Keresés

Részletes keresés

Mad árka Creative Commons License 2010.08.06 0 0 448
Aktuális még? A napokban kaptam egy leírást az informális levélről, de csak jövő héten leszek újra a közelében.
Előzmény: Törölt nick (440)
Mad árka Creative Commons License 2010.08.06 0 0 447
Én feladtam a neten pár hirdetést épp erről és pár óra alatt jött vagy tíz jelentkezés és a végén már nem győztem eltüntetni mindenhonnan. Leírtam, hogy mit tudok, mit szeretnék, mire készülnék fel szívesen, hozzátettem a helyszínt körülbelüli leírással - s nagyon jól működött.

(Egyébként a Rigó utcai német alapfokra az Akadémiai Kiadónál megjelent néhány hasznos könyv, célszerű kölcsönkérni/megvenni.)

Amúgy miért a Rigó utcát választod? Nincs vele problémám (feltehetően írásbelire én is oda megyek); csak kíváncsi vagyok.
Előzmény: neffer (443)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.06 0 0 446
Én itt kérdeztem, konkrétan, konkrét választ várva. Mindegy most már, nincs jelentősége. Sikerült.
Előzmény: Törölt nick (445)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.05 0 0 445
bátran hívd fel az itk-t ezügyben ;)

taedium vitae, te meg a pár sorral alábbi kérdésedre kaphattál volna választ, ha utánanézel a neten.
Előzmény: neffer (443)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.05 0 0 444

Kedves alattam szólók/kérdezők. Ne számítsatok itt válaszra. Minden kérdés pusztába kiáltott szó kérdés itt. Inkább menjetek át ide, erre több a kedves és válaszolni is képes ember:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9027529

neffer Creative Commons License 2010.05.25 0 0 443

Sziasztok!

Tudna nekem valaki olyan tanárt ajánlani, aki Rigó utcai német alapfokú nyelvvizsgára vállal felkészítést? Aki ismeri a feladatokat és a követelményeket. neffer@freemail.hu

 

Köszönöm.

centeotl Creative Commons License 2010.05.19 0 0 442
Sziasztok! Tud valaki a Manhatten nyelviskoláról véleményt írni? Az EURO középfok nehezebb mint a BME? Mit gondoltok? Ha valakinek lenne tapasztalata ez ügyben és megosztaná, nagyon megköszönném. Szép napot!
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.14 0 0 441
Annyira jó, hogy itt ennyire segítőkész emberek vannak!!! Tényleg.
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.11 0 0 440
Továbbra is kérdezném tisztelettel, hogy mik a német informális levél formai és tartalmi követelményei, mikre kell mindenképp odafigyelni, miben más, mint egy baráti levél (utóbbit illetően képben vagyok).

 

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 438
a sajátjaiddal, de hány olyan poszt van itt, amely az ellenkezőjét állítja... :)
Előzmény: Törölt nick (435)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 437
ráadásul ezt nem biztos, hogy egy nyilvános fórumon kellene megkérdezned. ha nagyon szeretnél rendőrségre járogatni (mert hidd el, a lebukás esélye elég nagy), akkor reklámozzad csak.
Előzmény: gabor.bgf.85 (433)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 436
Nem javaslom, oda lehet az egész egyetem ha lebuksz, ami manapság már nem is olyan nehéz.
Előzmény: gabor.bgf.85 (433)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.10 0 0 435
Szerintem nagyjából reális, egybevág saját tapasztalataimmal.
Előzmény: Törölt nick (434)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.09 0 0 434
cuebic, neked nagyon tetszik az a nyilvánvalóan elfogult nyelvvizsga-összehasonlító :D
Előzmény: Törölt nick (431)
gabor.bgf.85 Creative Commons License 2010.05.09 0 0 433
Sziasztok!

Diplomához lenne szükségem min. középfokú lehetőleg német nyelvvizsgára, de nem nagyon tudok még németül, és sürget az idő. Tehát keresek valakit, aki erre a problémára tudna gyors megoldást, azaz segítene nagyon kevés nyelvtudással nyelvvizsgát szerezni gyorsan. Természetesen nagyon hálás lennék anyagilag :)

Válaszokat e-mailre kérek, mert a fórumot nem mindig olvasom!

Köszi
Gábor
gbmrko kukac gmail pont com
Nephes Creative Commons License 2010.05.05 0 0 432
Nem tudja valaki, hogy a BME szóbelijén képleírás van, vagy grafikon?
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.04 0 0 431
Figyelj, nézd meg a feladatsorokat. Az Origo az a volt Rigó utca, ott azt nézik: mit nem tudsz. Máshol azt, hogy mit igen. Általban azért alapfokon ritkán szokott nagy szivatás lenni. Az ÖSD-ről annyit tudok, hogy amikor Ausztriában tanultam, olyanok mentek át az ÖSD középfokon, akik gyakorlatilag nem tudtak németül :)
Előzmény: Törölt nick (415)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.30 0 0 430

Még egy kérés: aki tud, kérem írja le (vagy tegyen be egy linket)l, hogy mik a német informális levél formai és tartalmi követelményei, mikre kell mindenképp odafigyelni, miben más, mint egy baráti levél (utóbbit illetően képben vagyok).

 

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

Törölt nick Creative Commons License 2010.04.29 0 0 429
A Társalkodó nyelvvizsgáról milyen tapasztalatok vannak? Ajánlott?
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.29 0 0 428
az alapok nem változtak.
Előzmény: sagigabcsikaLKL (427)
sagigabcsikaLKL Creative Commons License 2010.04.28 0 0 427
helo

a barátnőm készül nyelvvizsgára, ami pici zavart okoz a választásban az a sok különböző nyelvvizsga rendszer.


amikor én csináltam 2002-ben akkor A B C alap közép és felsőfok volt, ez miben változott? vagy ez nem mindenhol változott?
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.27 0 0 426
Köszönöm az előremutató, konstruktív választ. Nem arról van szó, hogy egyik sem tetszik, csak bizonytalan vagyok az ellentmondó tapasztalatok miatt és itt is próbálnék tájékozódni.
Előzmény: Törölt nick (425)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.27 0 0 425
akkor ne nyelvvizsgázz, ha egyik se tetszik :D
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.26 0 0 424

Sziasztok!

 

Továbbra is bizonytalanságban vagyok! :-( Igen kusza a kép, ellentmondások vannak mindenütt. Melyik lehet a legkönnyebb alapfokú német nyelvvizsga szerintetek? Az ITK-ról többen is lebeszéltek, köztük a német tanárom... a BME és az ÖSD sem a legkönnyebb...

 

Köszi mégegyszer!

kriss komori Creative Commons License 2010.04.26 0 0 423
A szobeli 2001-es, aztan azota nem sokat nemeteztem. Akkor voltam hulye hogy nem foglalkoztam vele, most meg aztan intezkedhetek..... Jo lenne, ha valaki tudna segiteni!
Amugy neked is koszi a tippeket a vizsgakrol... Minden jot, mindenkinek!
Atom-anti Creative Commons License 2010.04.25 0 0 422
Egyrészt az "nach zu Hause", másrészt nem fogom ezt a Liviastraße 4. poént. Tényleg van egy olyan Lipcsében, nem hosszú, és ahogy nézem nincs ott semmilyen híres épület.

kriss komori: érteni mit akarsz, de nehogy már a szóbelit meg tudtad csinálni, az írásbelit nem tudod. Egyébként sem értem, hogy az írásbeli miért megy rosszabbul az emberek többségének. Pedig szerintem könnyebb: van idő gondolkodni, szótárazni (kivéve a tesztnél), elemezni. Tesztek könnyen begyakorolhatóak, németről magyarra fordítás se nehéz (ismeretlen szavakat még ki is lehet következtetni), levélírás sablonok mentén begyakorolható. Egyedül a magyarról németre fordítás nehéz feladat, de abszolút megcsinálható.

Ha mégis úgy döntenél, hogy nem az Ecserin veszed meg, hanem a szabályosabb utat választod: úgy hallottam, hogy a BME-n elég könnyű, de a Goethe-s nyelvvizsga se nehéz. Csak nem tudom, elfogadják-e mellé a mostani szóbelidet. Igazából állítólag bármelyik nyelvvizsga könnyebb (volt mindig is), mint a Rigó utcai (ITK-s). Bár ez utóbbi sem vészes, ha rendesen felkészül az ember, a Guinness Rekordok Könyvében többen is szerepelnek, akik sikerrel túlélték.
Előzmény: Törölt nick (420)
kriss komori Creative Commons License 2010.04.23 0 0 421
Sziasztok!

Német középfokú írásbelire lenne szükségem! Szóbeli megvan, az írásbeli nincs :( sajnos külföldre költözés miatt nincsen időm mégegyszer rákészülni és elmenni, ezért kizárólag a könnyebb, ámde minden bizonnyal drágább verziókat keresném itt. Teljes diszkréció melett természetesen, bármilyen megoldás érdekel! Köszönettel,

Kriss
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.26 0 0 420
-Guten Tag, Anna! Willkommen in Leipzig!
-Guten Tag, Martina! Endlich bin Ich da!
-Das ist mein Vater.
-Guten Tag, Herr Berg!
-Das ist mein Bruder, Frank, und das ist mein Cousin, Uwe. Wo ist er denn wieder? Ah, dort!
-Guten Tag, Frank!
-Wie war die Reise?
-Danke, gut, nur anstrengend. Fünfzehn Stunden!
-Dann sind Sie bestimmt müde!
-Wir gehen nach zu Hause! Wo ist ihr Gepäck?
-Hier ist mein Koffer und dort ist meine Tasche.
-Moment bitte, ich helfe!
-Danke, das ist nett. Der Koffer ist aber schwer. Wohnen Sie weit, Herr Berg?
-Nein, wir wohnen in der Nähe, Liviastraße 4.

 

 

:)))

rita012 Creative Commons License 2010.03.24 0 0 419

http://www.vatera.hu/kidolgozott_nemet_nyelvvizsga_temakorok_ecl_166220635.html

 

Nagyon jól kidolgozott témakörök, mindegy milyen nyelvvizsgát csinálsz. A visszajelzések is nagyon pozítivak!

 

Törölt nick Creative Commons License 2010.03.20 0 0 418
Oké, kösz...
Előzmény: Törölt nick (417)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!