Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11541

Szerintem még vita sem, csak dumncsizunk, mi mást tehetünk így......

Előzmény: gombóc63 (11519)
ghepard Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11540

Semmi problémám Vele, dumcsizunk, biztos nem fogunk összeveszni, én értem Őt......

Előzmény: Törölt nick (11515)
sogormail Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11539

En evek ota gondolkozom a muteten. Azert is jottem vissza a forumra:) MEg vmikor 2011ben, akkor nagyon vacak volt a refluxom. De azota eltunt a motivaciom, mert a tuneteim nem tul erosek a mutet meg rizikos.

(Eleg sokat irtam anno a muteti tipusokrol, de nem nagyon van meggyozo egyelore..)

Előzmény: Törölt nick (11523)
mancsurka Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11538

köszi a linket, elolvastam :)

Előzmény: sogormail (11537)
sogormail Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11537

Irj majd beszamolot, drukk!:)

 Amutet engem is erdekel. MIlyen modszerrel mutenek pontosan?

Előzmény: Annacska87 (11503)
sogormail Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11536
Előzmény: sogormail (11530)
sogormail Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11535

"Nekem a főorvosnő határozottan ellenzően rázta a fejét amikor a rekeszsérv miatt rákérdeztem a műtétre"

 

Mutet akkor jon szoba ha evek alatt sem csokkennek a tunetek es nagy a kilatas egy rosszabbindulatu elfajulo betegsegre. Ilyenkor a risk-benefit arany valtozik. Ezt nem a rekeszserv indikalja hanem a tunetek. Il. lehet a rekeszservnek egy olyan foka ahol mar mutetet javasolnak, nem a reflux hanem a rekeszserv kizarodasanak veszelye miatt pl.

 

Nem mellesleg egy orvosnak nem hiszunk mutettel kapcsolatban:), szerintem. Min. 2 nezze meg a leleteket egymstol fuggetlenul, second opinion..

Előzmény: Törölt nick (11526)
sogormail Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11534

Es most ezen megint mit izgulsz? :) Ra fogsz jonni hamarosan mi okozza.. 

Az este 6 utan nem eszik az ember relativ. Nem az a lenyeg mi utan, hanem lefekves elott 2-3 oraval ne. Ha ez a periodus tul hosszu, akkor ehesen megint eg az ember gyomra.

Masik a Salvus viz, szodabikarbona es hasonlo savkozombositok. Ezek alapvetoen arra valoak, hogy ha kaja utan kicsit visszavegyek a savat. HA rendszeresen iszod, akkor van egy un. visszacsapas. Kozombositi a gyomorsosavat, de ha a gyomor epp termelni akar, akkor ezt a semlegesitest visszakompenzalja. Magyarul minel tobbet iszod, annal jobban serkented a gyomorsavtermelest. Ez ugy jelentkezik, hogy megiszod, kicsit kisimul a dolog,  majd erosebben visszajon a fajdalom pl..

Előzmény: Törölt nick (11507)
sogormail Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11533

"Én hiszek abban, hogy minden gasztrós betegség hátterében a psziché az ideg a szorongás a zsörtölődés van, tehát lelki alapon. Én soha nem a mának éltem mindig a jövő miatt aggódtam, és a munkahelyi dolgokon is..."jajj mi lesz ha nem tudom megcsinálni időre"

 

Csak ez nem hit kerdese. Egyik legnagyobb hiba, hogy valamilyen egyeni tapasztalatbol altalanosit az ember. Te stresszelos embernek tartod magad. En meg nem annyira. Es a refluxom elojovetele kozott semilyen osszefugges nincs. Tobb honapos ultrastresszes idoszakomban is volt hogy semmi es a legnagyobb hawai-ban is elojott mar ugy, hogy marekszam ettem a gyogyszereket. A stressz faktor nyilvan, ha mar elojott, akkor nyilvan sokkal szarabb.

De itt megint ott a kerdes, hogy a stressztol magatol sz.rabb vagy a stressz okozta eletmodtol. Zabalok ,hizok, elmarad a sport.. 

Emellett mikor eloszor elojott, semilyen stresszes periodusom nem volt.

Akkor lehet azt allitani, hogy valami a stressztol van, ha a tobbsegi tunetek oka egyertelmuen a stressz. HA lenne erre barmifele evidencia, akkor azonnal bekerulne az orvosi protokollba. A gyogyszergyartok ugrananak ra, hogy egy kisz szoroncsascsokkentot is eladjanak a PPI melle. 

Előzmény: Törölt nick (11478)
sogormail Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11532

" Tudnod kell, hogy tőle csak ilyen mondandókra számíthatsz, nincs ezzel semmi baj, próbálja leírni a dolgokat a maga szemszögéből, de még ez se igen állja meg, mert majd mindig mások írásaival, cikkeivel próbál érvelni."

 

MAr probaltam neked elmagyarazni, hogy az evidenciakat NEM degradaljuk velemennye. Nem a velemenyem, hanem evidenciak. Ilyen pl. ha setalsz az utcan es megbotlasz akkor nagy esellyel arcra esel es nem repulsz fel a fara. Gravitacio! Ezen kivul vannak kisse bonyolultabb evidenciak de annak megertesehez mar kellene egy kis plusz a latason kivul..

Es ez a plusz az nem az, hogy elkepzeljuk a vilagot, ahogy azt te szoktad.. 

Előzmény: ghepard (11470)
sogormail Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11531

Ha logikarol es jozan eszrol irsz, akkor nem kell a hiszti. A logika azert szep es jo, mert kez a kezben jar a matematikaval:), nem turi az erzelmeket. 

Szoval ha van egy otleted ami szerinted jo, akkor belinkeled es elmondod velemenyedet hajra. Az viszont, hogy valaki, akar en melleteszem az arnyoldalakat az nem azt jelenti, hogy nekem semmi nem jo vagy kotekedik itt valaki. En az erzelmeket eü kerdesekben letojom. Ha csak lelki megoldast keresel vagy a betegsegeddel akarsz beszelgetni, akkor szerintem nyissatok egy tarsalgos topicot, mert ez az SOS forumcsoport. 

Szoval az elejen mindenki atesik az "utkeresesen" aminek hatasara idot es penzt nem kimelve pazarolja az eroforrasait. HA en talalkozom magammal 10 evvel ezelott egy halom penzt es idot sporoltam volna.

De a lenyeg, beidezel 1 modszert, akar meg jol is hangzana, de:

-Egy orvos all mogotte, aki orvosi enet a linkelt weboldalon NEM vallalja. (PErsze ez szebben le van irva, de lenyeg nem valtozik)

-A modszert alapvetoen pszichologiaban, pszichiatriaban alkalmazzak regota, amde szurke hatarterulet. Azaz nincsenek eros evidenciak a hatasossagarol. (eü dolgozonak nem kell elmagyarazni miert kellenek a placebo kontrollalt kettos vaktesztek mint evidenciak) Friss 2013-2014-es tanulmanyok meg azt mutatjak, hogy pl gyermekkori figyelemzavarra (ami egyik legfobb iranyvonala a linkelt oldalnak) nem jjobb mint a placebo.

-USAban az FDA relaxacios eszkoznek engedelyezi ezeket az eszkozoket es "gyogyitasban" rabizza a szakemberre, hogy kiegesziteskepp hasznalja e vagy sem. Kiegesziteskent!

-Refluxra hatasossagarol semilyen tanulmany vagy evidencia nem elerheto, a weboldal elegge meg pakolva csusztatasokkal ezugyben.

-Mindezt fel ora alatt kiguglizod egy kis angol tudassal. 

-Legvegul pedig tegyuk hozza, hogy mindez 15eFt indulo es orankenti 5000Ft-os koltseggel, egy "alapmoka" (min. 10 alkalom) olyan 65eFTrol indul es nincsenek evidenciak.

 

Ha emellett te elhiszed es ennek fejeben bevallalod, hajra. Te ugyed. De legyen ott az info, hogy ez bizony nem egy orvosi kezeles!

Előzmény: pupilla7 (11469)
sogormail Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11530

"mert nekem előfordult, hogy tükrözéskor epesav volt a gyomromban"

 

Keress egy szakertot aki kivizsgalja rendesen az epes refluxodat! Az epe nem kerul be a gyomorba normalis esetben.

Ezt esetleg olvasd el: LINK

 

A reggeli hanyinger, erzed a hideget a gyomorszajnal etc.. Ez nalam is meg volt. Legerosebb tuneteim a reggeli hanyinger volt. Az utobbi evekben nem annyira jellemzo.

Előzmény: mancsurka (11518)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11529

Hát nézd..Igazából a fájdalmakat meg lehet szokni és ahogy sógor is említette korábban ahogy idősebb lesz az ember illetve fogyással a tünetek csökkennek(el soha nem fognak múlni én nem hiszek benne).

A nyelőcsőrák meg olyan dolog, hogy állítólag nagyon nagyon ritka. Refluxosok közül is főleg a dohányosok között alakul ki.

Mi pedig-főleg akik itt a fórumokat is bújjuk- megteszünk olyan lépéseket amikkel méginkább csökken az esélye(magas párnán alvás, nem kajál az ember este már stbstb).

Mondjuk ha énis hánynék majdnem mindennap és nem tudnék aludni mert fájna a mellkasom énis műttetném magam(akkor már nem marad más megoldás :( ). Remélem az évek múltával nem lesz ilyen, majd figyelek hogy ne emeljek nehezet, nem ülök előredőlve stb.

Előzmény: mancsurka (11527)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11528

Ő gasztrós főorvosnő akiről beszélek. Ő tükrözött. Érdekesódon ő megtalálta a rekeszsérvemet amit a másik szintén főorvosnak nem sikerült.

Előzmény: mancsurka (11527)
mancsurka Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11527

szerintem ebben gasztroenterológus-sebész orvos az aki ebben igazán kompetens,  kérdeztem sok gasztros dokit, a háziorvosomat és engem is mindenki lebeszélt a refluxműtétről, annak ellenére, hogy sérvem van

Előzmény: Törölt nick (11526)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11526

Áh mindegy ilyet nem illik kérdezni. Vedd semmisnek az előző hozzászólásomat.

Nekem a főorvosnő határozottan ellenzően rázta a fejét amikor a rekeszsérv miatt rákérdeztem a műtétre.

Előzmény: Törölt nick (11525)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11525

Nem reflux műtét? Akkor mire kell műttetned magad ha nem vagyok indiszkrét ?

Előzmény: mancsurka (11524)
mancsurka Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11524

amúgy nem reflux műtétet kell eldöntenem, azzal még várok

Előzmény: Törölt nick (11523)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11523

Na most meglepődtem. Én azt hittem, hogy nem műtteted magad se te se sógor senki az ide visszajárók közül.

Előzmény: gombóc63 (11521)
mancsurka Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11522

szépen összejöttünk a műtéteket illetően, ésé még itt van ez a vacak reflux is :))

Előzmény: gombóc63 (11521)
gombóc63 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11521

Akkor már hárman vagyunk:-)) nekem nincs választásom a műtétet illetően, de a végkimenetelét illetően csak reménykedni tudok.

Előzmény: mancsurka (11516)
mancsurka Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11520

ráadásul most antibiotikumot is kell szednem amitől meg végképp tutti "jól érzem magam"

gombóc63 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11519

Ez vita maximum, nem veszekedés.

Előzmény: Törölt nick (11515)
mancsurka Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11518

Amikor sok a savam akkor reggelre hányinger, (nagyon), a gyomor közepén egy ponton mintha görcsbe lenne, szerintem itt van felmaródva mert ha hidegebb vizet iszok, akkor érzem ott egy pillanatra hideg vizet, valamint torokégés ez valamikor kisebb valamikor meg nagyon szinte égett, puffadás, és szerintem néha a sérvnél szurkálás, de szerintem nekem egy részét az epe is csinálja, mert nekem előfordult, hogy tükrözéskor epesav volt a gyomromban. Ez az összes tünet, de ezeket nem mind produkálom csak felváltva :)

Előzmény: Törölt nick (11517)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11517

Neked pontosan mik a tüneteid most? Vagy olvassak vissza írtad már?

Előzmény: mancsurka (11516)
mancsurka Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11516

hát Joco teljes mértékben átérzem az aggodalmadat, nekem is egy műtétet kell eldöntenem, de nem vagyok benne teljesen biztos, mert olyan tüneteim vannak, amik másnak nincsenek, és ezért nem tudom, hogy mi okozza a tüneteket

Előzmény: Törölt nick (11515)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11515

Miattam össze ne vesszetek, akár mondja akár nem nem fogok sokat enni egyszerre.

Nekem egyetlen egy problémám van jelenleg, hogy mindenki azt mondja, hogy az epekő okozza a tüneteimet, de mindenhol másféle fájdalmakról olvasni epekő esetében és főleg gyomorszáj és alatta elől hátul, nekem meg inkább fentebb van elől hátul, tehát nem TIPIKUS. Ezért kicsit úgy érzem, hogy (bátortalan is vagyok) ha a műtét nem sikerül akkor "kicsit" melléfogok az egésszel emiatt van bennem egyfajta erős bizonytalanság igen, ahogy Gombóc írja.

Viszont ez nem derül ki csak egy kockázatos(minden műtét az) műtét után.. Szóval elég elkeserítő.

Legalább amikor vakbélre műtöttek kiskoromban ott 100% ig biztos volt hogy amiatt van baj. De most minden "bizonytalan" így van.

mancsurka Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11514

most jöttem rá, hogy én ismerek olyat, akit ez a Dr. Bokor műtőtt reflxszal

Előzmény: Törölt nick (11513)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11513

Remélhetőleg már túl van rajta.

Előzmény: mancsurka (11511)
gombóc63 Creative Commons License 2015.02.02 0 0 11512

Teljesen igazad van, egyetlen gondolatodat kritizáltam meg, ami minden irányból rossz, legyen az egészséges vagy refluxos ember.

Előzmény: ghepard (11510)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!