Keresés

Részletes keresés

RAF2 Creative Commons License 2003.09.16 0 0 537
elolvastam megegyszer figyelmesebben a hozzaszolasodat,en ertettem felre,bocs
Előzmény: Boszorka (535)
Malac_11 Creative Commons License 2003.09.12 0 0 536
Sziasztok!
Igen, ez valóban elhomályosítja az euro problémáját, nem is hiheti senki komolyan, hogy nem függ össze A.L. sajnálatos halála és a szavazás!!!
Szomorú, hogy "emberek" így próbálnak provokálni!!
Ijesztő, főleg, hogy ez még Svédországban megtörténhet!!
:(
Előzmény: Oszi (533)
Boszorka Creative Commons License 2003.09.12 0 0 535
Most szólj hozzá a német hírekben a német külügyminisztert (Joschka Fischert) láttam majdnem könnyezni. Azért annyit tudok, hogy ki a svéd miniszterelnök és ki a német külügyminiszter. Pedig se az Aftonbladetet se az Expressent nem olvasom.
Előzmény: RAF2 (531)
Oszi Creative Commons License 2003.09.12 0 0 533
Igen. Komolyan meg van rendülve mindenki. Tényleg.
A népszavazás meg lesz tartva, a kapmánnyal viszont leálltak. A pártvezetök megígérték, hogy tiszteletben fogják tartani az eredményt. Van esélye, hogy a szimpátiaszavazatokkal az € gyöz.

De most annyira, de annyira lényegtelennek tünik az € ehhez a szörnyüséghez képest.

Malac_11 Creative Commons License 2003.09.12 0 0 532
Sziasztok!
Borzalmas dolgok történnek Svédországban, a közhangulatnak is -gondolom-betett rendesen.:(((((Remélem, a szavazás azért meg lesz tartva.Mit lehet erről tudni???

Előzmény: RAF2 (531)
RAF2 Creative Commons License 2003.09.12 0 0 531
no persze minden relativ
nyilvan a nagyvarosokban mas a helyzet mint valami bondhĺl-aba vagy fennt eszakon ahol azert mas az elettempo.Te merre laksz ott fennt eszakon?

boszorka:
Gondolom Göran Persson-t lattad könnyes szemekkel,ö nem kulugy hanem miniszterelnök,de nem is ez a lenyeg.

most neztem meg az Aftonbladet netes kiadasat.A rendörök azt hiszik tudjak ki a gyilkos,egy korabban buntetett fickot keresnek.erdekes meg egy parhuzam a Palme fele esettel,ott is egy volt narkost, Christer Petterson volt a fögyanusitott.
a mostani gyanusitott allitolag közismert eröszakos szemely,lehet hogy vmi hajlektalan narkos fele.csak azt nem ertem miert tamadott ra Anna Lindh-re minden ok nelkul? no,lehet hogy a mai nap folyaman kiderul

Boszorka Creative Commons License 2003.09.12 0 0 530
Én akkoriban Palmen is ledöbbentem a leirt okokból. Viszont érte nem fájt tulzottan a szivem. Ez a nő viszont végtelenűl szimpatikus volt. Néztem a német híreket, a külügyminiszter majdnem sírt. Komolyan! Remélem éppen a népszerűsége miatt a svéd rendörség jobban fogja pöstörgetni magát mint Palménél tette. Ott sok minden máig nem derült ki, még azt se lehetett tudni, hogy a felesége mit mondott, aki látta a támadót. A DN-ben olvasva most azt nem értem, hogy hogyan szurhatta az illető hátba és hasba meg mindenfele a nőt. Ott volt a barátnő is és az NK se szokott kongani délután az ürességtől. Na majd remélem kiderül.
Előzmény: RAF2 (528)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.12 0 0 529
Ez a biztonságérzet ma csak itt az északi területeken van kvar. Itt ugyanis majdnem mindenkinek van vadászfegyvere, ami nagyon gyorsan lekerülhet a fali tartorol, van sörétes is meg golyos Carl Gustav a legtöbb háznál.
Előzmény: RAF2 (528)
RAF2 Creative Commons License 2003.09.11 0 0 528
de igen,ugy jött mint derult egböl a villamcsapas.szerintem nem gondolta volna senki hogy Palme meggyilkolasa utan megegyszer megtörtenhet ilyesmi.egyenlöre senki se tudja mi volt az inditook,lehet hogy politikai gyilkossag volt,vagy valami örult tette,de azt is mondjak hogy lehet hogy egyszeru felresikerult taskarablasrol van szo,nem tudjuk egyenlöre.lehetett illegalisan itt elö kulföldi is aki igy akart penz szerezni es fogalma se volt rola hogy a sved kulugyminisztert tamadta meg.

azert is faj kulönösen a dolog mert pont ez amire a svedek olyan buszkek,hogy itt metroval utazhatnak a politikusok a munkaba mindenfele atrocitasok nelkul,vagy hogy a hazak keritese fel meterenel nem kell hogy magasabb legyen.ez a biztonsagerzet kapott ma egy döfest a svedorszagba elök szivebe.

Előzmény: Boszorka (527)
Boszorka Creative Commons License 2003.09.11 0 0 527
Ti nem vagytok ledöbbenve Anna Lind halála miatt? Nem hiszem, hogy van még egy ország, ahol a külügyminiszter csak úgy a barátnőjével vásárolgat az áruházban.
RAF2 Creative Commons License 2003.09.10 0 0 526
egy kupong 10 SEK-be kerul,de minimum kettöt kell venned hogy egy zonaban egy oran belul akarhanyszori atszallassal utazhass.ha atlepsz megegy zonaba akkor plusz egy kupongot kell venni,ha kettöt akkor ket es igy tovabb.összesen 4 zona van.
van u.n. "rabatt remsa" (blokkjegy)ez 10 kupong eseten 60SEK,20 eseten 110 SEK-be kerul.

van 1 napos es 3 napos jegy is.vagy megveszed elöre es x nap 00.00-töl a kijelöt napot követöen 4.30-ig ervenyes./ tehat hetfö 00,00-tol kedd 4:30 az egynapos eseteben/
vagy a vasarlas pillanatatol 24 ill.72 orat elöre szamolva. / hetfö 14.30-tol kedd 14.30-ig./

ez a jegy ervenyes a Djurgĺrden-be jaro kishajokra is.a 3 napos jegyhez jar egy 50% Skansen belepöjegy engedmeny vmint ingyen belepesre jogosit fel a Vidam park/Gröna Lund/ es a TV toronyba./Kaknäs tornet/ is.

Előzmény: Balikaa (509)
Boszorka Creative Commons License 2003.09.05 0 0 524
Nos nekem ez a forrás se nagyon kóser. Talán a Neue Zürcher Zeitung vagy a Frankfurter Allgemeine az igen. J.F. nem terrorista volt, hanem radikális zöld és van is baja a saját portáján elég, mert mostmár nem radikális egy cseppet sem.
Előzmény: Törölt nick (523)
Boszorka Creative Commons License 2003.09.05 0 0 522
Nem először írom, hogy az Expressen és az Aftonbladet számomra nem jelent semmit. Ócska szenzáció hajhászó ujságok. Minden országban létezik a megfelelője. A németeknél a Bild Zeitung, Svájcban a Blick, sőt itt hon a hazai változat a Blikk. Ezeket a kezembe se veszem.
Előzmény: Törölt nick (521)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.04 0 0 520
"Azért, hogy a svédek többsége náci vagy paranoid azt erősen kétségbe vonom."

Szo sincs rola. Pont ugy müködnök,mint akármelyik nép ahol viszonylag jolét van.
Lehet umo csak ilyeneket ismer,mármint fasisztákat stb.
Umo azonnal cseréld le az ismeröseidet normális svenssonokra.

Előzmény: Boszorka (519)
Boszorka Creative Commons License 2003.09.04 0 0 519
Én nagyon drukkolok az Euronak. Igaz nem megyek szavazni, mert lusta voltam/vagyok elintézni a formaságokat, meg különben se élek ott, tehát elvben mi közöm hozzá.
Azért, hogy a svédek többsége náci vagy paranoid azt erősen kétségbe vonom.
Előzmény: Törölt nick (518)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.04 0 0 518
Itt már senkiben sem lehet megbizni!
čn örülnék az Euronak, de gyözzön a többség. Persze azon sem csodálkoznék,ha Persson egy esetleges nem után bejelentené,hogy mégis lesz közös pénz.
Előzmény: Törölt nick (517)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.03 0 0 515
Valoban ugy néz ki,hogy marad a korona,jelenleg. Ugyanez volt a helyzet az atomerömü, valamint az EU csatlakozásrol tartott népszavazás elött is. Mindkét esetben a nem oldal ezetett, és a végén megfordult a dolog. Saját hosszunak mondhato tapasztalataim alapján nem mondanám azt,hogy biztos a nem. Remélem igazam lesz, teljes hulyeség lenne kimaradni a közös pénzböl. Persson szerint, ha most nem lesz Euro, akkor legkorábban 2011 körül lehet rola szo ismét.

A magyarországi Euro bevezetése is pár évnél tovább fog tartani, föleg ahogy most állnak a pénzügyi dolgok otthon, bár ha most nemmel szavaznak itt, akkor elöfordulhat, hogy elöbb lesz otthon Euro.

Előzmény: Oszi (493)
Boszorka Creative Commons License 2003.08.29 0 0 514
Nos, természetesen a pesti látványosságokra szavazok.:-)
Előzmény: Törölt nick (511)
pancer1 Creative Commons License 2003.08.28 0 0 510
Köszönöm Oszi-nak a tájékoztatást.
Ha lehetne umo, vagy más, régebben ott élő véleményét is szeretném megtudni az euro-krona szavazásról.
Balikaa Creative Commons License 2003.08.27 0 0 509
Hmm, jo kerdes. Tomegkozlekedes: 10-es, vagy 20-as blokkjegyet erdemes venni, esetleg naposat, ha sokat utaztok. Vonaljegy ara 20 SEK, de ez asszem a 2 zonas. Zonak vannak, es tobbnyire tobbet pecsetelnek le, nem csak egyet, zonaktol fuggoen. Ervenyesek mindenre. Ara: passz, de nem olcso. Mennem kell, udv.
Malac_11 Creative Commons License 2003.08.27 0 0 508
Röff!
Balikaa- látom, a te élményeid frissek:) Kérlek, ha tudsz írj némi infót a tömegközlekedésről és a tarifákról.Mi október elején megyünk és egy hetet leszünk kint, úgyhogy igazából minden gyakorlati tanács érdekel:)
Előre is röff:Malac:)
Előzmény: Balikaa (506)
Boszorka Creative Commons License 2003.08.27 0 0 507
:-))))
Előzmény: Balikaa (506)
Balikaa Creative Commons License 2003.08.27 0 0 506
Kb. 3 hete voltam Stokholmban, es az a 2. legszebb fovaros, amit valaha lattam. Bp. az elso.
Boszorka Creative Commons License 2003.08.26 0 0 505
Pesten születtem és onnan is mentem el anno... Viszont most Budán lakom. Tehát ha opera, koncert vagy egyéb esti program, akkor utána Pestről megyek haza Budára. Világos???

Ja és Osloban nekem kizárólag az a szoborpark tetszett, de azért a stockholmi Milles garden szebb bár az osloi nagyobb.

Előzmény: Törölt nick (504)
Boszorka Creative Commons License 2003.08.22 0 0 503
Miután Pesten születtem és mostmár megint erre az oldalra dőlt a mérleg nyelve, mármint egy városban eltöltött időre nézve nekem Pest a legszebb. Bármilyen rossz hangulatom van ha este vagy alkonyatkor átmegyek Pestről Budára kisimúl a lelkem. Stockholmot inkább nappal szeretem. A sok víz a kék ég ami sajnos sokkal kékebb mint itt, lévén a levegő tisztább. Ma már sajnos a belváros (Sergelstor, Hötorget) pont olyan mocskos mint a Nyugati tér. Mikor ott laktam még tiszta volt. Szeretem a modern építészetet szóval ha Skandinávia akkor feltétlen Stockholm a legszebb. Helsinki egy falu, Oslo kifejezetten ronda és Kopenhága se tudta soha megnyerni tetszésemet. A tájról, hegyekről nem beszélek, miután kimondottan városi ember vagyok.
Előzmény: Törölt nick (502)
RAF2 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 501
januarban van meg egy ket nap amikor 2*580 SEK-ert le lehet menni.

amugy stockholmiaknak ajanlom az Igmans Resort (Holländargatan 9. 08-219957) a Hötorget mellett,több eve ott rendeljuk meg a jegyeket,csak jo tapasztalat van,MINDIG messzemenökig segitökeszek.Zoltant keressetek.

Előzmény: Boszorka (494)
RAF2 Creative Commons License 2003.08.22 0 0 500
sajnos teljesen igazad van :(((

kivancsi leszek viszont Göran Persson mit fog mondani szeptember 15.-en a NEM oldal gyözelme utan,bar szerintem mar most meg van irva az a nyilatkozat :)

Előzmény: Oszi (493)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 499
Még csúnya időben is :)

Egyébként úgy összességében nekem is jobban tetszett Norvégia - hogy miért, azt nehezen tudnám megfogalmazni. Mindenesetre, ahogy átértünk a svéd-norvég határon, megritkultak a sűrű sötét fenyőerdők és rétekkel borított, házakkal pettyezett domboldalakat is lehetett látni - mindjárt elmúlt a depresszióm :)

Előzmény: Boszorka (498)
Boszorka Creative Commons License 2003.08.21 0 0 498
Stockholm és környéke szép időben csodás.:-)
Előzmény: Törölt nick (497)
Szürke Csacsi Creative Commons License 2003.08.21 0 0 496
Előbb-utóbb azért csak áttérnek az eurora, nem? Gondolom, minél több ország használja, annál nagyobb hatrányba kerülnek azok, akik elutasították. De lehet, hogy nem értek hozzá :)
Előzmény: Oszi (493)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!