Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.24 0 0 1305

Miért kellene mindenkinek bruttóban beszélnie a bérről? Egy szerződésbe kell igazán beleírni, hogy nettó/bruttó :-)

Előzmény: Exxon73 (1304)
Exxon73 Creative Commons License 2011.08.24 0 0 1304

komolyan nem ertem,hogy lehet netto berrol beszelni.ember legyen a talpan pl itt nemetben aki a 24 kategoriabol allo adorendszer mellett megmondja kinek mennyi lesz a nettoja.

de Magyarorszagon is 1988 ota van jovedelemado,azota talan meg kellett volna szokni hogy bruttoban beszelunk nem nettoban...

 

mar elnezest )))))

Előzmény: asx (1302)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 1303

sok sikert!

Előzmény: Missypoppy (1301)
asx Creative Commons License 2011.08.23 0 0 1302

A KV-ban mindig a brutto bér van megadva! Ehhez jönnek a pótlékok. Ami általában lejön belőle: SV 18,20% és a LSt 13,01%

Előzmény: Missypoppy (1301)
Missypoppy Creative Commons License 2011.08.23 0 0 1301

Sziasztok!

 

Hétfőn megyek ki interjúra és érdeklődni szeretnék, hogy tudnátok e abban segíteni, hogy a kollektív szerződésben található "minimálbér" összegek bruttó vagy nettó pénzek? És ha bruttó akkor kb menniy jön le belőle? Próbáltam értelmezni de ez a szakszöveg már nem igazán megy...

 

Én május óta próbálkozom az önéletrajzommal és a motivációs levelemmel, mindig egyet-egyet alakítottam rajta, amikor valami nem sikerült, vagy jött vissza válasz. Persze nagyon sok ismerős és szakember segítségét is kértem. Így sikerült most ezt az interjút tető alá hoznom, de ehhez az kellett hogy 2 hónapja folyamatosan küldözgettem a papírokat, és elkezdtem magántanárnál a németet felfrissíteni. 2 telefonos interjú után 29én személyesen is meg kell jelennem.(mindjárt 2 helyen is-az egyik csak bejön?!?!?!) Remélem nem potyára megyek. Közel 100 e ft lesz az út, a benzin,a  szállás és az autópályamatricák,+ a bizonyítványok és ajánlólevél fordítása.

 

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.23 0 0 1300

Igen azt tudom, a végső átadásra gondoltam, ha az csúszik mi van (itthon akkor kötbért fizetnek). Közben azt mondták, ha csúsznak a végével, akkor nem kötbér van,hanem törvény alapján költség térítés (ha nem tudsz beköltözni, így további albérleti díj, vagy ilyesmi van).

 

Akkor végülis fölösleges átnézetni a szerződést egy másik (nem az éppítettő által megbízott) ügyvéddel, ugye?.

Előzmény: Törölt nick (1298)
Gyulus84 Creative Commons License 2011.08.22 0 0 1299

Sziasztok!

Olyan ügyben szeretném a segítségeteket kérni,hogy biztos állásra kijöttem dolgozni Steyrbe ami persze nem jött össze,otthon feladtam a melóhelyem ahova nem vesznek vissza és már kinnt vagyok 3 hete munka nélkül.Bármit megcsinálok,mezőgazdasági munka,takarítás,mosogatás.Ha valaki tudna ajánlani valamit megköszönném,mert lassan elfogy a pénzem.

Email cím:molnargyula@citromail.hu

telefonszám:+36302275054

 

Előre is köszönöm,tényleg bármilyen munkát,segédmunkát megcsinálok,a német csak kicsit megy

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.22 0 0 1298

Az egész fizetés egy ügyvédi irodán keresztül zajlik, az utalás is az építkezés fázisai szerint zajlik, vagyis csak a már elvégzett munkáért kapják a pénzt.

Előzmény: Törölt nick (1297)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.22 0 0 1297

Szia, lenne még egy kérdésem, ha nem gond :-), te ügyvéddel átnézetted a szerződésed (lakás)? + náluk van kötbér, vagy ilyesmi ha nem lesznek készen időben? köszi.

Előzmény: Törölt nick (1295)
Fezo82 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1296

Na azért találni ellenpéldát is..A főnökömnek 15 milliós mercije van, de csak ritkán használja, mert nem győzi tankolni...viszont a kollégám passatját lehordja, mert szerinte a merci autó, a többi kuka..:D

De amúgy igaz, tényleg az első kérdés nálunk a hol dolgozol, mennyit keresel...na meg otthon most ugye az a divat, h mindegy milyen diplomád van, csak legyen, mert akkor vagy király..

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1295

DDDD

Ezek ám a fontos dolgok :-)

Ismerek itt olyat, aki bár tudom, hogy nagyon tehetős, mégis 20 éves autóval jár :-)

(Bár a családban van két Porsche is, és rengeteg ingatlan), igaz ő osztrák :-)

Előzmény: riki15 (1294)
riki15 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1294

Persze a magyarok közt is van beképzelt bunkó és megkeseredett ember! Mint bárhol a világon!

Egyszer 20 egynéhány évvel ezelött elmentünk a bécsi magyar klubban. Hát oda se megyünk többet! Elsö kérdések: mivel foglalkoztok, mennyit kerestek, milyen a lakásotok és milyen kocsitok van?

Nálam még egy osztrák se kérdezte meg ezeket! Miért? :-))

Előzmény: Törölt nick (1293)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1293

Van ám ilyen magyarból is bőven :-)

Ezért is van sok esetben ilyen jó hírünk.

Azt tartják rólunk, hogy egy beképzelt és nagyon keserű nép vagyunk :-)

Vajon miért ? DDDD

Előzmény: riki15 (1291)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1292

Egyetértek:-)

Az ingázás úgyis lassan megfizethetetlenné válik majd :-)

Előzmény: Törölt nick (1289)
riki15 Creative Commons License 2011.08.18 0 0 1291

És ami még szembetűnő, hogy a törökökhöz hasonlóan nem azért vannak itt, mert itt tetszik nekik.. És ezt érezni, és ez zavaró.

Ez engem is baromira zavar! De ha már itt vannak legalább ne szidják az osztrákokat! Senki nem könyörög nekik, hogy itt legyenek.

 

Előzmény: Törölt nick (1288)
szeretetreméltó Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1290

Kicsit, sőt nagyon irigyellek a gonjaid miatt:):)! Én most a párommal kicsike külterületi házacskákat néztem,ahol legalább a kilátás jó,de hát nekünk még itt is csak olyan telek elérhető, amin esetleg 1 kis kutyaól szerü kis házacska van.(Miskolcon a szőllőhegyen) No ez még eddig álom, de majd ha egyszer nekünk is sikerül megcsippenteni valami jó melót akkor hmmmm .....Megvesszük:))!!!Ozt müveljük dógozunk a mi kis birtokunkon nyugdijjas korunkban Látod a terv már készen áll!

Előzmény: Törölt nick (1289)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1289
Elkezdtem nezegetni az Eisenstadt es Wiener Neustadt kornyeki lakasokat. Tul jo a jelenlegi allasom, hogy most Becs kornyekerol elmenjek. Meg Sopronhoz is tul sok dolog kot meg. Viszont Mo-rol mindenkeppen mozdulni kene, ahogy itt a dolgok alakulnak. :(
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1288

Azért van pár rendesen beilleszkedett ex Jugó (Így hívják őket itt még mindig), de egy egyedi stílusuk azoknak is van, akik már több mint 20 éve itt élnek, vagy már ide születtek. Pl nekem feltűnt, hogy nem tudnak szépen kérni, nekik teljesen természetes, ha akarnak valamit akkor azt úgy mondják hogy felszólító módban: Adj!

És ami még szembetűnő, hogy a törökökhöz hasonlóan nem azért vannak itt, mert itt tetszik nekik.. És ezt érezni, és ez zavaró.

Előzmény: csincsilla72 (1287)
csincsilla72 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1287

A szlovén az egy alpesi kultúrnép:-) Szorgalmasak, tiszták, kedvesek. A horvát ügyes és nagyon Közép-Európa akar lenni, a háború után remekül kihasználta a lehetőségeit.

A szerbek...hááát....ööö....érdekesek. Nacionalisták, agresszívek, egy állandó felsőbbrendűségi tudattal. Pont, mint a magyarok.

Az én családom 150 éve szakadt ide Montenegróból. Mehettek volna még egy kicsit, tőlünk nyugatabbra, ha már annyira benne voltak a nagy vándorlásban. De így sikerült.

A törökök pedig nem Európa. Más kultúra, más világ.

Előzmény: Törölt nick (1286)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1286

És érdekes módon az Ex Jugoszlávok közül a horvátokkal és szlovénekkel jól ki lehet jönni, a szerbek már keményebb diók, főleg a Boszniából jöttek...

Bár hozzá kell tenni, jobban integrálódnak mint a törökök :-)

Előzmény: csincsilla72 (1285)
csincsilla72 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1285

Ez vajon miért nem lep meg?

A távolabbi rokonaimat ismerve, jó döntés volt anyámék részéről az asszimiláció:-))

Előzmény: Törölt nick (1284)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1284

Szeretik is őket nagyon :-)

Előzmény: csincsilla72 (1283)
csincsilla72 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1283

Az én családom szerb nemzetiségi, bár szerbül nem tanultam már meg, mert felesleges passzió, haszontalan, tekintve, hogy Magyarországon élünk és minden családtagom remekül beszéli a magyart. De most belegondoltam, hogy odakint Nyugaton még ez is jól jöhet egyszer.:-) Rengeteg szerb él és dolgozik kinn. 

Előzmény: Törölt nick (1270)
csincsilla72 Creative Commons License 2011.08.17 0 0 1282

A nagy baj az sajna, hogy az aljamunkákért, ahol kevés nyelvtudás is megteszi, iszonyú keveset fizetnek. EZÉRT kár elindulni.

A legjobb megoldást abban látom (most is és mindörökké), hogy jól meg kell tanulni németül, és a biztos nyelvtudás birtokában bújni a neten az álláshirdetéseket. A közvetítőket pedig el kell felejteni, ha megvan a nyelvtudás, az is elég lesz és egy valag pénzt megspóroltok.

Ez pedig bizonyára nem tartozik rám, de a párod fizetésének egy jelentős része mindenképpen a hitelek törlesztésére és a tartásdíjra fog elmenni, tehát sajnos így is a te fizudból fogtok élni, plusz, ha jól értem, a te megtakarításodat élnétek fel kezdésként. MINDENKÉPPEN jó állásra van szükségetek, hogy az anyagi nehézségeket elkerülhessétek. Meg kell jól tanulni németül, egyszerűen nincs más út....

Előzmény: szeretetreméltó (1271)
Exxon73 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 1281

Az a baj, hogy még a hiányos nyelvtudás miatt nem fog menni segitség nélkül az állásinterju

 

hat igy neki se vagj.mi az hogy segitseg? szombaton izuletes hentesunket vittem be az ugyeletre a korhazba,es a doktorno olyan altdeutsch hadaro akcentusban beszelt hogy 4 5 mondatat nem ertettem meg,kozben a kollega meg ott fetrengett a fajdalomtol a vizsgaloasztalon.10szer kerdeztem vissza hogy mit is mondott,mert azert elnezest,de logisztikuskent autoipari elektronikai szaknyelvvel talan megbocsajtja nekem mindenki hogy orvosi szakszovegbe azert nem mukkanok bele.de muszaj volt megertenem.nem volt mas valasztas.

 

hol van ehhez egy allasinterju ahol csak vorstellen sie bitte van...

Előzmény: szeretetreméltó (1279)
Exxon73 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 1280

befektetes nelkul semmi sem megy.a mai napig aldom az eszem hogy oreganyam 30ezer forintos takarekbetetkonyvet 1993ban nemet tanfolyamba oltem.

ha az nincs akkor nem vagyok otthon nemet multiknal beszerzo logisztikus,akkor nem kellett volna 2002ben muvezetokent dolgoznom Munchenben,akkor nem kellett volna 2008ban kitelepulnom Hollandiaba,akkor nem kellett volna a nemet tudasom utan megtanulnom hollandul,akkor iden nem kellett volna attelepulnom Hollandiabol Nemetorszagba.

 

szoval szaros 30ezer forint 1993ban.ha akkor nem tanulok meg nemetul...

Előzmény: szeretetreméltó (1279)
szeretetreméltó Creative Commons License 2011.08.16 0 0 1279

Köszönöm!Az a baj, hogy még a hiányos nyelvtudás miatt nem fog menni segitség nélkül az állásinterju.Igy az összel még itthon kell maradni tanulni.Nekem az euwork-öt ajánlották, hogy az nem vág át. Tőlük már ment ki egy ismerősöm angliába.Az nagyon sok pénzt elvihet, ha sikertelen állásinterjukra járkállok.Na meg itt már ugy elvették a kedvem, hogy 1 állásra több száz jelentkező van.Miért pont én kellenék hmmm ...Ma ugy fekszem le, hogy biztos ezzel álmodom.Pussz minden kedves  tanácsadómnak  Üdv:Marcsi

Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 1278
Egyebkent meg nem ertem, miert mindenki a munkakozvetitokkel jon. 21. szazad emberek, az informacios tarsadalom kora!

Szerintem ami fontos munkakeresesnel (Mo-n is!):
- tudd, mit akarsz, milyen munkat keresel, ne barmilyen munkat keress!
- legyen egy jol megirt oneletrajzod, olyan amiben nincsenek hazugsagok(mert az az interjukon ugyis kiderul), szerintem erdemes raszanni a penzt, es egyszer megiratni egy profi szakemberrel
- olyan allast palyazz, amire alkalmas is vagy!
- kuldd el nyugodtan olyan ceghez is, ahova szeretnel menni, de nincs jelenleg meghirdetve allas, bejohet!
- ne add fel, ha 3-4 honap alatt nem sikerul, neha 1 ev is kell, hogy megtalald a neked valo allast.

En kb. ezeket szem elott tartva kerestem, napi 1 orat szantam ra, hogy vegignezzem az osszes allasportalt, es excelben vezettem a jelentkezeseimet.
Exxon73 Creative Commons License 2011.08.16 0 0 1277

ahol penzt kernek,ahol mobilszam van megadva,ahol pl freemail.hura varjak a jelentkezest az nem koser.

ezalatt a magyar kokany irodakat ertem ahol mindent elinteznek.

 

probalkozz pl a jobwein.at oldallal.regisztralj a trenkwalder.at a manpower.at oldalakra.ha nemetbe akarsz jonni akkor nezelodj a conceptas.de oldalon.

 

egy alapszabaly van,ha nemet nyelteruletre mesz akkor csak nemettel targyalj.ha egy magyar is van a kozvetitocegben akkor az mar gyanus.

 

engem 8szor hivtak a nemetek a BMWtol majusban hogy mikor ohajtok mar menni.egy szal magyar nem volt a telefon vegen.csak nemet.

 

meg nincs kizarva hogy atmegyek hozzajuk,mert magyar tulajdonu nemet bejegyzesu cegnel dolgozok kinn es kezd zavarni hogy magyar a menedzsment.nem nemetesen gondolkodnak es ez rossz.nem kepesek atvenni a hollandos nemetes gondolkodasomat.

Előzmény: szeretetreméltó (1275)
Törölt nick Creative Commons License 2011.08.16 0 0 1276
Ha ram hallgatsz, elfelejted a munkakozvetitoket. Internet, allaskereso oldalak, online helyi ujsagok, es foleg AMS. Es ha netan behivnak, ki kell menni interjura, ugy hogy lehet nem vesznek fel, ez sajnos sok penz is lehet.

www.ams.at
www.monster.at
www.jobisjob.at
www.careesma.at
+ az osszes olyan ceg honlapja, amit profilba vagonak gondolsz.

Es ne felejtsd el, munkat keresni egy masodik foallas (ha van elso)!
Előzmény: szeretetreméltó (1275)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!