Keresés

Részletes keresés

Totya3 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3230

Nemrég volt, nekem is keresnek kéne. A nick nevekre kattinva meg lehet nézni a hozzá tartozó hozzászólásokat. Jól látom, neked céged van, ebből élsz? Itt inkább a magán embereket látjuk szívesen. Elég érdekes lenne viszont látnom a megoldásomat egy kereskedelmi termékben, bár nincs levédve, de elég ciki lenne egy "profi" cégnek, ha tőlem "lopna"! ;) Remélem nem személyes támadásnak veszed az őszinteségemet! Főleg, ha tévednék a dologban!

Előzmény: rvautomatika (3229)
rvautomatika Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3229

Hát azt akkor meg kell keressem.Esetleg azt megtudod mondani, hogy hányadik hozzászólás környékén?

 

Előzmény: Totya3 (3228)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3228

Szia! Stadler7-el kitárgyaltuk a témát, olvastad? Ha lenne még kérdésed, szívesen válaszolok!

Előzmény: rvautomatika (3227)
rvautomatika Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3227

Üdv. mindenkinek.

 

Nemrég találtam rá erre a fórumra.Pár hónapja csináltam vezérlést egy ipari méretű

apriték égető kazánhoz.Egész jó lett.

Olvasgatok itt pár napja és Totya3-hoz lenne egy kérdésem.

Tudnál némi információt mondani a "füstre" szabályzásról?

Gondolom a hőmérsékletét figyeled.

Szívesen vennék valami vázlatos magyarázatot.

Előre is köszönöm.

Totya3 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3226

Még egy kérdés: A hamuzó ajtó felett gondolom a rostély van. Kivehető?

Vagy a leagalsó ajtón keresztül kell hamuzni?

Előzmény: Mokuss84 (3223)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3225

Szia! Köszönöm! A 15cm az ajtó felső pereme és a tálca alja között van? Ha igen, akkor ez határeset.

Hogy működne-e a fejem? Biztosan, de igazából akkor működik jól, ha füstre szabályozol, vagy nyelvel, mert a tisztán időalapú valószínűleg túltöltené, mert nem fér bele sok, ellenben a hagyományos fejekkel, ahol van puffer tér, ami némileg javítja a helyzetet. A másik, hogy én eddig csak fűrészporral és szotyihéjjal(amiben nincs magtörmelék), tüzeltem. A rozzsal tett kísérletem, még a nyelves adagolóval kudarc volt. Tehát olyan anyagokat, amiknek üvegesre áll össze a hamuja, azaz bolygatni kéne, nyelves kialakítással nem tudja eltüzelni.

Most hogy nincs nyelv, talán elégetné, ki kéne probálnom...

A másik ami korlátoz, az a 15cm távolság. A könyök felelé hajlik, túl közel kerülne a láng egy pontban a tálcához, inkább az alsó ajtóba való. El tudok képzelni olyan kialakítást, ami beférne egy lapos széles ajtón. Milyen méretei vannak a nagyobbik hamuzó ajtónak (mert van ott még egy, ha jól emlékszem lejjebb is, az mire való, huzatszabályzó?)

 

A PLC+pt100+pwm áramkör működhet elvileg. Jó lenne olyan PLC-t szerezni aminek legalább 10bites az A/D-je. (1024 részre osztja fel a bemeneti feszültség tartományt). Ezt "mindegyik" PIC (mikrovezérlő a Microchip-től) tudja alapból. Föl nem fogom, egyes PLC-knek miért okoz ez ekkora gondot!?

 

Előzmény: Mokuss84 (3223)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3224

Szia! Az kiderült a korábbiakban, hogy sokkal jobb, ha a hamuzón megy be a fej, ez nem kétséges. A tálcának se tesz túl jót, hogy pár centiről éri a láng egy helyen. 

Hogy néha miért ég jobban? Valószínű, nem annyira nedves. A száraz fűrészpor arról ismerhető fel, hogy iszonyatosan porol! :)

Előzmény: Gyuszi1973 (3222)
Mokuss84 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3223

Szia.Gratulálok a rencered müködéséhez! Megfogattam a tanácsodat és végig olvastam a fórumot az eleétöl a végéig (mikor elsőre irtam   csak böngésztem a fórumon és ezert nemvoltam tisztaba a dolgokal) de mosmar tisztabban latok. Nagyon igazad volt abban h át kel olvasni az egész fórumot hogy megércsem a dolgokat(legalább felületesen) Irtad ,hogy irjam meg ,a méreteket a kazánon felső ajtoja és az elsö tálca kőzt15 cmvan! Szerinted müködne a te fejed az en kazánomban? Amugy beláttam ,tul nagy falat számomra egy ojan vezérlot össze hozni mint a tied! ez bisztos!!! Viszon amin megoldás ajánlottál Luiggi70 nek az szerintem jo lenne nekem is (plc kombinalva pt100al plusz pwm ) szerinted megoldhato?

Előzmény: Totya3 (3221)
Gyuszi1973 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3222

És akkor szerinted igy nem is elég hatékony, hogy a közepső ajtón megy be? Vagy mit lehetne még tenni vele, hogy jó legyen? Néha miért indul be elég jól?

Előzmény: Totya3 (3221)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3221

A hamuzó zárva, de ha nem azon megy be a fej, akkor elég nehéz lesz fölé egy terelőt tenni, ha nem sok hely van a tála és a fej között. Nekem a hamuzón ment be, és a hátsó falról indult ki egy terelő a fej fölé, megfordítva így az áramlás irányát. A láng szépen az ajtó felé indult meg és a friss tüzelő azonnal lángra tudott kapni.

Előzmény: Gyuszi1973 (3217)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3220

Ismerni kéne a kazánod belső méreteit, kialakítását, oldalsó metszetképét, hogy hová lehetne egy terelőlemezt tenni, ami a belépő levegő írányát megtörné, a kialakuló rezonanciát elvágná. Mivel te fával tüzelsz, ez nem is olyan egyszerű. Beadagolófejes megoldásoknál van hely, neked ott fa van...

 

Én még akkor is a túl nagy huzatra gyanakszom, a füstcsőnek kéne még több falsot adni, miközben szűkitheted is a kilépést. A kazánnak eközben szinte le kellene zárni a levegőjáratát.

Előzmény: Kemenyes65 (3219)
Kemenyes65 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3219

Erről a levegő terelgetésről tudnál írni valamit? Esetleg képek? 

Előzmény: Totya3 (3211)
Kemenyes65 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3218

Egyáltalán nem veszem rossznéven ha hozzászólsz. Sőt! Együttesen tudunk elérni eredményeket. A kazán füstcsövébe  gyárilag van beépítve pillangószelep, használom is mert nélküle őrület lenne. Rettenetesen nehéz, optimálisan nem is lehet eltalálni azt az állást/állapotot amikor egyensúlyt tudnék kialakítani a nem égés és a huhogó tombolás között.

Előzmény: OAndorka (3209)
Gyuszi1973 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3217

Hova tetted a terelőlapot? Porozni nem porzik. A hamuzó ajtót nyitva kell tartani vagy zárva? Mert én a közepső ajtón tudom betenni a fejet.

Előzmény: Totya3 (3216)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3216

Szia! Porzik az a fpor? Ha nem, akkor nem száraz.

Nekem akkor nem akart égni a hagyomásnyos fejben, amikor a huzat iránya nem a kazánajtó felé tartott. Lehúzta a lángot a frissen betolt fporról. Egy terelő lappal megoldottam, egész jól működött...

Előzmény: Gyuszi1973 (3215)
Gyuszi1973 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3215

Valamikor a nyelv hátánál is beindul az égés, de rövid időn belül meg is áll. Miért van ez a jelenség? Vagy túl vizes lenne a nyárfa fűrészpor? Tapintásra nem vizes és ma kevertem hozzá egy kis keményfa láncfűrész forgácsot, de igy is ugyan úgy égett.

Előzmény: norris53 (3214)
norris53 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3214

Szia -szerintem kevés az a furat mennyiség !  ha ennyi nem is de majdnem ennyi !

Előzmény: Gyuszi1973 (3213)
Gyuszi1973 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3213

Sziasztok,már korábban kértem tőletek tanácsot,mert nem akar égni az égetőm.Akor azt tanácsoltátok furjak az aljára még jukat, furtam rá valamivel jobb let az égés,és alakitotam a nyelven is és még mindig nem jol műkődik.A nyelv előtt jol ég, a hátánál meg nem mindig gyul be.Szerintetek a nyelvel van baj ,vagy a levegővel,vagy a behordo csigacső tul vastag 110mm?segitségetek elöre kőszőnőm.

Totya3 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3212

Néztem ezt a parsic-et, kicsit meghalt a vonal. Viszont van másik hasonló a Flowcode.

http://www.matrixmultimedia.com/flowcode.php

Erdemes megnézni a videót.

Totya3 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3211

Igazán nincs mit, szívesen töröm a fejem, csak remélem végül lesz valami hasznod is belőle! :)

Elég érdekes, hogy ekkora fals levegő hatására is megmarad a jelenség! Lehet, hogy nem is a kémény az oka, hanem a kazán, mint azt már említettem. Ha a kazánban alakul ki a lüktetés, akkor mindegy mit csinálsz a kéménnyel. Érdemes lenne a levegő útját terelgetni a kazánon belül, hátha segítene! De miután nem láttam még belülről a kazánodat, nehéz javaslatot tenni. Régen mikor fával tüzeltem, nekem is zuhogott, mikor beindult, de ha szűkítettem a beáramló levegőt, akkor ez abbamaradt. Fura egy dolog ez a tiéd!

Előzmény: Kemenyes65 (3208)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3210

Szia! Igazad van, sohasem késő! Én is azt kívánnám, bárcsak többen értenének az elektronikához a beadagoló építők között, mert sokkal többet lehetne segíteni!

 

Nem csak a spórolás lenne több, hanem az is jó lenne, hogy csak kétszer kéne felé nézned egy nap. Olyan szépen meg tudod oldani a mechanikát, hogy csak na, már csak valakit találnod kéne, aki tud segíteni! Bevallom, (és próbálok úgy fogalmazni, hogy ne tűnjön nagyképűségnek), de nem sokan értenek mindkét területhez kellő szinten. Ilyen ellen példa Stadler7 fórumtársunk, akinek nagyon örülök, mert vele tudok arról is társalogni, amiben én is utazom. Úgy gondolom szép teljesítmény volt ilyen gyorsan leprogramoznia a füst alapú vezérlést, alig kellett pár dologban egyeztetni!

Mindezt azért írom, mert hidjétek el, iszonyatosan jó dolog ez a mikrovezérlős játék. A lehetőségek tárháza végtelen, és pont erre is való, amire nekünk kell. Ha valakiben van egy kis érdeklődés, érdemes megtanulni annak ellenére, hogy eleinte nem könnyű. Ide még a Parsic nyelv is elég lenne, ami hasonlít a PLC-k nyelvéhez: WWW.Parsic.de  Ez egy modul rendszerű programozási nyelv, ahol úgy kell összepakolgatni a dolgokat, mint egy folyamatábrán. Igaz, nem lehet annyi mindent megoldani benne, mint egy C, vagy ASM nyelven, de ide szerintem teljesen elég lenne.

 

Ha neked 27 fok van a lakásban itt-ott, akkor nem is lehet olyan rossz az a ház! a hőfok növelésével négyzetesen növekszik a teljesítmény igény. Ez is sok veszteséget okoz, de értem, hogy mi a helyzet. Legvégül az a lényeg, hogy legyen elég fűtőanyag! :)

Jó hólapátolást!

Előzmény: norris53 (3207)
OAndorka Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3209

Szia!

Bocs, hogy beleugatok, de a véleményemet leírnám ( max hagyd figyelmen kívül )

Ahogy megboldogult öreganyám mondta" A vantól soha sem kell félni fiam "

Örülj, hogy van nagy huzatod, más azon tipródik, hogy nincs.

Ha úgy gondolod, hogy túl nagy, akkor se bonts, báléscsövezz, stb.

Ezek túl drága dolgok. Tegyél mechanikus elzárót a fémcsőbe, azzal nagyon jól kísérletezhetsz sztem, azt ha jó, akkor csináld meg azt, amit Totya javasolt, az autómatát. Vagy tegyél egy szükítést a kémény tetejére. De ne bonts, ne építs, ne béléscsövezz újra, mert azok drága dolgok. A meglévő nagy huzatodból egyszerűbb módszerekkel is tudsz elvenni, amit ha baj van, akkor vissza is tudsz állítani. Fúrj, faragj fémet, azt könnyebb.

Üdv:

OAndorka

Előzmény: Kemenyes65 (3208)
Kemenyes65 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3208

A tisztítónyílás eltávolításával, sőt a túlsó oldalon van egy használaton kívüli,  hermetikusan lezárt 120 mm átmérőjű nyílás(bekötés), annak eltávolítása mellett is tüzeltem, de semmi változást nem tapasztaltam. Köszönöm, hogy foglalkozol egy ilyen zűrös fickóval. Kérdés: Ha a nagynak ítélt 200 mm átmérőjű béléscsövet, 160mm átmérőre béléscsövezném, korr. béléscsővel, és a közötte fennmaradt körgyűrű alakú részt valamely hőszigetelő anyaggal kitölteném? Kisebb levegőmennyiség, huzat nem tudom, hogy alakulna, de talán azt hatásosabban tudnám kezelni ha egyenletesebb lenne? Vélemény? Amennyiben még mindig nagy a huzat, visszabontanék a kéményből kb1,5 métert, annyit talán még lehetne.

Előzmény: Totya3 (3202)
norris53 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3207

Így van - sok szökik el a megtermelt hő böl - a lakás egy régi -1957 ben épült paraszt ház 180 -2m

és a 70- 80 c° csak extrém esetre vonatkozik - így 27c°van a lakás néhány helységében !

 Azért írtam hogy 8-tol mert szakaszosan fűtök -éjszaka nem - s mivel dolgozni járunk csak délután 3 kor indítom a fűtést - ezért a nagy hömérséklet a kazánba - és a puffer tartályt még csak tervezem !

 tudom hogy elektronikával vezérelve sok fütőanyagot tudnék megtakaritani -és egy álandósitott üzemód tökéletes lenne - ( én már 60 évesen kicsit le maradtam az elektronika épitésben )

bár  sohasem késő !!

Előzmény: Totya3 (3206)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3206

Szia! Nekem is jól működött a nyelv, amíg azzal próbálkoztam. Nem is cserléltem volna le, ha nincs jobb. Az a néhány beragadás, elégés, stb. azért kezelhető probléma lett volna, ha marad. De most mindez köddé vált, gyakorlatilag mozgó és kopó alkatrész nélkül működik úgy, mint ha nyelves lenne. Bármilyen anyagot rátölthetek, elégeti. Nem kell állítgatni, csak tölteni.

 

Nálunk kb. 20..30cm esett, szép nagyon!

A vizem a -14°C-ban 58°C-os volt a legtöbb, most a -8-ban 55°C és bent 23,3°C van. Kicsit magas az a 80°C neked nem? Nem lenne érdemes megkeresni, hol szökik el ennyi meleg a házból? Jelenleg 30..34kg száraz fporom fogy 24óránként, függően hogy -8, vagy -15 a kinti. Azt hiszem, ez nagyon jónak számít, de lehet, hogy tévedek és van aki ettől is jobb hatásfokot ért el! ?

Azt hogy értetted, hogy reggel 8 óta megy? Nem folyamatosan működik? Nekem mióta az új fej van, nonstop megy és mióta a füstre szabályzom a beadagolást, lángtartást sem ismeri a rendszer, csak 100 és 190°C között modulálja a füsthőfokot a kívánalmaknak megfelelően.

Előzmény: norris53 (3203)
Luiggi70 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3205

Szerintem is sok embernek hasznos volt az info.Azért is hoztam annak idején létre a topicot ,hogy mint ahogy régebben írtad ,a "másként gondolkodó lényeknek" könnyebb legyen.

Előzmény: norris53 (3204)
norris53 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3204

Igen már akkor láttam és ha akkor mikor én épitettem lett volna fórum -könnyeb dolgom lett volna !! :-)

 remélem hasznos segítség volt azért valakinek a fel tett infó !

 

Előzmény: Luiggi70 (3191)
norris53 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3203

Sziasztok -40 cm hó esett itt nálunk - a kazánom szépen duruzsol- 80 c° a víz - én napraforgó ocsuval és a közé kevert kukorica ocsuval fűtök és eddig semmi gondom a nyelvas vezérléssel

néha inkább ha kicsitt több a kukorica akkor kicsit késön reagál mert az hajlamos össze égni de az idén ezzel az égőfejjel amit fel tettem nincs iljen gondom - ma is reggel 8 óta megy folyamatossan  !

Előzmény: Totya3 (3190)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3202

Szia! Én nem vagyok egy nagy kazán szakértő, inkább az irányítástechnikában vagyok otthon, de a kék láng az a tökéletes égést jelzi, inkább légfeleslegben. Azért lesz sárga a láng, mert az elégetlen korom szemcsék elszínezik.

Én most is azt gondolom, hogy a nagy huzat miatt, nem tud annyi levegő bejutni a kazánba, amennyi beférne a nyíláson, ezért ég kapkodva. Ilyenkor egy rezonancia alakul ki, aminek ez a frekvenciája. Ez az áramlástanban és az elektronikában is hasonlóan kialakulhat, ha megfelelőek a körülmények.

Ha van a kéményednek alul tisztító nyílása(kéne) akkor vedd ki az ajtaját, takarítsd ki, hogy ne legyen benne korom és utna nézd meg, hogy ha ekkora fals levegőt kap a kémény milyen lesz az égés. Ha kevés lenne a huzat ekkor, akkor az ajtóval próbáld annyira letakarni, hogy jó legyen. Ha ez működik, akkor neked vákuum huzatszabályzó kell a füst csövedbe, legalább 200mm átmérőjű!

Előzmény: Kemenyes65 (3201)
Kemenyes65 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3201

Azt meg tudnád mondani, hogy fával tüzelés gyakorlatában  mi az optimális égés színe? Nálam gyakorta feltűnően kékes vagy kifejezetten kék a láng, erről mi a véleményed? Videókon a faszéngázas kazánokban az égés kifejezetten ilyen kék színű. A Viadrus is nagy huzatigényűnek mondott, legalábbis az általában elterjedt tipusokhoz képest, de mégsem faszéngázas.   A túlzott levegőbevitel elviheti a láng színét kékbe, (lánghegesztő dissous-oxigén ), a szén-monoxid égése is ilyen kék színnel történik, de ez tökéletlen égésre utal, ez nem vág össze a nagy légfelesleggel. Vagy a nagy huzat okán mégiscsak előfordulhat, hogy a sok levegő ellenére, ami kihűti a kazánt és az égésteret, mégis a folyamatos lángleszakítással az égés egyenlőtlenül, szakaszosan történik és ilyenkor keletkezhet sok CO? A kovácstűzhelyek kényszerlevegőbevitelére gondolva, amit ventillátorral oldanak meg, ott nincs kék, csak kifejezetten sárga láng  ami az égés előrehaladtával, égéshő emelkedédével szinte fehérbe megy át. Nálam amikor beindul az égés úgy rendesen, és főleg amikor "huhog" a kazán, vagy amikor izzik a sok parázs(ilyenkor nagyon kevés hő jön ki a kazán előremenőn, a kéménycsövön feltehetőleg annál többnek kell) jelennek meg a hatalmas kék lángok. íRJ!

Előzmény: Totya3 (3184)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!