Keresés

Részletes keresés

SeftelEde Creative Commons License 2015.02.14 0 0 55493

Figyú, én arra reagáltam, amit írtál, miszerint x hét allatt nem hagyta el az országot a csomagod. Ez nettó badarság. Az hogy usa beérkezésig.mit ír a postájuk egy dolog, de mit is írhatna infó nélkül, hogy az atlanti fizek fölött repked valahol félúton? Hu posta elküldte a ragszámot hogy érkezik, de további infójuk lesz ha majd becsapódik hozzájuk, ennyi.

Előzmény: Honnandejo (55492)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.14 0 0 55492

Pls fordítsd már le nekem ezt, mert a VEVŐ CSAK EZT LÁTJA, ebből dolgozik a paypal is amikor meghozza/meghozta a döntését:
We have received notice that the originating post is preparing to dispatch this mail piece.

Előzmény: SeftelEde (55491)
SeftelEde Creative Commons License 2015.02.14 0 0 55491

Nem értesz. Mindegy hogy kettő vagy öt hét, usps nem azt jelenti hogy még nem indult el a csomagod.

Előzmény: Honnandejo (55490)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.14 0 0 55490

Az a baj hogy ez nem bő 2 hét hanem 5 ;) 30 napig a vevő nyugodt volt...

Előzmény: SeftelEde (55488)
Axióma Creative Commons License 2015.02.14 0 0 55489

Nezd, ha tracking alapjan megerkezik, akkor azert legalabb azt megprobalnam az ebay fele, hogy vegyek le a minusz pontokat (nem csak a latszot hanem a sajat statisztikajukat) az adatlapodrol (gondolom a refund-ot az idon tuli megerkezes miatt ugyse vitathatod, mas kerdes hogy kaphatsz-e karteritest az usps-tol ha ott van valami vallalas es durvan tulleptek). Persze a penz jobb lenne, de az is valami.

Me'g egy dolog remlik nekem, hatha. Anno mikor egy ke'so" csomagot vartam, igaz azt a kinaiaktol, akkor egy eppen normalis magyar postas elmagyarazta, hogy gyujtodobozban jott Mo-ra, es a kinaiak mar csomagolaskor megkuldtek a magyaroknak, hogy melyik szamu gyujtoladaban van az en csomagom, csak az nem futott me'g be hozzajuk. Ha ez ugyanigy megy kifele is, akkor esetleg a magyar posta meg tudja mondani, hogy milyen gyujtoazonosito alatt hagyta el az orszagot (meg akar igazolni is), es ha az egyes kuldemenyek ha nem is, de talan az me'g az usps-nel is be van mar regisztralva, hogy bekerult a kezelesukbe - ill. nem lennek meglepodve, ha ezt aka'r a magyar postanak is vissza kene igazolniuk, ugyhogy itthon van rola papir, hogy ok atvettek. Nem biztos, hogy igy megy, de egy telefont talan meger, mert eleg logikus lenne ez a modszer altalaban is, es hatha igy plusz infohoz jutsz.

Előzmény: Honnandejo (55487)
SeftelEde Creative Commons License 2015.02.14 0 0 55488

Ezzel én is vitatkoznék. Úton van az, csak nem látod. Enyém is bő 2 hét után varatlanul becsapodott az oldalra, majd onnan 2nap alatt a vevő kezében volt.

Előzmény: Honnandejo (55485)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.14 0 0 55487

Megpróbáltam mindent, már leírtam. Mindent elküldtem, mindent belinkeltem. A szentírás a USPS. Nem érdekli őket mit mond a magyar posta trackingje, nem érdekli őket hogy soha nem volt problémám, nem érdekli őket a havazás, nem érdekli őket a USPS új rendszere. 30 nap után semmit nem tudnak a küldeményről, ennyi. Én abban reménykedem hogy visszajön az lenne a legjobb. Ha már megkapja a vevő akkor nem biztos hogy ráveheti az ember hogy kifizesse vagy visszaküldje. Ha átérzi azt hogy ok nélkül meggyanúsított egy korrekt eladót és jogtalanul (visszakövetelte) elvették a pénzét akkor lehet hogy szerencsém lesz. Csak várni tudok, az idegeskedésen már túl vagyok.

Előzmény: Axióma (55486)
Axióma Creative Commons License 2015.02.14 0 0 55486

Szerintem egyet megtehetsz me'g: linkelj be (az u:gybe mar) olyan hasonlo idoben indult track id-kat, ahol a tiedhez hasonloan sokaig nem latszott csak a Bp-i elokeszites, es hetekkel kesobb, kihagyva az orszagba beerkezest a celvarosban landolas. Meg az usps atszervezesi cikk linkjet. Mert az a gond, hogy nem hiszi el hogy mar az orszagban van, kozben a hiba az az usps-nel van, reszben ugymond megjelenitesi hiba, reszben az orszagon beluli lassulas. Ezzel lehetne esetleg kerni azt, hogy ne egybol zarjak, hanem a megvaltozott usps megbizhatosag miatt az uj varhato megerkezesi idoig tartsak fuggoben (amelyrol, marmint a lassulasrol, a meghirdeteskor nem tudhattal igy nem jelezhetted elore). Persze lehet, hogy nem veszik figyelembe, de legalabb megprobaltad.

Előzmény: Honnandejo (55485)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.14 0 0 55485

De, azt jelenti hogy még itt van legalábbis az USPS rendszerében ezt látja a vevő

 

Előzmény: Törölt nick (55484)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.14 0 0 55484

Ha prepared van, akkor az nem azt jelenti, hogy még Bpen dekkol a pakk, hanem azt, hogy még nem csapódott be az usaba, de valszeg  h úton van.

Előzmény: Honnandejo (55478)
radikál Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55483

Kafa.

Pont ma kellett küldenem az USA-ba egy csomagot.(Neshville)

Hálisten csak egy apróság (80$) így nem idegeskedek majd rajta ha csúszás lesz.

 

Viszont az 01.21-én (!) Russia-ba feladott ajánlott levelem a csába sincs.

Ma kérdeztem rá a postán de aszonták ugyanazt a semmit látják ök is mint én.

Előzmény: Törölt nick (55456)
t.lantos Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55482

USA-bol jovo kuldemenynek Parizsban nyoma veszett. Azota is keresik. Raadasul olyan cucc volt benne, ami mindenki masnak ertektelen.

Előzmény: Törölt nick (55479)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55481

Nem 1000-re, sokkal jobb az arány, de mindenesetre én egész Mo helyett bevállaltam most :)

Előzmény: Törölt nick (55480)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55480

nem váltak köddé, szinte biztos, hogy meg fogja kapni, kb 1000 levélre esik 1 elveszés.

az a kérdés, hogy áll gerincileg, előre mindenki jobban fizet, utólag már senkise szeret,

 

Előzmény: Honnandejo (55478)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55479

küldeni jó a fedex, de kapni nemtom :)

nem tiszta nekem, hogy a vámkezelésért magánszemély fizet-é vagy sem.

kérdésemre a válaszuk: nem fizet.

aztán amikor jött cuccom a nyomtatványuk szerint magánszemély fizet, téteelnként borsosat.

/én nem fizettem ,mert nem voltam magánszemély, igy sosem tudtam meg az igazat/

Előzmény: t.lantos (55473)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55478

USPS üfsz-ot is felhívtam marha rendes volt a srác segített megnézte a belső rendszerben és ott sem látott semmit csak azt hogy Bp-en van és előkészítik a küldésre... Egyszerűen köddé váltak a küldemények...

Előzmény: Honnandejo (55477)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55477

1 vevőről van szó, 4 küldemény, semelyikről nincs infó a USPS-en csak a posta.hu hogy elküldték a célországba, 4 különböző időpontban adtam fel amitől még érdekesebb a szitu.

Előzmény: In Lak'ech (55476)
In Lak'ech Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55476

Én még csak ugatom (vagy még azt sem) az eBay-t. Csak annyit tudok mondani, hogy bízzál benne, hogy tényleg megkapják a címzettek a küldeményeket. Ahogy abban is bízzál, hogy hogy nem genny alakok a vevőid, és elutalják neked, ami jár. Kitartás!

Előzmény: Honnandejo (55471)
t.lantos Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55475

Te vagy az elado a kepletben, neked kell a sajat vevoddel megfeleloen kommunikalni. Belel lehet szaladni idiotakba, de azert 99.99%-ban meg lehet oldani a problemat.

AZ eleg regota es 500 vevotol meg engedelmeddel hadd ne essek hanyatt. 500 vevo 20ft-os cuccbol osszejohet 1 ev alatt is. Az eleg reg meg... 10+ eve regisztraltam az ebayre. Es 10+ eve napi munkam az import es az export. Mondhatsz barmit, van rutin. Boven.

 

Valoban reg lattam ilyet: (mellesleg, ebbol is kimaradt az ISC scan)

Delivered, Jul-14-11, 10:23 AM, PENSACOLA, FL, 32511

Arrival at Unit, Jul-14-11, 10:20 AM, PENSACOLA, FL, 32507

Processed Through Sort Facility, Jul-07-11, 18:47 PM, BUDAPEST

Acceptance, Jul-06-11, 19:09 PM

 

De ez se volt mindig igy.

Előzmény: Honnandejo (55471)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55474

Na végre valaki érti hogy mi is a helyzet. Igen, ez lesz ha megtudom hogy odaért megkérem szépen hogy fizesse ki vagy küldje vissza (ne vegye át).

Ez a 17-19 USD nem rossz 1 kg-ig. EU-ba a DPD-vel szoktam nagyobb cuccokat, 4-5 nap és jók az árai.

Előzmény: Törölt nick (55472)
t.lantos Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55473

Nekem se a kedvenceim (ugyanis naluk volt nyomtalanul eltunt csomagunk), de pl. USA-ba nagyon jok.

 

Előzmény: Törölt nick (55472)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55472

már nincs mit tenni, megkéred a kedves vevőt, ha visszakapta a lét, és odaér a cucc, mert oda fog érni,

akkor vagy fizesse ki ismét, vagy ne vegye át és visszajön neked ingyen.

 

a normálisabbja megteszi, ha meg görény, még irogathatsz neki itt ott, pl fészbúk, hátha megkegyelmez és fizet, nekem volt már ilyen, a régi időkben, amikor még nem is volt ami nyomkövetésse az ajánlottnak.

meg olyan is volt aki sose fizetett, az azóta költi gyógyszerre :)

 

viszont a fedexel ha szerződc, usába 1 kg kb 17-19$

annyira nem imádom őket, de eddig feladási árban a legjobb.

 

most jött egy dhl -es csomagom, villámgyorsan, hk szerda hajnal 1 kor feladva, csüt délben vámolva+kézbesítve kiskezembe,  a fedex ilyet sosemtud.

 

 

bár gombolkozon / csak úgy elméletben /azon, hogy a legjobb fedexes árlistát megmarkolva, lehetne-e a dhl-nél kialkudni együtt gruppenben valami jót :):)

 

lennének csatlakozók? 1 csoportba mind összeállva? ki jelentkezne?

Előzmény: Honnandejo (55471)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55471

Mivel soha nem volt gond ajánlott elsőbbségivel, nem fogok 12 USD helyett 50 USD dolláros postázást kiírni mert a vevők 99%-a nem fizeti ki keres olyat ahol olcsóbb a posta. A veszteség benne van az üzletben, nem fogok éhen halni, csak szar dolog ha te megteszel mindent és nem a te hibádból buksz ráadásul 4x.

Jöhetsz még ezzel a levél kommunikációs/levél dumával de 30 nap után te is akkora case-t kapnál a nyakadba hogy csak úgy zeng. Azt nem magyarázd meg nekem hogy a te vevőid 2-3 hónapot is várnak egy csomagra aminek max 2-3 hét alatt meg KELL érkeznie... Elég régóta nyomom, volt min 500 vevőm és van 20-30 állandó akikkel már nem kell ebay-en keresztül nyomni, baráti a viszony, 2 volt is nálam már pár napot Pesten, nem tegnap kezdtem...

Előzmény: t.lantos (55470)
t.lantos Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55470

Ugyis a te bajod, de ajanlott levelben max olyat kuldunk, aminek a beszerzesi ara nem haladja meg jelentosen a karterites osszeget. Ha nem igy teszunk, kockaztatunk.

Amugy ha ugy gondolod, hogy jobban beszelsz angolul a vevonel, erdemes megkerni valakit, aki viszont nem tud jol, hogy o irja meg a levelet. Lehet, hamarabb megerti.

 

Előzmény: Honnandejo (55469)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55469

Napi szinten kommunikáltam vele hidd el, mellesleg lehet hogy jobban beszélem az angolt mint a vevő :)

30 napot írtál? Most tartunk 34-nél és kedden adta be az elsőre. Tehát 31 nap után.

Nekem csak itt van problémám, a többi USA helyre továbbra is megy 12-14 nap alatt. Választ csak a tudakozványomra fogok kapni 1-2 hónap múlva. Ha "elveszett" kapok vissza pár ezret... Ha közben megérkezik akkor meg a vevő dönti el mit tesz. Én egyszer sem anyáztam próbáltam megnyugtatni, mindent beszkenneltem elküldtem neki, de van az a határ amikor nekem is elég lenne. Ez pont 30 nap... Én is vissza szeretném kapni a pénzem. Te is tudod mennyi a csaló a neten (sokszor 100% feedback-es több éve működő eladók mennek át csalóba)

 

Előzmény: t.lantos (55468)
t.lantos Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55468

23 business days az kb. 30 nap. Addig tehetetlen.

Amugy meg hidd el, ott van mar reg, csak b.sztak szkennelni. Regebben volt ISC scan, most mar nincs, sok esetben csak felbukkan a kovetkezo allomason.

De a kulcs nyitja a megfelelo kommunikacio.

 

Ot a cikk a USPS fennakadasairol, neked, mint eladonak kell megnyugtatni.

Előzmény: Honnandejo (55467)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55467

Szerinted. Economy Shipping from outside US 11 to 23 business days de nem ez a lényeg 100x is leírhatom, hanem az hogy meg sem érkezett a USPS szerint az USA-ba. Semmi gond nem lenne ha ott lenne a trackingben és nem kapja meg, úgy el lehet húzni hogy lassú a USPS, nem tehetek róla, de a vevő annyit lát hogy itt van még a csomija Mo-on 01.09-óta. Ennél érthetőbben már nem tudom leírni. Paypalnál bármikor tudsz nyitni dispute-ot...

Előzmény: t.lantos (55466)
t.lantos Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55466

Valamit elb.szol, mert a varhato kezbesitesi ido utolso napjaig NEM TUD nyitni semmit.

 

Előzmény: Honnandejo (55465)
Honnandejo Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55465

Figyelj, 34 napja azt látja az USPS trackingon hogy pre-shipment, tehát a magyar posta még el sem küldte. Ennyi, ezt nem lehet kimagyarázni... Én elküldtem neki a magyar posta trackingjét amin az van hogy 01.10-én elküldve külföldre, leszarja neki az USPS számít és az szerint nincs az USA-ban a csomi.

Egyébként nekem arra is nyitott claim-et amit 5 napja küldtem el. A vevőt rohadtul védik. Ne legyen ilyenben részed azt kívánom.

Ma reggel a 3. ügyet is lezárták megint full refunddal. Semmit nem tehetsz, hidd el... Max 10-12 napon belül ott kéne lenni a USPS rendszerében egy elsőbbségi ajánlott.

Előzmény: t.lantos (55464)
t.lantos Creative Commons License 2015.02.13 0 0 55464

Ugy huzom, hogy ha economy shipping outside, akkor annak a legutolso megerkezesi napja varhatoan valami jo sok nap.

Akkor nyit egy case-t (mert elotte nem tud), az nem zarul 10 perc mulva automatikus refunddal.

Kozben meg esetleg megerkezik.

Ha te azt allitod be, hogy express, es az max 10 nap alatt ott van, akkor a jovoben ne tedd, vagy ems-el kuldd, ami legalabb draga, viszont ennel azert gyorsabb (bar ez sem garantalt :)

Előzmény: Honnandejo (55447)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!