Keresés

Részletes keresés

bandolesa Creative Commons License 2016.09.23 0 2 18620

Ekkora különbség lehet a kettő között?   I. fok 41%-ot adott, II. fok 89%-ot.

Előzmény: ildó66 (18619)
ildó66 Creative Commons License 2016.09.23 0 4 18619

Az állapotomban nincs javulás, sőt, egyértelműen még több betegségem van - sajnos.

Hiába írták le már többször az orvosok, még igazságügyi orvosszakértő is,hogy állapotomban kedvező változás nem várható még akkor sem kaptam végleges minősítést amikor ezt véleményezhették volna.

Minden leletem megvan, rendszeresen járok kontroll vizsgálatra, kiváltom a gyógyszereimet.

Ráadásul az alapbetegségemmel egy országos hírű klinika legnagyobb szaktekintélyéhez járok. Nem azért, mert én válaszottam, egyszerűen azért, mert a műtéteimet csak ott, és Ő végezhette. 

Ez mindig is így volt. Ennek ellenére pl. 3 évvel ezelőtt I. fok 41%-ot adott, II. fok 89%-ot. Magam is megrémültem - mindkettőtől...

Előzmény: Törölt nick (18617)
ildó66 Creative Commons License 2016.09.23 0 3 18618

Normál esetben én is az orvosokban bíznék, de ismerem mindkettőt, ezért fohászkodom inkább...

Előzmény: hagyma boly (18616)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.23 0 3 18617

Ha állapotban lényegi javulás nincs,és ez

dokumentálva is van,rendszeresen kiváltod

a gyógyszereket,nincs mitől tartanod,drukolunk

neked.

Előzmény: ildó66 (18615)
hagyma boly Creative Commons License 2016.09.22 0 3 18616

Szorítunk mindannyian ,de egy  rendes orvos vizsgáljon, az segít. Nem vagyok hitetlen , de a jó Isten az kevés.

 

Előzmény: ildó66 (18615)
ildó66 Creative Commons License 2016.09.22 0 5 18615

Kedves Sorstársak!Ma megkaptam az idézést a soros felülvizsgálatra. Október 11-én kell mennem, majd még írok, de mindenkitől kérek egy nagy szorítást arra a napra!

Amit tudtam, megtettem, a leleteim rendben vannak, a Jóistenre bízom magam...

 

bandolesa Creative Commons License 2016.09.21 0 2 18614

Ez így van, legalább a normál közmunkabért adják meg a megváltozott munkaképességű munkavállalónak.

 

Ne legyen egy még alacsonyabb bérkategória.

Előzmény: sz16 (18593)
Gellar Creative Commons License 2016.09.21 -2 0 18613

Sajnos csak most tudok reagálni a kommentedre.

 

Ha nem érezted részemről az empátiát az ügyed kapcsán, nos akkor rosszul fogalmaztam.

 

Egyébként pedig azon akadtam ki, hogy "Bármely bíróság heti egy "panasznapján" jegyzőkönyvbe lehet mondani egy keresetet, díjtalan (?) és akár segítenek is a megfogalmazásban." - miközben van egy profi szakértőnk, akinek ez a szakmája, de ezt nem te írtad.

 

Jó egészséget kívánok!

 

 

Előzmény: otthonülő (18482)
Good_times Creative Commons License 2016.09.21 0 2 18612

Kedves Nefti!

 

Első fokon 45%-ot, fellebbezés után 42%-ot kapott.

Előzmény: nefti10 (18611)
nefti10 Creative Commons License 2016.09.21 -2 1 18611

Kedves Good Times!

 

Eddig hány %os rokkant volt?

Előzmény: Good_times (18589)
megane two Creative Commons License 2016.09.21 0 2 18610

Közben látom ezen is túl vagyunk.

Köszönjük.

megane two Creative Commons License 2016.09.21 0 2 18609

Bocsi elfelejtettem, hogy te vagy a szakértő, csak a fórumozók pártbéli hovatartozást nem kellene erőltetni ezen a 

fórumon, mert szó nélkül kitiltanak.

Érdemi , használható információkat kérnénk, nem kritikát.

Részemről befejezve. (No comment.) 

megane two Creative Commons License 2016.09.21 0 3 18607

Szerintem, így első nekifutásra ez nagyon erős tőled!

Gondold át ezt mégegyszer.

Ezért a hsz-ért kár volt ide regisztrálnod.

Előzmény: Törölt nick (18606)
BJszakért Creative Commons License 2016.09.21 -2 0 18605

A társadalmi-emberi értékek azok a képességek, amik lehetővé teszik az emberek közös, eredményes tevékenységeit, mellyel az egyénihez mérten gyorsabban, jobb eredmény érhető el.

 

Ilyen érték, amiket soroltam előző írásomban, hogy hiányos, gyenge hazánkban:

a szolidaritás az a segítőkészség,

a tisztelet, amit elfelejtettem felsorolni, pedig a cikkből is kiderül, hogy hazánkban hiányzik a tisztességes fizetés, megélhetés, egészség, oktatás, nyugdíj, vagyis alapvető emberi érték veszett el: a tisztelet, az Ember tisztelete, az elfogadás, egyenlőség, de alapvető emberi érték még sok minden, pl. őszinteség, tudatosság,...

 

"Ember vigyázz, figyeld meg jól világod:
ez volt a múlt, emez a vad jelen,

- hordozd szívedben.

Éld e rossz világot
és mindig tudd, hogy mit kell tenned érte,
hogy más legyen."
Radnóti Miklós

 

Na, most tényleg megyek, elkések

Szeretettel üdvözlök mindenkit

 

BJszakért Creative Commons License 2016.09.21 -1 1 18604

sz16,

köszönjük a linket. Értékes info:

Megváltozott munkaképességűek, megalázó órabérek adózóna: 2016. szeptember 16., péntek Erről beszéltem 3 hónapja: 2016. 06.30. csütörtök,: a Sok munkáltató csak a költségtakarékosságot látja...HR Portál interjúban, és sajnos, mindig csak beszélünk erről: http://www.hrportal.hu/hr/sok-munkaado-csak-a-koltsegtakarekossagot-latja-a-fogyatekossaggal-elo-emberek-foglalkoztatasaban-20160629.html

Vajon miért nem szólalnak meg az érdekvédő szervezetek, akiknek ez a profilja. Szégyen rájuk, hogy egy szakszervezet szólal fel a megváltozott munkaképességű emberekért. Itt is a business, üzlet, vagyis az érdekvédők csendben vannak, mert államtól támogatást kapnak, és akikért létrejöttek, azokat nem képviselik. De vajon a képviselőkkel, akiket az emberek azért választottak, hogy képviseljék az emberek érdekeit a Parlamentben, ugyan ez a helyzet?

Ez költői kérdés volt, nem várok választ rá!! Ez nem az a fórum, csak elgondolkodtató.

Mert a politikai prioritások függvénye a lakosság egészségi állapota a gazdasági helyzet. Tehát a LÉT FÜGG a politikától. Érezzük saját bőrünkön.

 

Indoklás: Mert mi az egészség (WHO=Egészségügyi Világszervezet) szerint (is):

Az egészség a teljes testi, lelki és szociális jólét állapota, és nem csupán a betegség, vagy a fogyatékosság hiánya, vagyis az egészség:

- biológiai egészség

- lelki egészség (világnézet, vallás)

- mentális egészség (gondolkozás)

- emocionális egészség (érzések)

- szociális egészség (emberi kapcsolatok)

- bio - pszicho-szociális egyensúly állapota

Ehhez alapvető emberi szükségletek szükségesek (WHO):

Élelem (az éhség és alultápláltság elkerülése)

Oktatás (az egyéni képességek fejlesztése)

Ivóvíz és higiénia (környezet!)

Megfelelő lakáskörülmények

Biztos munka és társadalmi hasznosságérzés

 

HOL vannak ezek a WHO szerinti is alapvető szükségletek a magyar társadalom többségének?

Hol vannak az alapvető Emberi értékek, amely keresztény érték is, amely egy családban, munkahelyen, kis közösségben is elengedhetetlen a fennmaradáshoz, mint szeretet, együttérzés, szolidaritás, tisztesség-becsület (erkölcs), emberi összetartás, béke (nem ellenségeskedés, gyűlölet), igazság, szabadság, erőszakmentesség (ide tartozik az is, hogy elfogadjuk a másik embert, hagyjuk élni, nem erőszakoljuk rá egyoldalúan akaratunkat),...

 

MERT ALKOTMÁNY szerint is minden Embernek nem csak joga van az élethez, hanem a méltóságteljes Emberi élethez is joga van. Kérdés, hol van a méltóságteljes élet, amikor húsevő baktériummal (MRSA) fertőződnek meg ártatlan fiatalok, idősek az egészségügyi rendszer állapota miatt, amikor létminimum alatt él a magyarok fele, nincs tisztességes fizetés, így külföldön dolgozik, aki teheti, az oktatási rendszer anomáliái miatt külföldön tanul, aki teheti, azok a rétegek, akik a legkiszolgáltatottabbak, a betegek, idősek, de mások is eladósodnak, szétszakad a család (elveszik tőlük gyermekeiket hivatkozva a szegénységre, pedig szeretetben szegényen is jobb a gyermeknek, mint intézetben kiszolgáltatva ridegen, és államnak utóbbi drágább rövid és hosszú távon is. 

 

Nem bosszankodom tovább, árt az egészségemnek. Maradok szakterületemen.

Szép hetet, mennem kell

BJszakért Creative Commons License 2016.09.21 -2 0 18603

Good times és Mindenki

új ember, ill.új név a fórumon, hosszan nem volt időm visszaolvasni, de valaki ismerősnek az ügyét hozta be, nem sajátját.

Vagyis ez azt jelenti, amit már korábban is említettem, hogy nem ismerhet minden körülményt, nem tudhat minden kérdésre válaszolni ahhoz,  hogy a tények birtokában korrekt választ adhassunk. Csak találgat és oldalakon keresztül rágódik olyan ügyön, amit Ön behozott ide.

 

Rögtön, ha megkeres engem email,... esetére megoldást, konkrét választ adhatok rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértőként, mi mit jelent, mit tehet vagy nem tehet, mik az alternatívák, vannak-e, hogyan,...

Vagy lehet még napokig erről fecsegéseket folytatni feleslegesen, konkrét megoldás nélkül, ha ez a rágódás a cél, nem pedig a fórum valódi célja,

hogy sokan olvassák, mert informatív, sok érdemi információt hordoz, ezért színvonalas, értékes, érdemes idelátogatni.

 

Akit érdekel saját esete a felülvizsgálattal  jogorvoslati szakkérdéseivel kapcsolatban, igen, fontos a fellebbezés, kereseti kérelem megfogalmazása, a bizonyítási eljárás, az indítványok,...

bátran keressen rehabilitációs gazdasági menedzser, szakértőként, önzetlen tájékoztatást nyújtok szakmai weblapomon lévő elérhetőségeimen szakterületemen (felülvizsgálat, ellátások, foglalkozási rehabilitáció, jogorvoslat), mi mit jelent, mit tehet vagy nem tehet, mik a lehetőségei,...a konkrét tények ismeretében a vonatkozó jogszabályok alapján, tájékoztatom, hogy helyesen tudjon dönteni. 

 

Kérésre megfogalmazom a fellebbezést, kereseti kérelmet rehab gazdasági menedzserként, ha van jogalapja. Támogató szakmai segítséget nyújtok.

Mindenképpen a témához jól értő, felkészült, e speciális szakterületen átfogó ismeretekkel rendelkező, tájékozott, tapasztalt, szakmai vélemény megfogalmazására képes személy alkalmas erre.

Az ismeretek, a nem megfelelő értelmezés, a jogalkalmazás hiánya, a jogszabályok nem kellő ismerete  pedig komoly anyagi hátrányt okozhat.

 

Eddigi megkereséseket köszönöm, a további megkeresésekkel megtisztel, bár többet tehetnék: http://www.versenykepesseg.eu/

Szép hetet

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.20 0 3 18602

1havonta járok csak gyógyszereket íratni,

de ennek ez is sok.

Tisztelettel viselkedtem velük,ez van.

A mostani fv-nál meglepően kedves volt

az orvosszakértő is.

Előzmény: csakvirág (18601)
csakvirág Creative Commons License 2016.09.20 -1 2 18601

Sajnálom,hogy ilyen stílusú a háziorvosotok.Csak azt tudom mondani,hogy a munkájába ez beletartozik,nem szabad Magadra venned! 

Èn sem tudom azt mondani,hogy az èn háziorvosom "repes" az örömtől,amikor sorra diktálom a gyógyszereimet...Igen,èn magam is látom azt,hogy dolgoznia kell vele,sőt mèg az aszisztensnőnek is.Nekem viszont sajnos szüksègem van arra a tömèrdek gyógyszerre.Èn akkor lennèk boldog Ember,ha egèsz-sèges lehetnèk legalább annyira,hogy dolgozni tudjak, èlhetnèm a "normális" ÈLET-et!!! 

De valamièrt èn sem ezt kaptam...

Kitartást kívánok Nektek továbbra is!

Szeretettel,csakvirag

Előzmény: Törölt nick (18599)
Good_times Creative Commons License 2016.09.20 0 2 18600

Köszönöm szépen!

 

Most kissé csalódott vagyok. Mindenki írta, hogy ezt és ezt csináljunk, de szokás szerinte minden zsákutcába vezetett...

Félreértés ne essék, nem haragszom senkire, sőt, MINDENKINEK nagyon hálás vagyok a segítségért, csak a család szépen lassan belebetegszik a dologba, hogy nem jár neki semmi, mintha nem is ember lenne, hanem egy állat vagy növény. Egyszerűen elképesztő. Ha nem velünk történik, el se hiszem, hogy van ilyen:(

Előzmény: csakvirág (18597)
Törölt nick Creative Commons License 2016.09.20 0 2 18599

Szó szerint,ahogy írtam,fiatal hölgy,sajnos ilyen 

a fele körzet,a minősíthetetlen modora miatt otthagyta.

Még szerencse,hogy nem lett külsős szakértő.

Előzmény: csakvirág (18596)
csakvirág Creative Commons License 2016.09.20 -1 1 18598

Kedves Good!

Írtam Neked most, kérlek, hogy olvasd el! Szeretettel,csakvirág

 

Előzmény: Good_times (18595)
csakvirág Creative Commons License 2016.09.20 -1 2 18597

Kedves Good Times!

Nem jár/járhat Neki az EGYT! Pontosan azèrt,amit leírtál.

Előzmény: Good_times (18595)
csakvirág Creative Commons License 2016.09.20 -1 2 18596

Kedves Hamster!

Hogy èrted,nem tetszett a háziorvosnak a Testvèred besorolása? Nem tetszett a pelenka felírása?Ha egy Ember olyan beteg,hogy E kategóriában van x,sok ève,akkor a háziorvosnak kellene a legmegèrtőbbnek lennie! Ha egyszer az Ő hatáskörèbe tartozik a közgyógyos dolgok felírása, ez a munkájának egy rèsze!

Előzmény: Törölt nick (18594)
Good_times Creative Commons License 2016.09.20 0 1 18595

Kérlek szépen válaszoljatok erre!

Miért járna neki az EGYT, ha nem is éri el az egészségkárosodása az 50%-ot?

Törölt nick Creative Commons License 2016.09.20 0 2 18594

Köszönöm,két év megint,hogy ilyen

állapotban 55-évesen meddig kell

még vizsgáltatni.

Ma voltam a háziorvosánál,egyáltalán nem

tetszett nekik a besorolás.Meg a pelenka

felírás,gyógyszerek.

Előzmény: csakvirág (18578)
sz16 Creative Commons License 2016.09.19 0 2 18593
csakvirág Creative Commons License 2016.09.19 0 1 18592

Írtam!!

Előzmény: Good_times (18591)
Good_times Creative Commons License 2016.09.19 0 1 18591

Nyilvános.

Előzmény: csakvirág (18590)
csakvirág Creative Commons License 2016.09.19 -1 1 18590

Kedves Good!

Nyugalom,mindig folytatódik tovább az út!:)

Kèrlek adj meg nekem egy email címet!!

Szeretettel,

csakvirág

Good_times Creative Commons License 2016.09.19 0 1 18589

Ha nem éri el az e.k. az 50%-ot, akkor nem jár neki!!!

Én már beleőrülök ebbe:(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!