Keresés

Részletes keresés

david43 Creative Commons License 2006.10.25 0 0 133

Hello!

Valaki segtsen kérem,szükségem lenne a Finale-hez a Neuma And Neuma Symbol

plugins-ra,ha bárkinek meg van kérem segítsen hozzájutnom!!!

Előre is köszi

daid30@30gigs.com

pulbrich Creative Commons License 2006.09.11 0 0 131
A keresztet ki kell tenni, majd láthatatlanra állítani.

A kézikönyv szerint például így:

To hide (or show) an accidental
• Click the Speedy Entry Tool.... Click the measure containing the accidental. The editing
frame appears.
• Position the insertion bar and crossbar on the note in question. Use the arrow keys or the
mouse.
• Press the asterisk (*) key. The accidental disappears (or, if there was no accidental, one now appears). The note’s pitch, however, doesn’t change; Allegro still plays it back as though the accidental were visible. If you press the asterisk again, the accidental reappears.

--péter
Előzmény: Törölt nick (130)
ZE Creative Commons License 2006.07.16 0 0 129
Vagy makemusic topictársnál, vagy szállítással együtt nagyjából a hazai nettó árért a cég webshop-jában megvásárolva -- ekkor viszont supportot is kintről kell kérned (pl. összesz@rja magát a wendózod, és újratelepíted a gépet, majd mégegyszer eljátszod -- alapban ugyanis két telepítésre vagy jogosult, és ha a régit letörlöd/össze...ssa magát és újra kell rakni vagy bármi, akkor kérni kell a "slot" felszabadítását. Ha kintről vetted, akkor e-mailben 3 sorban leírva műx a dolog -- próbáltam, mert muszáj volt.
Én csak hobbi-szinten használok ilyesmit, nekem nem gond, ha a supportot kintről kell kérnem, ha fontos, hogy magyarul nagyjából-egészéből prompt kapj segítséget, vagy a munkádhoz kell, akkor itthon vedd meg.
Előzmény: szomorce (128)
szomorce Creative Commons License 2006.07.16 0 0 128
Hogy lehet ilyen cuccokat szerezni?
Előzmény: makemusic (-)
htomi78 Creative Commons License 2006.06.01 0 0 127
Azt szeretném megtudni, hogy hogyan oldható meg Finale Printmusic 2006-ban az az, hogy írok egy kottát, amiben van kórus 4 szólammal plusz zongora de a 100-tól a 130. ütemig van egy szoprán szóló is. A választ előre is köszönöm.:)
Bowie Creative Commons License 2006.04.08 0 0 126
Nem, Sibeliushoz adják a Kontakt Silver, és a Gold tásaságában ha megfizeted.
A Finale-val megy, a Logic-al is, csak a Sibelius nem látja.
Ja, és Mac OSx platformon.
Sandor Creative Commons License 2006.04.07 0 0 125
Téveszted a Finale-val (?)
Annál olvastam a honlapon, hogy van hozzá valami plugin kiegészítés, hogy direkt kezelni tudja.
Bowie Creative Commons License 2006.04.07 0 0 124
Sziasztok!
Van egy Sielius 4.1 és egy Garritan Personal Orchestra. Sajnos a Sibelius nem látja a GPO-t.
Van ötlete valakinek hogy mi lehet a gond?
Köszi a válaszokat!
marci055 Creative Commons License 2006.04.03 0 0 123
Valaki tud segíteni? A hungária együtestől a limbó hintó c. szám gitár vagy zongora kottája kéne. vagy mind2? Valaki tud segíteni? Előre is köszi: Marci marci555@citromail.hu
johngold Creative Commons License 2006.03.26 0 0 122

Köszömöm a segítséget!

Utánajárok a dolognak. Egyszerűbbnek véltem a dolgot, mivel jópár éve használtam valamelyik Recognitát (4.5 vagy 5-ös lehetett), beszkenneltem egy öreg megsárgult kottát és gyönyörű új dokumentumban előjött. Ennek is utánanézek!

Előzmény: makemusic (121)
makemusic Creative Commons License 2006.03.24 0 0 121

Scan ügyben (kottakép-felismerés) megmondom az őszintét: senki se várjon csodát tőle!
Nekem úgy tűnik, hogy a feladatra még nem született igazán használható megoldás, a mai technológia még egyszerűen nem elég fejlett. Próbálkozni jópofa dolog, de a profi munkához kevés.

 

A Finale és a PrintMusic is a SmartScore Lite (butított) verzióját használja.
Direktben olvassák a SmartScore és a MidiScan fájlokat.
Finale: SharpEye fájlok beolvasása Music XML plug-in modullal lehetséges.

 

Jelenleg 3 komolyabb, különálló progi van a piacon, ami számításba jöhet.
Mindhárom linkjét megadom, ahonnan demo is letölthető.

 

SharpEye Music Reader
http://www.visiv.co.uk/

SmartScore 3
http://www.musitek.com/

PhotoScore Professional 4
http://www.neuratron.com/

és talán szükség lehet a Dolet 3 kiegészítésre (plug-in) is a MusicXML fájlok kezeléséhez (a Dolet Light már benne van a Finale-ban).
http://www.recordare.com/finale/index.html

 

Bármelyik programnál jelentős utómunkálatok szükségesek.
Kottaképtől függően a ráfordított idő vetekedhet a teljes kotta kézi bevitelével!!!

 

Itt olvasható egy rövid összefoglaló:
http://www.recordare.com/software.html

És van fórum is, ahol a felhasználók panaszkodnak:
http://forum.makemusic.com/default.aspx?f=5&m=138795

Előzmény: ZE (120)
ZE Creative Commons License 2006.03.22 0 0 120
A kottakép-felismerést hagyjuk... Nem tudom, a "nagy" mellé melyik szoftvert csomagolták, de a PrintMusic-hoz adott cucc... khm. katasztrófa.
Előzmény: PETYUS (119)
PETYUS Creative Commons License 2006.03.22 0 0 119
1. Ilyen ocr funkciója az újabb finale-knak is van, de van valami midiscan nevű program is, meg még másik is volt, aminek nem jut eszembe a neve.
2. Az attól függ, hogy milyen formátumban van.
Előzmény: johngold (118)
johngold Creative Commons License 2006.03.21 0 0 118

PETYUS!

 1.Régen volt a Recognitának (jópár éve használtam)valamelyik verziója, amelyik felismerte a beszkennelt kottát és új dokumentumként lehetett kinyomtatni.

 2.Az internetről letöltött kottát hogyan tudom szerkeszteni (nagyítani, felesleges szöveget törölni, stb)?

 

Van-e olyan program, ami ennek a két kívánalomnak eleget tesz?

Előzmény: PETYUS (109)
htomi78 Creative Commons License 2006.03.16 0 0 117
1. A Notepad támogat más hangokat is, pl. cselló, ütösök stb. De azt hiszem félrértetted a kérdésemet! Nekem nem a Notepaddal van bajom, hanem a többi verzióval. Ugyanis én azt szeretném, hogy ha egy másik verzióban kiválasztom a "Kórust", beírom a hangjegyeket, akkor a szoprán, tenor, alt basszus, szólamokat zongorahang játsza le és ne énekhang utánzat. Erre kellene nekem megoldás.
Előzmény: makemusic (108)
makemusic Creative Commons License 2006.03.16 0 0 116
PDF ügyben az idevágó hivatalos topic:
http://forum.makemusic.com/default.aspx?f=5&m=89716
Előzmény: htomi78 (105)
Sandor Creative Commons License 2006.03.16 0 0 115
Igazatok van, a PrtScr nem túl kultúrált megoldás. Akkor jó, ha nincs más. Megvallom őszintén én nem ismerem/használom a Finale-t, csak követem ezt a topikot, hátha "rádumáltok" :))
Mint kiderült ott van benne a megoldás, szerencsére.

PETYUS Creative Commons License 2006.03.16 0 0 114
EPS az jó. Az openoffice is tudja importálni elvileg.
Előzmény: makemusic (112)
makemusic Creative Commons License 2006.03.16 0 0 112

Az OpenOffice-t nem ismerem.

A Finale exportál EPS fájlt, amit a kiadványszerkesztők ismernek.

(A PrtScr nem éppen intelligens megoldás, de néha használható...)

Előzmény: PETYUS (109)
Sandor Creative Commons License 2006.03.16 0 0 111
ja a crop nem megy az mspaintben. akkor bármi ami tudja. én a scannerhez adott Imagefolio LE-t szoktam erre használni. sok free progi is van ehhez
Előzmény: Sandor (110)
Sandor Creative Commons License 2006.03.16 0 0 110
ctrl+PrtScr és a kapott képet lecroppolod valamilyen rajzolóprogiban (mspaint is megteszi) és egyszerűen képként beilleszted. persze ehhez az kell, hogy az egész oldal egyszerre látható legyen a képernyőn (zoom).
Előzmény: PETYUS (109)
PETYUS Creative Commons License 2006.03.16 0 0 109
És ha egy nagyobb szöveges dokumentumot akarok csinálni amiben lenne sok kotta meg szöveg meg kép meg minden, akkor abba be tudok-e illeszteni finale-val készült kottákat? Mondjuk openoffice-el szerkeszteném a dokumentumot.
Előzmény: makemusic (108)
makemusic Creative Commons License 2006.03.16 0 0 108

1.
Tudtommal a NotePad nem támogatja a hangokat, mindent zongorával helyettesít (azért majd kipróbálom).
Létezik egy pénzért letölthető NotePad Plus verzió, ami már kezel MIDI-t is.
Az említett kompatibilitási problémák miatt a Finale amerikai honlapjáról a régebbi NotePad verziók is letölthetők (2001-2006):
http://www.finalemusic.com/downloads/index.asp

 

2.
A Finale nem ír magától pdf fájlt, ehhez egyelőre külön progi kell.
A legjobb az Adobe Distiller, de egy ingyenes pdf író is megteszi.
(Mac OS X alatt a dolog magától működik.)

Előzmény: htomi78 (105)
ZE Creative Commons License 2006.03.16 0 0 107
Screenshot, majd a kép beillesztése? Esetleg vmi free pdf-generátor?
Előzmény: htomi78 (105)
PETYUS Creative Commons License 2006.03.15 0 0 106
2. Ezt én is akartam már kérdezni.
Hogy tudom beilleszteni a finale végtermékét pl. egy openoffice dokumentumba?
Előzmény: htomi78 (105)
htomi78 Creative Commons License 2006.03.15 0 0 105
Sziasztok
Volna egypár kérdésem.
1. A Notepadban a kórus kiválasztásánál rendes zongorahangokkal játsza le a beirt hangjegyeket, míg a többi verziónál "hahogást" lehet halani. Gondolom ez jobban közelít az emberi hanghoz. NEm lehet ezt vhogy beállítani. (Próbáltam azt is, hogy a Notepadban írom meg a sablontelmentem és megnyitom a másikban. A módszer csak azért nem müködik mert a régebbi verzió nem nyitja meg az új Notepad fájl-ját.

2. Hogyan lehet a kottát word ill pdf fájlba konvertálni?

A válaszokat előre is köszönöm.
ceruza_elemér Creative Commons License 2006.03.04 0 0 104
Új fórumtopikot nyitottam azoknak, akik valóban használják a Finale 2006-ot, és ezzel kapcsolatban szeretnének tapasztalatot cserélni.  Ezen a fórumtopikon, meg nyugodtan lehet továbbra is arról értekezni, hogy milyenek a beszerzés körülményei.
makemusic Creative Commons License 2006.02.22 0 0 103

Egyházi/oktatási licensz természetesen itthon is elérhető. Lásd: www.finale.hu
A forgalom nagyobb részét ez teszi ki, hisz mindenkinek van ilyen ismerőse...

 

Knots vélhetően a Finale, és nem a PrintMusic 2006-osról beszél.

 

Ha komoly igény keletkezik a nagyágyúra, esetleg hirdethetek egy Index Fórumos kivételes kedvezményt. Ehhez persze több (2-3) rendelésnek össze kéne gyűlnie, meg nem ártana előtte pár pohár konyak sem. :-)

Előzmény: ZE (101)
ZE Creative Commons License 2006.02.22 0 0 101
A sulikban vélhetően tényleg zárt körben használják, vagy szellemeskednek (ghost), amit én is erősen javaslok mindenkinek, aki sok gépet üzemeltet.

Az upgrade/trade up dolgot néztem, a "teljes" Finale (Bár a belecsomagolt garritan cuccok igen kecsegtetőek...) túlmutat az igényeken, de mindenképp nézegetem a dolgokat... Apropo, az USA-ban van egyházi/oktatási licensz. Nálunk ez mennyire érhető el?

Az orosz krákogással kapcsolatban teljesen egyetértünk -- szeretek nyugodtan aludni, mert bár drága és nehéz becsületesen élni, de hosszú távon megéri.
Előzmény: makemusic (100)
makemusic Creative Commons License 2006.02.22 0 0 100

Iskolai számítógép...
Magyarországon közel száz suliban van már teljesen hivatalosan Finale.
Nyilván nem nyilvános gépeken használják, mert havonta legfeljebb egy ilyen "új reg.slot kellene" kérés érkezik. Azok sem tőlük, hanem inkább a komoly zeneszerzőktől...

 

Mondj 2-3 indokot, miért érdemes a 2004-es verzióról a 2006-osra frissíteni
Az összes PrintMusic 2006 újdonság megtalálható itt:
http://www.finalemusic.com/printmusic/features/new/morefeatures.aspx

Illetve kipróbálható egy letöltött demóval.

 

Ha upgrade-et veszek, akkor is jön a full doboz?
Nem. Csak egy nagy boríték benne az új CD-vel (sorozatszám nélkül, mert az marad a régi).
Upgrade helyett másik lehetőség a Trade-up: a régi PrintMusic mai árának teljes beszámításával kaphatod meg a legfrissebb nagyobb proit a családból (Allegro 2005, Finale 2006). Mindkét esetben a tulajdonjogot meggyőzően kell bizonyítani.

 

Orosz krákogással pedig hivatalból nem foglalkozunk!

Előzmény: ZE (99)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!