Keresés

Részletes keresés

MissEarnshaw Creative Commons License 2010.02.12 0 0 1344
Köszi a megnyugtatást, a neten mindenféle durva dolog kering, hogy az alacsony pajzsmirigy működés fejlődési rendellenességhez vezethet miegymás... :(

A fő gondom, hogy külföldön élek, itt még lassabb az "ügyintézés", voltam már vv-n, de még 4 hét az eredményig, addig halálra izgulom magam...

Múlt májusban derült ki amúgy, hogy kicsit magas a TSH-m (5,3 körül) akkor volt egy nyaki uh-m, ami mindent rendben talált... Szeptemberben csekkoltuk a TSH-t, akkor normális volt (3,22), ekkor (első próbálkozós hónap) teherbe is estem, majd a decemberi leletemben megint magasabb érték szerepelt (7,5)... Akkor nem ijesztett meg sem a nődoki, sem a körzeti, hogy baj lehet, úgyhogy ennyiben maradtunk... Most februárban újra elmentem vv-re, ennek az eredményére várunk...

Ami jó, hogy nincs tünetem és a T3, T4 mindig is oké volt, csak zavar ez a "fejlődési rendellenesség" dolog... A babó amúgy méretes darab, 10 nappal nagyobb is, mint "kéne", normálisan fejlődik az uh-k szerint. Csak hát a kisördög. :(
Előzmény: Zitka (1342)
bundás13 Creative Commons License 2010.02.12 0 0 1343
Szia! Én 2008 májusban kaptam jod-izotopot és most rendben van a pajzsmirigy müködésem fél évente járok vérvételre.
Előzmény: fifi123 (1337)
Zitka Creative Commons License 2010.02.11 0 0 1342

Szerintem ne parázz. 

 

Remélem, majd jön kismama olvtárs, aki közvetlen infót is tud neked mondani...

Amennyit én tudok, hogy az alulműködés (a tiédnél sokkal komolyabb!) a teherbeesést nehezíti meg, ill. az első trimeszterben vetélést okozhat. De te ezen már jóval túlvagy.

 

Szóval nyugi, és próbáld ne a legszörnyűbb lehetséges következményeket kiolvasni a neten talált infókból. :-)

 

 

Előzmény: MissEarnshaw (1341)
MissEarnshaw Creative Commons License 2010.02.11 0 0 1341
Sziasztok,

Bocs, hogy betörök, kicsit beijedtem... 25. hétben vagyok és a TSH-m 7,56 lett. A T3, T4 normális. A körzetim szerint ez nem vészes még, de itt a neten körbenéztem és elég paráztató dolgok vannak... Tüneteim nincsenek, 25 hét terhesség alatt 6 kg-t híztam, az nem sok szerintem, ideges sem vagyok, álmos sem túlzottan...
Szerintetek? Az endokrinológiai rendelésekre hónapokat kell várni, még a magánrendeléseken is hetek múlva néznek rám... (Ja, azt nem is írtam, hogy külföldön élek...) Most újra voltam vérvételen múlt héten, 3 hét múlva lesz eredmény... Mit tennétek a helyemben?
Tilia Creative Commons License 2010.02.11 0 0 1340
Igen.
Előzmény: maestus (1338)
maestus Creative Commons License 2010.02.11 0 0 1339
Szia!

Én kaptam, tavaly áprilisban. Ha kicsit visszaolvasol, vagy rákeresel a hozzászólásaimra, megtalálsz róla mindent, most nincs időm visszakeresni, csak beugrottam.

Üdv

M.
Előzmény: fifi123 (1337)
maestus Creative Commons License 2010.02.11 0 0 1338
Szia!

Hát, ez remek :)
Az a baj, hogy olvastam külföldi fórumon, hogy vannak olyan alulműködők, akiknek hiába van rendben a hormonszintjük, a tüneteik ugyanúgy megvannak. Nem örülnék neki, ha ez így maradna :(
Nálunk ezek szerint a Letrox, az L-thyroxin meg az Euthyrox létezik erre a nyavalyára?
Előzmény: Tilia (1336)
fifi123 Creative Commons License 2010.02.11 0 0 1337
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy valaki kapott-e már jódizotópos kezelést?
Mik a tapasztalatok, +-?
Nekem ezt ajánlották, érdemes -e belevágni?
Tomi
Tilia Creative Commons License 2010.02.09 0 0 1336

Szia!

 

Én az L-thyroxin szedem, és nekem is sok rossz érzésem van. Állandóan fáj valamelyik izületem, a ciklusom 22 napos lett, a gyakori wc-zés is megvan. Időnként fáj a tarkóm. Az utóbbi időben "önként" lecsökkentettem az adagomat, mert ha annyit szedek, amennyit a doki mond, baromi ideges vagyok, mint akit felhúztak, és nem tudok aludni csak 4-5 órát. Sajnos, meg is látszik a TSH-n, ezért újra a régi adag kell...

 

Pont arra gondoltam én is, hogy talán másik gyógyszert kellene választani, és ahogy nézegettem, a Letroxról írták a legkevesebb rosszat. :-)

Előzmény: maestus (1335)
maestus Creative Commons License 2010.02.09 0 0 1335
Kedves alulműködők!

Szerintetek van különbség Letrox meg egyéb gyógyszerek között hatásilag?
(Előzmények: túlműködő voltam évekig, tavaly tavasszal megradiojódoztak, azóta hol így, hol úgy működöm)
Én a Letroxot szedegetem egy ideje, a tsh-m 2,3 körüli épp, de vegyesen vannak alul-és túlműködő tüneteim: iszonyatosan fázom, fáradt és depis vagyok, viszont a pulzusom viszonylag szapora (80-90), és elég sűrűn van mit a wc-be raknom.
Nem tudom, hogy most ez így micsoda, lehet, hogy másféle gyógyszert kéne szednem esetleg?
Bridget1978 Creative Commons License 2010.02.05 0 0 1334
Szia Kedves Júlia, nekem anno (2005) 2*2 methot kellett szednem, aztán 2005 év végén én kértem a műtétet. Nem jó tartósan szedni a methot. Egy csomó más érdekes dolog is történt, nemcsak hajhullás (pl. volt olyan, hogy két copfba raktam fel egyszer a hajam és azt láttam, hogy a tarkóm felett egy sávban nem volt haj, kvázi üres hajnélküli csíkot találtam...), aztán elmúlt. Úgyhogy sztem semmi aggódás. Nyugalom! Én vichy-t használtam és néha ma is "dörzsölöm" a fejemen, de már rég nem hullik annyira, sőt egyáltalán nem, mint anno. Az meg egyenesen öröm volt számomra, amikor beletúrtam a hajamba és éreztem az apró, rövid babahajakat!!! Akkor volt olyan is, hogy annyi nőtt egyszerre, hogy össze-vissza állt a hajam tőle, de nem bántam, mert újranőtt!!!! :) Pont 16-án megyek én is egy magánrendelésre, mert már időszerűvé vált..., kíváncsi vagyok... :) biztos vagyok benne, hogy nincs baj, sztem, csak alulműködik, ami már "cukibb" a túlműködésnél... Az egy borzasztó állapot és kívánom, hogy vészeld át és csak nyugalom! A jógát próbáltad már? NAgyon sokat segít. Sajnos mostanában nem jut rá időm, de tiszta szívvel ajánlom, próbáld ki. Abban a heti kétszer másfél órában csak azzal kell foglalkoznod, hogy magadra figyelj, belülre. Nagyon sokat segít. A rendrakásban!!! :) Szép napot! Bridget
Előzmény: Júlia35 (1332)
savanyú cukor Creative Commons License 2010.02.04 0 0 1333

Szia Júlia! Sziasztok Lányok!

 

Régen jártam erre. egy kis időre átigazoltam egy másik belgyógyászatos fórumra (a baj nem jár egyedül), de most megint "idetartozó" lettem.

 

Júlia, a hajhullás majd rendeződni fog, de amíg parázol miatta, addig is sokkal jobban megvisel, mint általában, ha például évszakváltáskor frissül.

Az itt fórumozó Lányok tanácsát fogadd meg, előszőr is a pozitív gondolkodás!

Igaz, át kell esni egy kis önsajnálaton, de utána megrántod a vállad, hogy ebben te fogsz nyerni, nem a betegség.

Én is metothyrint szedtem/szedek. Nagyon hullott a hajam, már el voltam készülve, hogy kendőt hordok, ha már minden kötél szakad. De egy idő után megállt a hajhullás, nagyon is sok hajam van megint, a hajszárítást mindig is utáltam, mert fél óra kell hozzá.

Persze, nem úgy történt, hogy csett és dús haj. Változni és változtatni kell: másfajta étkezés, nem hiába mondják a lúgosítást. Nekem bevált. Szerintem vitamin sem baj. Azt mindenki maga tudja, hogy a szervezete mit szeret.  Abban szerintem egyet értünk itt a fórumon, hogy ez sajnos lelki eredetű nagytöbbségben.A legnagyobb szívás, hogy az orvosok sem ismerik 100 %-ig a bajt és a gyógymódot sem. Persze, tisztelet a kivételnek.

A hajhullásról még annyit, hogy nehéz megértenie kívűlállónak. Azt hiszik, hogy hiúsági kérdés.  

 

Előzmény: Júlia35 (1332)
Júlia35 Creative Commons License 2010.02.04 0 0 1332
Bridget1978!

Köszönöm,hogy válaszoltál kérdésemre!
Reménykedem, hogy sikerül ismét "visszanövesztenem" a hajam..
Most szedek vas tablettát és cinket.
Hátha még plusz segítség lehet..
Most jelenleg napi egy db. Metothyrint szedek. Egy hónapja már. Így kezdődött a hajhullás jelentősen. Te melyik gyógyszert szeded?? Szintén a Metothyrint??
Köszönöm előre is válaszod!

Bridget1978 Creative Commons License 2010.02.03 0 0 1331
SZia Zitka, valóban én emlékeztem rosszul. A T3, T4, TSH nem függ a ciklustól, de a következő hormonelemek, igen: LH, FSH, oestradiol. Üdv, Bridget
Bridget1978 Creative Commons License 2010.02.01 0 0 1330
Szia Zitka, aha mindenképp. Kétszer néztek nekem más mértékegységben számolva. Hazamegyek ma és megírom, hogy mi volt, okés? Türelmedet kérem, üdv, Bridget
Előzmény: Zitka (1325)
Bridget1978 Creative Commons License 2010.02.01 0 0 1329
Szia, aggodalomra semmi. Nekem is 2x2 methot kellett szednem és hullott a hajam. Soha ne feledd, hogy ez egy állapot, a szervezeted "téves"működésébőla adódó állapot. A hajkoronám nekem is felére csökkent. Ne aggódj kérlek, ha  csökken a tabletták száma (esetleg műtétre kerül sor) meg fog szűnni a hajhullás és újra meg fognak jelenni a babahajak. nekem a fejtetőmön és a halántékomon éreztem. Ne aggódj vissza fog nőni! :) tapasztaladból mondom. üdv, Bridget
Előzmény: Júlia35 (1328)
Júlia35 Creative Commons License 2010.01.29 0 0 1328
Tisztelt Fórumozók!

Segítséget jöttem kérni hozzátok.

35 éves vagyok, 4 hónapja derült ki,hogy pajzsmirigy túlműködésem van.
Metothyrin tablettát kaptam. Havi ellenőrzés megtörténik..de most 2 hete iszonyatosan elkezdett hullani a hajam.
Kérem adjatok tanácsot, hogy azon kívül, hogy a Metothyrin tablettát le kell cserélni milyen más mód van, hogy ezt a hajhullást megállítsam??
Hétfőn megyek orvoshoz, de kivagyok borulva, ha így folytatódik a hajhullásom akkor még két hét és nem lesz hajam :(((

Másnak is volt hasonló tapasztalata a Metothyrintől???
Visszanő az a hajmennyiség, ami jelenleg kihullott??

Kérem segítsetek, mert szükségem van rá.

Köszönöm előre is a megtisztelő válaszotokat!

Júlia
Tilia Creative Commons License 2010.01.28 0 0 1327
Hát ez egy hosszabb dolog, esetleg a jövő hét végén lesz mit írnom.
Tilia Creative Commons License 2010.01.26 0 0 1326
Holnap elmegyek íriszdiagnosztikára. Kíváncsi vagyok mit mondanak... Majd írok este.
Zitka Creative Commons License 2010.01.24 0 0 1325

Ööööö..... ezt kifejtenéd....?

Mármint azt, hogy hogyan függ a ciklustól, hogy milyen mértékegységben mérik.

Előzmény: Bridget1978 (1324)
Bridget1978 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 1324
T3, T4 és TSH mértékegysége (attól függően, hogy miben mérik) függhet a ciklustól. Nekem már mértékék így is és úgy is... Legjobb, ha megkérdezed a dokit! :)

Politizálni nem szeretnék, de minden mindennel kapcsolatban van... puffff
Előzmény: Zitka (1323)
Zitka Creative Commons License 2010.01.02 0 0 1323

Független a ciklustól. De ha ugyanazon vérvételkor más (teherbeeséssel kapcsolatos) hormonszintet is akarnak mérni, akkor mégiscsak alkalmazkodni kell.

 

Ha csak az említett három eredmény kell, akkor bármikor mehetsz.

 

 

Előzmény: Virginia75 (1322)
Virginia75 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 1322
Sziasztok

 

Sikertelen lombikok után mentem el immunológiai vizsgálatra, ahol kiderült, hogy magas az anti TPO és anti-Thyreoglobulin szint a véremben.

 

Elmennék TSH, T3 és T4 vizsálgatokra, de sajnos nem tudom, hogy ezek ciklusfüfggőek-e, vagy bármikor lehet menni? Ha tudja valaki, kérem írja meg.

 

Január első munkanapján hívom az endokrinológust, de valószínűleg csak sokára kapok időpontot. Mire mennék, vinném magammal az eredményeket is.

 

Előre is köszi a választ

 

evita63 Creative Commons License 2009.12.20 0 0 1321
Vérvétel?
Dunaújváros 2009.december első napjai.Háziorvos laborbeutalót ad,időpont 2010.január 12.:):):)
Ennyi
Tilia Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1320
Vannak, igen. Az enyim önkormányzatis, mert nincs vállalkozói pecsétje a recepteken. A régi háziorvosom valami bt volt.
Előzmény: Zitka (1318)
Zitka Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1319

Ja-ja. Tényleg ne politizáljunk, de tragikus, ami itt van/lesz. :-(

Én is úgy vagyok vele, hogy a havonta pártízezer befizetett járulékomból hadd kapjak már vissza is valamit...

Előzmény: Bridget1978 (1313)
Zitka Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1318

Van még egyáltalán tiszta önkormányzati fenntartású háziorvos valahol...???

 

Szerintem már évek óta mind vállalkozó...

Előzmény: Tilia (1316)
Tilia Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1317
20. ker. Önkormányzati fenntartású háziorvosi rendelő.
Előzmény: Zitka (1311)
Tilia Creative Commons License 2009.12.19 0 0 1316
Nem magánorvost mondtam, hanem magánpraxisú háziorvost. Ugyanolyan háziorvos, mint a többi, csak nem az önkormányzat tartja fennt.
Előzmény: Bridget1978 (1314)
Bridget1978 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 1315

Ilyen van és egyre több helyen lesz ilyen! Kvázi a teljes országban ez lesz...  Bátran lehet hangot adni, bármilyen örömnek és szomorúságnak!

Előzmény: maestus (1308)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!