Keresés

Részletes keresés

Malagurski75 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 6806

Sziasztok! Én az első műtétem után probáltam akupunktúrát.Akkor be voltam gyulladva...,nem bírtam.Úgy kiakasztottam a csajt,szerintem idiótának nézett.....Tudjátok amikor úgy fáj hogy a bőrödhöz se lehet hozzá nyúlni...Felírta nekem a Prof ezt a tapaszt,Fentanyl...daganatos betegek használják erős fájdalomra,ezzel kihúzom 3-ig.Nem gondoltam soha hogy ott fog tartani ez a dolog hogy narkóznom kell!..az első műtétem után azt gondoltam hogy hmm 1-2 hónap...

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.17 0 0 6805

Tiszteletem! Szerintem is használ, én már voltam egy pár kezelésen, és érzek javulást. Egy alkalom 4000 Ft, szerintem nem vészes,kéthetente járok. Akár el is dohányozhatnám....... vagy ihatnám........  de első az egészség!!

Előzmény: robertov72 (6802)
robertov72 Creative Commons License 2010.12.17 0 0 6804

Nem  olcsó az bizos,de nekem mikor kicsit nyavalygós voltam 1-2 kezelés helyre tett mindig.Előtte sose hittem ilyenben ,de  nálam tényleg működött  a dolog.

Előzmény: similis (6803)
similis Creative Commons License 2010.12.17 0 0 6803

Barb kitől kérdezted meg? Eddig azt írtátok minél hamarabb annál jobb.

 

Az akupunktúra jó lehet tüneti enyhítésre, de ettől nem oldódik meg semmi :(( És vagyonokba kerülnek ezek a privát ezelések egy idő után...

 

 

Előzmény: Barba81 (6801)
robertov72 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 6802

Csak laikus gondolatmenet az akupunktúra nem lehet jó erre a nyavalyára?

Előzmény: Barba81 (6801)
Barba81 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 6801

Szia Rokon,hát neked sem lehet könnyű.azt hittem a csavarozós műtéteknél nem alakul ki a hegesedés.Megkérdeztem ezt a rácz katétert,és azt mondták 1 év után szoktak hozzá nyúlni,mert addig még javulhat is.

Malagurski75 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 6800

Ki az orvosod? Milyen gyógyszereket szedsz? Ne törödj bele,biztosan van megoldás! A műtétek után jobban voltál? A műtétek elött mit éreztél,mi fájt? Hány éves vagy?

Előzmény: rokkon (6799)
rokkon Creative Commons License 2010.12.16 0 1 6799

malagurski75 a zárojelentésböl idézek  Mko-on feltártu  L 4,L5.-SI IVEKET baloldalon L4 és L5 facetectomiát  követöen   az ideggyököket decomprimáltuk,majd a degL4 és5 porckorongokat kiüritettük a kiüritett iv résekbe .vertalisan cemex csontcementet  töltöttünk, majd dorsalisan saját csontot döngöltünk. AZ  L4 ésL5 SI csigolyákba titán Sofamor-danek transpediculariscsavarokat éhajtottunk s két ruddal rögzitést végeztünk. A sacrumba csavart transped csavar rossz pozicioja fájdalmat okozott a csvart ITN Narcosiba áthelyeztük.  THXI-ES DISCUS MAGASSÁGÁBAN b.. lateralisan a canalis spinalést szükitö cysta  láthato. LIV-es magasságban b o. kiterjedt hegesedés Az L4/5, illetve L5/s1discus mütéti csontdefectus van baloldalon szabálytalan alaku T1 -intermedier jelmentü,k.anyagot intenziven halmozo hegesedésnek megfelelö elváltozás van. A durazsákotbalra húzza, abal oldali L5illetveS1gyököt is megközeliti.Ha ért valaki ebböl valamit szóljon. de röviden ,meg őrülök a fájdalomtol  nagyon idö járás érzékeny vagyok. ha kell még tudok ilyeneket.

Malagurski75 Creative Commons License 2010.12.16 0 0 6798

Rokkon leírod milyen volt a csavarozás? Melyik szegmenst fixálták?Másnap felkeltél? Jobb lett? Milyen tüneteid voltak elötte?

Előzmény: rokkon (6797)
rokkon Creative Commons License 2010.12.16 0 0 6797

malagurski75 én ugytudom aki hajlamos a hegesedésre annak hiába szedikle kifog ujulni és azmég rosszab lehet én is ezért félek meg a bénulástol

Malagurski75 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6796

Milyen heget nem lehet eltávolítani? Tudja valaki? Amit eltávolítanak az vissza nő?

robertov72 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6795

Elvileg ahol ilyen felvételt csinálnak alapból tudniuk kell akit műtöttek az erősebb géppel kell vizsgálniuk. engem mikor először vizsgáltak egy kör alakú gépben voltam ami max 50-60cm széles volt teljesen kényelmes volt a vizsgálat. a másikat mikor megláttam teljesen beparáztam egy keskeny cső alakú izé és mikor beraktak a magam 193centijével alig volt 5 centi a hely a fejemnek és a vállaimnak . Ez a második gép 3szor erősebb és ebben lehet csak műtött embereknél pontos képet kapni a benti dolgokról.

Előzmény: similis (6792)
Barba81 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6794

Szerintetek ez csak duma,hogy még javulhat ez a hegesedés?Vagy tényleg mehet még összébb?Bár gondolom itt csak olyanok vannak akiknek rosszabodott.

Malagurski75 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6793

Barbara! Menj másik orvoshoz! Ez nem állapot!4 hónap múlva?...460 000.- után? Én ezt nem értem!

similis Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6792

Honnan lehet tudni melyik gép olyan???

Barb Te ismered a főnököd mennyire gondolta komolyan. Ha úgy gondolta, menj betegállcsiba, de ha nem akkor ne, mert akkor viszont biztos megunja.

 

Amúgy lehet h. ülni nem tesz jót, de a hegesedés úgyse attól van, otthon az ember mégjobban átadja magát a negatív gondolatoknak (ez saját tapasztalat :( ).

 

Milyen boltban dolgozol?

Előzmény: robertov72 (6788)
Barba81 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6791

Most cseszett le a főnököm,hogy reggel nem nyitottam ki,elkellett mennem vérvételre,és pont jött a területis gyerek az meg jól beárult,és azt mondta kirúg a picsába,én meg elmegyek holnap táppénzre,legalább nem szakad be ahátam,csak az a baj,hogy még kb 3-4 hónapig jár a táppénzem,utánna munkanélküli :-(Szerintetek mit csináljak?Szerintem most elfog küldeni.Inkább megkellene előzni nem?

similis Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6790

"Jó lenne most már egy megbízható, lelkiismeretes doki"

Szerintem ilyen csak addig van, amíg problémamentesen gyógyulsz, és nincs semmi szövődmény. Ha jönnek a problémák, minél többször panaszkodsz, a dokinak ezzel egyenes arányban csökken a megbízhatósága meg a lelkiismeretessége, valaamint a kedvessége, már amelyi egyáltalán az...

És ez nem csak a gerincnél igaz. csak itt súlyozottabban jön elő.

 

Miért van itt valaki akinek a dokija azt mondta, hogy boccs fiam/lányom, de elcsesztem???

Előzmény: Graver (6785)
Barba81 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6789

Az alhasam fáj a lágyék részen és tuti a gerincemtől mert a csípőrésztől sugárzik oda át.A műtét elött úgy hasított bele hogy nem bírtam felkelni. Na szóval felhívtam az elöbb az mr-es dokit aki csinálta a képeket,azt mondta nincs discitisre utaló jel,a LIV csigolyánál egy vizenyős rész van az majd felszívódik,a lenti részen meg a heg érinti az ideget,de nem fonja körbe,és hogy ez még mehet összébb.Az a baj,hogy nekem ezek a dolgok onnantól vannak amikor rosszul ültem le,török ülésbe ültem 7 hetesen,és meghúztam magam,utánna kezdődtek a panaszok rögtön,a heget megránthattam,vagy valami és az bedurrant nem értem,csak most már hogy visszahúzódik-e.Annyira rossz hogy magamnak okoztam ezt a dolgot.Azt mondta egyenlőre csak pihenjek,és kb 4 hónap múlva kontroll Mr,azt is mondta most lehet azért fáj jobban mert a mandulám miatt.Szóval majd meglátjuk,jó lenne ha nem kellene egész nap dolgoznom,nagyon fárasztó.

robertov72 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6788

Téged melyik géppel vizsgáltak,mert van egy gyengébb felbontású és van egy ami3-szor erősebb ebben szokták a műtött embereket vizsgálni mivel az erősebb és ez által részletesebb képet lehet vele  kapni.

Előzmény: Barba81 (6784)
Graver Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6787

Barba, tuti, hogy a gerinced miat fáj a hasad? Mert az mástól is lehet, nem ártana esetleg egy urulógiai, nőgyógyászati kivizsgálás sem. Pláne, hogy mandulagyulladásod is volt, annak is lehetnek különböző szövődményei.

Előzmény: Barba81 (6784)
rokkon Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6786

kösz a tanácsot csak tudod 3 gyerekem van és a feleségem tart el érdekesség  2006ban azt hitték idegbecsipödésem van  10napig nyujtották a gerincemet 2007 be viszont már lemezelni kellett. azota félévente háromhetes  rehabkezelésre járok . nemszázalékoltak le viszont nem tudok dolgozni,naponta 2 3alkalommal lekell feküdnöm. A fájdalmak miatt nem tudok fent lenni.

Graver Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6785

Malagurski, sajnálom az állapotodat, de gratulálok a kitartásodhoz és a pozitív szemléletedhez, amivel Barbát is bíztatod.
Jobbulást kívánok!
Én is azzal szoktam vigasztalni magam, amikor épp vacakabbul vagyok, hogy van, aki sokkal rosszabbul van, mint én, meg egyébként is, nem várhatom a műtét után 2 hónappal, hogy olyan legyen a gerincem, mint az új (olyan már úgy se lesz soha), és hogy javulni fog még ez, csak kitartás és türelem kérdése.
Barba, ott fönt a hátam nekem is szokott fájni a terheléstől, de remélem, a torna idővel meghozza az eredményt, és ha erősödnek az izmok, akkor ez el fog múlni. "Gyúrok" a januárra, mert mennem kell dolgozni, és hát a sok utazást, meg a munkát bírnom kell majd valahogy.
Érdekes, hogy két félét mondtak neked. Jó lenne most már egy megbízható, lelkiismeretes doki, aki kideríti végre, hogy mi is a konkrét helyzet, és rendberak téged.
Nem szabad feladni, hidd el, hogy a lelki állapot is sokat számít! Nagyon fiatal vagy, legyél erős, és határozd el, hogy igenis, rendbe jössz! Addig kell menni, amíg nincs megoldás.
Sok sikert kívánok ehhez!

Előzmény: Malagurski75 (6780)
Barba81 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6784

Kis mértékű discitis nincs.nem tudom én a műtét után nem tudtam sokáig sétálni,mert a hátam nagyon fájt,meg a hátam alsó része teljesen bemerevedett,olyan érzés mintha összenőttek volna a csigolyáim,de ott már nem fáj,csak merev ha nyújtok,vagy ha hajolok,inkább ott ahol a meltartót összekapcsolom a hátam közepétől fáj felfelé.Sétálni tudok meg tornáztam is. Ja meg ha megnyomkodják a csigolyáim az ágyéki részen akkor fáj.Kis mértékben nem fordul ez elő csak állandó fájdalommal és nem tudsz járni sem?Az Mr nem írt külön arról,hogy discitis egyébként,csak annyit hogy

LV discuson jobb paramediális előboltosulás figyelhető meg,melynek dorsal és caudális részénél kis hegesesedés is megfigyelhető.

az LIV porckorong dorsalis részében középvonalban 4 mmes T1 súlyzott sorozaton alacsony a T2 súlyzott sequentán magas jeladású terület figyelhető meg ami szintén a műtét következménye lehet.

Vélemény:

LV discuson recidív előboltosulás figyelhető meg,környezetében kis hegesedéssel,gyöki érintettséggel.

 

A hegesedést az tudom azért fáj a vádlim a hasam meg a fenekem,de a hátam akkor mitől?de az is csak ha ülök,dolgozok,ha sétálok folyamatosan akkor nem fáj.

 

Akkor nem is discitisem van felül?Mert az sokkal komolyabb?

 

Malagurski75 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6783

Szigorú fekvés,fűző,gyógyszer,ágynyugalom...nekem 1 év volt.Sajnos ennek a szövődménye lett az instabilitás. Te Barbi az biztos hogy akinek bevan gyulladva az nem bír lábra állni.Én most négykézláb vagyok....MINDENKI KÉPZELJEN EL!...LEGALÁBB EGY JÓT RÖHÖGTÖK!....Megmértem 10 másodpercet bírok állva.... 

Előzmény: Barba81 (6782)
Barba81 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6782

Ebből a discitisből nem lehet kigyógyulni?Csak csavarral?

Malagurski75 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6781

Nagyon nehéz erre válaszolni..Nem irigyellek,mindannyiunknál fenn állhat hogy úgy hegesedik hogy veszélyes eltávolítani. Én amikor úgy feküdtem hogy nem volt meg a gyógyszere a fájdalom csillapításnak,ez kb 7 hónap volt gondoltam arra hogy inkább béna legyek mint fájon....Most is csak izgulni tudok és minden erőmet össze szedem hogy ne gondoljak negatív dolgokra hogy mi lesz a csavarozás után...Bízom magamba és az orvosomba hogy ez az utolsó! Én a helyedbe megműtetném magam mert az egy esély!...

Előzmény: rokkon (6774)
Malagurski75 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6780

Tavaly nyár óta fekszem Barbi és kiakarok mászni ebből,pont azért mert csodás élet vár...Bementem 13-án a kórházba,de haza jöttem mert az egész osztály begennyesedett és én nem akartam így a műtétet...Jan.3-án megyek be,alsó két szegmens csavarozás...Barbi!Sokan felálltak az ilyen szarokból!...Az elmúlt másfél évben összesen 3 hónapot kórházba voltam.Láttam nállunknál szarabb állapotba embereket felállni!!! Láttam 17 éves lányt 21 műtét után mosolyogni,ismerem a műugró bajnok lányt akit 6 csavarral fixáltak és most jobb mint valaha,.... és feküdtem egy szobába olyannal aki azóta egyre szarabbul van 3 gyerek mellett,sőtt szeptemberbe hívott fel beteg társam anyukája hogy "öngyilkos lett az Anna",Neki is discitise volt mint nekem....Abban különbözött az egyik tábor a másiktól hogy HOGYAN GONDOLTÁK,MIT DÖNTÖTTEK EL...érted Barbi? Ez most nem a nagy duma,hanem ez az igazság és a megoldás! Barbi menj el egy másik dokihoz!Küld át az email címed és megadom a dokim nevét,elérhetőségét!...  

Barba81 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6779

A hegek sajna visszajönnek ha valakinek lekaparják.Teljesen tönkre ment gyerekek az életem,29 éves vagyok,egy csinos ,szép lány voltam,aki most csak annak a lánynak az árnyéka,gyereket akartam,életem szerelmével élek 2,5 éve.Családot terveztünk,boldog voltam életemben talán ezt a 2,5 évet.Úgy látszik nekem ennyi járt.nem tudom rendesen elvégezni a munkám mert beszakad a hátam,otthoni munkák is nehezen mennek,ha otthon vagyok még megcsinálom,de így meló mellett nagyon nehéz.Szerelmi élet is eléggé nehéz,mert mindíg ezekkel a fájdalmakkal vagyok elfoglalva.Esténként a lagrosszabb,amikor aludnék fáj nagyon a hasam alja,és még ha gyereket is terveznék nagynehezen,pont a hasam fáj,mert ha a lábam nyilalgatna,talán ellenék vele.

Most szerintetek mit csináljak??????????????????????????????????????

Nem bírom tovább,egészséges szeretnék lenni,mert belehalok!!

Barba81 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6778

Téged csavaroztak?Jobb lett?És ha már az egész csigolyám bevan gyulladva nem csak amit megpiszkált,vagy ez nem megy olyan könnyen?

Előzmény: Malagurski75 (6777)
Malagurski75 Creative Commons License 2010.12.15 0 0 6777

A gyulladásnál fájt a fenekem és mind a két lábam,nagyon.Szenvedtem.Nem segített az antibiotikum.A gyulladásból maradt vissza az instabilitás,ezért kell megcsavarozni.Nézd meg a neten,az a neve hogy DISCITIS.Szerintem nincs egyforma derék....Barbi a hegeket le tudják szedni,a gyulladás elmúlik...feküdni kell és bekéne állítani a gyógyszereid!..

Előzmény: Barba81 (6775)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!