Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11505

Én is úgy látom, hogy ha másképp éltél volna, másképp gondolkodtál volan, akkor lehet nem volna annyi köved. Az egy dolog, hogy valamit örökölsz, de a másik dolog, hogy hogyan folytatod a születésed után,mikk hatnak rád, hogy alakul az életed. Nem kövekkel születtél gondolom. Szorítok, hogy sikeres legyen a műtét és utána teljes életet élj...........

Előzmény: Törölt nick (11488)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11504

Szorítok neked! Nem lesz semmi baj, vigyázz magadra!

Előzmény: Annacska87 (11503)
Annacska87 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11503

Szorítsatok nekem,3/4 7-re kell bemennem.Majd írok milyen volt.

Annacska87 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11502

Nézzétek meg Dr Bokor László honlapját, ott részletesen kifejt mindent. Nem akartam húzni a műtétet, még gyerekvállalás alatt túl akartam lenni rajta. És annyi rákos megbetegedést okoz, nyelőcső, torok, gyomor...

Annacska87 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11501

Köszönöm a biztatást :)  Lapocka körül szokott fájni, de a mellkasom szinte mindig. Mintha elszívtam volna egy doboz barna sofit... De leginkább a köhögés ami a legrosszabb... Gyakran van hörghurutom is, ezt a sok gyomorsav okozza. Igen, ég a torkom is, a papíron ez áll: gócosan aktív gyulladást mutató antrum nyálkahártya részletek. A méretét nem tudom. Nem írják az ambuláns lapon. A doki azt mondta, nem feltétlenül a nagyokat operálják csak, hanem ami panaszokat okoz.

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11500

Hátfájáson kívül azt is megírnád, hogy mekkora pontosan a rekeszsérved ami ilyen panaszokat okoz? Nekem 2-3cm között van.

Előzmény: Annacska87 (11497)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11499

Nálam is ez volt. Első tükrözésnél nem látta egy "főorvos" érdekes módon 2.nál már ami 2 hónapra volt rá már látszódott...

És mindenki azt mondta, hogy az nagyon jól látszik tükrözésnél biztos látta volna a doki.

Amúgy pont a te példád is erősíti bennem a félelmet, hogy mi van ha a panaszaimat nem az epekövesség okozza.

Nekemis szúrkál a mellkasom(a hátam is, neked nem ?).

Főorvosnő meg azt mondta, hogy a rekeszsérv csak akkor okoz panaszt fájdamlat ha nyomódik pl. emel az ember vagy jól bekajál.

Hát sajnos nem..Szóval megműttetem magam epehólyagra és lehet megmaradnak a panaszaim...Azért remélem valahol hogy nem, vagy legalább enyhülnek..

Hát nagy bátorság tőled ez a műtét, le a kalappal, kívánom hogy rendbegyere gyorsan.

Előzmény: Annacska87 (11497)
mancsurka Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11498

Szia Annacska87

 

Nálad a ppi-k sem segítettek? gondolom már jópárat kipróbáltál, ha 10 éve refluxos vagy? Gyomornyálkahártya gyulladásod, torokégésed, felmaródásaid vannak?

Nekem is van sérvem azért kérdezem ezeket.

Köszi :)

Előzmény: Annacska87 (11497)
Annacska87 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11497

Igen,27 éves vagyok. Kb 10 éve küzdök a refluxal , rengeteg gyógyszert kipróbáltam, jártam természetgyógyászhoz, de semmi nem segített.Többször tükröztek is,az utolsó kb 3 hónapja volt,ekkor derült ki rekeszsérv.Nem óriási,de nagyon sok panaszt okoz.Nem csak a gyomorégés,de hetene egyszer savat hányok, szinte az utóbbi időbe csak piritóst es háztartási kekszet tudok megenni.Egész nap fáj a mellkasom,èjjelente fulladok,köhögök.Először azt hitték az orvosok h asztma,elkezdtem használni a pipákat,de semmit nem ért.Ekkor találtam rá Dr Bokor Lászlóra,elmentem hozzá,es ő mondta,h a sav miatt vannak ezek az asztmaszerű rohamok.A háziorvos azt mondta,"nem divat manapság megműteni"... persze ő nem érzi min megyek át éjjelente.Szedjem életem végéig a gyógyszert...hát nem.Ha van rà megoldás miért ne csináltassam meg?

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11496

Szia

 

Miért szántad magad a műtétre? Olyan nagy a rekeszssérved? Vagy a tüneteid olyan durvák?

 

Komolyan érdekelne minden részlet.

 

27 éves vagy ha jól látom ugye?

Előzmény: Annacska87 (11495)
Annacska87 Creative Commons License 2015.02.01 0 0 11495

Sziasztok! :) Ma találtam a fórumra.Nekem hétfőn lesz egy rekeszsérv-reflux műtétem.Aki átesett már rajta tudna tapasztalatokat írni? Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11494

Nincs szükségem haladékra. Megigérem MOST. Ha túl leszek az epeműtéten nem görcsölök rá semmilyen refluxos / rekeszes dologra. Csak túléljem és sikerüljön a műtét.

Előzmény: gombóc63 (11493)
gombóc63 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11493

Nincs mit:-))) kapsz még egy kis haladékot, ha túl leszel az epeműtéten meg kell igérned, hogy nem görcsölsz többé rá a rekeszsérves, refluxos dolgaidra:-))) látod, lehet vele élni állandó agyalás nélkül is.

 

Előzmény: Törölt nick (11492)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11492

gombóc nekedis szeretném megköszönni a támogatást meg az információkat! Ha nem láttok el tanácsokkal / infókkal még mindig a béka segge alatt lennék lelkileg(ígyse vagyok még a régi de már sokkal jobb)

Előzmény: gombóc63 (11491)
gombóc63 Creative Commons License 2015.01.30 -1 0 11491

Pedig hihetnél neki...

Előzmény: Törölt nick (11490)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11490

Én már jó ideje(fél év) nem "kajálok be" nagyon, ettől függetlenül ha előrehajolok vagy görnyedten ülök jön a böfögés meg a mellkasi / hát szúrkálások.,.. Totál olyan mintha a rekeszszér miatt nyomódna fel a gyomor, de meg akart a doktornő is győzni, hogy a hát/mellfájás is az epekő miatt van. Hát nehéz elképzelni, hogy ennyire fentre hatna.

Előzmény: gombóc63 (11489)
gombóc63 Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11489

Azt hiszem ezen egyszer már vitatkoztunk.....egy rekeszsérvesnek azt mondani, még ha az epehólyagról van is szó, hogy jól tömd meg magad....enyhén szólva felelőtlen. Refluxos alapszabály, hogy többször keveset.

Előzmény: ghepard (11487)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11488

Hát azért nálunk a családban is minden második ember epeköves. Mindkét(!) nagymamám, nagyapám hasnyálmirigy daganatban halt meg(soha nem volt orvosnál de valószínű hogy lehetett epeköve is), apum epeköves, anyumnak epevezeték szűkülete van.

 

Ezekvől egyedül az egyik nagymamám műttette magát ő 86 évig élt.

 

Sajnos örökletes is lehet ez a dolog szerintem(bár jobb mint mondjuk vastagbélrák hajlamot örökölni..), de tény, hogy ha máshogy éltem volna nem nő ekkorára valószínűleg.

Azis igaz, hogy állítólag a kis kövek okozzák a komolyabb bajokat(azok mozdulnak ki) nekem viszont fájdalmaim vannak azse jó :)

Előzmény: ghepard (11486)
ghepard Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11487

Tetszik a humorod, legalább így vidámabb gondolatok repkednek a fejedben és vibrálják át az egész testedet. Igen a hólyag elég nagy, kár hogy nem tudják úgy kiszedni a köveket, hogy a hólyag bent maradjon. Az nem véletlenül van ott, de sokan már el vannak nélküle. Egy kicsit megváltoztatod a evési szokásaidat (jóval többször kevesebbet) és nem lesz gond hosszú hosszú ideig....... Ha megvan a hólyag, akkor talán jobb a kevesebbszer több kaja - ezt forszírozom már jó ideje. Az azért van ott (gondolom), hogy megteljen és aztán sokkal nagyobb erővel menjen is ki maradéktalanul, mikor az ember jól megtömi magát - így kicsi az esély, hogy valami ott marad. Majd mikor sokáig nem eszel, megtelik újra - és újra kinyomatod.........

Előzmény: Törölt nick (11484)
ghepard Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11486

Gondoltam, hogy nagy valószínűséggel lesz több is. Van, akinél 20-30 is van, persze nem mind olyan nagy, mint a Te legnagyobbikod..... A Te eseted is ösztönöz engem, hogy elkerüljem ezt az állapotot, nagyon motivált vagyok, mert kitaláltam magamnak egy hosszútávú tervet, amit csak brutálisan jó állapotban fogok tudni teljesíteni. 

Előzmény: Törölt nick (11483)
ghepard Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11485

De már most  gyakorolhatnád, hisz most szépen látod, hogy a gondolkodásod mennyire befolyásolja az állapotodat. Én úgy tekintettem a bajokra, mint egy edzésre - egy helyzetre, amiben gyakorolhatom azt, amit beterveztem. Ha sikerült javítanom a helyzeten, akkor az hatalmas belső energiát adott. 35 év nagy idő Joco, sok mindent megtanultam ez alatt az idő alatt........

Előzmény: Törölt nick (11482)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11484

Namost ha "néhány" 20mm es akkor gondolhatod hogy tele lehet ha egy átlag epehólyag hossza 70mm körül van... :)Igazi kőbánya az ott, kár hogy nem gyémánt vagy valami értékeset növesztek mert akkor megélnék belőle.

Előzmény: Törölt nick (11483)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11483

"meglehet nem is egy lesz ott, hanem még jópár apró is talán"

 

Tele van kővel a hólyagom szinte. Ultrahang lelet: "Néhány 20mm es és több kisebb echodens képlet hangárnyékkal"

 

Előzmény: ghepard (11480)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11482

Nincs gond a pozitív gondolatmenettel, azután, hogy túl leszek a műtéten...

Előzmény: ghepard (11481)
ghepard Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11481

Mégse lett pozitív a hsz-od. De sose késő Joco, ha a fejedbe veszed, hogy megváltozol és ezt a gondolatot nem fogod engedni elhalni, akkor van esélyed a változásra. Ha el tudod fogadni azt, hogy magadért Te vagy a felelős, akkor már a fele utat megtetted - innen már csak jobban fogod csinálni a dolgokat............

Előzmény: Törölt nick (11479)
ghepard Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11480

Szerintem is is. Tehát közrejátszanak (s nemcsak a gasztrósnál) a lelki okok és a fizikaik is. Tehát az is szerepet kap, hogy mit eszel/iszol, mikor, hogyan, mennyit. Hogyan, mennyit, mikor stb mozogsz, hogyan lélegzel stb. Na és a maga részével kiveszi a lelki tényező is, hogy dolgozod fel magadban a mindennapi életet. Nagyon sokszor a lelki tényező a meghatározó. Most már próbálsz egy kicsit más hozzáállással éldegélni, ami a műtét után  a segítségedre lehet. Innen már csak egy ugrás és kedvet kaphatsz a testrészeid, belső szerveid stb funkcióinak feljavításához. Ha jobban megismered magadat, akkor többet ki tudsz majd hozni a testedből. Feljavíthatod légzésedet, hideg/melegtűrésedet, emésztésedet, felszívódást, ürítést, mozgásodat stb is. A dolgokra lehet hatni fizikailag is és lelkileg is – a kettő összhangja és egyensúlya adhatja azt, amivel meg leszel elégedve........ A lelked, tudatod állapota kihat talán a fizikai testedre és fordítva is igaz talán – a fizikai tested állapota kihat a lelkiállapotodra........  

 

S voltak olyan gondolataid, mikor megtudtad, hogy hatalmas epeköved van – hogy lehet e valahogy hatni rájuk, hogy kisebbedjenek, csiszolódjanak (meglehet nem is egy lesz ott, hanem még jópár apró is talán). Nekem vannak ilyen gondolataim és csinálom is azokat a mozdulatok, hogy lehetőleg ne képződjenek a testemben ilyen lerakódások sehol (belekben, erekben, izüleletekben, vesekő, epekő stb stb)......

Előzmény: Törölt nick (11478)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.30 0 0 11479

Na mivel valaki megjegyezte, hogy nincs élet ha én nem írok írok most.

Mivel negatív hozzászólásaimról vagyok híres ezért megint írok egy pozitívat hogy ellensúlyozzam.

A gyomorszájam nem fáj azóta se. Néha belenyilal egy icipicit de sokat ülök betudom annak.

Viszont remegve félek a műtéttől(pedig még 19 nap) nagyon fosok, hogy sikerül e és minden rendben lesz e utána.

De ez a helyes ezt kell tennem nem maradt választásom. Jelzett az epém, ha most nem műttetem jöhet a katasztrófa.

Nem lepődnék meg, ha 19éig a savam megint alkotna ilyen félelmek mellett, de nem tehetek róla, ahogy kipattan 5 kor reggel a szemem máris azt veszem észre  hogy tompán fáj a hasam az idegesség miatt. Mindegy PPI -t nem igen akarok szedni addig már(utána meg már pláne nem). tolom befelé a mecsek gyomorteát meg este 1dl Salvus.

Rohadt várólisták, rohadt magyar egészségügyi viszonyok..

Hmm mégse lett olyan pozitív a hozzászólás :)

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11478

Én hiszek abban, hogy minden gasztrós betegség hátterében a psziché az ideg a szorongás a zsörtölődés van, tehát lelki alapon. Én soha nem a mának éltem mindig a jövő miatt aggódtam, és a munkahelyi dolgokon is..."jajj mi lesz ha nem tudom megcsinálni időre"...teljesen megváltoztatott ez a betegség már leszarok mindent(mármitn ugyanúgy csinálom csak nem idegeskedek rajta).

Önmagában a koleszterin szerintem nem elég a kövek kialakulásához...Oda kell egy idegállapot is ahogy le is van vezetve jópár youtube videóban. Meg a hirtelen fogyás / hízás is szépen növeszti a követ.

Előzmény: ghepard (11476)
gombóc63 Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11477

Ezek alapvetően jó hírek:-) én egyáltalán nem lepődtem meg, hogy ehetsz bármit, gyakorlatilag nekem sincs tiltólistám.

Előzmény: Törölt nick (11475)
ghepard Creative Commons License 2015.01.29 0 0 11476

Joco, van elképzelésed, hogy tulajdonképp miért alakult ki Nálad akkora epekő. Mi kellett ahhoz? Nem tudom, de az is lehet, hogy mindenkinél itt ott sűrűsödik valahogy a hólyagban - a kérdés csak az, hogy miért nem tud az maradéktalanul kiürülni és cserélődni.

Előzmény: Törölt nick (11475)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!