Keresés

Részletes keresés

zorka22 Creative Commons License 2018.02.11 0 0 4379

Szép napot! 2. hete szedem csökkentve az altatóbat, ami sajnos szintén benzó. Az első héten minden rendben volt. 1/2 tablettával kell csökkentenem 2 hétig, aztán 1/4-el. De most a második héten elég rossz rémálmaim vannak, már észreveszem, hogy csökkentem. 

Ez normális a leszokás alatt?

Törölt nick Creative Commons License 2018.02.11 0 1 4378

Olvass már vissza. Az olvtárs leszokásban kért segítséget. Erre te elkezdesz megint károgni, és hibáztatni (holott halvány fogalmad sincs az életéről, a problémáiról). Pont erre van szüksége.

 

Ha ezt nevezed te szellemi fejlődésnek, akkor nagyon eltérőek az igényeink. Elfogyott a türelmem veled szemben, úgyhogy most szépen kiikszellek.

 

Te meg kérlek több empátiával viseltess embertársaid felé, főleg beteg embertársaid felé. Ha segíteni nem tudsz/akarsz, akkor meg inkább maradj csendben.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4375)
gombóc63 Creative Commons License 2018.02.11 0 1 4377

Én is örülök, hogy ismét megjelentél károgni. Szerencsére te is a hülyék táborát erősíted, nem kicsit, és tökre igazad van, a gyógyszeres, pszichiátriai út sehova nem vezet. Élő példa vagy. Csak a gonoszkodást és a rosszindulatot erősíti. Segítő szándékot, kedves megnyilvánulást nem.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4375)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.02.11 -1 0 4376

Nézőpont kérdése....Az sem biztos h hasznára van embertársainak, aki egyedül üdvözítő utat csak a gyszeres kezelésben lát. Nem tudom ki árt többet......

Előzmény: Törölt nick (4366)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.02.11 -1 0 4375

Ez alapvetően nem is baj, én is voltam olyan hülye h elkezdtem azt a szart szedni.....Csak utána megtapasztaltam h más módszerek soha nem is remélt sikerekkel kecsegtetnek. Így eljutottam a szellemi fejlődés olyan szakaszába,mikor felismertem h a kszanakszos, benzos , idióta pszichiáteres út nem vezet sehova.....

Előzmény: Törölt nick (4368)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.02.11 -1 0 4374

Azért ha veszed a fáradságot és visszaolvasod, nem egyértelmű ám h mióta, miért és milyen dózisben szedi amit szed.......

Előzmény: Törölt nick (4369)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.02.11 -1 0 4373

Igen, de ennek az elhatározásnak belülről kell fakadnia.......Különben az ember megmarad a "bekapokegyxanaxot, mindenre jó aztmondta az orvos" ördögi körében.....

Előzmény: Törölt nick (4371)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.02.11 -1 0 4372

Ha már itt tartunk nekem sem szimpi amit itt képviselsz szintén évek óta......A jóindulatú ( nem vitatom ) segítő szándékod vhogy mindig egy irányba mutat, orvos, gyszer, orvos, gyszer .....és íg tovább. Sztem te még kapkodsz be ezt-azt...én már nemigen. És ide csak a kíváncsiság hoz

Előzmény: Törölt nick (4368)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.10 0 0 4371

Igen az "ilyen" agynak sajnos sok esetben szuksege van jol szabalyzott/ellenorzott gyogyszeres segitsegre...de a korabban emlitet pozitiv gondolkodas gyakorlassal,tisztanlatassal sokkal nagyobb az eselye a teljes "gyogyulasnak" es joval lazabban kezelheto maga a gyogyszer.

Előzmény: Törölt nick (4369)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.10 0 1 4370

Pontosan.

Előzmény: Törölt nick (4369)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.10 0 0 4369

Teljesen ra van "kattanva" az agyad, tele felelmekkel ezekre az elvonasi tunetekre.Hidd el nekem 95%-ban az agyad generalja ezeket nem a gyogyszer hianya.Ennyi ideje ,ilyen adag frontintol keptelenseg kialakuljon ilyen eros elvonasi tunetekkel jaro fuggoseg.

El sem tudod kepzelni mire kepes az "e fajta","érzékenyebb,kalkulalosabb/kattogosabb agy tobb millo emberrel a foldon.

Millio testi tenyleges tunetet vagyunk kepesek "siman" csak az agyunkkal eloidezni.(remeges,fejfajas,szedules,kenyszergondolatok,megsemmisuleserzes,blokkolasok,felrebeszeles,fulladas,lataszavar,stb stb stb...,siman egyedul az agy,semmi/nulla szervi problema nelkul!!!Ezt nevezik paniknak is.

 

hidd el nekem legtobb esetben nem a gyogyszer hatoanyaganak a hianya idezi elo ezeket a tuneteket,csak maga a gyogyszer amit nyugtato/szorongasoldo fontinnak "ismer" az agyad,annak a darab tablettanak a hianya,,!siman csak az agy tul érzékeny/reszletes/mély mukodese generalja a felelmet es ezaltal a rosszulleteket.

egyszeruen a gondolkodasod,a gondolataid,es az ebbol kialakulo felelmeid idezik elo a rosszulleteket!,amiket sajnos csakis te magad tudod majd legyozni turelemmel,allando pozitiv gondolkodassal,es ezzel kapcsolatos sok sok olvasas/tanulassal es gyakorlassal.

A legnehezebb betegseg a negativ eros tulagyalas es a felelem.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (4363)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.10 0 0 4368

Undoritó, amit csinálsz évek óta.

 

A topictárs teljesen normálisan kérdezett, és ennek megfelően próbáltunk is neki segiteni. Meg fogja oldani a problémáját, ellentétben veled. Te még mindig itt vergődsz, a nagy leszokó, akit évek után is csak az indulatok vezérelnek. Kapjál be valamit...

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4367)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.02.10 -1 0 4367

Neked is szép napot.....Arra bátorkodtam célozni h egyesek csak és kizárólag maguknak köszönhetik azt a helyzetet,amibe csakis ők maguk hakszolták bele magukat. én már eljutottam aara a pontra, mikor is ezeket az embereket nem tudom sajnálni

Előzmény: Törölt nick (4366)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.10 0 0 4366

Egy mocskos szemét vagy.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4365)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.02.10 -1 0 4365

Hmmm...Ha csak alvásra szedted a m...ot, akkor hogy a fenébe kötöttél ki ekkora lóadag frontinon? Hihetetlen h mennyi fogadókészség van egyesekben a rossz felírási szokásaira a dokiknak. Remélem azért nem várod h sajnáljunk....

Előzmény: Törölt nick (4363)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.10 0 0 4364

Nem nagyon értem ezeket az áthelyezéseket, miért 5ször veszed be egy nap? Ezzel csak nehezíted a dolgot, plusz problémákat generálsz.

 

Reggel, délben, este! És ezt a hármat csökkentsd kb. úgy, ahogy korábban írtam és/vagy ahogy Ashton írja. Kb. max 10% csökkentés egyszerre. Ennek ez a módja, ne variálj feleslegesen.

 

A másik lehetőség, hogy orvossal egyeztetve áttérni hosszabb felezési idejű benzóra, és azt elhagyni (azt elvileg könnyebb csökkenteni, ezért is elterjedt ez a fajta leszokási mód).

 

A kettő közül az egyik működni fog.

Előzmény: Törölt nick (4363)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.09 -1 0 4363

Reggel: 0,25 ; 13 óra: 0,125 ; 15 óra: 0,25;   20 óra: 0,25mg  lefekvéskor este :0,75 mg  A legalacsonyabb adagom 1,375 volt, ami sajnos az átpakoláskor visszaemelkedett 1,675 mg-ra... :( Az elvonási tünetek Ma délkörül kezdődtek, és folyamatosan megvannak gyomorideg formájában, pedig pár napja már elmúlt a nappali gyomoridegem. Majd most 14 óra körül erős szívdobogás csatlakozik hozzá, növekszik a gyomorideg mértéke, tegnap pedig lefekvés előtt már erős mellkasi nyomásom volt. Hasonló kb 3 hete volt, az áthelyezés után, de fokozatosan mérséklődött, majd szinte elmúlt, de 3-4 napja érzem, hogy jön vissza, mégpedig rohamosan növekszik napról napra az intenzitása ezeknek a tüneteknek, ami ijesztő...mert nincs okom rá, soha nem volt pánikrohamom, nyugodt az életem, csak alvásra szedtem medazepamot, amit hirtelen hagytam el, így landoltam a frontinon... de ez nagyon durva, az pedig félelmetes, hogy nem tudom a helyzetet értelmezni...így azt sem, hogy mi várható...hol ennek a vége...

Előzmény: Törölt nick (4362)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.09 0 0 4362

Mennyinél tartasz most (napszakokra lebontva)?

Előzmény: Törölt nick (4361)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.09 0 0 4361

Szia Caran! Nem szeretnék újabb hibát elkövetni, ezért a véleményedre lennék kíváncsi.  Az elmúlt hetekben jobban lettem, fokozatosan egyre stabilabb lett az állapotom, fokozatosan csökkentek, majd szinte teljesen elmúltak az elvonási tüneteim, amik elég drasztikusak voltak a gyógyszeráthelyezés után, amiről írtam neked. Úgy terveztem, hogy ma újra csökkentek - a férjem kisebb műtétre ment, gondoltam jó lesz egy újabb csökkentésre ez az időszak -, de 3-4 napja a semmiből hirtelen el kezdtek az adagok bevétele körüli időszakban - előttük fél órával - és a  bevételt követő 2-3 órában napról napra erősebb elvonási tüneteim jelentkezni, pedig nem csökkentettem dózist! Olyan, minta kezdené elveszíteni a hatását a frontin, tehát mintha  tolerancia miatti elvonási tüneteim lennének. Az este már lefekvés előtt drasztikus mellkasi szorításom is jelentkezett...Még csak November óta szedem a frontint. Létezik, hogy ennyi idő alatt hozzászoktam? Elég ijesztőek ezek a bármilyen ok nélkül jelentkező tünetek...Ha tolerancia miatt jelentkeznek, akkor ezek már soha nem fognak elmúlni, csak fokozódnak? Hogyan lehet ezek mellett a növekvő tünetek mellett gyógyszert csökkenteni? Egyszerűen nem értem, hogy mi zajlik a szervezetemben. Az első 3 csökkentés után 2 héten belül minden elvonási tünetem elmúlt, és simán tudtam stabil állapotban tovább csökkenteni. Most pedig a gyógyszeráthelyezés óta nem tudok tartósan visszastabilizálódni... (5 hete) Ha legalább érteném, hogy mi zajlik bennem...egy kicsit rémisztő, hogy hol ennek a semmiből jövő tünetfokozódásnak a vége... mert adagot emelni nem szeretnék! Orvos pedig lehet, hogy ezt javasolná...

Előzmény: Törölt nick (4352)
estifény222 Creative Commons License 2018.02.08 0 0 4360

Sziasztok! Tényleg nem kell félni az addiktológustól. Ugyan azt kell szednem tovább. Ő is a fél tabletta csökkentést javasolta 2 hétig és utána 2 hétig negyed tablettával kell csökkenteni. Ki is írt egy rahedli Eunoctint. :)

Nekem az egy hét alatt nem volt semmi elvonási tünetem, remélem egyszer a végére érek. Mondta, hogy hosszadalmas lesz, de mentálisan már egy hét után is jobban vagyok. 

Sok sikert nektek is.

estifény222 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 4359

Bocs. A hugom gépéről írtam. :)

Előzmény: zorka22 (4358)
zorka22 Creative Commons License 2018.02.07 0 0 4358

Köszönöm, hogy válaszoltál. Nem akarok újabb gyógyszert, ezt akarom teljesen elhagyni, csak nem tudom, hogyan csökkentsem tovább. Heti 1/2 tablettával?

Előzmény: Törölt nick (4357)
Törölt nick Creative Commons License 2018.02.06 0 0 4357

Nem kell félni az addiktológustól. Valószínűleg másik benzót fog felírni neked, aztán majd meglátjátok a továbbiakat.

Előzmény: estifény222 (4356)
estifény222 Creative Commons License 2018.02.06 0 0 4356

Szép napot!

 

Elég nehéz helyzetbe kerültem. 30 éve szedek Eunoctin tablettát, amit az évek során különböző okok miatt felemeltem napi 3 tablettára. Iszonyú drága és már a sokim sem tudja felírni. Nem engedi a számítógép. Sajnos ez is benzo készítmény és félek a leszokástól. Csütörtökön megyek addiktológushoz, remélem tud segíteni. Már 5 napja lecsökkentettem 2,5 tablettára és semmi problémát nem okozott. Inkább az addiktológustól tartok. Tanácsot ad, hogy hogyan csökkentsem? Ezentúl ő írja fel?

Ha valaki tud segíteni, előre is köszönöm.

Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.02.05 -1 0 4355

Ha kicsit kitisztulnának az agyi receptoraid a benzótól, biztos rájönnél h utánvét és személyes átvétel az szinte kizárja egymást......

running wild 42 Creative Commons License 2018.01.27 0 0 4353

Szia reka65! Látom, hogy milyen ügyes vagy a csökkentéssel. Ha volna kedved/időd szívesen váltanék Veled pár levelet erről privátban. Ha tudsz, kérlek írj az alábbi címre! Köszönöm!

 

kovari.balazs1975@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 4352

Nincs olyan, hogy nem jó :), azért gondolom igy, mert az kicsi adag, ellenben sokat segíthet. Pl. ha az éjszakai elhagyásnál lesznek problémák, akkor kész megváltás lesz bekapni reggel.

 

De ha úgy érzed, hogy el akarod hagyni, akkor hajrá. Én biztosan azt hagynám utoljára.

Előzmény: Törölt nick (4351)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.23 0 0 4351

Szia Caran! Nagyon  kedves tőled, hogy segítesz! Tényleg nagyon köszönöm! Megnéztem az Aston Manualt, amire utaltál. Itt találtam leszokási "menetrendeket" :https://www.benzo.org.uk/manual/bzsched.htm  Azt figyeltem, hogy a déli adag után a reggelit hagyja el. Azt szeretném megkérdezni, hogy miért az a véleményed, hogy a déli adag elhagyása után még ne hagyjam el a reggeli adagot? Nekem nem stresszesek - jelenleg - a reggeleim, itthonról dolgozok... Vagy miért nem lehet az jó, ha teljesen kiiktatom?

Előzmény: Törölt nick (4350)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.22 0 0 4350

Nincs mit, drukkolok neked nagyon.

 

A délit szerintem minden további nélkül el tudod hagyni majd, ott nem lesz gond. Az estinél az 1/8-os csökkentésnek is működnie kell (pár álmatlan éjszakára számíts azért...) , de itt a helyedben bevállalnék egy olyan kompromisszumot, hogy akár 2-3 hétig is maradnék a csökkentett adagnál. Igy az elvonás fél év is lehet, de valamit valamiért.

 

A reggeli 0.25-öt hagyd a végére. Az nagyon kis adag, akár placebónak is jó lehet rögtön ébredés után.

 

Olyan lehetőség is van, hogy az alprazolamot átváltani egy hosszabb felezési idejű benzóra, pl. diazepamra, ami már könnyebben csökkenthető. De van olyan is, hogy Xanax SR (illetve ennek generikuma a Helex SR). Még az is lehet, hogy neked estére működne egy 0.5-ös Xanax SR (itt a trükk az, hogy elhúzódó hatású), azzal máris feleznéd az esti adagot...

 

Tehát variációk vannak, és több millió embernek sikerült elhagynia ennél magasabb adagokat, akár 10-15 év szedés után is. Neked sincs miért kétségbe esned, sikerülni fog. 

Előzmény: Törölt nick (4348)
Leda2222 Creative Commons License 2018.01.22 0 0 4349

Sziasztok!

 

Valaki aki itt frontint szed tudnánk email-en keresztül beszélni? 

nem hivatalos email címem, amiben előbb megtalálom: jennikevagyok@gmail.com

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!