Keresés

Részletes keresés

:)látenshentes Creative Commons License 2011.02.08 0 0 3236

Hello.

Én,ha teljes feldolg(ebbe a füstőlés is benne van)és hoznak palackot,belet és füszereket akkor 140-150ft per kg!

Előzmény: szabolcshentes (3234)
nagypapi51 Creative Commons License 2011.02.08 0 0 3235

Precedens?

nem kalkuláltál még ilyet?

Előzmény: szabolcshentes (3234)
szabolcshentes Creative Commons License 2011.02.08 0 0 3234

hello mindenkinek ma jöttek hozzám hogy itt nálam lekéne vágni egy hízot és nem tudom mennyiért csináljam meg.fűszereket meg belet  is hoznak a gázt nekem kéne adni meg az egyéb dolgokat

alexbpful Creative Commons License 2011.02.07 0 0 3233

Erre gondoltam én is :)

Előzmény: nagypapi51 (3232)
nagypapi51 Creative Commons License 2011.02.07 0 0 3232

Ha a tetőre is hegesztesz távtartókatt, nem kell süllyeszteni a rudakat, így szabadon állítható a távolságuk.

Előzmény: alexbpful (3231)
alexbpful Creative Commons License 2011.02.07 0 0 3231

Szevasz!

 

Még nem füstöltem rajta csak szalonnát, sonkát és csülköt, de igazad van a kolbásszal kapcsolatban. Ott be kell süllyeszteni, vagy a tetőt nem nyomom teljesen rá, mert megtartják a fülek.

Előzmény: :)látenshentes (3230)
:)látenshentes Creative Commons License 2011.02.07 0 0 3230

Hello!

a rudakra teszed a füstőlni valot ?

ez vékony kolbász esetén problémás lehet mert ha le akarod fedni akkor a fedél ráfekszik a kolbászra és tovább nem is mondom:)

jobban járnál ha besüllyesztenéd a rudakat 10 cm el igy le tudod fedni normálisan.

ez csak saját +látás!

Előzmény: alexbpful (3229)
alexbpful Creative Commons License 2011.02.06 0 0 3229

 

A felső hordó mindkét fedelét teljesen kivágtam, nem elég kifúrni, mert nem fog eléggé szellőzni.

Az árút felülről rakom be, amit 12-es négyzetvasak tartanak, amik egyszerűen a hordó peremén ülnek. A rudaknak nincs fix helye, mert így szabadon variálható a pozíciójuk.

Ha jó a füstöléshez használt por, saját maga ég nem szükséges tüzet rakni mellé, alá, fölé. Én gáz perzselővel gyújtottam meg a sok kínlódást elkerülendő.

A fedelet szintén lemez fülek tartják a helyükön és mivel a négyzetvasak távolságot tartanak a hordótol itt tud is szellőzni, kellemes enyhe légáramlat keletkezik függőleges irányban.

Ne bonyolult, nagyon olcsó és mint írtam kipróbált, bevált eszköz. A használatával kényelmesen saját ízlés szerint lehet füstölni lényegében bármit(sajt, hal, stb.), csak a füstölő térben kell rögzíteni.

Előzmény: tuutuu (3223)
ZsuR Creative Commons License 2011.02.06 0 0 3228

Annyira szetetnek jo sultkolbaszt enni - kesziteni... ha segitenetek recepttel, orokre halas lennek!

 

Itt par otlet a fustolohoz, foleg a kicsi meretu cserep tetszik, hiszen nem mindenki keszit sokat, nincs hely tarolni...

 

 

http://consumerist.com/2010/06/make-a-diy-meat-smoker-out-of-some-flower-pots.html

 

 

A kedvencem: Alton Brown fustoloje :))

 

 

Előzmény: ZsuR (3227)
ZsuR Creative Commons License 2011.02.06 0 0 3227

Kopp-kopp... kaptunk egy ilyen fustolot, meg nem probaltuk ki.  Kellene, de nincs meg merszunk hozza.  Soha nem csinaltunk magunknak kolbasz felet, a Papus szokott segiteni a baratoknak a disznolkodasban, tehat van valami fogalma rola...

 

tuutuu Creative Commons License 2011.02.06 0 0 3226

Nézd, ha a felső hordón csak likak vannak, meleg füst nem tud lenni az emeleten.

Más kérdés, hogy a füstöt hogyan lehet gerjeszteni ilyen esetben.

Mondom, én láttam olyat ( élőben is), hogy oldalt a földbe ásott gödörben keletkezett a füst, kályhacsőben ment a hordóba.

 

Az működött rendesen.

 

Amúgy meg méretileg alig különbözik a falusi budi méretű/típusú füstölőtől...:}}

Előzmény: Boarhunter (3224)
nagypapi51 Creative Commons License 2011.02.06 0 0 3225

Talán vannak benne terelő lemezek/idomok, amik hűtik a füstöt.

A hordó fala vékony, az is hűthet.

Végső soron halfüstölésre tökéletes :)

Előzmény: Boarhunter (3224)
Boarhunter Creative Commons License 2011.02.06 0 0 3224

Azért én nem kapkodnám el a koppintást. Meg kellene nézni a kolléga kolbászait egy-két hét múlva. Kicsinek és ezokból túl melegnek tűnik nekem ez a füstölő.

Előzmény: tuutuu (3223)
tuutuu Creative Commons License 2011.02.06 0 0 3223

Mostmár csak az a kérdés, hogyan alakítottad ki a felaggató rudakat.

Szóval jó lesz a fotó....}}

 

Köszönöm ezt is, jó ötletet adtál, bár van valahol egy füstölésről szóló könyvecském, csak ott oldalról, földalatti csövön át volt vezetve a füst.

Így kényelmesebb, pláne, hogy az én üstházam a hordónál kisebb átmérőjű, simán rá tudom tenni a hordót, csak a fenekét kell jól megfurkálni...

Előzmény: tuutuu (3222)
tuutuu Creative Commons License 2011.02.06 0 0 3222

Én így is értem ( persze jöhetnek a képek), csak a felsőnek a lecsúszás/ lebillenés elleni védelme nem jutott eszembe, de így leleményes a laposvasakkal.

Előzmény: alexbpful (3221)
alexbpful Creative Commons License 2011.02.05 0 0 3221

A felső hordó aljára kívülről laposvasból vezetőket hegesztettem, 4darabot ezek tartják a peremeket pontosan egymáson. Az alsó hordó belsejében van körben egy 20x20-as zártszelvény ezzel szélesítettem ki a belső peremet. Mivel mind a két hordó ugyanolyan méretű ezért csak a peremek illesztése volt a feladat a többit elvégzi a gravitáció.

A tető a kivágott hordó fedélből van, amit szintén lemez fülekkel illesztek a helyére. 

Holnap teszek fel képeket a részletekről, mert úgy érthetőbb a dolog.

Lényeges, hogy a hordó már nem mai gyerek, mert van jó állapotú hordóm is csak az olajos még belülről, ezért minimum ki kellene égetni, hogy ne legyen olajszagú a hús tőle. Inkább a rozsdás, de tisztát választottam.

Előzmény: tuutuu (3218)
alexbpful Creative Commons License 2011.02.05 0 0 3220

A kéményen nem engedek ki füstöt az csak akkor funkcionál, amikor hagyományos üstházként működik, egyébként egy igen speciális kis serpenyővel van lefedve. A füst így a húson keresztül a szerkezet tetején távozik ahol van egy kis rés körbe. Tehát minimális huzatoltatás van csak nem a kéményen. 

Előzmény: attika672 (3217)
tuutuu Creative Commons License 2011.02.05 0 0 3219

raog= rakod ( pedig nem is ittam...:}}})

Előzmény: tuutuu (3218)
tuutuu Creative Commons License 2011.02.05 0 0 3218

Na, akkor én kérdezek...

 

Mitől áll meg stabilan a "szekrény", a felső hordó, illetve hogyan raog be áruval?

( Bár gondolom a teteje is levehető.

Szóval az első kérdés az igazi.

Előzmény: alexbpful (3216)
attika672 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 3217

Ügyes szerkezet jól kitaláltad.

A kéményt mire használod, ott is engedsz ki füstöt?

Előzmény: alexbpful (3213)
alexbpful Creative Commons License 2011.02.05 0 0 3216

Szevasz!

 

Nyugodtan csináld meg. ha van lehetőséged rá. Nagyon egyszerű, de ha van kérdés szívesen válaszolok rá.

Anyósomék falujában is egyre többen csinálnak ilyen füstölőket saját részre. Ha kiszámolja az ember a füstölés díját, szállítási költséget, akkor biztos megéri, kivéve ha a szomszédod ingyen megcsinálja. (persze ez sem szokott ingyen lenni, még ha nem is forintokban számoljuk :))

Nem olyan nagy macera a füstölés. Én reggel munkába indulás előtt begyújtottam, délután amikor hazaértem szintén, meg este még egy adagot. Csak a huzatoltatást kell kitapasztalni, de ez szerintem minden füstölőnél így van.

A begyújtást  próbáltam először újságpapírral, fával. Elég sok kínlódás -10 fokban pláne. Gondoltam egyet és megpróbáltam a disznóperzselővel, ez lett a nyerő. Nem kell csak pár pillanat és izzik a fűrészpor.

Előzmény: dawid154 (3215)
dawid154 Creative Commons License 2011.02.05 0 0 3215

hali!

Nagyon találó ez a szerkezet!!Ügyes megoldás.

Nehogy lekoppincsamXD

Előzmény: alexbpful (3213)
szkamil Creative Commons License 2011.02.05 0 0 3214

gratula!!! üdv : kamil

Előzmény: alexbpful (3213)
alexbpful Creative Commons License 2011.02.05 0 0 3213

Sziasztok!

 

Gondolatébresztő volt a múltkor, hogy hét határban én füstöltetek a legdrágábban, ezért csináltam házi füstölőt. Az otthon található anyagokból a legegyszerűbben csináltam meg. Kipróbáltam sonkán, szalonnán és tökéletesen működik. Akác fűrészport sikerült szereznem amibe vadcseresznye hasítékot tettem az íz fokozás miatt és tökéletesen bevált.

 

 

Tulajdonképp a meglévő üstházamra, amit szintén szabvány 200l-es hordóból csináltam egy másik hordót tettem, aminek kivágtam a két fedelét. Az egyik fedélből lett a füstölő teteje. Nem nagy kapacitású, de egy disznót le lehet füstölni vele, úgysem egyszerre megy a füstre minden. A füst minősége páratlan, nem lesz olyan barna, mint a folyékony füsttől, de az aroma nagyságrendekkel jobb.

Az egész berendezés 0 forintból kivitelezhető, amit lefüstöltem benne az minimum 6000ft lett volna nekem. Bármikor szétszedhető, szállítható, áthelyezhető máshova.

 

Sanyi

szkamil Creative Commons License 2011.02.05 0 0 3212

Hali,mi ez a szunnyadás!? Volt valaki a böllértalálkozón? Esetleg, képek? üdv. kamil

farkasbi Creative Commons License 2011.02.03 0 0 3211

Én is szoktam a Makay-tól vásárolni. Tudtommal ő hentes és Németországban dolgozik onnan hordja be a gyárnak a mintaboltjából.

Előzmény: lapua (3205)
vizizé Creative Commons License 2011.02.03 0 0 3210

Szia,

 

A Dick listaára is 4000 körül van. Van Victorinox késem ( igaz nem fekete,hanem sárga nyéllel) de semmi különbséget nem érzek a Dick és a Vinox között. AHogy tudom ezt is- azt is használja nem kevés vágóhíd Németországban pl. De mondjuk a Pápai hús Eickert használ. Volt a kezemben a Solventnél, de nekem egyáltalán nem tűnt jobbnak az előző kettőnél.

Előzmény: virus-5 (3204)
lapua Creative Commons License 2011.02.02 0 0 3209

 Kösz, már tudom!

Előzmény: lapua (3205)
farkasbi Creative Commons License 2011.02.01 0 0 3208

Szia Hadvezér!

 

Begyogyult a sebed?

Ha érdekel még csontozó akkor neken van még. E-mail farkasbi@freemail.hu vegyük fel a kapcsolatot.

 

Üdv Balázs.

Előzmény: Törölt nick (3207)
lapua Creative Commons License 2011.02.01 0 0 3206

Most látom, hogy az egyik fibrox, a másik flexible, de mi a külömbség?

 

Előzmény: lapua (3205)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!