Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2297

"Majd írj be néha tapasztalatokat, ha már lesz! :)"

 

Oké, 2-3 év múlva majd beszéljünk róla, hogyha kitartó vagyok és gyakorlok addig :-) Addigra lesznek alapok ;-)

 

Visszatérve a példádra, hazánkban van kifejezetten Korg szakszerviz, képviselet, akármi, ha pl tönkremenne valami? Honnan lehet alkatrészt rendelni hozzá? Vagy internet korában irány az anyacég emailen?

 

 

Előzmény: djuice (2282)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2296

Ez vili, a pergődobot sem használtam söröskorsó tartónak :-)

 

Olyan dologra gondoltam, hogy a mechanikát kell-e kenni időnként, vagy bármi hasonló.

Előzmény: djuice (2291)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2295

Semmi gond. A lényeg ez teljesen lezárható letakarható fedéllel ellátott darab.

 

 

 

Előzmény: ÁsítóSárkány (2294)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2294

Bocsánat, rég láttam LP-380-ast... Megpróbáltam megnézni a fotóidon, de ilyen felbontásból nem látszott...

A fa fedél is tökéletes... A lényeg, hogy amikor hosszan nem játszanak rajta, ne fogja a port a billentyűzet, az nem tesz jót az élettartamannak.

Előzmény: Törölt nick (2290)
djuice Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2293

Most meg megjelent. Érdekes!

Előzmény: djuice (2292)
djuice Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2292

Írtam egy hozzászólást 2 perce és eltűnt! Mi lehet ezzel a szar indexszel már megint???

Előzmény: Törölt nick (2290)
djuice Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2291

Felhajtva, gyakorlás közben tud csak por, hajszál stb bejutni pl. a billentyűk közzé. Normális körülmények közt ez sem jelent gondot, de mondjuk 4-5 évente érdemes feltérképezni belül és kiporszívózni. Gondolom műszaki ember lévén ez nem akkora probléma. :)

Én minden hozzám kerülő hangszer vagy műszaki cikk esetén ott kezdem, hogy tisztítás kívül, belül ha kell. De ha vigyáz ezekre az ember, nem önt bele semmit, akkor nincs miért izgulni.

Azonban van egy privát szabályom: hangszer közelébe én semmi inni vagy enni valót nem engedek. Véletlenre nem bízunk semmit. :)

Előzmény: Törölt nick (2290)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2290

Jaj, semmi gond, az eddigieket is koszi!

 

Ennel a korgnal is van ertelme profogo vedo ek? Ugyanis ezen van rahajthato fa billentyuzetfedel, teljesen zarja, letakarja.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2289)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2289

Bocsánat, terven kívül szinte teljesen offline voltam a hétvégén. Így most válaszolok utólag:

A Korg RH3 billentése teljesen versenyben van a Roland PHA-IV Standard és a Kawai RH kompakt billentésekkel. Persze ezen a ponton is a végén a szubjektív megítélés dönt a végén (vannak objektív szempontok persze, szenzorok száma, pivot-hossz stb., de ezek súlya az egyéni mérlegelésben már dettó szubjektív)

 

Gratulálok, sok örömet a hangszerrel!

 

Ami a karbantartást illeti: így az elején egy porfogó leplen (dust cover) érdemes elgondolkodni -- akár házilag is készítheted, de 1-2 ezer forintért kapni is... A komolyabbaknak gumírozott a széle (mint a gumis lepedőé) vagy egy fűzőszállal összehúzható -- úgy hogy a lepel szélét a billentyűzet alá fogja.

Előzmény: Törölt nick (2284)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2288

Szuper ez jo hir, koszi!

Előzmény: djuice (2287)
djuice Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2287

Hetente leporolod, annyi. :)

10-15 évig nem szokott ezekkel gond lenni. Gyárban több 100 órán át tesztelik pl. billentyűütögető robotokkal tartósságilag a prototípusokat, meg különfélképp ejtegetik le őket, szóval strapabírók.

 

Egy kis "made in Japan" betekintés:

https://www.youtube.com/watch?v=l47oGS5J1zs

Előzmény: Törölt nick (2285)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2286

Most látom, bocs

úja

helyett

ujja

 

Előzmény: Törölt nick (2280)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2285

Egy kérdés, úgy a későbbre vonatkozóan.


Az ilyen digit zongoráknak van-e valamilyen karbantartási igényük, kell-e ilyent éren ezt azt csinálni? Vagy ha elromlik csak akkor szokás?


Erről tudnátok mesélni?

 

Illetve napi rendszeres átlagos 1-2 órás gyakorlásnál mire lehet számítani milyen problémák jelennek meg előbb utóbb, és ez az idő nagyságrendileg mennyi egy kb. új hangszernél?


Az persze nyilvánvaló, ahány típus ahány féle mechanika ez annyiféle probléma , típusprobléma lehetséges.

 

Köszi előre is.

 

(én is kb pár óra alatt csaptam le rá, egy órával a hírdetés felrakása után jeleztem, hogy ez nekem kell :-) )

Előzmény: djuice (2282)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2284

Köszi!


Avagy a hang(szer) nem vész el csak átalakul kicsit ;-)

 

Előzmény: djuice (2282)
djuice Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2283

+ vigyázz az ujjaidra!

(meg mindenki vigyázzon, mert hiába 10 van, de kell is mind!)

Előzmény: Törölt nick (2280)
djuice Creative Commons License 2019.01.07 0 0 2282

Gratulálok! Ez így új év elején, hétvégén jó gyorsan ment! :D

2 hónapja láttam a jófogáson egy fehéret 90 ezerért. Vadi új volt, de szállításkor összetörték. Pár billentyűt cserélni kellett, meg az egyik oldalláb szinte kettétört, de amúgy működött, szólt, tehát az elektronikájának nem lett baja. Rátelefonáltam a fickóra (vmi hangszerboltjuk van), egy órája volt fenn akkor a hirdetés, de már mondta hogy másnap viszi el egy korábbi érdeklődő. :)

Biztos meg tudták menteni 5-10 ezer Ft-ból és 0 km-es volt a hangszer!

 

Majd írj be néha tapasztalatokat, ha már lesz! :)

Jó gyakorlást!

Előzmény: Törölt nick (2280)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.06 0 0 2281

Ez Az is arra billentette a mérleget

Előzmény: Törölt nick (2280)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.06 0 1 2280

Először is köszönöm szépen mindenkinek a segítségét, megtörtént a vétel. A végső megoldás számomra a KORG LP-380 lett.

 

Ez is arra billentette a mérleget, hogy sikerült egy "használtat" vennem kb 20-25%-kal olcsóbban. Azért az idézőjel, mert kb fél éves a hangszer, alig pár órát használták, és egy balesetet szenvedett a tulaj, teljesen szétment az úja, nem tud zongorázni. Úgyhogy kb egy újat sikerült megvennem 180-ezerért garanciával. MA el is hoztam, éppen rakom össze, nagyon tetszik laikusként is, mennyire egész jó billentése meg hangja van főleg ilyen áron.

 

Mostmár "csak" gyakorolni kell.

bboros Creative Commons License 2019.01.05 0 0 2279

Sziasztok!

 

Mindenkinek köszönöm, aki hozzászólt!

Már volt szerencsém kipróbálni a Kawai CN 27-et (ismerősömnél), illetve a Yamaha CLP 625-öt (hangszerboltban), de, ha jövő héten kinyit a Budapest Zongoraszalon, akkor oda is elnézek, mert szeretném kipróbálni egymás mellett a kettőt, mert így nehéz dönteni.

Ja, és ott elvileg van Korg G1 is, ami szintén izgalmas lehet, ahogy írtátok. Az most jóval olcsóbb. Szerintetek tud annyit billentésben és hangban mint az előzőek? 

A Yamaha Aurius YDP 163-at is kipróbáltam, annak nagyon nem tetszett a billentése.

 

Köszönöm a segítséget.

Jelentkezem, hogy hogy döntöttem:) 

Előzmény: vggeri (2231)
djuice Creative Commons License 2019.01.05 0 0 2278

Ezek azért nehéz kérdések, mert a keveset tapasztalt ember nem fogja tudni úgy értékelni akár egy akusztikus hangszer előnyeit sem, hiába kerülne az 1 millióba. De természetesen van az a helyzet ahol megérheti egy akusztikus hangszer. Ezeknél azonban azt sem árt tudni, hogy egy régi de jó állapotú, karbantartott és rendszeresen használt hangszer, akárcsak egy bejátszott hegedű, az idővel nemesedik is, azaz a hangzása egyre érettebb, de ennek értékeléséhez már művésznek is kell lenni.

Én egyszer ültem egy 2 milliós, kb. 100 éves, régi stílusú, de már angol mechanikás, restaurált Bösendorfer középzongoránál, ami a restaurátor nappalijának dísze volt. Szerette és használta is a bácsi és értően karban is tartotta. Ezzel párosulva álomszép krémes, bársonyos hangzása volt, talán a legszebb amit életemben hallottam. Na azt nem helyettesíti semmilyen digitális.

Digitálisban nekem a Roland RD színpadi zongoráiban a 700SX, GX, NX modellek mechanikája a legkényelmesebb játékérzetra azzal a plusz tulajdonsággal, hogy nem fárad a kéz rajta. 1 óra elteltével is ragyogóan, szinte trenírozva, felfrissülten mozog rajta a kéz.

http://forum.pianoworld.com/ubbthreads.php/topics/1815839/NEKID_PICHURES_Roland_RD_700NX.html

Szóval ezen a ponton nem érzem hátrányát sehol egy digitális zongora billentésének. A hangzásba már inkább bele lehetne kötni, de ott én inkább egy profi kihangosításban látnám a megoldást, mint felesleges pénzeket abba ölni, hogy méregdrágán rezonáló felületet is kapjunk a hangszerben. Viszont ez már annyira szubjektív és tapasztalatokon nyugvó terület, ahogy pl. hasonló mélységű kérdéseket is feltesznek azzal, hogy most egyik zongoristának miért a Steinway jön be, a másiknak meg mondjuk csakis a Fazzioli... Ez egyszerűen már nem a laikusok beszédtere a témában. :)

Előzmény: trilla414 (2272)
djuice Creative Commons License 2019.01.05 0 0 2277

Szerintem abban is lehet különféle hangolási táblákból választani, de a fejlet Rolandokban már a micro tuning biztosan benne van, azt láttam.

Előzmény: ÁsítóSárkány (2268)
djuice Creative Commons License 2019.01.05 0 0 2276

DGX vs új mechanika?

Ez teljességgel kizárt, ha már csak a P sorozat minőségibb mechanikával kiadott darabját is nézzük, ami majd 3x annyiba kerül hirtelen emiatt. A polifóniát már feltornázták 192-re, szinte nincs is mit fejleszteni. Picit más dizájnt képzelek inkább, 1-2 új hangszínt, kíséretet és persze magasabb árat. :)

Előzmény: ÁsítóSárkány (2267)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.05 0 0 2275

A Korg. LP-rol valamiert nagyon nem akarsz nyilatkozni - a negativ kritika is jo kritika.....

Előzmény: ÁsítóSárkány (2270)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.01.05 0 0 2274

Egy apró megjegyzés: a megjelölt árkategóriák legtetején már vannak soundboarddal rendelkező digi zongorák is, pl. Kawai CA-97/CA-98.

Előzmény: trilla414 (2272)
trilla414 Creative Commons License 2019.01.05 0 0 2273

Igen, ez igaz. Mégiscsak fa... :/

Előzmény: ÁsítóSárkány (2269)
trilla414 Creative Commons License 2019.01.05 0 0 2272

Persze, egyértelmű! De a kérdés inkább az, hogy billentésre rohadt eredeti az akusztikus, akárhogy is nézem, de hangzásra milyen lehet egy jó digitálishoz képest. OK, hogy bonyolult elektronika, meg sokszoros mintavétel, ami fejhallgatón tutira nagyon jó eredményt hoz, de anélkül inkább egy pár hangszóró szólaltassa meg a mélyeket, vagy egy pianínó soundboardja? Vagy lehet annyira rossz az akusztikus hangzása, hogy inkább legyen egy digitális, ami viszont egy nagyszerű hangszert próbál utánozni?

 

Máshogyan: adott 200e-500e-1mFt, és nem szempont a hangolás/fejhallgató. Melyik? Akusztikus/digitális?

Megint máshogyan: tart ott a technika, hogy a hangzás/mechanika is jobb a digitálison (árkategórián belül), vagy főleg a hangolás/fejhallgató/esetleg hely kérdéskör miatt választotok inkább digitálisat?

Előzmény: djuice (2266)
Törölt nick Creative Commons License 2019.01.05 0 0 2271

Az a baj en meg nem tudok a sajat ujjaimnak hinni, akkor tudnek ha zongoraznek egy ideje :-(. Neked a Korg  LP-rol mi a velemenyed? Mind hanzasilag mind a billentyuzetet tekintve?

Előzmény: ÁsítóSárkány (2270)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.01.05 0 0 2270

Versenyben van a mezőnyben és ki kell próbálni... A saját ujjaidnak és fülednek higgy!

Előzmény: Törölt nick (2265)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.01.05 0 0 2269

Ez jelentős mértékben azon is múlik, hova kerülne az a hangszer. Mennyire lehet stabil hőmérsékletet, páratartalmat stb. biztosítani.

Előzmény: trilla414 (2263)
ÁsítóSárkány Creative Commons License 2019.01.05 0 0 2268

Az egyértelmű, hogy nem cseszték el az FP-30 hangolását. A mért adatok bőven beleférnek a stretch tuning kategóriába.

 

Ezzel együtt, nekem az jött le az utolsó fórumos link screenshotjaiból, hogy néhány billentyű egy kicsit talán szokatlanul van hangolva -- nyilván azért, hogy jól együtt szóljon bizonyos másik billentyűkkel -- és cserébe bizonyos más billentyűkkel, egyes akkordokban elég furcsán szól...


Ezt összerakva azzal, hogy a Roland megerősítette, ugyanezt a stretch tuningot alkalmazza régóta, kezdek arra gyanakodni, hogy ez is benne lehet, hogy a Roland zongorahangjai elég megosztóak: van aki oda van értük, és van akinek természetellenesnek hatnak...

Előzmény: djuice (2255)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!