Keresés

Részletes keresés

Oscon Creative Commons License 2004.07.05 0 0 1098
végigvittem az egyet is, meg a kettőt is.

Megnézem , várjál vhol van mentett állásom...mer' vizuális vagyok.

-1. nem dobálsz el semmit. ez nem amiga verzió, itt annyi tárgyat cipelsz, amennyit akarsz.
0. használod a fire nemtommilyen varázslatot, ami védettséget nyújt a tűzokádás ellen.
1. bemész a parkolóba , hogy lásd Elvira kocsiját.
2. megfordulsz.
3. használod a papot (use). ha minden cucc megvan, akkor megidézi a démont. szép grafika nagyon.
ha nem engedi használni, akkor valami cucc hiányzik. ha feltöltöd vhova a mentett állásodat tartalmazó d64-eket, akkor megnézem... mailcim a honlapom címéből... 4. használod a bind demon varázslatot...ez bekötözi a kutyust.
5. throw-val kinyomod a lándzsát (spear!). ekkor csak a bal oldali fej okádja a tűzet.
6. használod a baltát, kivágja a kutyus szívét, és congratulations. ennyi.

az első rész szerintem jobban bugzik...

Legalábbis az angol verzió!

2 különböző verziót kellett nekem használni...

Az első egy csomó helyen befagy.
A másik meg csak akkor amikor a madarat kell lelőni+a kerti faháznál...

---------

leírásokat használjátok, ahogy jónak láttyátok ...egészséggel...
Előzmény: _Gary_ (1091)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.05 0 0 1097

> vegre :)

:-)))

 

 

> oscon irasat nem is ismertetonek nyultam le, hanem

> bepakoltam a vegigjatszasok koze letoltesnek.

 

Sejtettem, de gondoltam miért ne "szólnék be", ha lehetőség van rá! :))

 

 

Előzmény: Dohi (1096)
Dohi Creative Commons License 2004.07.05 0 0 1096
udv koztunk! vegre :) oscon irasat nem is ismertetonek nyultam le, hanem bepakoltam a vegigjatszasok koze letoltesnek.
Előzmény: Törölt nick (1094)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.05 0 0 1095

Oscon!

 

Dohi-hoz hasonlóan én is lenyúlnám a honlapodon levő Bard's Tale végigjátszást, mivel egy ilyen nagyobb lélegzetű anyag inkább a Tökmákra kívánkozik, mint a H.Q.-ra. (Bocs Dohi' :)))

 

bye

vili

Előzmény: Oscon (983)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.05 0 0 1094

Halihó Mindenkinek!

 

Csak jelezni szeretném, hogy most már én is itt rontom a levegőt. Eddig csak olvastam a topic-ot, de innentől kezdve néha bele is fogok kotyogni!

 

bye

vili

Előzmény: Dohi (1093)
Dohi Creative Commons License 2004.07.05 0 0 1093
koszi! meg ejszaka beleneztem, hirtelen csak a kapu, bastya meg valami szoba jott szoba, mint helyszin, a bacsit lenyomtam es kesz, nem jutottam semmire. jo pihizest :)
Előzmény: _Gary_ (1092)
_Gary_ Creative Commons License 2004.07.05 0 0 1092
Nem rögtön, kicsit később. Keddre megpróbálom összeszedni, mert anno írogattam, hogy hol kéri és mit. Az a kedd a jövőhét kedd lesz, addig szabadság-szerűség :)
Előzmény: Dohi (1090)
_Gary_ Creative Commons License 2004.07.05 0 0 1091

Az Elvira II.-t végig is vitted C64-en? Mert nekem nem sikerült.  :( 

Amikor a kápolnában kéne föltámasztani a papot, akkor az bekerül a tárgylistámba és ennyi. Nálam van minden cucc, ami kell majd neki a szertartáshoz, el is vittem a parkolóba, leszórtam a cuccokat, a papot is, se semmi... 3 fejű kutja meg pláne nem!:)

Ha van benne tapasztalatod, nyugodtan oszd meg. Természetesen jó bő lére eresztve!:) Had pipálhassam ki ezt a gamét is végre, ha már meg van eredetiben kb. 12-13 év óta...

 

Ja, az elsö részhez képest sokkal bug-osabb! Próbáld ki,  belépsz - assz'em - a make-up szobába, rögtön belépés után megfordulsz, az ajtót látod belülről, majd lépj hátra egyet... zöldhalál! :))

 

 

Előzmény: Oscon (1083)
Dohi Creative Commons License 2004.07.05 0 0 1090
HELP! nyomult valaki a kastely cimu remekmuvel? az van, hogy a jatek eleji kodkeres ki van szedve az en verziombol, de kesobb meg kodot ker, es azt is el kene tuntetni, de nemtom, mikor van. ha valakinek van fogalma rola, vagy tudja, mit-merre-hogy kell csinalni a jatekban, legyen szives szolni! gondolom, par lepes utan jon elo a masodik vedelem, vagy valami. koszi!
Dohi Creative Commons License 2004.07.05 0 0 1089
gyorsan megneztem, a ket shifttel tudod mozgasra birni az utoket. ezzel gyorsan eszembe is jutott, hogy az nem tetszik a jatekban, hogy neha beragad az uto. a billentyuzetemen meg a jobb shift, csak mar regen hasznaltam es elfelejtettem. pedig milyen jo kis billentyuzet... :(
Előzmény: SBob (1088)
SBob Creative Commons License 2004.07.04 0 0 1088

Dohi:

na a helyzet az, hogy én nekem mindig a kezelés beállításával akadnak gondok... nem tudom miért, most pl. csak a jobb ütővel tudok ütni... a ballal nem...

Előzmény: Dohi (1082)
Dohi Creative Commons License 2004.07.04 0 0 1087
a lentebb emlitett covos leirast nezted? nemtom melyik szamban van es lusta vagyok utananezni :P
Előzmény: ToAd (1085)
ToAd Creative Commons License 2004.07.04 0 0 1086

a Rings of Medusaval valaki tud jáccani? mer én az elején mindig beszivtam... kirabolnak az ellenségek, seregre meg még nincs pénzem. kirabolnak aztán kész, se lóvé, se pénz... szal valaki tudja hogy kell vele elindulni?

Last ninja mint FBI ügynök... na ez a LOL :)

ToAd Creative Commons License 2004.07.04 0 0 1085

Rings of Medusaval tudott valaki jáccani is?? csakmert, nekem szimpi játék meg minden, csak az elején sose tudok jutni semmire. kereskedek, deha szembejön valami ellenség, kifosztanak azt csá.. se cucc se lóvé.  valaki elregélheté hogy hogyan kell vinni valamire is abban a játékban. emléxem, még anno c64en is nyomultam vele :)

Last ninjában a csávóka mint FBI ügynök, hátez LOL! :)))

Dohi Creative Commons License 2004.07.03 0 0 1084
koszi! bar latom, nalad se muxik a sorkihagyas es jobb lett volna emilben, de igy is jo :)
Előzmény: Oscon (1083)
Oscon Creative Commons License 2004.07.03 0 0 1083
Bard's Tale II: egy 1-7 tagból álló csapat irányításábal nagyjából "real-time" szöveges kalandjáték (van amikor gyorsan kell cselekedni, egyhelyben tartózkodás esetén ellenség támadhat). leírás , térkép ajánlott, nagyon bonyolult taktikai,stratégiai manővereket, és közepes mennyiségű türelmet igényel. Egy Lagoth Zanta nevű rendkívül ellenszenves alakot kell megölni aki rettegésben tartja a vidéket, de fordulatokkal teli veszélyes küldetéseken át vezet a hosszú út idáig. Bard's Tale III. egy 1-7 tagból álló csapat irányításával nem real-time szöveges szöveges kalandjáték.(Egy egyhelyben állás esetén ellenség nem támad). még a BT2-nél is nagyobb mennyiségű türelmet igényel, de kevésbé hatékony startégiai, taktikai manőverekkel is végigjátszható.térkép , leírás ajánlott. csaták harci kör alapúak Skara Brae-t leromboló Őrült Istennek kell végezni, aki egyébként is fúj a csa és ezzel a trilógia végetér, de szintén hosszú út vezet idáig. Bard's Tale I.: egy 1-6 (+1) tagból álló csapat irányításával közepesen realtime szöveges kalandjáték (nincsenek időre teljesítendő feladatok, de egyhelyben állás esetén ellenség támadhat). közepesen bonolyult taktikai, stratégiai manővereket igényel, térkép, leírás ajánlott. elég sok türelem kell hozzá! ) csaták harci kör alapúak. Skara Brae városát egy gonosz rosszarcú varázsló blokád alá helyezte. A feladat az ő megölése, de hosszú az út odáig. Pirates: ügyességi, taktikai, stratégiai elemek egyvelegét tartalmazó hosszadalmas pontozásos kalózos kalandjáték. csaták real-time alapúak. lehet játszani híres történelmi személyek küldetéseit, de saját egyéni karriert is indítani. Utóbibnál elrabolt családtagjainkat is ki kell szabadítani. általános cél minél rövidebb idő alatt minél több előléptetést , rangot kiverni a környező szövetséges kormányzókból, elcsábítani lányaikat, kifosztani ellenséges hajókat, városokat, elfogni az éves rendszerességgel közlekedő perui ezüstszállítmányt, és a spanyol kincsesflottát. Rings Of Medusa: kör alapú harci csatákkal tarkított rendkívül hosszadalmas nagyrészt szöveges stratégiai kalandjáték misztikus intróval... A vidéket terrorizáló Medusa-val és hűbéreseivel kell végezni. Régi feudalisztikus rendszer szerint mindenki a katonáit küldi háborúba. nagyon hosszadalmas játék, mert rendkívüli mértékű valóságos gazdasági birodalmat kell kiépíteni, fenntartani, mellyel lehet finanszírozni a majdani inváziós sereg ellátására, felszerelésére, toborzására. Curse Of Azure Bonds: Bard's Tale stílusú szöveges kalandjáték, de lényegesen több grafikai elemmel, viszont sokkal gyérebb kombinációs , stratégiai lehetőséggel. egy átoktól kell megszabadulni egy 4-5-6 fős csapat irányításával. kör alapú harci csaták. Elvira I: remek horrorisztikus kalandjáték c64es mértékkel szép grafikus körítéssel, real-time 1/1-beni csatákkal, varázslatokkal. Egy Elvira nevű bögyös maca segítséget kér, hogy középkori kastélyából űzzűk ki az alvilági kreatúrákat, élükön Elvira nagyanyjával, aki ritka rusnya banya. Elvira II: az előző második része, csak még szebb...de sokkal könnyebb. Elvirat kell megmenteni (aki egy készülő horrorfilm főszereplője, de elrabolják), és meg kell ölni számtalan alvilági démont, vámpírt, szellemet, és a végén Cerberust a 3fejű kutyát, az alvilág kapujának őrét. Last Ninja II: ügyességi kalandjáték egy ninja szerepében tetszelgő FBI(?) ügynökként kell aprítani a jónépet a 80-90es évek New York -jában. nehéz ügyességi elemekkel, jó zenével, örökélet nélkül elég kemény. Az 1.nél nehezebb, grafikailag szebb. cél a sógun szellemének elpusztítása. Last Ninja I.: ügyességi kalandjáték egy ninja szerepében kell aprítani a jónépet a középkori szamurájok korában. Cél a sógun megölése után az "Írat" megszerzése. Last Ninja III: egy futurisztikus világban kell aprítani a jónépet, cél a sógun szellemének végleges kiírtása. A 2.nál könnyebb, de az 1.nél nehezebb. huhh. most egyelőre ennyi.
Előzmény: Oscon (1077)
Dohi Creative Commons License 2004.07.03 0 0 1082
en a hq-ra gondoltam ilyen kis szosszeneteket :) persze ha full leirast keszitesz, az is jo, a bt2-t is lenyultam toled :)

bob: mit nem sikerult beallitani a vice-ban? nekem az szokott gond lenni, hogy a hang nincs szinkronban a keppel, es ez kisse zavaro.
Előzmény: Oscon (1080)
SBob Creative Commons License 2004.07.03 0 0 1081

Oscon:

sorry, hogy beleugatok a dolgotokba, de szerintem Dohi egyenlőre csak egy rövid ismertetőre gondolt... ha nem így van, akkor bocs+megyek vezekelni...

 

to all:

jelentem kipróbáltam a Mechanicust... tényleg nagyon jó, de az évszám láttán egyből tudtam, mért nem ismertem... ja és css meg adta magát a menü előtt, így maradt a vice, de sajna azt nem sikerült rendesen beállítanom... és nem is szeretem...

Előzmény: Oscon (1080)
Oscon Creative Commons License 2004.07.03 0 0 1080
bt2vel kezdem majd..az is szép hosszú lesz, de részletesebb, mert ahhoz magyarul tényleg semmi sincs. Elvira 1-2hez c64re asszem szintén semmi. amigara van, de finom vagyok,ha azt mondom, rohadtul nem egyeznek a verziók. A medusaról van vmelyik covban asszem fasza leírás.
Előzmény: Dohi (1078)
SBob Creative Commons License 2004.07.03 0 0 1079

Dohi: :DDD

mivel nem üti az én listámat, támogatom az ötletet! :))

 

Gary:

azt hittem, hogy pinball témához nem tudsz hozzászólni! :)

bár most már talán kivégeztük... sz'al lehet váltani is akár...

az említett kvarcjátékot én nem ismerem sajna...

Előzmény: _Gary_ (1076)
Dohi Creative Commons License 2004.07.03 0 0 1078
sose tudtam toplistat osszeallitani. ha csak felsorolni kell, rendben, de a sorrend mindig valtozik. de ha mar igy osszeszedtek a kedvenceidet, nem akarsz irni roluk ezt-azt? :)
Előzmény: Oscon (1077)
Oscon Creative Commons License 2004.07.03 0 0 1077
Kinek mi volt a 20 kedvenc játéka C64-re? 1. Bard's Tale II. 2. Bard's Tale III. 3. Bard's Tale I. 4. Pirates 5. Rings Of Medusa 6. Curse Of the Azure Bonds 7. Elvire I. 8. Elvira II. 9. Last Ninja II. 10. Last Ninja I. 11. King's Bounty 12. Microprose Soccer 13. International Karate 14. Last Ninja III. 15. Defender Of The Crown 16. Bop'n Rumble 17. Mechanicus 18. IronLord 19. Hypaball 20. Pitstop II.
_Gary_ Creative Commons License 2004.07.02 0 0 1076

Nem szükséges a váltás :)

 

Én a Pinball Construction Set-tel készített pályáimmal gyötörtem a haverokat, de a Mechanicus megszerzése után megkegyelmeztem nekik, váltottunk! :)

 

Kicsit OFF

 

Nekem volt egy kvarcjátékom, ami (így utólag) nagyon hasonlított a David Midnight's-ra. Aztán lehet, hogy nem...:) Ismeritek? Azt nagyon szerettem. Bármikor átpörgettem :)

Előzmény: SBob (1075)
SBob Creative Commons License 2004.07.02 0 0 1075

Garyre tekintettel témát kéne váltani skacok...

pinball után tetris? :)))

Előzmény: Dohi (1074)
Dohi Creative Commons License 2004.07.01 0 0 1074
a tristant rengeteget nyuztam, nagyon klassz volt! a pure pinball viszont nem tetszett. szep volt, de ennyi. a 25 kameraallasbol nem talaltam egy normalisat, meg az asztalok se tetszettek es a zene sem.
Előzmény: Cyroo (1072)
SBob Creative Commons License 2004.07.01 0 0 1073

credo:

köszi, majd jövök az élménybeszámolóval... :)))

 

Cyroo:

hehe... csak azért, hogy itt bemutathasd a Tristant kár volt gyorsan felrakni... megkímélhetted volna magad ettől ha előbb megkérdezel engem... kb. 1 hónapja nekem köszönhetően felkerült nagytoka barátom old games oldalára... :P

 

Előzmény: Cyroo (1072)
Cyroo Creative Commons License 2004.07.01 0 0 1072

Üdv, Mindenkinek!

 

Pinball nosztalgia C64. :)

 

Nálam is a Night Mission és a David's Midnight Magic volt a nyerő.

Azután jött a Pinball Power 3D, és az első helyre urott. :)

Sokat játszottunk a haverokkal a Mechanicus-al is...

Nem akarták elhinni hogy hazai programozók készítették.

 

Nagyon OFF!!!!

 

Szóval pinball, nosztalgia!

 

PC-n ezzel játszottam sokat 92-93 környékén.

 

Tristan Pinball

 

Tristan Pinball

 

Ha valaki ki akarja próbálni, innen beszerezheti...

 

Hazai flipper.

Ezt érdemes elolvasni "pinball ügyileg" :) Pure Pinball

Jujj.... ez még jobban OFF, bocsánat...

 

ON

 

Dohi Creative Commons License 2004.07.01 0 0 1071
igen, mert szeretem :) neha beragad a laszti, de sebaj.
Előzmény: Credo_ (1070)
Credo_ Creative Commons License 2004.07.01 0 0 1070
SBob: A Mechanicus-t nagyon ajanlom, a legjobb a temaban C64-en annak ellenere, hogy nem scrolloz. Dohinal is fent van "Great Game!" jelzovel: (http://web.externet.hu/sk/c64/games/m/mechanic.zip).
Előzmény: SBob (1068)
SBob Creative Commons License 2004.07.01 0 0 1069

bocs Gary!

Pénzbedobós flipperen már én se játszottam vagy...

Előzmény: _Gary_ (1067)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!