Keresés

Részletes keresés

t.lantos Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55473

Nekem se a kedvenceim (ugyanis naluk volt nyomtalanul eltunt csomagunk), de pl. USA-ba nagyon jok.

 

Előzmény: Törölt nick (55472)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55472

már nincs mit tenni, megkéred a kedves vevőt, ha visszakapta a lét, és odaér a cucc, mert oda fog érni,

akkor vagy fizesse ki ismét, vagy ne vegye át és visszajön neked ingyen.

 

a normálisabbja megteszi, ha meg görény, még irogathatsz neki itt ott, pl fészbúk, hátha megkegyelmez és fizet, nekem volt már ilyen, a régi időkben, amikor még nem is volt ami nyomkövetésse az ajánlottnak.

meg olyan is volt aki sose fizetett, az azóta költi gyógyszerre :)

 

viszont a fedexel ha szerződc, usába 1 kg kb 17-19$

annyira nem imádom őket, de eddig feladási árban a legjobb.

 

most jött egy dhl -es csomagom, villámgyorsan, hk szerda hajnal 1 kor feladva, csüt délben vámolva+kézbesítve kiskezembe,  a fedex ilyet sosemtud.

 

 

bár gombolkozon / csak úgy elméletben /azon, hogy a legjobb fedexes árlistát megmarkolva, lehetne-e a dhl-nél kialkudni együtt gruppenben valami jót :):)

 

lennének csatlakozók? 1 csoportba mind összeállva? ki jelentkezne?

Előzmény: Honnandejo (55471)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55471

Mivel soha nem volt gond ajánlott elsőbbségivel, nem fogok 12 USD helyett 50 USD dolláros postázást kiírni mert a vevők 99%-a nem fizeti ki keres olyat ahol olcsóbb a posta. A veszteség benne van az üzletben, nem fogok éhen halni, csak szar dolog ha te megteszel mindent és nem a te hibádból buksz ráadásul 4x.

Jöhetsz még ezzel a levél kommunikációs/levél dumával de 30 nap után te is akkora case-t kapnál a nyakadba hogy csak úgy zeng. Azt nem magyarázd meg nekem hogy a te vevőid 2-3 hónapot is várnak egy csomagra aminek max 2-3 hét alatt meg KELL érkeznie... Elég régóta nyomom, volt min 500 vevőm és van 20-30 állandó akikkel már nem kell ebay-en keresztül nyomni, baráti a viszony, 2 volt is nálam már pár napot Pesten, nem tegnap kezdtem...

Előzmény: t.lantos (55470)
t.lantos Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55470

Ugyis a te bajod, de ajanlott levelben max olyat kuldunk, aminek a beszerzesi ara nem haladja meg jelentosen a karterites osszeget. Ha nem igy teszunk, kockaztatunk.

Amugy ha ugy gondolod, hogy jobban beszelsz angolul a vevonel, erdemes megkerni valakit, aki viszont nem tud jol, hogy o irja meg a levelet. Lehet, hamarabb megerti.

 

Előzmény: Honnandejo (55469)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55469

Napi szinten kommunikáltam vele hidd el, mellesleg lehet hogy jobban beszélem az angolt mint a vevő :)

30 napot írtál? Most tartunk 34-nél és kedden adta be az elsőre. Tehát 31 nap után.

Nekem csak itt van problémám, a többi USA helyre továbbra is megy 12-14 nap alatt. Választ csak a tudakozványomra fogok kapni 1-2 hónap múlva. Ha "elveszett" kapok vissza pár ezret... Ha közben megérkezik akkor meg a vevő dönti el mit tesz. Én egyszer sem anyáztam próbáltam megnyugtatni, mindent beszkenneltem elküldtem neki, de van az a határ amikor nekem is elég lenne. Ez pont 30 nap... Én is vissza szeretném kapni a pénzem. Te is tudod mennyi a csaló a neten (sokszor 100% feedback-es több éve működő eladók mennek át csalóba)

 

Előzmény: t.lantos (55468)
t.lantos Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55468

23 business days az kb. 30 nap. Addig tehetetlen.

Amugy meg hidd el, ott van mar reg, csak b.sztak szkennelni. Regebben volt ISC scan, most mar nincs, sok esetben csak felbukkan a kovetkezo allomason.

De a kulcs nyitja a megfelelo kommunikacio.

 

Ot a cikk a USPS fennakadasairol, neked, mint eladonak kell megnyugtatni.

Előzmény: Honnandejo (55467)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55467

Szerinted. Economy Shipping from outside US 11 to 23 business days de nem ez a lényeg 100x is leírhatom, hanem az hogy meg sem érkezett a USPS szerint az USA-ba. Semmi gond nem lenne ha ott lenne a trackingben és nem kapja meg, úgy el lehet húzni hogy lassú a USPS, nem tehetek róla, de a vevő annyit lát hogy itt van még a csomija Mo-on 01.09-óta. Ennél érthetőbben már nem tudom leírni. Paypalnál bármikor tudsz nyitni dispute-ot...

Előzmény: t.lantos (55466)
t.lantos Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55466

Valamit elb.szol, mert a varhato kezbesitesi ido utolso napjaig NEM TUD nyitni semmit.

 

Előzmény: Honnandejo (55465)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55465

Figyelj, 34 napja azt látja az USPS trackingon hogy pre-shipment, tehát a magyar posta még el sem küldte. Ennyi, ezt nem lehet kimagyarázni... Én elküldtem neki a magyar posta trackingjét amin az van hogy 01.10-én elküldve külföldre, leszarja neki az USPS számít és az szerint nincs az USA-ban a csomi.

Egyébként nekem arra is nyitott claim-et amit 5 napja küldtem el. A vevőt rohadtul védik. Ne legyen ilyenben részed azt kívánom.

Ma reggel a 3. ügyet is lezárták megint full refunddal. Semmit nem tehetsz, hidd el... Max 10-12 napon belül ott kéne lenni a USPS rendszerében egy elsőbbségi ajánlott.

Előzmény: t.lantos (55464)
t.lantos Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55464

Ugy huzom, hogy ha economy shipping outside, akkor annak a legutolso megerkezesi napja varhatoan valami jo sok nap.

Akkor nyit egy case-t (mert elotte nem tud), az nem zarul 10 perc mulva automatikus refunddal.

Kozben meg esetleg megerkezik.

Ha te azt allitod be, hogy express, es az max 10 nap alatt ott van, akkor a jovoben ne tedd, vagy ems-el kuldd, ami legalabb draga, viszont ennel azert gyorsabb (bar ez sem garantalt :)

Előzmény: Honnandejo (55447)
blaze73 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55463

az USD 30 árba Magyar Posta ajánlott levél fér bele, azt 2kg-ig lehet feladni, végig nyomkövethető.

Tudsz neki csinálni számlát Ebay felületén, azt küldjed - USD 30-nál nem tudsz elviekben magasabb árat adni, ha ennyit tüntettél fel.    Csinálj egy invoice-ot neki és Ebay elküldi és fizethet.

Előzmény: holden72 (55453)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55462

Én is leírtam ezeket. És remélem ezzel az elkövetkező 15 évet letudtam... Haverom 11 éve küldözget mindenhova, 1 sérült pakk és egy elveszett küldeményen kívül semmi nem volt neki.

Ha jön valami hír az már csak pozitív lehet, elég volt az idegeskedésből, álmatlan éjszakából, még a szemem is bevérzett... Megyek is pihenni...

Előzmény: Törölt nick (55461)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55461

Egyik Sarasota/FL másik Phoenix/AZ Annyira nem izgatom magam rajta, elkönyveltem járulékos költségként, így csak ennél jobb hír jöhet. Ma feladtam egy pakkot a Fülöp szigetekre, kíváncsi leszek...

 

Előzmény: Honnandejo (55459)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55460

Tessék, máshová pikk-pakk megérkezik...

 

Előzmény: Honnandejo (55459)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55459

Akkor üdv a klubban, hova küldted? Nekem csak Jacksonvillbe (FL) nem érkeztek meg, Illinois-ba pl. 13 nap volt. 

Előzmény: Törölt nick (55456)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55458

01.09-én feladottról semmi hír, amit 01.28-án küldtem máshová (szintén USA) azt meg megkapták tegnap. 1 hónap után nem tudod húzni az időt. Normális voltam, 50%-ot visszautaltam neki hogy ha visszajön hozzám kifizetem a másik 50%-ot de ha ő kapja meg akkor ő utalja vissza az 50%-ot. További 1 hét után elege lett hogy semmi és ment a paypalhoz.

Hidd el én is küldtem neki linkeket, napi szinten tartottam benne a lelket, jó volt a kapcsolat, pl. magyarul tanítottam, majd megunta. Én is mennék a paypalhoz 1 hónap után, főleg hogy nem 1 dolláros szilikon telefontokról van szó... De mindegy, 4-ből kettőt már refund-olt a paypal. Szóval most már csak Isteni csoda jöhet és a vevő jóindulata...

Előzmény: cyborg2 (55455)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55457

pár napja már linkeltem a hírt:

http://abc13.com/news/expect-more-shipping-delays-from-usps-next-year/441159/

 

röviden: az us posta új rendszerre vált és ez nem zökkenőmentes.

Előzmény: cyborg2 (55455)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55456

Nem vagy egyedül. Januárban két küldeményem is ment USAba, de 3. hét után sincs semmi infó sehol.  Ha refund lesz, az 500dodo bukta lesz.

Előzmény: Honnandejo (55454)
cyborg2 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55455

Nyugi nekem is 4 tétel néz ki ugyan így mint neked (USPS).Húzd az időt ha pampog a vevő .Kellemes hangvételű levélben megírod az igazat neki hogy a hóvihar miatt csúsznak az usa szállítmányok(közben amig tellik az idő hátha megkapja) ,nekem pl több mint 1 hónap után DELIVERED lett ,vevő le is zárta az ügyet  . szerintem a januári küldeményekkel mások is szívnak (USA -ba) ...... . 

Előzmény: Honnandejo (55454)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55454

Én már nem bízom benne hogy megérkezik, 1 hónapja semmi!!! De ha igen addigra az összes pénzt visszafizette a paypal a vevőnek, case closed. Három eset áll fenn. 1) a vevő megtartja a pénzt és a cuccokat, 2) visszaküldi a cuccokat, 3) megtartja a cuccokat és visszautalja a pénzt. Jelenleg azt hiszi hogy csaló vagyok és nem adtam fel semmit. Elég szép leveleket írt, amiben csak úgy záporoztak a fuck you és barátai. Szóval nem látom túl rózsásan a helyzetet. Elkönyveltem egy jó nagy buktát, a legszarabb hogy tudom én semmit nem tettem csak azt mint mindig, fizetés után egyből postáztam, ajánlott elsőbbségivel. Ha esetleg valami is visszajön már örülhetek... A posta a tudakozványokra biztos fog válaszolni, 1-2 hónap és okosabb leszek de a pénzemnek lőttek. :(((

Előzmény: John Zero (55452)
holden72 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55453

Sziasztok,

 

Első eladásomat intéztem az ebay.com-on. 

Segítséget szeretnék Tőletek kérni!

 

Mint első termékes eladó nincs még eladási pozitív jelzésem, így csak USA postázást engedélyezett a rendszer megjelölni (worldwide-ot nem) itt 30$ adtam meg.

Az aukciót (iPod Classic) 18:00-kor egy Dél koreai vevő nyerte, jelenleg még a fizetésre várva állapotban van az ügylet.

Kérdésem lenne hogy akkor jelen esetben a vételár + szállítási díj (30$)  jelenik majd meg Neki fizetési tételként? vagy nekem kellene új szállítási tételt megadnom Magyarország -Dél korea viszonylatra?

Hogy működik ez pontosan?

Ti milyen postát ajánlanátok? Méretre kb. mint egy kisebb könyv full csomagolással sem több 0,5 kg-nál. 

Abszolute kezdő vagyok! Minden tanácsot nagyon szívesen fogadok!

 

Köszönettel!

John Zero Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55452

Ja, még egy: szerintem simán van esély, hogy megérkezzen, türelem, szerintem max 2-3 hét és hirtelen megjelennek ott az infók, hogy delivered.

 

Előzmény: Honnandejo (55448)
John Zero Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55451

Nekem csak hasonló sztori volt, de az megérkezett.

Ajánlottam küldtem postáról, a posta hu  csak az országhatárig látta, az USPS meg egy darabig sehogy, azaz mintha elveszett volna a két ország között. Majd kb. 2 héttel az usa-beli átvétel után megjelent az USPS oldalán, hogy delivered (2 héttel korábban).

 

Hihetetlen, nem tudom, hogy ez kinek a bénázása, de mintha az USPS-é lenne.

 

Előzmény: Honnandejo (55445)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55450

Nekem mondod :((( Gyomorideg, no alvás és a legszarabb hogy SEMMIT nem tudok tenni. Kínomban már a USPS üfsz-ot is felhívtam, rendes volt az amerikai srác mondta hogy csak USA-ban feladott küldeménnyel kapcsolatban tud segíteni, de ő is megnézte a rendszerben és ő is csak annyit látott amit én, a magyar posta előkészíti a küldeményt. Életemben 1 csomagot vesztettek el ott a vevőt is tájékoztatták, semmi gond nem lett belőle. Illetve két eladó akart átbaszni ott a paypal mindent visszafizetett. Ha 1 ilyen történik akkor azt mondom benne van a pakliban, de egyszerre 4? Itt valami rohadt nagy svindli van a dologban, szerintem kivették a csomikat a beszkennelés előtt, de azért fura mert állandóan ott kellett volna állniuk mert a 4 küldeményt 2,5 hét alatt adtam fel nem egyszerre. Beszéltem vagy 20-30 emberrel akik naponta adnak fel küldeményt, még csak hasonló sem volt soha senkinek. Átlag kb. 10.000 küldeményre jut 1 elveszett levél. Bazz.. én ezt rohadtul beszoptam :(((

Előzmény: radikál (55449)
radikál Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55449

Bazzz.

Ez nagyon durva :(

Előzmény: Honnandejo (55447)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55448

Ennyi van csak az USPS trackingon 1 hónapja.... Én is mennék a paypalhoz. Azt nem értem hogy a 4 csomi 4 különböző időpontban lett feladva, de egyik sincs még regisztrálva az USA-ban. Ha egy elvész évente azt mondom van ilyen, de egyszerre 4?

 

Előzmény: Honnandejo (55447)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55447

Hogyan húzod amikor 1 hónapja csak azt látja a vevő hogy pre-shipment. Ment a paypalhoz, és azok 1 óra alatt döntöttek és ment is a refund 241 USD. Elküldtem nekik a feladóvevényt, azt hogy a magyar posta elküldte 01.09-én, azt hogy 100%-os a feedback-em, soha nem volt semmilyen gondom 7 év alatt, stb. leszarták. Ma jött a 2. email hogy a 2. ügyet is lezárták újabb 170 USD. Van még 2 hátra, hétvégéig ott is refund lesz. Egy jobb manageri fizetést bukok 1 hét alatt + a kiküldött cucc sincs meg nem is tudom újra eladni.

Előzmény: t.lantos (55446)
t.lantos Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55446

Az usa-ban mukodik a tracking, szoval hulyeseg volt a refund, huzni kell az idok vegezeteig.

Mondjuk 10-11e ft-ot kaphatsz (+posta-ajanlasi dij)

Előzmény: Honnandejo (55445)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55445

Én 4-ből már 2 refundnál tartok + a cuccok beszerzési értéke mert nem tudom őket újra eladni ha elveszett vagy ellopták... Az mondjuk felettébb érdekes hogy 1 helyre ment 4 különböző időpontban és semelyikről semmi hír...

Jacksonville lenne a végállomás de valahol az éterben eltűnt. 

 

01.09-én feladott 01.10-én USA-ban elküldve azóta semmi, tudakozványt már beadtam azt mondák 3 hónap!!!!!

Előzmény: radikál (55439)
radikál Creative Commons License 2015.02.12 0 0 55444

Russia 1 hónap?

Akkor nézd meg ezt!

 

 RR290871627HU

 

13 nap volt.

Akkor hogy van ez???

Előzmény: .:(gabor):. (55440)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!