Keresés

Részletes keresés

tbs1001 Creative Commons License 2006.10.02 0 0 259
Durván jól égnek a szalmabálák. Kérdezd a tűzoltókat. ;D

google
Előzmény: laca bácsi (258)
laca bácsi Creative Commons License 2006.10.02 0 0 258
Bocsi, de szerintem a két külön mondat nem véletlen:
1. tkp. a vakolt fal tűzálló
2. "A szalmabálák megfelelő mennyiségű levegőt tartalmaznak ahhoz, hogy jó szigetelő értéket biztosítsanak, de nem eleget ahhoz, hogy táplálják a tüzet."

A második mondatban CSAK szalmabálát említenek.
De aki ilyen kazánt szeretne, tegyen próbát: meg kell gyújtani egy szalmabálát és megtudjuk.
Előzmény: erbe (257)
erbe Creative Commons License 2006.09.29 0 0 257
Magad idézted: "...vakolt szalmabála szerkezetű fal"
A vakolat alatt nem fér elegendő levegő a szalmabálához.
Egy kazánban a huzat, ráadásul komolyabb, erre készült kazánban ventillátorral fokozott huzat biztosítja az égéshez szükséges levegőt.
Előzmény: laca bácsi (256)
laca bácsi Creative Commons License 2006.09.29 0 0 256
A szalmabála eltüzeléséhez:

>> A Kanadai Jelzálog és Lakásügyi Testület szerint "a vakolt szalmabála szerkezetű fal kivételesen ellenállónak bizonyult a tűzzel szemben. A szalmabálák megfelelő mennyiségű levegőt tartalmaznak ahhoz, hogy jó szigetelő értéket biztosítsanak, de nem eleget ahhoz, hogy táplálják a tüzet.
Forrás: http://www.szalmahaz.hu/faq/faq-hu.html#tuz

Akkor most hogyis tudjátok eltüzelni a szalmabálát?
peter513 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 255
A megmaradt.hu-n van 4 m3-es tartály, ha valakit érdekelne.
hawe Creative Commons License 2006.09.22 0 0 254
Kösz, megnézem!
Előzmény: erbe (253)
erbe Creative Commons License 2006.09.22 0 0 253
Alternatív energia, zmrzlina 4569, 4577, 4581-es hozzászólásai.
És egy kis pelletprés:
Előzmény: hawe (252)
hawe Creative Commons License 2006.09.21 0 0 252
Ha valaki össze tud hozni egy kis házi présgépet, akkor majd jöhetnek róla képek és tapasztalatok:)
peter513 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 251

Két-két V forma egymással szemben, (lent és fent,) egy karral, a felsőket lenyomni, valamivel (drót, madzag...) összekötni, égéstérhossz-10cm-re vágni, és kész egy kis kéve. Egyszerűbb szállítani, tárolni és tűzrevetni.

gabocsiga Creative Commons License 2006.09.21 0 0 250
Nem is a szalmáról volt szó a préselésnél. Amennyi szalmával én már kapcsolatba kerültem, azzal a pécsi hőerőművet is lehetne néhány napig fűteni... 
Előzmény: Helem (249)
Helem Creative Commons License 2006.09.20 0 0 249
Ha már tapogattad, a sima bála is igen keményre és szorosra van préselve. Hát nem tudom lehet -e ill érdemes -e ezt tovább préselni. Szerintem irdatlan erő kell hozzá, főleg egy ekkora tömeget. A pellet meg brikett az pici méretű arra könnyebb hidraulikát építeni. De lehet, hogy tévedek.
Előzmény: gabocsiga (247)
peter513 Creative Commons License 2006.09.20 0 0 248
Örömmel olvasom a különböző ötleteket. Csak ha valaki elkezd egy ötlet megvalósításába, kérem, hogy ne hagyjon miket cserben. Számoljon be az összes lépésről, és a fejleményekről is. Köszi
gabocsiga Creative Commons License 2006.09.20 0 0 247
Egyáltalán nem biztos. Ha nem pellet méretűre akarod préselni akkor nem kell pakolni mint a mozdonyt. A legegyszerűbb prést szerintem egy hidraulikus emelővel tudod megoldani.
Előzmény: Helem (246)
Helem Creative Commons License 2006.09.20 0 0 246

"A múltkori kérdésem lényege a présgépről szólt, amivel az apró elégetni valókból kisebb, sűrűbb bálát lehetne csinálni."

 

Ezzel az a gond, hogyha te hagyományos vegyestüzelésű kazánban akarsz ezzel tüzelni, akkor le kell költözz a pincébe a kázánod mellé, jobb ha viszel tv-t is meg priccset is amin néha megpihenhetsz. Úgy kell pakolmod mint egy mozdonyt. :-) Sűrűn raknod kell.  

Előzmény: 999mester (245)
999mester Creative Commons License 2006.09.19 0 0 245

Sziasztok!

Örülök a válaszoknak. A műanyag hulladék elégetése valóban nem egy környezetvédelmi hőstett. Bár a Kossuth rádióban valami környezetvédelemmel kapcsolatos műsorban egy tudós ember (bocs, konkrétabbat nem tudok)nyilatkozott úgy, hogy tul. képpen ez is szénhidrogén ugyanúgy, mint az olaj, csak ugye hosszabb szénláncokból. Most én sem a pvc-re meg az autógumira gondolok, hanem azokra a kis átlátszó zacskókra, amit ha kell, ha nem, az orrunk alá dugnak pl a zöldségesnél, vagy a pékségekben. Igen, az olaj is szennyez, de ha elhozatok x kilométerről egy teherautó fát, annak a kibocsátott veszélyesanyag tartalma azért jócskán vetekszik az én egy évben elégetendő műanyagzacsi készletemmel. Persze a ha csak lehet, ne szennyezzünk elvvel én is maximálisan egyetértek. A papírral kapcsolatban nem végeztem hatástanulmányt, szerintem azért nem annyira borzalmas a helyzet, de helyt adok a szigorúbb véleményeknek, hiszen alapvetően én is a környezetemet védeném.

 A múltkori kérdésem lényege a présgépről szólt, amivel az apró elégetni valókból kisebb, sűrűbb bálát lehetne csinálni.

 

peter513

amire te gondolsz, az egy előkályhás rendszer, H.P. Ebert Fatüzelés c. könyvében tárgyalja.  Bővebb infokat, esetleg tervrajzot én is elfogadnék.  

kiggyo Creative Commons License 2006.09.19 0 0 244

Ha a külső lemez repedt meg (pl fagyás miatt) akkor kisebb a probléma, könnyedén hegeszthető akár ívvel is ha van ügyes hegesztő ismerősöd.

Ha belülről, pl. rozsda miatt akkor kicsit macerásabb hozzáférni, de megoldható. Én is hegesztettem jópár évvel ezelőtt fagyás miatt.

A hegesztéstől nem lesz gondja, mert nyomás sem nagy van benne, főleg ha nyílt a rendszer.

Előzmény: mstudio (243)
mstudio Creative Commons License 2006.09.19 0 0 243

Hello,

 

MOst vettünk házat, van benne egy vegyestüzelésű kazán (1981-es MONOR) de sajnos szivárog a víz belőle:( Az idei szezont jó lenne ha kibírná. Mit érdemes vele csinálni? Hegeszteni? Lánggal? Tömítés kívülről? Esetleg van valami adalék ami átmenetileg eltömíti a repedést( mint az autóhűtőknél)?

 

A válaszokat előre is köszönöm! 

gabocsiga Creative Commons License 2006.09.19 0 0 242
Maradjunk a szalmánál, fánál
Előzmény: tbs1001 (241)
tbs1001 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 241
Papírhulladék... Bocs, hogy offolok, de a nagy energia- és látszólagos "környezetvédelmi" hatékonyságot ne terheljük a környezetünkre.

Dicséretes a szelektív gyűjtés, a szerves hulladéknak tényleg jobb helye van pipiknél.

Csak így tovább..! :D
Előzmény: peter513 (240)
peter513 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 240
Mi már 25 évvel ezelőtt is szelektív gyűjtést végeztünk. Egyik kukába a papír hulladékot, a másikba a műanyag és alu... tartalmúak, egy külön edénybe pedig a zöldség és gyümölcs hulladékot. A papír ment a kazánba, a műanyag ment az utcai kukába, a harmadik pedig a tyukokhoz. A műanyagot eddig sem dobtam a tűzbe és ezután sem akarom. Az égéstérről: ha olyan mint ahogy azt képzelem, akkor hatékonyan elégeti a fennmaradó mindenféle dolgokat.
tbs1001 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 239
Ne kavarjatok már a szemétégetéssel. Egy hulladékégetőműben nagyon durva füsgáztisztítók vannak. Nem poénból. Több műanyagfajta hőhatásra határozottan mérgező eredményt ad. A hulladékégetők jellemzően NEM csak hulladékot égetnek, hanem gázt is, hogy el tudják érni azt a kellemesen magas hőfokot, ahol ~minimális (vicc) a mérgező vegyületek "egybenmaradásának" esélye.

És még így is marad bőven.

A háztartási hulladék veszélyes hulladék.
Előzmény: peter513 (238)
peter513 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 238
"Megfelelő hőfokon minden lángralobban és elég. Még a szemérem is." A hulladékégetőben is elégetnek mindent. A tűztérnek melegnek kell lenni és a műanyagos reklámújságok is elégnek. A kazánok gyakran nagyon visszahűtik a égésteret. Olyan kazán kellene, ahol az égéstér elnyújtott. Az első részén nagyon magas a hőmérséklet, hogy miden tökéletesen elégjen, de a kilépő füsthőmérséklet már kellően vissza van hűtve, nehogy a drága hőenergia kimenjen a kéményen.
peter513 Creative Commons License 2006.09.19 0 0 237
Központifűtés asdalék: ADAK-HMV és Tatán gyártották a Márvány Kft-nél. A rendszerváltás után a Poliszer (Tatán) készítette, most nem tudom, hogy van-e még ez a cég.
erbe Creative Commons License 2006.09.18 0 0 236
"A papírnak kinéző dobozok is "érdekes" adalékokat tartalmaznak,"
Észrevettem! Ma már az újságpapír sem akar égni. Az írógéppapírral nem lehet begyújtani, meggyújtom, nem akar végigégni és darabos fehér lemez marad vissza belőle (mész adalék).
Előzmény: tbs1001 (235)
tbs1001 Creative Commons License 2006.09.17 0 0 235
A háztartási hulladék elégetésétől óva intelek, mert azon kívül, hogy törvénybe ütközik, súlyosan mérgező és környezetszennyező tevékenység... A papírnak kinéző dobozok is "érdekes" adalékokat tartalmaznak, ha egy tojástartónál bonyolultabbak...
Előzmény: 999mester (233)
Jancsii Creative Commons License 2006.09.17 0 0 234

Szia.

Halottam egy ököl szabályt. Légköbméterenként 60W. Persze ez a régi normál

lakásokra érvényes. A mai jól hőszigetelt lakásokba ennél kevesebb is elég.

Nálad a 21m2 X 3m belmagassággal 63 m3 X 60W= 3780 W.

Szerintem egy kis rátartással a 4000 W bőven elég. Már a magassággal is van egy kis rátartás, mert a belmagasság is csak 2,70-2,80 szokott lenni.

Előzmény: edina_1977 (232)
999mester Creative Commons License 2006.09.17 0 0 233

Sziasztok!

Egy ilyen vegyes tüzelésű mindenevő kazánon töröm a fejem én is. Van viszont egy csomó papír hulladék, nylon zacskó, ilyen-olyan csomagoló. A kukám 90%-a ezzel van teli. Szerintem értékes energiaforrás. Őrizgetni jelen formájában marhaság, de ha össze tudnám préselni...Mindenféle fa hulladékok, gallyak, rőzse is bele kerülhetne. Alap helyzetben viszont óriási helyet foglal, óránként kellene egy bálás kazánt is rakni vele. Nem kéne ezt brikett sűrűségűre gyúrni, csak legalább olyanra, mint egy szalmabála.

 Egy hulladékvas telepen láttam egy prést, szép szabályos kockát csinált roncs autókból. Egy ilyennek lájtos verzióját házilag elkészíteni? Vagy valahonnan leselejtezetten megszerezni? Terveztem én effélét, de jó lenne valami tapasztalat.

edina_1977 Creative Commons License 2006.09.15 0 0 232

Sziasztok!

 

Hogyan kell kiszámolni, hogy egy szobába mekkora teljesítményű radiátor/ok kell/enek?

 

Az egyik weboldalon találtam egy "tanácsadót", ami egy 21 nm-re kb. össz 5000 W teljesítményű radiátorokat ajánlott. Ez helyes lehet?

erbe Creative Commons License 2006.09.15 0 0 231
Nem írtam el!
A gazda felégette volna a tarlót, csak a bálázást kellett fizetnem. Akitől kaptam, az meg egy üres visszaút helyett megrakta a pótkocsiját nálam meg leszórta.
Előzmény: Helem (225)
gabocsiga Creative Commons License 2006.09.15 0 0 230
A traktorokban is van ilyen hűtővízadalék, korroziógátló, stb. Csak marha drága...
Előzmény: tbs1001 (229)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!