Keresés

Részletes keresés

akárkibárki Creative Commons License 2018.05.11 0 0 66330

Bocsi,hogy utánoztalak,de nem olvastam végig,hanem előbb reagáltam.:)

Előzmény: hörpölin (66328)
akárkibárki Creative Commons License 2018.05.11 0 0 66329

Szerintem az fős akart lenni...:)

Előzmény: Bikk Pubi (66325)
hörpölin Creative Commons License 2018.05.11 -13 0 66328

Én úgy érzem, itt félreértés esete forog fenn, mert Mr. Long ezen mondata: "Egy par fos tarsasag elkepzelese" esetében a társaság létszámára gondolt és nem minősítgetni akarta őket! De persze pontosan nem tudhatom, hogy mire gondolt a költő... :-)

Előzmény: Bikk Pubi (66325)
timetable Creative Commons License 2018.05.11 0 0 66327

Tévesen azonosítottál bármely természetjáró szervezet tagjaként. :)

Csak a sorok között próbáltam elrejteni (éppen a nagyobb súrlódások megelőzése érdekében), hogy nagyon sok mindenben egyetértek veled, úgy látom nem sikerült jól.

 

A hasonlat ha nem jött be, próbálkoznék egy másikkal: ha te egy zenekar rajongója vagy, elkíséred őket a távoli koncertekre is, és egyszer jön egy különleges lehetőség, hogy meglátogasd őket a backstage-ben, akkor attól nem valószínű hogy meg fogsz futamodni. Kivéve ha igazából csak véletlenül kaptad a lehetőséget, és tartasz tőle hogy esetleg a torzonborz színpadi technikust ismered fel a gitárosként. :) (Aztán van akit tényleg ez sem érdekel, mert vastag a bőr.)

 

Hidd el nem gondolkodok nagyon másképp, csak a lehetséges megoldásokat keresem. Nem elsődlegesen a csalások kiküszöbölésére, hanem a kapcsolatteremtésre. A füzet megfelelő részében ott van, hogy a jelvény átadását lehetőség szerint ünnepélyes keretek között biztosítják. Na most - ha ez így nem is kell, de az sem megoldás hogy postázod a füzetet, aztán küldenek egy jelvényt. Az "elefántcsont torony" pont ettől működik - én sem látom őket könnyen megközelíthetőnek, és ők sem tudnak mindig közvetlenül a visszajelzésekhez hozzájutni (az más téma, szeretnének-e). 

 

Sarkítok: Valahogy úgy tudom egyébként elképzelni, hogy bemegyek, ott van még 5-6 másik teljesítő, és megkérdezik tőlünk: "na és hol b*sztatok be legjobban a túra során?". És a tetszőleges irányba, de esetleg egy-két fix kérdéssel kanyargó beszélgetés végén meg lehet egyezni olyan tanulságokban, kérésekben, javaslatokban, melyeket a szervezetnek visszajelzés címén kezelnie kell hogy tudjon. Ja, és mindez lehet tőlem fakultatív is, ha ez valóban ennyit számít.

 

---

Ennyi, itt a hétvége, iroda helyett menjen inkább mindenki a természetbe. Én is így teszek, közép-dunántúli terveim vannak...:)

 

Előzmény: Gizi aljas Feri (66291)
jzp2107 Creative Commons License 2018.05.11 0 12 66326

most vagy én értettem félre valamit nagyon, vagy te

 

ki mondta hogy baj, hogy valaki megosztja a facebookon?

Az csak példa volt arra, hogy a mai generáció (ha szabad ezt mondani) szeret a teljesítményéről beszélni, tehát valószínűleg az okt végi feltételezett elbeszélgetéstől -amiről itt éppen ment az ecsmecsere- se kapna sikítófrászt

 

én így értettem

Előzmény: Mr Long (66324)
Bikk Pubi Creative Commons License 2018.05.11 0 15 66325

Biztosan van a pár társaság közt olyan is, amelyik nem fos!

Előzmény: Mr Long (66324)
Mr Long Creative Commons License 2018.05.11 -14 3 66324

Tudjuk, hogy regen minden jobb volt, de egesz egyszeruen mi a baj a mai 20-30 evesekkel? Hogy kitesznek egy kepet a face-re arrol mit csinalnak es megosztjak masokkal? Ti nem k..vara ezt csinaljatok itt??? Egy par fos tarsasag elkepzelese, hogy a turazas jovoje rajtuk mulik es az enyeszete lesz, ha nem tesznek gyorsan valamit. Kulonben meglepodnetek mennyien turaznak olyanok kozul, akikrol nem is gondolnatok, igen van ismerosom, aki mukormot visel, de hetvegen eloveszi a turazsakot es gyalogol. Meglepo, de a ketto nem zarja ki egymast (igaz gyakrabban kell ujra rakatnia, mert megviselodik idonkent). Ellenszenvesek vagytok a penzel jobban kitomott emberekkel szembe is, igen van aki a mountex profiknak szant cuccaibol vasarol es van aki a deka olcso termekeit veszi, de mindkettonek ugyanazt a terepet kell vegigmennie, ugyanazt a teljesitmenyt kell nyujtaniuk, a penzzel nem vag le a tavbol, szintbol.

Van egy feltetelrendszer az OKT fuzeteben, aki azt teljesiti jogosan tart igenyt az elismeresre.

A tekintelyelvuseget vetkozzetek le es sokkal jobb lesz az eletetek. 

jzp2107 Creative Commons License 2018.05.11 0 0 66323

én sem tudom egyelőre, polgármester úr szerezte

így az egész kört polgármesteres szállásokkal sikerül megoldani.. :-)

Előzmény: V43 1279 (66319)
AttHunter Creative Commons License 2018.05.11 -1 11 66322

Nincs befagyva, tehát lehet.

Persze számolni kell hazánk legnagyobb szövetségének tagjaival. Horgásztóvá van nyilvánítva. Két éve még a kutyámat sem engedték bele.

Előzmény: Pályaőr (66310)
rönofan02 Creative Commons License 2018.05.11 0 0 66321

Lájk!

:o)

Előzmény: Törölt nick (66316)
V43 1279 Creative Commons License 2018.05.11 0 0 66320

Köszi, szép darab :)

Én borongós időben jöttem le a Milicről, nem tudtam napsütötte képet lőni róla. Pedig előtte és utána is (Bodó réttől) jó idő volt.

Előzmény: Törölt nick (66317)
V43 1279 Creative Commons License 2018.05.11 0 0 66319

Kíváncsi lennék melyik háznál van ez, tippre a buszmegálló környékén helyezném el.

Előzmény: jzp2107 (66299)
V43 1279 Creative Commons License 2018.05.11 -12 0 66318

Szóval a beszámoltatás ötlete gáz, de a kötelező túrabeszámoló írás meg a netes képfelismerés nem az?

Előzmény: Gizi aljas Feri (66279)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.10 -13 0 66317

V43-nak, eszembe jutottál...

 smerovnik

Ja, és Jzp...

 

Előzmény: Törölt nick (66316)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.10 -13 3 66316

Ma bejártam a Hollóháza-Nagy-Milic-Füzér-Füzérkomlós távot, bementem a várba is, nekem nagyon tetszett, azzal együtt is hogy kicsit egyetértek veled is.

Ugyanakkor azt mondom hogy jó, ez legyen 100%-ban visszaépítve, de ne legyen mindegyik vár restaurálva. Ha hegységenként egy várat visszaépítünk akkor is marad még minden egyes hegyvidéken tucatnyi -ha nem több- olyan várromunk amelyet nézegethetünk pusztuló romjaiban napestig. Akinek olyan kell megtalálja a számítását kis hazánkban így is. :-)

Füzér egyébként élteti a Hegyközt. Ma csütörtök volt, normális forgalom, 5-6 ember folyamatosan le-föl, plusz egy busznyi kis iskolás jött felfelé. Mi lehet itt hétvégén? De azt mondom legyen is. Legalább 15-20 embernek munkát ad, plusz szállásadók stb.

Füzér belülről valami csodaszép lett, élethű, és a Várkápolna az valami csoda. Megtartották az eredeti faragásokat, és azokhoz építették fel a többit. Elüldögéltem benne 15-20 percet a csendben, és csak gyönyörködtem.

 

Előzmény: rönofan02 (66092)
V43 1279 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 66315

Én is várom a tapasztalataidat :)

Jó utat a maradékra!

Előzmény: jzp2107 (66309)
V43 1279 Creative Commons License 2018.05.10 0 0 66314

Remek beszámoló lett, örülök hogy megírtad!

Lakon nekem is ilyen érzésem volt.

 

Szívesen! Örülök, hogy segíthettem és hogy az írásodban is visszaköszönt a tanácsaimból 1-2 ;)

Előzmény: Czimbály (66270)
Kékdroid Creative Commons License 2018.05.10 0 0 66313

Na ez, ez egy jó beszámoló.

Előzmény: Czimbály (66270)
Czimbály Creative Commons License 2018.05.10 0 0 66312

Köszi, hajrá a maradékra!

 

Feltétlen tedd fel az élményeidet - érdekes olvasni, ki hogyan éli meg ugyanazt a projektet.

 

Ne bosszants ezzel a geodéziai torony dologgal... :) Az utóbbi idöben cirka 10/10 zárva volt, így nem eröltettem, meg annyira elegem volt a beszántott útból is...

Előzmény: jzp2107 (66309)
Czimbály Creative Commons License 2018.05.10 -14 3 66311

Sziasztok,

 

köszi, hogy elolvastátok, nem koptattam hiába a billentyüzetem - na meg a lábaim... :) (Elnézést a rengeteg elütésért és hibáért, nem volt eröm még egyszer elolvasni + a gépemen nincs magyar helyesírás ellenörzö)

 

Ez tényleg "kötelezö tanyanyag" lehetne... Járjátok be, amíg van rá mód, függetlenül attól, jut-e még plakett vagy sem.

Pályaőr Creative Commons License 2018.05.10 -14 0 66310

Olyat tud-e valaki, hogy a zámolyi víztározóban lehet-e fürödni...?

jzp2107 Creative Commons License 2018.05.10 -13 3 66309

köszi a beszámolót, a legjobbkor jött mert holnapután indulok a maradékra.. Kaptam is belőle pár ötletet

 

a Katalinmajoros útvonalkövető/nem követő résznél nem a Szádelői-völgy látszik?

múlt héten elég sok irányból volt alkalmam megcsodálni az útvonal déli szakaszáról

 

Becskeháza: ez elég durva, mi két nappal utánad voltunk ha jól számolom (ápr. 28), és a szlovákok ugyanúgy vonyíttatták a fűnyírókat 

 

szanticskai kilátó: ezt sajnálhatod, nincs bezárva és pazar a panoráma

 

"Csodálkoztam, miért szakad meg a jelzés mind az OSM:en, mind a telefonos app:on" mivel a telefonos app is az osm adatain alapul, nem véletlen hogy egyforma..

Erre a részre én is kíváncsi voltam, ezért hagytam rá időt: két kerülőutat is sikerült felmérni (felrajzolni még nem), talán a második a jobb: fent a kereszetződésben a jelzett villanyoszlopot megcélozva a hivatalos úttól kicsit jobbra tartva meg lehet kerülni a dzsindzsás részt nulla karcolással

Sajnos úgy néz ki, a beígért úttakarításból nem nagyon lett semmi :-(

 

Abaújszolnok: semmi gond nem volt az útvonalkövetéssel a repcetábla szélén és a faluban sem

 

 

 

engem lelkileg eléggé agyonnyomott a túra, nem igazán tudtam függetleníteni magam a látott sorsoktól

beszámolót nem is akartam írni azon melegében, gondoltam hagyom ülepedni a dolgokat

ez azóta megtörtént, de most már megvárom vele a befejezést

 

Gratulálok a teljesítéshez!

(én egyébként mindenkinek kötelezővé tenném.. de akár egy OKT-ra beavató beugró is lehetne belőle, aki ezen végigmegy, az tuti OKT-val is megbírkózik)

Előzmény: Czimbály (66270)
llakli Creative Commons License 2018.05.10 0 0 66308

Nagyon szépen köszönöm a beszámolót, mintha újra ott lettem volna !

Úgy vettem ki, a helyzet romlott 2005 óta. Mi 4 nap alatt mentünk végig,

akkor még a telefon nem segített...

Előzmény: Czimbály (66270)
hadidoki Creative Commons License 2018.05.10 0 1 66307

Vajon, hogyan jöttél rá?  ...pedig próbáltam jól elrejteni :-)

Előzmény: akárkibárki (66303)
akárkibárki Creative Commons License 2018.05.10 0 0 66306

Tudod,hogy van ez:ha már a bűn útján járunk,akkor csináljuk nagyban...:)

Előzmény: CsST (66304)
nagypapi Creative Commons License 2018.05.10 -13 0 66305

Köszönöm a túraleírást!

Előzmény: Czimbály (66270)
CsST Creative Commons License 2018.05.10 -1 14 66304

Szóval ráadásul jogsi nélkül.... bátor :) 

Előzmény: akárkibárki (66303)
akárkibárki Creative Commons License 2018.05.09 -1 13 66303

"Tőlem akár bárki bélyegezhet autóval"-Tudom,hogy rám céloztál,de még jogsim sincs...:)

Előzmény: hadidoki (66302)
hadidoki Creative Commons License 2018.05.09 -1 20 66302

Van egy olyan érzésem, hogy túl sokat foglalkozunk másokkal és túl keveset magunkkal. Túl sokan, és túl sokat bizonygatjuk a magunk "nagyságát", és ugye ilyenkor bezavar, ha más esetleg csal. Hogy a hiúságon kívül ez mire jó..? Engem például mindig hidegen hagyott, hogy más hogyan pecsétel. Soha nem izgatott és most sem izgat. Tőlem akár bárki bélyegezhet autóval, tőlem semmit nem vesz el. Én tudom, mit teljesítek, és nem szorulok rá, hogy ezt másoknak bizonygassam. Amúgy meg nem is a teljesítmény, hanem a minőségi élmény, ami hajt a túráimon. (A teljesítmény csak elkerülhetetlen része az utaknak.)

  

Ha elindulok túrázni, csak az érdekel, hogy jól érezzem magam a szeretett természetben. Valamikor 15-20 éve szabad úszóként (egyesületektől mentesen), egyedül kezdtem a túráimat, és azon túl, hogy így érzem jól magam, jó döntésnek is bizonyult... így senkinek nem tartozom számadással. És azt hiszem az igazolós (bélyegzős) túrákat is ki fogom hagyni az életemből, vagy legalább is nem fogok rajtuk bélyegezni. Valahogy elment a kedvem ettől.     

Garofano Creative Commons License 2018.05.09 -4 0 66301

Mint az egyik "külső ösztönző" én is örülök a tartalmas beszámolódnak, sajnálom, hogy "kinőtted ezt a hóbortot". :) Az az arc tényleg olyan, mintha szándékosan így tervezték volna. Az utolsó bekezdés pedig nálam nagyon ült. Ha egyszer feltámadna poraiból a mozgalom, felkerülne a bakancslistára, mert nagyon tetszett ez a vidék (éppen repcevirágzás idején jártunk ott az OKT-n), de az ilyen kalandokra mostanában nem vállalkoznék.  

 

Azért, ha elkezded az ÉZ-et és kedvet kapsz egy helyzetjelentéshez/beszámolóhoz ne fogd vissza magad. :)

Előzmény: Czimbály (66270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!