Keresés

Részletes keresés

VKOrsi Creative Commons License 2006.11.14 0 0 124
én anno a 35. napos szabályt tartottam :D előtte nem teszteltem :D
szerintem ha baba van lassan mutatnia kellene, ha csak nem extrém későn fogant.
2 naponta csinálnék tesztet.

reggeli vizelet: egy kedves bnőm - szakmabeli- azt mondta, hogy 6-7 óra a jó, amit kivár az ember az utolsó folyadékfogyasztás és a teszt között.
tehát pl. az éjjeli alváskor ez sacc/kb. megvan.
Előzmény: h.o.era (121)
Pinty-ponty Creative Commons License 2006.11.14 0 0 123
helyesbítek: 25 UI/ml! :)
Előzmény: Pinty-ponty (122)
Pinty-ponty Creative Commons License 2006.11.14 0 0 122
Ha jól számolok, ma vagy a 32. napon, tehát most már az alvás utáni első vizeletből ki kéne mutatnia a terhességet egy érzékeny (25IU/mittudoménmicsoda) tesztnek!
Előzmény: h.o.era (121)
h.o.era Creative Commons License 2006.11.14 0 0 121

Szia!

 

Kösz a gyors választ!

Talán akkor ébredés után, mert nem nagyon bírom ki 2-3 óráig... :))

És mikor lenne érdemes? Várjak még pár napot???

Előzmény: Pinty-ponty (120)
Pinty-ponty Creative Commons License 2006.11.14 0 0 120
Szia!

A reggeli első vizelet csak annyiban fontos, hogy ilyenkor tömény a vizelet, és nagyobb koncentrációban tartalmazza a hcg-t. Természetesen nem kell reggel lennie. Ha éjszaka dolgozol, és nappal alszol, akkor a nappali alvásod utáni első vizeletből csináld meg a tesztet. De akkor is megcsinálhatod, ha előtte legalább 2-3 óráig nem pisiltél, és keveset ittál (ilyenkor a vizelet sötét színe is mutatja, hogy töményebb).
Előzmény: h.o.era (119)
h.o.era Creative Commons License 2006.11.13 0 0 119

Sziasztok!

Látom, már jó rég írtatok, de hátha vki idekukkant még...

10-én kellett volna megjönnie, de 12-én még neg volt egy teszt. A héten éjszaka dolgozom, mikor csináljak így tesztet? Mi számít reggeli elsőnek?

 

VKOrsi Creative Commons License 2006.11.01 0 0 118
szia,
szerintem aktus után 10-12 nappal még nagyon korai.

ha az átlag időket nézzük:
a megtermékenyülés ált. 24 órán belül bekövetkezik, utána beágyazódás még 5-7-10 nap, ez nagyon-nagyon terhességfüggő. HCG hormont a beágyazódáskor kezd a szervezet termleni.
tehát 10-12 nap után olyan max. 5-6 napnyi HCG lehet a szervezetben. A vizeletbe ebből elég egyéni, hogy mennyit választasz ki, de ált. nem túl sokat. A tesztek ált. 20ui/mltól jeleznek. A beágyazódás után kb. 1 héttel a vérben ált. olyan 100 ui/mlnyi hcg van... a vizeletben ennek töredéke, tehá tnem valószínű, hogy jelez.

nem hiába van a menstr. elmaradása után kb. 3-4 nap... mert akkor már átlagosan lehet elég HCG a vizeletben.

a korai teszt könnyen ad negatív eredményt.
Előzmény: dilo (98)
fulopild Creative Commons License 2006.10.31 0 0 117
Szia!
Én most válaszolok Neked, mert nagyon rossz lehet válasz nélkül maradni, de én azt hittem, hogy Neked már rég nem aktuális a válasz.
szóval próbálkoztok tovább, ahogy mi is. és reménykedünk. Nem gondoltam volna, hogy ilyen nehéz ez a baba project...

Előzmény: dilo (116)
dilo Creative Commons License 2006.10.30 0 0 116

sajna azóta már nekem is megjött, nekem akkor senki nem válaszolt...

 

Pinty-ponty Creative Commons License 2006.10.12 0 0 115
Szia!

Orgazmus elméletileg bármikor kiválthat ovulációt, akár menstruáció alatt is. Ugyanakkor nem minden orgazmus vált ki ovulációt! Ráadásul, mint írod, megszakított aktus volt, azaz annak a valószínűsége, hogy teherbe ess, szerintem minimális. A helyedben nyugodtan aludnék, és nem adnék ki terhességi tesztre sem. De ha nem tudsz ellenállni a kísértésnek, hogy biztos legyél, az együttlétetek utáni 14-15 nap csinálhatsz egy terhességi tesztet (reggeli vizeletből). Ekkora már pozitívnak illene lennie terhesség esetén.
Előzmény: betyarrne (114)
betyarrne Creative Commons License 2006.10.11 0 0 114
Remélem tudtok segíteni, a következő a problémám: menstruáció alatt voltam együtt a párommal (nem ment el bennem) és most kicsit be vagyok rezelve vajon nem lehetek-e mégis terhes. Ha jól olvasgattam a cikkeket, a tesztet csak a menstruáció kimaradása után lehet elvégezni. Én még most fejezem be a menstruálást, most akkor muszáj megvárnom, hogy kb. 1 hónap múlva megjön-e?
Zorka_ Creative Commons License 2006.10.09 0 0 113
Ne keseredj el! Jön majd, akinek jönnie kell:))). Én babácskám is megvárakoztatott minket rendesen, és mikor a legkevésbé számítottunk rá, bejelentkezett:).
Előzmény: fulopild (112)
fulopild Creative Commons License 2006.10.09 0 0 112
sajnos vége a reménynek, a hétvégén megjött. Akkor nagyon el voltam keseredve, de mostmár kicsit jobb...
azért köszi a bíztatást
Előzmény: Zorka_ (110)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.06 0 0 111
Köszi,póbálom.De már jobb is,nem tudtam volna most vállalni és ez még mindig "jobb",mint egy esetleges abortusz...
Előzmény: fulopild (107)
Zorka_ Creative Commons License 2006.10.06 0 0 110

Ne keseredj el, valszeg korai volt a teszt. A hőd jó, még nem jött meg, türelem:).

(mondom én, aki szinte óránként tesztelt:) ) Drukkdrukk.

Előzmény: fulopild (108)
Zorka_ Creative Commons License 2006.10.06 0 0 109

Sajnos ez nem ritka dolog:(. Régen -szuperérzékeny tesztek híján- észre sem vettek volna egy ilyen korai vetélést.

 

Előzmény: Törölt nick (106)
fulopild Creative Commons License 2006.10.05 0 0 108
Reggel megcsináltam a tesztet, (elvileg ma kellett volna megjönnie), nem mutatott semmit. De a menszesz azóta sem jött meg. A hőmérsékletem meg még mindig 37-37,1 között mozog peteérés óta. (Ilyen görbém még sohasem volt, eddig kalap formájúak voltak, most meg a peteérés óta fent van a hőmérséklet) Hát nem tudom, hogy mit gondoljak, reggel teljesen kész voltam a teszt láttán.
Előzmény: Zorka_ (105)
fulopild Creative Commons License 2006.10.05 0 0 107
Szeretnék valami okosat írni, de sajnos nem tudok...átérzem, ami Veled történt.
Lehet, hogy minden azért történt, mert nem voltál felkészülve lelkileg a baba fogadására. De bármi is volt az oka, túl kell tenned magad rajta, és akkor próbálkozni újból, amikor már teljes szívedből szeretnéd.
Előzmény: Törölt nick (106)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.05 0 0 106
Olyan furcsán éreztem magam,kicsit rosszul volta,hányingerem volt a szagokra,de van ilyen,úgy gondoltam megfáztam...Nekem az elmúlt egy évben sosem késett,de most nem jött meg...3 nap után vettem egy tesztet(azt mondták ez a legjobb).A kontrolcsík 85%-a beszíneződött,+ vagy - jelnek kellett volna megjelenni,a - megjelent,de egy kicsit a + is.úgy gondoltam biztos nem jól csináltam...3 nap múlva kicsit ideges lettem,vettem még egy tesztet(másfajtát).A kontrolcsík egyértelműen és szépen megjelent,a terhességi csík meg nagyon halványan,de azt írta a tájékoztató,hogy bármilyen halvány + is terhesség.Felhívtam a nőgyógyim,kaptam időpontot.Nagyon meg voltam ijedve,de aztán megbarátkoztam a gondolattal és kezdtem eljátszani azzal is,hogy megtartom.Másnap lázasnak éreztem magam,furcsa volt minden,nagyon elkezdett görcsölni,úgy éreztem leszakad a derekem és a hasam és elkezdtem maszatolva vérezni.ez így volt egy ideig,majd erős görcsökkel megjött.Mi történt?Elvetéltem?Napokig csak sírni tudtam,mert végülis mindegy mi történt a testemben,lelkileg már azt hittem gyerekem lesz és nem...:(
Zorka_ Creative Commons License 2006.10.04 0 0 105
Kis "mindjártmegjön" görcsök akár jót is jelenthetnek!:-) Drukkolok!
Előzmény: fulopild (104)
fulopild Creative Commons License 2006.10.04 0 0 104
Ma vettem egy másik tesztet, Corax, majd holnap reggel vagy péntek reggel megcsinálom a tesztet, már nem bírok várni. Bár most olyan érzésem van, hogy bármikor megjöhet, alhasamban érzek kis görcsöket. Majd meglátjuk....Azért
köszi a bíztatást.
Előzmény: Zorka_ (103)
Zorka_ Creative Commons License 2006.10.03 0 0 103
Remélem, jó hírekkel jössz majd:-).
Előzmény: fulopild (101)
kazsb Creative Commons License 2006.10.03 0 0 102
Nekünk tervezett volt a gyerek, tudtam, hogy terhes vagyok, de az a nyavalyás teszt nem mutatta ki. Megcsináltam többet is, mire végre történt valami. Késöbb kiderült, hogy azért, mert nekem a ciklusom másként van, én a várhato mensi elötti 1-2 napban leszek terhes, nem középen.
fulopild Creative Commons License 2006.10.03 0 0 101
Köszi! Megpróbálok kitartani és nem holnap reggel rohanni a tesztért...
De ha van remény, akkor már a kedvem is jobb, köszi...
Előzmény: Zorka_ (100)
Zorka_ Creative Commons License 2006.10.03 0 0 100
Van:-). Várj még legalább 3 napot, és csináld meg reggeli első vizeletből. De minél tovább bírod, annál biztosabb az eredmény.
Előzmény: fulopild (99)
fulopild Creative Commons License 2006.10.03 0 0 99
Sziasztok!

Ha valakinek van tapasztalata, légyszi segítsen, a menszesz előtt 2 nappal délután csináltam tesztet Gabriellel, ez nem mutatott terhességet, azért még van remény?
dilo Creative Commons License 2006.08.27 0 0 98

Sziasztok!Én is szorgalmas tesztelő vagyok!Szerintetek az aktus után 10-12 nappal érdemes tesztet csinálni?Van egy ilyen sima kis papírteszt.Laborból kaptam.Én kaptam múltkor ezt a Gabriel nevezetű tesztet is patikába, de azzal még várnom kell, mert az a mensi kimaradása után 3 nappal mutat terhességet.

Kicsit ilyen szurkáló érzésem van az alhasamban?Lehet valaminek a jele???Most vagyok a 27.napon(Általában 30-31 napos ciklusaim vannak)

Segítsen valaki

vicsy Creative Commons License 2006.08.18 0 0 97
Köszi lányok, szoval a 29. ciklusnapon még ne akarjak tesztelni? És a Gólya nevezetű hanyas, ismeeritek?
V
ági anyu Creative Commons License 2006.08.18 0 0 96
Hogy én milyen hülye vagyok! Most látom, milyen régi hsz-re válaszoltam :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
Előzmény: ági anyu (95)
ági anyu Creative Commons License 2006.08.18 0 0 95
Akkor még semmi nem mutatja ki. A zigóta kb 1 hét múlva ágyazódik be, és kell még 2-3 nap, mire kimutatható lesz. - a 2-3 napos terhességet kimutat felirat ugyanis a beágyazódás után értendő
Előzmény: ecccsi (10)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!