Keresés

Részletes keresés

arnyekxxx Creative Commons License 2015.02.07 0 0 2919

egyébként ha vezéreltre van kötve az infrád akkor csak napi 8 órát megy, ha meg kapcsolgatva van vezérelt-normál között attól függően, hogy van-e vezérelt éppen, akkor megszeged a szolgáltatóval kötött szerződést mert vezérelt áramot csak fixen bekötött készülék használhat

Előzmény: johannes. (2917)
arnyekxxx Creative Commons License 2015.02.07 0 0 2918

4 vagyok

Előzmény: johannes. (2917)
johannes. Creative Commons License 2015.02.07 0 0 2917

Ne haragudjatok de hány évesek vagytok, olyan 6 körül  saccolok.

 

Az éjszakai áram azért jobb mert jóval olcsóbb mint a nappali, ezt külön számolják el az eon-nál.

Valószínűleg ezt nem tudtad, ezért írsz baromságokat.

Előzmény: arnyekxxx (2916)
arnyekxxx Creative Commons License 2015.02.07 0 0 2916

jaja az éjszakai áram jobban melegít

 

a zongorán pedig a fekete billentyűk hangosabbak

Előzmény: johannes. (2915)
johannes. Creative Commons License 2015.02.07 0 0 2915

Nem mindegy, hogy milyen minőségűt veszel !

Ja és nem árt ha éjszakai áramra kötöd ;-)

arnyekxxx Creative Commons License 2015.02.07 0 0 2914

tertmészetesen, hiszen az a nagyerejű infrasugárzás átvilágít a parkettán

Előzmény: szilentium2 (2912)
arnyekxxx Creative Commons License 2015.02.07 0 0 2913

praktikerben vettem 2 éve 2500ért kis fehét Budget müanyag vackot. Nyomja a meleget mint az állat. Nyilván 0-24 használatra nem való de arra, hogy 5 percig melegitse az ember alsó felét arra tökéletes.

Előzmény: Zöldár (2907)
szilentium2 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 2912

És mindezt persze a parketta alá gyömöszölve is tudja ... ;-P

Előzmény: arnyekxxx (2911)
arnyekxxx Creative Commons License 2015.02.07 0 0 2911

Az az infrafóliánál a bullshitgenerátor szövege, hogy "az infrasugárzás miatt azonnal érzed a meleget, nem kell neki felfüteni a levegőt mégis kellemes érzés épp ezért kisebb teljesítménnyel is megvan a melegérzet azonnal blabla"

 

 

ehhez képest mintha ott se lett volna semmi

 

 

 

 

 

Előzmény: johannes. (2905)
Téli nap Creative Commons License 2015.02.07 0 0 2910

"A legtakarékosabb még mindig a cserépkályha, kemence, tömegkályha."

 

 

érdekes megállapítás ilyen szép téli napon.

 De mennyi a valóságtartalma    ?

 Főleg nálunk a IX .ker.ben a 4. -en.

Előzmény: johannes. (2909)
johannes. Creative Commons License 2015.02.07 0 0 2909

Sokan elképednek mikor elmondom mennyit tüzelünk, pedig 6 köbméter fa le van rakva az udvarra, ha elfogy, nézzük az időpontot, egyszerű.

Persze a szomszéd is felépített egy ökör nagy házat, alsó-felső szint,a gyerekek kirepültek, ketten fogócskáznak a labirintusban, amikor megyek hozzájuk, mindig és mindenhol meleg van, aztán panaszkodik, hogy kétszer hozat fát egy télen plusz a gáz.

Nagyon nem mindegy a ház elrendezése sem, nekünk két bejárat van a szobákba, magyarul körbejár a levegő, rengeteget jelent, ha eldugott szobánk lenne, nem lenne egyszerű a fűtés.

 

A gáz őrlángon egyfolytában megy a fürdőben,a konyhában az anyósom reggel feltekeri és mikor elvonul a saját  lakrészébe, elfelejti letekerni, ahogy hazaérek már tekerem is le, jó játék, bosszankodom is eleget miatta.

Persze tök feleslegesen megy sokat, mert a cserépkályha még akkor is meleg amikor hazaérek csak ugye hozzá lehet szokni a 25 fokhoz is.

Tehát ez a két helység és plusz a gáz amivel főzünk, ez  így most 8000 pár száz forint volt, reménykedem benne, hogy ha leszigeteljük a házat, akkor nem lesz szükség egyáltalán a konyhában a gázra.A fürdőben valami rásegítés kell azért, zuhanyzás stb. miatt .

Egyébként a szobában ahol a kályha van 25 fok van, így a kisszobában csak 23, a konyhában gáz nélkül 19-20.

 

A legtakarékosabb még mindig a cserépkályha, kemence, tömegkályha.

20 éve raktunk a szülői házba egy kemencét, vagy 2 méter magas, azóta működik, persze akkoriban olcsó volt a samot, az egész samot téglából van és az aljába 20 centi törött üveg van bebetonozva.

Vasárnap jól betüzelsz, szerdán még meleg, csak vigyázni kell vele, ha nyitva felejted iszonyatos forróságot tud leadni.

Mikor megépítettük, egyszer kinyitottam és elmentem otthonról, hazaértünk és mintha a vulkán szájánál lettem volna, rohadtul megijedtünk, az emeletre nem lehetett felmenni mert forró volt az összes lépcsőfok, később felmentünk és az összes gyertya össze volt folyva még a legtávolabbi ponton ( 8 méter kb ) is el voltak hajolva a vékony gyertyák.

Ha látom és érzem, nem hiszem el.

Szerencsére nem keletkezett  tűz, a kályhán lett 1-2 centis repedés, aznap  nem fáztunk ;-)

 

Előzmény: joevagyok68 (2908)
joevagyok68 Creative Commons License 2015.02.07 0 0 2908

2-3 erdei m3, igaz kicsi DE hoszigeteletlen haz......

Ez erdekes....vagy csak egy ' reszet/szobat/, vagy 15 fokot tartotok mindenhol vagy leirhatnad azt is mennyi gaz fogy meg melle...

Előzmény: johannes. (2905)
Zöldár Creative Commons License 2015.02.07 0 0 2907

 Ez mind igaz, kivéve az hogy egy ventillátoros 2 kW-os hőtermelőt  2500  ft ért nem kapsz. Ha szerencséd van,    a ventillátor nélkülit olyan 8 eft ért. De inkább 10  e felett.

 Persze ezek az összegek is bagatellek a 35 -50 eft -os  500 wattos' csodákhoz' képest.

 

 Mindegy az energia  egységre vetítve mindegyiknél egyforma árú, azaz nagyon drága.

Előzmény: arnyekxxx (2903)
Zöldár Creative Commons License 2015.02.07 0 0 2906

"Ha abból indulunk ki amit írtál, akkor a fűtőfilmnél nincs is jobb, olcsó,könnyen felszerelhető, és annyi watt-ot teszel fel amennyit akarsz, ... "

 Nem tudom melyik mondatodból következtetsz  arra ,hogy  ????

 Az viszont tényleg igaz ,hogy annyi Watt-ot teszel fel amennyit  akarsz  - addig amíg a hálózat bírja !!

Előzmény: johannes. (2898)
johannes. Creative Commons License 2015.02.06 0 0 2905

hát azért ez így hülyeség, persze,hogy a nagyobb teljesítményt jobban érzed,pláne ha fúj is, a négyméteres tekercset a plafonon elég jól érezni de nem is ezzel van a gond hanem a fizetésünk és az energia árak viszonyával:-) 

Nekem nem létfontosságú megoldani ezt a kérdést, 2-3 erdei köbméter között tüzelünk el egy télen, és még nem szigetelt a ház, persze nem is nagy.

Viszont az erdő fogy, a fa drágul.

Feltalálták a napelemet, a szélgenerátorokat, az atomenergiát, az emberek nagy része meg fázik, ez a szomorú.

Előzmény: arnyekxxx (2903)
szilentium2 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 2904

Én is kipróbáltam egy egy négyzetméteres darabot , de nem sokat ért ... neki adtam a kollégámnak aki a kis előszobáját temperálja vele havi hatezerért ...

Előzmény: arnyekxxx (2903)
arnyekxxx Creative Commons License 2015.02.06 0 0 2903

én vettem egy 400w-nyi infrafilmet, hogy majd a fütetlen budiban az gyorsan kellemes klímát csinál de lófausztra volt jó.

 

betettem helyette a sarokba egy 2kw-os ventilátorosat 2500 pénzért, rákötöttem egy kapcsolóra az ajtó mellett, oszt az mire letolom a nadrágot kellemes hómérékletet csinál a meztelen testrészeknek az infrafilmből meg lett lábmelegítő az íróasztal alá. A talpat kellemes melegen tartja egy 40w-os csík.

 

Ha valaki egész házat ezzel fűt az vagy nagyon gazdag vagy lopja az áramot.

Előzmény: johannes. (2901)
szilentium2 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 2902

Szerintem az egész ház ilyennel való fűtése egy vagyon lehet , főleg ha parketta alá rakják egy szigeteletlen padlóra . Nem hinném , hogy ez a mi klímánkra lett kitalálva .

Előzmény: johannes. (2901)
johannes. Creative Commons License 2015.02.06 0 0 2901

felszorozni nem szabad, az nem ugyan az, de nem én kezelem, hanem egy idősebb hölgy, ha bejön a hideg bekapcsolja, tavasszal ki, nem parketta alatt van, a mennyezeten ,előtte semmi, kinézet ott nem számít.

ha én használnám valószínűleg sokat esne a fogyasztása, mivel hamar felmelegíti  azt a kis szobát, tök felesleges, hogy mindig menjen de van pénzre rá és rohadt kényelmes neki.

Persze a villany drága ez tény de sok képet találni a neten, hogy az egész ház ilyen infrafilmes fűtéssel van megoldva, kíváncsi lennék a számlára.

Előzmény: szilentium2 (2899)
arnyekxxx Creative Commons License 2015.02.06 0 0 2900

Az olajradiátort is körberakhatod cserepekkel és akkor ö lesz a cserépkályha.

 

 

lassan kezd el felmelegedni és hőt leadni, de ha felmelegedett akkor egy darabig tárolja.

 

csodák nincsenek.

 

vagy azonnal ontani kezdi a meleget a fűtőtest és elzárás után azonnal le is hül vagy lassan kezd el füteni és lassan hül vissza

Előzmény: johannes. (2898)
szilentium2 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 2899

Lentebb volt , hogy 4m2 fűtőfilm egy kisebb szobát fűtve hetvenezret fogyasztott egy tél alatt . Ez egy normál száz négyzetméteres lakásra felszorozva nagyon sok . Főleg ha parketta alatt van , akkor kevésbé hatékony .

Előzmény: johannes. (2898)
johannes. Creative Commons License 2015.02.06 0 0 2898

Értem én, hogy a hőt a lakás megtartja, na de meddig?.....például a cserépkályha mellett lehet szellőztetni, ki-be járkál az ember, főleg családi háznál, ahol mindig van mit tenni kint, tehát ebből a szempontból, nagyon is sokat jelent, hogy mennyire tartja.

Arról nem is beszélve, hogy a ház megfelelő szigetelése ellenére is van hővesztesége, pláne mínusz fokokban.

 

Ha abból indulunk ki amit írtál, akkor a fűtőfilmnél nincs is jobb, olcsó,könnyen felszerelhető, és annyi watt-ot teszel fel amennyit akarsz, persze az ember mindig keresi a jobbat.

Előzmény: Zöldár (2897)
Zöldár Creative Commons License 2015.02.06 0 0 2897

Akkor lássuk lépésről lépésre !

 Az elektromos fűtőtestek hatásfoka mindig 100 % nincs ezen mit fejleszteni.

 A fűtőtesteknek nem kell tartani a hőt /mint előttem írták / A hőt a ház/lakás falazata tartja.

 Egyébként pl. egy termosz is jól tarja a hőt, fűteni mégsem lehet vele.

 mennyi idő alatt fűti fel a lakást ? Annyi idő alatt amennyi teljesítményt rá szánunk és amekkora a lakás tömege.

 

 

Mitől takarékosabb egy elektromos radiátor a másiknál ?. "  az egyik kutya a másik eb, az egyik se takarékosabb másiknál.

 Viszont teljesítményben lehetnek különbségek köztük. Az egyik 1,5 kW a másik meg 2,5 kW.

 A konvektorok már kiforrották magukat, így nem nagyon van mit fejleszteni rajtuk.  

 

 "úgy a konvektorokkal is kellene tenni valamit, nagyon sok háztartásban van még. "   Így igaz !

 De ahogy a kétütemű motorokat se fejlesztik tovább így van ez a konvektoroknál is.

 lehet viszont azokat karban tartani, ápolni.

  Pici lakásokba mondjuk 30 nm -ig ideális.

Előzmény: johannes. (2895)
arnyekxxx Creative Commons License 2015.02.05 0 0 2896

az elektromos fütés hatásfokát semmi nem befolyásolja, az gyakorlatilag 100% (amig nem valami höszivattyús technológiáról van szó)

 

a höt a falaknak meg a szigetelésnek kell tartania.

 

 

Előzmény: johannes. (2895)
johannes. Creative Commons License 2015.02.05 0 0 2895

Azért érdekes ez az elektromos áram mizéria, szerintem két tényező befolyásolja az elektromos fűtőtestek hatásfokát, az egyik  és a legfontosabb, hogy tudja e tartani a hőt és meddig,a másik, hogy mennyi idő alatt fűti fel a lakást.

Az általam említett fűtőfilmnél nagyon hamar lehet érezni a hőmérséklet emelkedést, tény,hogy abszolut nem tartja magában a meleget, értelemszerűen.

 

Mitől takarékosabb egy elektromos radiátor a másiknál ?...energiafelvételhez szükség van, persze az lenne a legjobb ha olyan anyagból lenne, ami mondjuk 100 watt fogyasztásnál is fel tudná melegíteni és kikapcsolás esetén is tartani tudja, az olajradiátornak mondjuk ez lenne a szerepe, de nagy az áramfelvétele mire eléri a megfelelő hőmérsékletet,hozzáteszem nekünk régi olajradiátorunk volt, nem sokat ért, biztos fejlődött már a technika.

 

Lapradiátort 4-5 éve vett a sógorom, szintén kipróbálta egy kis szoba fűtésére, aztán mikor kijött a számla, rakatott egy kis cserépkályhát, erről ennyit.

 

Hiányolom egyébként a konvektorok fejlesztését, ahogy a kazánokat fejlesztik, úgy a konvektorokkal is kellene tenni valamit, nagyon sok háztartásban van még.

 

 

arnyekxxx Creative Commons License 2015.02.05 0 0 2894

30-40.000 Ft nem tartozik a méregdrága kategóriába

 

D-Eco04 400 W 4-6 m² 40x47 cm 32.000 Ft

 

D-Uni20-4L 2000 W 20-28 m² 40x137 cm 55.900 Ft

+

D-Autosaver Egyedi programozható fűtésvezérlő,… 22.000 Ft

 

 

 

a bolondnak is megéri

Lacivill Creative Commons License 2015.02.05 0 0 2893

44e ft nálatok 1kW-os vezérlés nélküli.

Azt olvasom a főoldalon, hogy közel 100%-os hatásfokú. Kérdés: egy olajradiátor hány százalék hatásfokú szerinted?

Előzmény: efutopanel (2887)
szilentium2 Creative Commons License 2015.02.05 0 0 2892

Az se mindegy , hogy hány négyzetméterről beszélünk , mert ugye teljesen más egy száz négyzetméter feletti erősen széttagolt ház , meg megint más egy harminc négyzetméteres garzon...

Előzmény: peterch (2890)
Lacivill Creative Commons License 2015.02.05 0 0 2891

Olajradiátornak COP 1 a "hatásfoka". Mekkora a tiednek?

Különben egy 10e ft-os termosztáttal be lehet állítani a hőfokot, bármely napszakra.

Az olajradiátor csak egy példa volt arra, hogy egy hagyományos elektromos fűtésnél mennyivel olcsóbban fűt  a szuper panel.

 

Egy digitalis termosztátos 1 kw-os panel azért nincs 50e ft alatt.

 

Ha 16 fokra lehűl egy lakás akkor ott már nagy baj tud lenni.

Előzmény: efutopanel (2886)
peterch Creative Commons License 2015.02.05 0 0 2890

Szia !

 

Abban igazad van, hogy ez itt egy forum, ahol mindenki leirhatja a sajat velemenyet. Azert valamit Te is megerthetnel. Ha olyan hazad van, ahol amig munkaban vagy akkor 16°C-on kell "tartani " a homersekletet es mielott hazaersz a vezerles inditja a felfutest, hogy mire hazaersz mar 21°C legyen, akkor ott ket dolog lehetseges. Elso, nagyon rossz a haz hoszigeteltsege, ha kepes radikalisan lezuhanni a haz homerseklete akar 16°C ala is, mert ugye azt irtad, hogy hontartani. Ha igy van, akkor oda nagy teljesitmenyu paneleket kell beepiteni, hogy rovid idon belul feltudjak futeni 16°C-rol 21°C-ra a hazat. Tehat leeszi a hajadat a fejedrol . Ha milliomos vagy ,akkor nem gond.:)

Masodik lehetoseg, van egy cuki jol szigetelt hazad, amit kicsit elnagyzolva kifutesz  " egy szal gyertyaval ", akkor az csusztatas, hogy 16°C-on tartod es utanna felfutesz, mert az a haz nem hul le annyira sohasem azalatt, mig dolgozol. Tehat ilyen esetben maximum 1-2°C amit potolni kell.  Ilyen esetben lehet, hogy van akinek megeri a villanyfutes. 

Viszont a folyamatos hontartas szerintem ugyanannyi energiabol megoldhato.  En ezert valasztottam a klimat futesre, mert siman haromszor olcsobb atlagosan, mint a direkt villanyfutes.

Tudod mindenkinek mas az elvarasa es a lehetosege.

 

Udv , Peter.

Előzmény: efutopanel (2886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!