igen jó [film] lehetett volna. Nem így lett.
Előzmény: Törölt nick (429)
Georg von Frundsberg Creative Commons License 2003.07.09 0 0 428
Köszönöm, megnézem!

Felmerült még egy kérdés.
Lars von Trier dán filmrendező Birodalom kórház címü sorozatának egyik főszereplője dr Stig helmer svéd orvos. Ritka ellenszenves, beképzelt alak, nem is rejti véka alá lenézését a dán orvoskollégákkal, egész Dániával szemben. Az egész karakter az ő svédségére van kihegyezve.

Kérdésem, hogy hogyan fogadták a svédek ezt a filmet? Hiszen igen csúf képet festett róluk Trier. Felháborodtak, tiltakozta, vagy csak ültek tovább gúnyos mosollyal Barsebackben? :-)

Előzmény: Oszi (427)
Oszi Creative Commons License 2003.07.09 0 0 427
A Skandirulez topicban foglalkoztunk a kérdéssel.
Előzmény: Georg von Frundsberg (426)
Georg von Frundsberg Creative Commons License 2003.07.09 0 0 426
Helló!
Tisztelt svédbeli honfitársaink, meg tudnátok e mondani hogy a svéd és dán nyelv (vagy akár a norvég is) mennyire tér el? Megértik e egymást, a
-köznapi beszédben
-hivatalos ügyekben
-orvosnál?
Olyan ez, mint a szlávoknál, hogy ha figyel az ember, megérti a lengyelen átt az oroszt ?
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.08 0 0 425
Akkor mi jol állunk umo!
Előzmény: Törölt nick (424)
Rollo Creative Commons License 2003.06.29 0 0 422
Sziasztok!

Van egy lehetoseg! A szuleim jonnek Daniaba meglatogatni engem! A kocsiban van meg hely ha valakit erdekel akkor itt a remek alkalom! Surgos, ha erdekel valakit, akkor azonnal kellene irni!

Tudom ez nem a Dania topik, de ha valakit erdekel esetleg addig az ut, vagy barmi, akkor jol jon!

Sziasztok! Toti

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!