Keresés

Részletes keresés

ja nyugi Creative Commons License 2010.06.02 0 0 7040
Tisztelt Pjotrokolja!

Nem szokványos, nem elfogadott, vagy rendeletileg tiltott?

Abszolút nem mindegy.
Számomra az volna az előnyös, hogy elfogadják , ezt a megoldást.
Diszkrecionális joga, valószínűleg nincs a kéményseprőnek, mindent rendeletekkel, törvényekkel szabályoznak.
Tehát. ha lehet, ezt kérni, akkor a jogforrást, ha láthatnám.

Köszönettel:
Józsi
Előzmény: pjotrkolja (7037)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.06.02 0 0 7039
Elsőfokú építésügyi hatóság, azaz a jegyző ... de az is a kéményseprőt fogja kihívni ...
Előzmény: fatman77 (7038)
fatman77 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 7038
Tisztelt pjotrkolja!

Köszönöm gyors válaszod,még annyi lenne hogy milyen szakhatóságnak írjak levelet,mert én már az önkormányzatra nem megyek.
pjotrkolja Creative Commons License 2010.06.01 0 0 7037
A füstcsövet átvinni a födémen nem szabályos ...
Gondolom, amúgy is bevédenéd érintés és hőhatás ellen ... akkor már csinálj egy szabályos elhúzást a fürdőben, becsatlakozást és koromzsákot a pincében és úgy kösd rá a tüzelőberendezést.
Rendes, szabályos kivitel, jó üzem, öröm a háznál.
Megéri ... inkább, minthogy a kéményseprő ba...gassa az embert.
Előzmény: ja nyugi (7033)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.06.01 0 0 7036
T fatman77!
Először is kéményseprő ipari közszolgáltató nem végezhet kéményes kivitelezést összeférhetetlenség miatt.
Az az anyag amitől alkalmas lehet a kémény vegyes tüzelésre az ebben az esetben az acél lehet. Remélhetőleg teljes hosszában kibélelték és az illesztések, az idomok, és a kialakítás (folyásvonal figyelembevétele) is megfelelő. Ha ezek akármelyike is hibás akkor lehet kvász.
Ha érzed a szagot akkor valami nincs rendben, mert a bélelés lényege a füsttömör kivitel. Ha átüt a falon akkor már régen nagyon rossz. Ha a fűtési időszakon kívül is érzed a szagot akkor 99% hogy a már megkezdődött a szurkosodás.
A nénivel megegyezve kérhetsz kéményvizsgálatot (akár kamerásat is), az feltárhatja a hibás pontokat.
Ajánljad a néninek a kéménytisztító fahasáb használatát, mert ha csak kicsi a hiba, akkor még ez lehet egy megoldás. (Nem akarlak elszomorítani, de szerintem már kátrányosodik a a kürtő, lehet, hogy van egy folytonossági hiba a lakásod szakaszán.)
A szag az rossz jel ...

Sok szerencsét ....

Előzmény: fatman77 (7035)
fatman77 Creative Commons License 2010.06.01 0 0 7035
Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni,én egy három emeletes tégla tömbházban élek a második emeleten. 2008-ban egy kéményseprő kft.felkereste a közös képviselőnket hogy megvizsgálják a kémények állapotát,és vizsgálat után közölték hogy a kémény belsejét olyan anyaggal vonják be hogy az alkalmas lesz a fatüzelésre is,egyébként eddig mindenki gázzal fűtött.A földszinten lakik egy idős néni aki kapott az alkalmon és vett tőlük egy kazánt ők be is üzemelték neki.Ezután jött a probléma 2008 telén néha éreztem a lakásban valami fura szúrós szagot nem tudtam elképzelni honnan jöhet,már észnélkül takarítottam minden nap mire rájöttem hogy a nappali falából jön a bűz,mögötte megy a kémény.Megkerestem a kéményseprő kft-t akik csinálták a munkát,kijött a főnök és közölte hogy a néni biztos helytelenül fűt ezért érezzük a szagot.Na gondoltam ez is a piacon vette a szakmáját,így írtam egy levelet az önkormányzatra,leírtam mindent. Kis idő elteltével jött a levél, hogy jönnek a szakemberek és megvizsgálják a kéményt,szerintetek?Naná hogy azok jöttek ki akik csinálták az egész munkát pedig beleírtam a levélbe az úriember nevét és a kft-t is, ez szerintem törvénytelen hogy ugyanaz ellenőrzi aki csinálta. Méregettek fent a tetőn majd közölte hogy minden rendben van,csak az idős néni helytelenül fűt de elmagyarázza neki hogy hogyan kell.De mondom neki hogy attól nálunk még jön a bűz,erre közölte hogy a kémény megfelelő .A kémény tetején nincsen semmi esővédő vagy mi a neve. Mondta, hogy tesznek fel de ez a mai napig nem történt meg.Most hogy itt a meleg most még jobban jön a bűz,beszélgettem egy ismerőssel aki mondta hogy ez a kátrány ami folyik lefelé a kéményből és azt érezzük,ami át is üthet a falon és akkor szopás lesz.Na akkor lebombázok egy két arcot!!! Nagyon szépen kérek mindenkit aki ért hozzá vagy tanácsot tud adni hogy melyik hatósághoz forduljak.Már azon gondolozom hogy kihívom az ántsz-t mert ennek a szarnak tuti egészségkárosító hatása is van.Hát ennyi lenne. Segítségeteket előre is köszönöm.
ja nyugi Creative Commons License 2010.06.01 0 0 7034
Pince a fürdőszoba alatt van.
Előzmény: ja nyugi (7033)
ja nyugi Creative Commons License 2010.06.01 0 0 7033
Szeretném megkérdezni, hogy az elfogadható megoldás, lehet e az alábbi:
Földszintes családi ház, a pincében hagyományos kazán, ami a fürdőszobába van becsatlakoztatva a kéménybe.
Kémény tisztító nyílás a fürdőszobában.


Választ köszönöm!

Üdv:
Józsi
pjotrkolja Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7032
Igen, jól mondod, deflektor. Minden atmoszférikus égővel ellátott gáztüzelő berendezésen van, van ahol "rejtve" van ahol palást szerűen jól látható helyen.
Előzmény: Törölt nick (7030)
Zs:) Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7029
Nálunk is tök ugyanez a megoldás van (középső főfalban kémény, pincében főfal alap mellé elhúzva, ráadásul lent csak 14x14-esre csinálta az okos). Ezeddig nem volt vele gond. A helyedben én nem bélelném.
Előzmény: joevagyok68 (7026)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7028
Mármint a fűtőberendezések kéményét.
:)
Előzmény: pjotrkolja (7027)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7027
A vegyes tüzelésű fűtő berendezéseket, 15°C külső hőmérsékletre kell méretezni. Ezen a külső hőmérsékleten, a kéményed akkor fog működni ha, rádobsz még vagy 4 méternyi toldást.
Egy fali gázkazán huzatigénye (gyári adat) 1,5-5Pa közötti, egy vegyes kazáné 20-30Pa. A keletkező égéstermék mennyisége pedig közel 1,6 szorosa.
Ha az elhúzás mértéke szabályos akkor kvázi "korrekt".
Előzmény: joevagyok68 (7026)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7026

És azt még megkérdezhetem, hogy mekkora magassággal "működne" ?

Vagy nem attól függ ?

 

Jelenleg jó a huzat, úgy, hogy a pince födémnél leszűkül kb 130-asra a méret, mert  korábban gázkazán volt rákötve alu csővel, csak az kilett cimbálva belőle.

 

Illetve az az "eléfalazásos" kémény a pinecében mennyire korrekt ? (koromzsák és dupla beton  "ajtó" van rajta)

Mert ha igen akkor lehet, "csak" a tetejét kéne javítani.

Köszi még1x

DJ

Előzmény: pjotrkolja (7025)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7025
Lefuttattam egy közelítő méretezést (DN130 acél, egy elhúzás, légellátás max, 1db 90°os iránytörés a füstcsőben, 90°os bekötés, 0,5+0,4+6+1,6+1 méter szakaszmagasságokkal, ) -5°C fok feletti hőmérséklet esetén nem működik.
MSZ EN 13384-1 alapján készült, és gyári műszaki adatokkal.
A DN130 kicsi, egy ekkora tömegáramhoz.
A 45° amúgy nem nyerő.
Előzmény: joevagyok68 (7024)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7024

Köszi a gyors választ.

Bocs lehet rosszul fogalmaztam.

A kémény az épületen belül, a középső főfalban van és tulajdonképpen a középső alapig megy le/ül rá.

 

Örökölt darab, úgy oldották meg, hogy  tulképpen az alap/kefnis födém  "ki van vésve" kb 45 fokban és pince rész alapja elé van téglával falazva a pince rész kéménye.  Érthető ???

 

Mivel a teteje szétfagyott és az alja is finoman szólva "nem túl korrekt" szerintem , ezért gondoltam a bélelésre (elhúzással)

Akár úgy is, hogy fölül visszabontva födémig  és szerelt kéménnyel folytatva.

 

Celsius 25 kw lemez kazán van rákötve, aminek 130-as a füstcsöve, tehát az átm 130 -as bélés akár még ok is lehetne (kémény magassága  a pincefödémtől  kb 9m )

 

 

Előzmény: pjotrkolja (7023)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7023
A kéménykürtőt a függőlegestől maximum 30°-ban, egyszerre 2 méternyi vetületi távolságban, egy irányban, összesen 3 méternyi vetületi távolságra lehet elhúzni.
A homlokzatban, tűzfalban futó falazott tégla kürtő fala (ilyen amúgy nem építhető már) a nyitott tér felőli oldalán minimum 25cm vastag kell, hogy legyen.

Nem javaslom ilyen kémény (homlokzati tégla) kazánra történő használatbavételét bélelés nélkül. Igencsak sanszos a kátrányosodás, mivel fokozott az égéstermék visszahűlése. Ráadásul ez a 14x20 sem ideális mivel ha ki is tudod bélelni, az már csak egy DN 130 körüli kürtőt fog eredményezni ami meg kevés.
Kazánteljesítménytől és kéménymagasságtól függő, de minimum DN160-180 kürtőméretű kémény javallott a kazánokhoz.
Előzmény: joevagyok68 (7022)
joevagyok68 Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7022

Szeretném megtudni,  van-e arra valamilyen szabály, hogy mekkore elhúzás lehet a kéményben.

Illetve megoldható-e, az:

Ha béleletlen téglakémény (14X20) főfalban megy , mely a pincefödémig tart.

És a  pincében kéne vegyeskazánt telepíteni ,megoldható-e elhúzással/ béleléssel a dolog, a főfalas kémény felhasználásával ? 

pjotrkolja Creative Commons License 2010.05.28 0 0 7021
Csak akkor szabad, ha a "haszonkürtő" anyaga, a kémény teljes nyomvonalán azonos anyagú. Vagyis a kéményt a padlás alatti szakaszon bélelni kell a szerelt rész bélésanyagával. Máskülönben szabálytalan, és nem is érdemes ... Miért nem falazod vissza? Esztétikusabb mint a szerelt kémény.
Előzmény: bodaúr (7020)
bodaúr Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7020
olyant szabad/érdemes csinálni hogy a padlásig a fűtött részeken marad az 5 téglás kémény és a fűtetlen padlátérig visszabontom a téglakéményt a helyére meg modern szigeteltből megépítem a kritikus 4m-nyi részt 3m a padlástér 1m a tetőn kívüli ?!
Előzmény: Törölt nick (7019)
wineman Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7018
Sziasztok!

Egy 50 négyzetméteres házba szeretnék kemencét és hozzá kéményt építeni. Gondolom ekkora területhez nem kell nagyon nagy, főleg, hogy radiátorokat is szeretnék rákötni. A kémény épületen kívül lenne teljesen, nyilván az egyik fele csatlakozik az épülethez. Elég ehhez az, ha 10 cm-es hungarocellel körbeszigeteljük, hogy ne legyen kicsapódás rajta?

Köszi előre is a válaszokat!
Wineman
pjotrkolja Creative Commons License 2010.05.27 0 0 7017
A kéményseprő nem engedélyez. Szakvéleményt állít ki, amit ha nem a sormunkavégzés során tesz (négyévenkénti műszaki felülvizsgálat), akkor valamely engedélyezési eljáráshoz kapcsolódóan, valamely hatóság vagy más szolgáltató eljárásához állít ki.
Előzmény: Törölt nick (7016)
ja nyugi Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7015
Nagyon köszönöm a felvilágosításokat.
Egy kis időre van szükségem, hogy átrágjam, az egészet, beleértve a BM rendeletet is. Ha megemésztettem, lehet hogy lesznek újabb kérdéseim is.

Köszönöm:
Józsi
Előzmény: pjotrkolja (7008)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7014
Csak sajnos egy kéményseprő nem gyújthat be március 10-én minden kéménybe úgy, hogy vizsgálja a nyári - téli üzemet, max és min teljesítményt, légellátási megfelelőséget, nem fogja kivárni vajon kátrányosodik-é a kémény stb. Mindezek pedig meghatározzák a megfelelő működésről alkotott képet.
Előzmény: Törölt nick (7013)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7012
Nem szívesen (pedig de) vitatkozom veled erről mert látom nem egyről beszélünk ... te gyártási folyamatról beszélsz amelynek során nyilván elég egyszer méretezni az adott terméket ... nyilván minden 23cm-es szívószál DN4-es mert ekkora távról szívjuk ki az üvegből a üccsit minimális erőfeszítés mellett, 2 méteres szívószálnál meg behorpad a homlokod ...
Csakhogy minden kémény egyedi, minden kialakítás más, minden berendezés eltérő, stb. ezért nem fogja senki ráírni egy 14x20-as kürtőre hogy a rácsatlakoztatott tüzelőberendezés égéstermékét maradéktalanul eltávolítja, amíg meg nem tud róla bizonyosodni 100%-ig ... igen egy meglévő kéménynél is méreteztetek, ha mint már mondtam bármilyen tényező megváltozott, és az alap felvetés a változás volt ... nyilván nem a 6kW-ról 8kW-ra váltottunk kályhát, hanem a sparheltről a vízteres kandalló esetén, meg hordozható csk.-ról lengyel járatos beépítettre történő átállásnál.
Mert a tulajdonos tud ám ferdíteni, ha a nagy tapasztalatok alapján mindenre ráírnám hogy jó, mert láttam már valami hasonlót működni. Ha valami gixer van (befüstölt, kátrányosodott) már kapja is elő a megfelelőséget igazoló szakvéleményt.
Meg amúgy teszek én a méretezésre, legyen ... ott a Schiedel méretző diagram, építsen mindenki akkora kéményt. Legyen a pógárnak 7m hatásos magasságú DN250-es kéménye a az 5,2 gerincmagasságú mediterrán egyszintesén, hamár kell neki a vegyes kazán ... Mert mindegyik azt hiszi ám, hogy nagyanyám 5 méteres 14x14-ébe bele lehet kötni mindent, mert annak idején a fűrészporosnak jó volt (amúgy a fűrészporos az jó volt) ...
Úgyhogy igen, ellenőrző méretezést futtatok le ha nem vagyok benne biztos, akkor is ha meglévő az a kémény, de tudod mit az öntudatos polgárnak kéne gondolkodnia mielőtt valami változást eszközöl ... csak nem szoktak, mert "látott már hasonlót".

Előzmény: Törölt nick (7011)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7010
Tudom SolnesM, hogy "csak mert előírás" az számodra nem mindig válasz ... de ez van.
Ha az autómnak nincs forgalmija, nem vehetek vele részt a forgalomban, mégha a legjobb műszaki állapotú verda is az országban. Ráadásul ha a rendőr elkap vele, akkor eljár ellenem és nem nekiáll műszaki szempontból átvizsgálni az autót ott helyben.
A kéményseprők többsége amúgy nem akad fenn ilyen dolgokon, átvizsgálja a kéményt aztán kataszterbe veszi, max egy ellenőrző méretezésért betelefonál a központba. Az újból használatba vett kéményeknél most kicsit bezavar a "téglakémény" probléma, de a tulajok többsége belátja, hogy nem halál felesleges dolog a bélelés, egy részük (aki teheti) meg inkább újat épít.
Előzmény: Törölt nick (7009)
pjotrkolja Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7008
Nos akkor lássuk:

A Főkétüsz, addig amíg nem kérem, vagy nem történik jelentős módosítás a meglévő kéményen, egy családi ház esetén, addig ha egy tulajdonos van figyelmeztetésen, felelősség áthárításon kívül, nem tesz semmit.
Gondolom, most a kémények felülvizsgálatával kapcsolatban írtad ezt, ezért a rendszeres időközönként, sormunka keretében végzett felülvizsgálatról nem írok.
Ellenben négy évente kötelezően el kell végezniük, a kürtők műszaki felülvizsgálatát aminek a 27/1996 (X.30.) BM rendelet szerintinek kellene lennie.

A szabályozásnak nincs visszamenőleges hatálya.
Melyiknek? De amúgy általában nincs ...

2./ Kivéve ha:
a./ kéménybélelés,
(az más tészta) vagy külön kérésre kémény felülvizsgálat történik (csak, ha a vizsgálat alatt hibát tárnak fel.).
b./törött, vagy hibás kéményajtó.
c./ Szemmel láthatólag életveszélyes kémény.
d./Műszerrel kimérhető, a nem megfelelő huzat.
e./Készülék csere történik
(szintén más dolog.).
f./ Tulajdonos váltás történik
(nem játszik.)
A kémény megfelelőségének megállapítását kvázi minden évben elvégzi a kéményseprő, ha hibát vagy hiányosságot észlel akkor pedig annak súlyától típusától függően valamilyen ajánlást felszólítást, számára előírt eljárást tesz, indít.

Onnantól, hogy a kéményeden valamilyen változtatást hajtasz végre, onnantól az érintett részekre vonatkozó éppen hatályban lévő jogi és szakmai szabályozások lépnek életbe.
ÉMI-s tervező nem tudom van-e, de tervezni csak tervezői jogosultsággal rendelkező személy tervezheti. Méretezni azért ésszerű, hogy lássa az ember, hogy az átalakítás, telepítés után nem érheti meglepetés.
Nem csak ÉMI-s kéményépítő építhet kéményt, ezt igazából semmi nem írja elő (ez alól a főváros sem kivétel).
Ilyen, formailag megadott engedélyt nem ismer a rendelet, minimálisan a négyévenkénti műszaki felülvizsgálatnak megfelelő vizsgálati eljárás alá kellene vonni a kéményt ... amúgy ha valaki így ül a lovon akkor kéretik az ÉM engedélyes koax turbósokat sem nyomáspróbázni ...

A türelmi idős bekezdést (tudom az én hibám), de nem teljesen értem.

Egészen, más a leányzó fekvése, ha a tulajdonos, maga végzi ezen tevékenységet, mert akkor az élő fába is beleköthetnek, és megtagadhatják a használatba vételi engedély kiadását
Ugyanazon előírások vonatkoznak mindenféle kivitelezőre. Nem tagadhatja meg a szakvélemény kiadását, legfeljebb nemmegfelelségről ad ki szakvéleményt, szépen megindokolva, esetleg mérési eredménnyel alátámasztva, hogy miért is nem jó.

Inetől kvázi igaz ... Kivéve az ÉMI-s kivitelezőt, nincs velük bajom, csak semmi nem írja elő, és pontosan ugyanaz a vizsgálati eljárás vonatkozik rá mint Kőmíves Kelemenre .

Akkor történt meg, a bélelés, ha a használatba vételi engedély, már kézbe van.
Ezt igazából nem értem.

Ha hagyományos vegyes-tüzelésű kazánra kérem az engedélyt, akkor attól a használaton kívüli gázkazán még ott maradhat a rendszerbe kötve, csak a kémény használat, nem engedélyezett.
Ha a rendszer működését nem zavarja ... működtetni nyilván nem lehet, és a kéményre történő csatlakoztatása is tilos de a muskátlit rá lehet tenni télen ... Max ennyi.
Előzmény: ja nyugi (7007)
ja nyugi Creative Commons License 2010.05.26 0 0 7007
Csak feltételezés:
Kérlek benneteket, hogy a tévedéseimet, tegyétek szóvá, hogy épülhessünk belőle.


1./Ha jól értelmezem, a dolgokat, akkor a következőket leszögezhetjük:
A Főkétüsz, addig amíg nem kérem, vagy nem történik jelentős módosítás a meglévő kéményen, egy családi ház esetén, addig ha egy tulajdonos van figyelmeztetésen, felelősség áthárításon kívül, nem tesz semmit.


A szabályozásnak nincs visszamenőleges hatálya.

2./ Kivéve ha:
a./ kéménybélelés, vagy külön kérésre kémény felülvizsgálat történik.
b./törött, vagy hibás kéményajtó.
c./ Szemmel láthatólag életveszélyes kémény.
d./Műszerrel kimérhető, a nem megfelelő huzat.
e./Készülék csere történik.
f./ Tulajdonos váltás történik

A 2. es pontban szereplő kitételek esetén viszont a Főkétüsz alkalmazottai, mint műszaki ellenőrök szerepelnek, és az élő fába is belekötnek. Egy kéménybélelés, előzetes engedélyhez kötött, és elvileg minden kéményt külön kell méretezni, tekintettel a környezetre, a használni kívánt készülékre, a helyi szél és meteorológiai viszonyokra is. Előzetes terv rajzot kell készíteni, és a pontos számításokkal be kell nyújtani a Főkétüszhőz, előzetes engedélyezés céljából. A rajzot és a számításokat, és a kivitelezést is kizárólag ÉMI minősítéssel rendelkező szakemberek készíthetik, végezhetik. Amennyiben az előzetes engedély, kézbe van akkor elkezdhető a kivitelezés. A kivitelezésről jegyzőkönyv készül, amit a Főkétüszhőz a mű átvételéhez, be kell nyújtani.
Amennyiben ÉMI minősítéssel rendelkező kivitelező végzi a tevékenységet, akkor, a Főkétüsz csak formailag adja meg a használatba vételi engedélyt, külön vizsgálatot nem végez, azaz nem vizsgálja a kivitelezés minőségét, illetve szakszerűségét.

Kérdés, hogy meddig tart ez a türelmi idő?
Szerintem, a következő évi rendes felülvizsgálatig.
De, lehet, hogy öt-évig, és ekkor buknak ki a csontvázak a szekrényből.
Úgy gondolom, hogyha kellően nagyszámú kémény lesz bélelve, akkor rövidebb idő intervallumú esetleg évenkénti jól jövedelmező kéményvizsgálatokat írnak elő.

Egészen, más a leányzó fekvése, ha a tulajdonos, maga végzi ezen tevékenységet, mert akkor az élő fába is beleköthetnek, és megtagadhatják a használatba vételi engedély kiadását.

Tehát összefoglalva, egy kéménybélelés csak ÉMI minősítéses szakemberrel, célszerű elvégeztetni.
Az elvégzendő munkáról, a beépítésre kerülő anyagokról, a garancia időtartamáról, a fizetés időpontjairól, a fizetendő összegekről előzetesen írásban, célszerű megállapodni. A végső árat, csak a használatba vételi engedély kézhezvételekor célszerű kifizetni.

A kémény bélelését, végig folyamatosan felügyelni kell, mert a nem odafigyelés esetén beépített hibák, hiányosságok történhetnek. Mondjuk nem olyan anyaggal, nem megfelelő minőségben, végzik a munkát.
Akkor történt meg, a bélelés, ha a használatba vételi engedély, már kézbe van.

Ha hagyományos vegyes-tüzelésű kazánra kérem az engedélyt, akkor attól a használaton kívüli gázkazán még ott maradhat a rendszerbe kötve, csak a kémény használat, nem engedélyezett.

Várom a kritikákat, az észrevételeket!

Üdv:
Józsi



vigusz Creative Commons License 2010.05.25 0 0 7006
De ugye azt Te sem javaslod, hogy folyamatosan tüzeljen valaki fenyővel?
Előzmény: liszaa (7005)
liszaa Creative Commons License 2010.05.22 0 0 7005
Azért mert fenyővel tüzeltél az nem jelenti azt, hogy attól kátrányosodott le a kéményed.Ha a fenyő elégetésénél ugyanúgy meg volt a szükséges huzat (oxigén) attól nem szabad lekátrányosodnia.Ez tévhit hogy a fenyőben lévő gyanta kátrányosit. Tüzeljé tölgyet kis hőfokon és meglátod a kátrányt. Konixot használhatsz nyugodtan éjjel nappal, attól nem gyúl ki a kémény.
Előzmény: Amphenol (6987)
ja nyugi Creative Commons License 2010.05.20 0 0 7004
A szerv, azt mondja, hogy kell a bélés, kell a járda, kell a kibúvó, kell elsőre terv, engedély ÉMI min. tervezőtől, ha béleltetek akkor mindent megkövetel.
Úgy, hogy egyenlőre marad minden a régiben.

Üdv:
Józsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!