Keresés

Részletes keresés

camillavica Creative Commons License 2010.10.05 0 0 3300
Kedves Kheiron!

Tegnap vérezgetni kezdtem, és a kórházban centrálisan elhelyezkedő placentát állapítottak meg. Nem tartottak ott, de szigorú fekvésre vagyok ítélve. Babám 28 hét 2 napos az Uh szerint, menstruáció szerint 29w2d vagyok. Ha folyamatosan fekszem és baj nem történik kihúzhatom azt a 8-10 hetet így, vagy jobb lenne kórházba menni? Ha mégis beindul a vérzés nagyon, mi fog történni? Azonnali császár? A baba még olyan picike, túlélheti? Kérlek írd meg mik a lehetőségek!!! Nagyon aggódom magam és babám miatt is, első gyermek és én 33 éves vagyok..
Válaszod előre is köszönöm: camillavica
Ediina Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3299

Bocs, már megint előbb járt a kezem, mint a szemem. :(

Radiológus, le tudom írni ha figyelek :)

Előzmény: Ediina (3297)
Ediina Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3298

-

 

Ediina Creative Commons License 2010.10.04 0 0 3297

Radilógos, köszönöm a válaszodat!

Segítenél kérlek kiértékelni a leletemet? Kicsit elborzadtam, mert levették az immunológiai vizsgálathoz a vért is, majd közölték, hogy legközelebb márciusra van időpont mikor beszélni tudok érdemben az orvossal. Nem tudom, hogy így mi értelme volt ennek az egésznek... tisztában vagyok vele, hogy mi a helyzet az egészségügyben, de erre a pénteki időpontra is március óta vártam, ez volt az ötödik módosítás. Ad-e az alábbi aggodalomra okot, keressek privát orvost?

 

2 irányú lumbalis gerinc + betekintő SI felvétel

Lapos lordosis. A praesacrilais rés kissé szűkebb, zárólemezek élesek. LI: felső zárólemezén Schmorl gyöngy van. Csúszás nem láthetó. A kisízületek szűkebbek, scleroticusak. SI rések a kp. és felső harmadban egyenetlenek, a kontúrok elmosódottak, kissé sclerotikusak.

Öh. a-p kéz és láb felvétel:

Mérs. fokú sávos porosis. Az ízületi rések néhol szűkebbek, főleg az IP-k. IP peremek alatt elvétve apró cysta van. MK. III. ujj és IV. PIP ízületeiben kis sublixatio van. MTP rések megtartottal A mt. fejecsekben halvány felritkuás van.

 

Köszönöm szépen!

Előzmény: radiológus (3296)
radiológus Creative Commons License 2010.10.01 0 0 3296
A betekintő SI felvétel egy röntgenkép a keresztcsont és a medencecsont két ízületéről.

A két irányú LS gerinc felvétel meg a legalsó (ágyéki) gerincszakaszról és a keresztcsontról készül.
Előzmény: Ediina (3294)
Ediina Creative Commons License 2010.10.01 0 0 3295

.

 

Ediina Creative Commons License 2010.10.01 0 0 3294

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy mit takar a következő: betekintő SI felvétel, 2 ir LS gerinc. Immunológiai kivizsgálás keretében kaptam ilyen beutalót.

Köszönöm!

*Lizz* Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3293
Köszönöm a válaszod! A rettegés miatt elmentünk a géndiagnosztikába uh-ra, és minden rendben van a babánkkal. Valószínű az első uh-os nő elmért v.mit, vagy ki tudja, a lényeg, hogy teljesen egészséges a baba! Most nagyon boldog vagyok:)
Előzmény: Allia (3292)
Allia Creative Commons License 2010.09.27 0 0 3292
A magzatvíz mennyisége részben szubjektív, tapasztalati megítélés, másrészt pedig a mennyiségi eltérés lehet alkati kérdés is. Nekem a 4 terhességemből az első 3-nál végig, negyedik terhesség során a 36. hétig az átlagosnál valamivel több volt a magzatvíz mennyiségi leírása. Az első terhesség során a fiam, aki 3600 grammal és 56 cm-vel született a 38. héten fordult fejvégűre, a sok víz miatt volt helye. Mindazonáltal a több magzatvíz jelenthet valamiféle eltérést is, utalhat diabéteszre is.

Amíg a doki nem mond mást, addig szerintem ne aggódj, indulj ki abból, hogy jól vagytok, mindkettőtöknek fontos a nyugalom, a te lelkiállapotod. :-)
Előzmény: *Lizz* (3291)
*Lizz* Creative Commons License 2010.09.26 0 0 3291
Sziasztok!
A következő a gondom: tegnap (16+6) voltam 4D uh-on, ahol jól rámijesztettek. A papíron kiemelték, hogy a "magzatvíz mennyisége kissé több", valamint a "Jo.oldalkamra hátsó szarva 10 mm, bo. 8,5 mm." A baba méretei alapján pedig 18+1 nek felelt meg a terhesség. Az uh-os nem mondott semmit, és csak jövő héten megyek genetikai uh-ra. Nagyon félek, és féltem a babát, ugye a fentiek nem feltétlen jelentenek rosszat?
Köszi a válaszokat!
PRobi73 Creative Commons License 2010.09.25 0 0 3290
Köszönöm a válaszod!
Előzmény: radiológus (3289)
radiológus Creative Commons License 2010.09.22 0 0 3289
Szia, nem történik vele semmi (illetve elmúlik), és nem veszélyes.
Előzmény: PRobi73 (3288)
PRobi73 Creative Commons License 2010.09.13 0 0 3288
Sziasztok!
Ma voltam 12. hetes ultrahangon. A baba értékei: crl: 64 mm, NT: 1,7 mm, NB 2,1 mm. Amitől megijedtem, az az, hogy a "bal oldalon 16 mm-es foll. látható". Azt tudom, hogy tüsző, de mi ez és mi fog történni vele és a babánkat nem veszélyezteti??? Dokihoz csak csütörtökön megyek, de addig megesz az ideg. Légyszíves aki tud, segítsen. Előre is köszönöm!!
Zsuzsa76
youlcsi Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3287
nagyon köszönöm :)
a mérete miatt nem is aggódtam annyira, mert amúgy sem annyi idősek vagyunk, mint a számolt kor.
de most már más miatt sem aggódom :)
Előzmény: radiológus (3286)
radiológus Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3286
...figyelembe véve azt, hogy a stádium meghatározása erősen szubjektív, tehát az I. stádiumban "hivatalosan" még nincsenek meszesedések, de ha egy-egy előfordul, azt egy óvatosabb kolléga már II. stádiumúnak véleményezheti.
Előzmény: radiológus (3285)
radiológus Creative Commons License 2010.09.04 0 0 3285
Szia, a méret elmaradása simán lehet alkati ok, ha épp csak egy kicsit kisebb, mint a "nagykönyv" - egyébként a méreteket legalább plusz-mínusz 2 hetes tűréssel adják meg.

A II. fokban érett lepény szerintem belefér.
Előzmény: youlcsi (3277)
youlcsi Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3284
jah... tényleg. apu szedte a szívére...
Előzmény: moes (3283)
moes Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3283
kálium is van benne
Előzmény: youlcsi (3282)
youlcsi Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3282
az ultrahangon a doki nem mondott semmit rá, csak mint egy gép, diktálta az adatokat. a terhesgondozóban a doki azt mondta a leletre, hogy 25 hetesen ez még tuti nem ennyi... és ezzel lezártnak tekintette a témát... az én dokim pedig megnyugtatott, hogy nincsen a GII-es lepénnyel semmi gond, jó az... és megnyugtatásképpen moziztunk egy kicsit :) meg is nyugtatott :)

a panangin az magnézium, nem? magnéziumot azt szedek bőséggel...
Előzmény: moes (3281)
moes Creative Commons License 2010.09.03 0 0 3281
és nem mondott az ultrahangos semmit a II-es érettségre? szerintem ha gáz lenne, csak mondta volna... (optimista vagyok).

nekem 32 hetesen mértek érettebb lepényt, onnantól kellett szednem Panangint, az segíti a lepény keringését. nem lett gond. de ne kezdd el magad kezelni ez alapján :) beszéld meg a dokiddal.
Előzmény: youlcsi (3279)
krisztinkó Creative Commons License 2010.09.01 0 0 3280
Foxy - látom, hogy nem voltál azóta.. megkérdezhetem, hogy mi történt veled? Ha erre jársz, írd már meg lécci.. akár priviben is.  (Ha a 70-es a születési évedet jelöli, akkor egyidősek vagyunk.. illetve nekem 2,7mm - 3,5 mm "növekedést" mértek anno, de sajnos vetéltem akkor áprilisban - úgyhogy csak kíváncsi vagyok, hogy veled mi történt.. remélem, hogy minden rendben.)
Előzmény: Foxy 70 (3236)
youlcsi Creative Commons License 2010.08.31 0 0 3279
köszi... azt tudom, hogy szubjektív az uh... a vizsgálatot a kórház legjobb uh-s orvosa csinálta (amikor gond volt, a dokim is mindjárt őt hívta, hogy nézzen meg). magán uh-ra sajnos nincs lehetőségem. nem a pénz miatt (ha baj van, akkor ez a legkevesebb), hanem mert kisvárosban úgysem találok jobb gépet, mint a kórházé.

azért kissé aggaszt ez a GII-es méhlepény.

holnap bemegyek a terhesgondozóba... hátha ott mond rá az orvos valamit. ha nem, akkor csütörtökön még mindig tudok menni a saját dokimhoz is.
Előzmény: Allia (3278)
Allia Creative Commons License 2010.08.31 0 0 3278
A rövidebb combcsont lehet alkati is. A mindhárom fiamnak a terhességi korához képest nagy feje, és rövid combja volt, apjuk is rövidebb combú fajta, a lányomnak meg hosszú combja volt, rám ütött. :-)
A lepény érettségi foka lehet némileg szubjektív, tapasztalati alapú megítélés, nem lehet konkrétan mérni, ugyanúgy, mint a magzatvíz mennyisége. A vizsgálatot végző gyakorlatától, a gép képességeitől is függ. Szerintem a terhesgondozást végző orvosra hallgass. Ha aggódósabb vagy, és pénzügyileg belefér, akkor menj el magán uh-ra amikor ténylegesen 26 hetes leszel.
Előzmény: youlcsi (3277)
youlcsi Creative Commons License 2010.08.31 0 0 3277
sziasztok!

ma voltam a 26hetes ultrahangon.
tudom, hogy a babám pici... de nem is vagyunk még 26hetesek, csak valahogy 24-25 körül...
azért kíváncsi lennék néhány dologra.
a prücsök méretei: bdp 63,8, hc 246 ac 212 femur 42,8, humerus 39,9.
ami feltűnt, hogy a femur már az előző uh-on is elmaradt egy kicsit a várttól. a doki nem mondott rá semmit. ez lehet alkati dolog?
a másik, amire kíváncsi vagyok, az az, hogy mennyire van rendben a II fokban érett lepény ebben a korban?
azt megtaláltam, mit jelent ez az érettségi szint... de azt nem tudom, hogy lényegében 24-25hetesen ez elfogadható-e.

minden más rendbenlevőnek tűnt... vagyis az uh-s orvos nem mondott rá semmit. a gondozóba pedig majd csak ezután megyek...

köszönöm :)
akire3344 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 3276
Szia! Voltál az orvosodnál? Mit mondott?
Előzmény: Törölt nick (3275)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.22 0 0 3275
Jövő hét hétfőn megyek a dokimhoz a leletekkel + az UH eredménnyel, remélem Ő elmagyarázza mi is ez.

Köszi a választ, egy fokkal nyugodtabb vagyok azért.
Előzmény: akire3344 (3274)
akire3344 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 3274
Szia! Más dokitól nem kérdezted mit is jelent ez? Szerintem, amúgy ciszta van a méhlepényen, de az fel szokott szívódni. Azért is mondhatta azt, hogy "nem kell vele foglalkozni". Én azért megkérdezném másik orvostól, biztos ami biztos.
Előzmény: Törölt nick (3270)
Martinka. Creative Commons License 2010.07.22 0 0 3273
Köszönöm a válaszodat és a linket! Már fel is hívtam, megnyugodott. Hálás vagyok érte!
Előzmény: Allia (3272)
Allia Creative Commons License 2010.07.22 0 0 3272
Radiológus, a topik szakértője ritkán jelentkezik, de az általa belinkelt táblázat alapján a babátok méretei megfelelnek a korának. A BPD a halántéknál mért átmérő, a THQ pedig a has átmérő.
Az említett táblázatot itt találod: http://www.gehealthcare.com/usen/patient/ultrasound/timelinegrowth_chart.html tedd el kedvencekbe, jól jön még.
Előzmény: Martinka. (3271)
Martinka. Creative Commons License 2010.07.22 0 0 3271
Sziasztok!

Párom jelenleg korházban fekszik egyéb okból. Ma volt ultrahangon és 2 értéket sikerült megjegyezni, viszont a "szimpatikus" dr nő semmit nem mondott neki. :(

Segítsetek!

BPD 73,5mm
THQ 67mm

28 hetes terhes. Az adatok megfelelőek a baba korának? Kicsit ideges és szeretném megnyugtatni.

Köszönöm és nagyon várom a választ!

Csaba

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!