Keresés

Részletes keresés

Mokuss84 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3243

Szia.Igen szerintem is igen kicsi a távolság az ajtom felsö pereme es a tálca köszt! de ez van:(  Viszont a rostély ajtómon szerinted mien fej férne be?(14szere27cm).A huzat szabájzo ajtom nagyon picike ott lehetetlen bár mit is betenni.A rácsom vizhütéses ezért nem lehet kivenni.És nekem a huzatszabájzo ajton keresztül lehet hamuzni a kazánt.Te mien fejre gondoltal ami szerinted jol mükodne a kazánomba?

Előzmény: Totya3 (3225)
Süsü1983 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3242

Nálunk éjjel 2kor már csak -15°C volt. Szerencsére megjöttek a felhők. Visszább is vettem a teljesítményt, mert azért pocsékolni sem szeretek... Ha felhő nélküli lett volna az egész éjjel nálunk ebben a hideg völgyben akkor közelebb lettünk volna a -30 °C-hoz mint a - 25°C-höz. Lehet, hogy a héten még lesz ilyen "higany-szabadesés". Nálad később érkezett a "felmentő sereg". :/ Lényeg, h a napfelkelte felhős mert ki tudja hol ált volna meg.... Jó fűtögetést. 

Előzmény: Totya3 (3241)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.06 0 0 3241

...-21,4°C volt reggel fél5kor, most már felfelé halad, csak -15... :)

Előzmény: Süsü1983 (3239)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3240

Szia! Itt is lefelé megy, már 17,6 és nem látszik, hogy megállna. Felvittem a vizet 57°C-ra, mert reggelre tuti beér a hideg. De nincs gond, mert jól bírja a fej és a száraz fporban nagy energia van. Bent most is 23,5°C van, de reggelre szerintem 22,5-re lemegy. Kiderül... Mindenesetre reggel nem sok kedvem lesz felkelni, kimenni a buszhoz! brrr!

Előzmény: Süsü1983 (3239)
Süsü1983 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3239

Szervusz!

 

Délután 5kor -12°C, este 7kor -17°C, jelenleg este 10 fele -20°C. És még csökkeni fog, mert felhő sehol sincs az égen. Valamikor hajnalban be fog felhősödni, de addig még hidegebb lesz. :/ 

Be kellett gyújtsak fával is mert nem bírta a nagy kazán egymagában a négy sátrat és a lakást együtt. Így most 120-140 KW-os teljesítménnyel már megvagyok jól. 

Egy harmadik kazán (gáz) ha valami gond lenne és lemenne az előremenő 60 °C-ról 50 alá, akkor az is belép a rendszerbe. Kell a biztonság, mert nagyon nehéz visszahozni a rendszert ilyen hidegben 40 °C alól. Azt a keveset szeretem nyugodtan aludni ilyenkor. 

Előzmény: Totya3 (3238)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3238

Ez gázos, nekem is jó ideig eltartott, mire rájöttem! :)

 

Nálunk jelenleg -17fok van, de szerintem csökkenni fog még.

Hát tifelétek?

Ez egy jó oldal, hogy megnézhessétek, ha nincs hőmérőtök: http://www.idokep.hu/automata

Előzmény: Süsü1983 (3237)
Süsü1983 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3237

Néhány nappal ezelőtt a család női tagjai rejtvényt fejtettek. Felmerült a következő kérdés: Fűtőanyag, három betű, "z" a vége. Mi az? Egymásra néztek. Nem tudták.... :)

Kiment a köztudatból.... :)))

Totya3 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3236

Igen, ezek jó cuccokat építenek, íme egy kazán, ami követendő!

http://hargassner.hu/termekek/reszletek/4

Katt a képekre...

Előzmény: kilitipapa (3233)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3235

Azért reagáltam így, mert velem már történt ilyen. Mai napig is árulják a terveimről készült áramköröket, amiket megosztottam a neten. Nem tudok ellene mit tenni, de nem vagyok tőle boldog, hogy mások keresnek pénzt az én munkámmal.

 

Visszatérve a megoldásra, mindent leírtunk, csak meg kell keresd. Stadler7 tökéletesen összefoglalta a lényeget az egyik hozzászlásában, ami alapján le is programozta és a legutóbbi hozzászólása szerint jól működik nála.

Előzmény: rvautomatika (3232)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3234

Szia! Szerintem a 15cm kevés. Nem gond, ha a fej távol van a tálcától, mert a kazánok víztere alulról kezdődik, és oda jön vissza a leghidegebb víz, ezért jó, ha lent meleg van. A hő nem szökik meg jobban, mint ha a láng a tálcát nyaldossa, viszont nem ég szét a tálca. A lángnak is kell hely, nem jó, ha nem tud bemelegedni a fej, a túlzott hőelvonástól. Van olyan kazán, ahol a tűz külön hőszigetelt térrészben ég. Ha netán egyszer építek egyet, akkor az ilyen lesz...

A fűrészporom nyárfa. Van csont száraz és van nedves is. A szárazból 30..40%-al kevesebb fogy. Mindkettőt el tudom égetni, de a nedves inkább parázslik sokszor, és nehezebben kap lángra. A hagyományos fejemben még nehezebben égett, mert a levegő nem a megfelelő szögben és helyen érte, valamint alátemetődött a már begyúlladt és ez gátolta a bemelegedést. Ez lenne a te fejedben is a megoldás, hogy a furatokat a megfelelő számban és helyen kell elhelyezned. A ventilátor sebességét sem szabad a szükségesnél feljebb vinni, mert csak elfújod a parazsat! Nem egyszerű megtalálni a jó beállításokat, de sok kísérletezéssel sikerülnie kell!

Próbáld meg, hogy ahol nincsen fpor, ott ne legyen felesleges furat, mert ott fog elmenni a levegő feleslegesen, ami csak hűti a kazánt. A fpor szintjét a nyelv jól meghatározza, ez lehet a kiinduló alap a furatokhoz. A furatokat kipufogó tömítéssel, vagy hőálló habarccsal be lehet tapasztani a kísérletezéshez.

Előzmény: Gyuszi1973 (3231)
kilitipapa Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3233

A héten jártam Ausztriában a Hargassner kazángyárban. Bevittem a fénképezőgépet,de nem engedtek fényképezni. Adtak prospektusokat. Sokat lehet tőlük is tanulni! Megnéztem müködés közben a kazánjaikat.  Mindeggyiken van kémény huzatszabályzó és cellakerekes vagy cellás adagoló,dupla csigával  A samottos égőfejek tetején öntöttvas lap van a láng fölé benyúló bordákkal! Ezekre érdemes odafigyelni!

rvautomatika Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3232

Igen van cégem.Arról bíztosíthatlak akár írásban is, hogy nem használom fel sénki ötletét anélkül, hogy hozzájárulna.

Azon a kazánon már semmit nem fogok változtatni.A kérdésem pusztán kíváncsiság.

Nem igazán lesz a közeljövőben ilyen projektem.Mindíg mást csinálunk.

Nem csinálok sorozatban semmit, viszont ha bárkinek kell segítség PLC vezérlésben akkor szívesen segítek.

 

 

Előzmény: Totya3 (3230)
Gyuszi1973 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3231

Szia.

 

Ma tettem be egy terelő lemezt, elsőnek úgy nézett ki bevált, ment egy darabig és ugyan úgy leált ismét, az egéssz fejben csak izzik az anyag. A fejtől a tálca 15 centire van, szerinted ez kevés? Az alsó ajtó 23x13 centiméter, szerinted jobb lenne ha csinálnék egy ien méretű fejet? Nem túl kicsi lenne ez a fej hozzá? Ettől az ajtótól a tálca 57 centiméter, ez már nem túl messze van? Ti mien porral tüzeltek? Hétvégére hozok egy kis forgácslap fport kipróbálásra, remélem ezzel már égni fog.

Előzmény: Totya3 (3224)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3230

Nemrég volt, nekem is keresnek kéne. A nick nevekre kattinva meg lehet nézni a hozzá tartozó hozzászólásokat. Jól látom, neked céged van, ebből élsz? Itt inkább a magán embereket látjuk szívesen. Elég érdekes lenne viszont látnom a megoldásomat egy kereskedelmi termékben, bár nincs levédve, de elég ciki lenne egy "profi" cégnek, ha tőlem "lopna"! ;) Remélem nem személyes támadásnak veszed az őszinteségemet! Főleg, ha tévednék a dologban!

Előzmény: rvautomatika (3229)
rvautomatika Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3229

Hát azt akkor meg kell keressem.Esetleg azt megtudod mondani, hogy hányadik hozzászólás környékén?

 

Előzmény: Totya3 (3228)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3228

Szia! Stadler7-el kitárgyaltuk a témát, olvastad? Ha lenne még kérdésed, szívesen válaszolok!

Előzmény: rvautomatika (3227)
rvautomatika Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3227

Üdv. mindenkinek.

 

Nemrég találtam rá erre a fórumra.Pár hónapja csináltam vezérlést egy ipari méretű

apriték égető kazánhoz.Egész jó lett.

Olvasgatok itt pár napja és Totya3-hoz lenne egy kérdésem.

Tudnál némi információt mondani a "füstre" szabályzásról?

Gondolom a hőmérsékletét figyeled.

Szívesen vennék valami vázlatos magyarázatot.

Előre is köszönöm.

Totya3 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3226

Még egy kérdés: A hamuzó ajtó felett gondolom a rostély van. Kivehető?

Vagy a leagalsó ajtón keresztül kell hamuzni?

Előzmény: Mokuss84 (3223)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3225

Szia! Köszönöm! A 15cm az ajtó felső pereme és a tálca alja között van? Ha igen, akkor ez határeset.

Hogy működne-e a fejem? Biztosan, de igazából akkor működik jól, ha füstre szabályozol, vagy nyelvel, mert a tisztán időalapú valószínűleg túltöltené, mert nem fér bele sok, ellenben a hagyományos fejekkel, ahol van puffer tér, ami némileg javítja a helyzetet. A másik, hogy én eddig csak fűrészporral és szotyihéjjal(amiben nincs magtörmelék), tüzeltem. A rozzsal tett kísérletem, még a nyelves adagolóval kudarc volt. Tehát olyan anyagokat, amiknek üvegesre áll össze a hamuja, azaz bolygatni kéne, nyelves kialakítással nem tudja eltüzelni.

Most hogy nincs nyelv, talán elégetné, ki kéne probálnom...

A másik ami korlátoz, az a 15cm távolság. A könyök felelé hajlik, túl közel kerülne a láng egy pontban a tálcához, inkább az alsó ajtóba való. El tudok képzelni olyan kialakítást, ami beférne egy lapos széles ajtón. Milyen méretei vannak a nagyobbik hamuzó ajtónak (mert van ott még egy, ha jól emlékszem lejjebb is, az mire való, huzatszabályzó?)

 

A PLC+pt100+pwm áramkör működhet elvileg. Jó lenne olyan PLC-t szerezni aminek legalább 10bites az A/D-je. (1024 részre osztja fel a bemeneti feszültség tartományt). Ezt "mindegyik" PIC (mikrovezérlő a Microchip-től) tudja alapból. Föl nem fogom, egyes PLC-knek miért okoz ez ekkora gondot!?

 

Előzmény: Mokuss84 (3223)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3224

Szia! Az kiderült a korábbiakban, hogy sokkal jobb, ha a hamuzón megy be a fej, ez nem kétséges. A tálcának se tesz túl jót, hogy pár centiről éri a láng egy helyen. 

Hogy néha miért ég jobban? Valószínű, nem annyira nedves. A száraz fűrészpor arról ismerhető fel, hogy iszonyatosan porol! :)

Előzmény: Gyuszi1973 (3222)
Mokuss84 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3223

Szia.Gratulálok a rencered müködéséhez! Megfogattam a tanácsodat és végig olvastam a fórumot az eleétöl a végéig (mikor elsőre irtam   csak böngésztem a fórumon és ezert nemvoltam tisztaba a dolgokal) de mosmar tisztabban latok. Nagyon igazad volt abban h át kel olvasni az egész fórumot hogy megércsem a dolgokat(legalább felületesen) Irtad ,hogy irjam meg ,a méreteket a kazánon felső ajtoja és az elsö tálca kőzt15 cmvan! Szerinted müködne a te fejed az en kazánomban? Amugy beláttam ,tul nagy falat számomra egy ojan vezérlot össze hozni mint a tied! ez bisztos!!! Viszon amin megoldás ajánlottál Luiggi70 nek az szerintem jo lenne nekem is (plc kombinalva pt100al plusz pwm ) szerinted megoldhato?

Előzmény: Totya3 (3221)
Gyuszi1973 Creative Commons License 2012.02.05 0 0 3222

És akkor szerinted igy nem is elég hatékony, hogy a közepső ajtón megy be? Vagy mit lehetne még tenni vele, hogy jó legyen? Néha miért indul be elég jól?

Előzmény: Totya3 (3221)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3221

A hamuzó zárva, de ha nem azon megy be a fej, akkor elég nehéz lesz fölé egy terelőt tenni, ha nem sok hely van a tála és a fej között. Nekem a hamuzón ment be, és a hátsó falról indult ki egy terelő a fej fölé, megfordítva így az áramlás irányát. A láng szépen az ajtó felé indult meg és a friss tüzelő azonnal lángra tudott kapni.

Előzmény: Gyuszi1973 (3217)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3220

Ismerni kéne a kazánod belső méreteit, kialakítását, oldalsó metszetképét, hogy hová lehetne egy terelőlemezt tenni, ami a belépő levegő írányát megtörné, a kialakuló rezonanciát elvágná. Mivel te fával tüzelsz, ez nem is olyan egyszerű. Beadagolófejes megoldásoknál van hely, neked ott fa van...

 

Én még akkor is a túl nagy huzatra gyanakszom, a füstcsőnek kéne még több falsot adni, miközben szűkitheted is a kilépést. A kazánnak eközben szinte le kellene zárni a levegőjáratát.

Előzmény: Kemenyes65 (3219)
Kemenyes65 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3219

Erről a levegő terelgetésről tudnál írni valamit? Esetleg képek? 

Előzmény: Totya3 (3211)
Kemenyes65 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3218

Egyáltalán nem veszem rossznéven ha hozzászólsz. Sőt! Együttesen tudunk elérni eredményeket. A kazán füstcsövébe  gyárilag van beépítve pillangószelep, használom is mert nélküle őrület lenne. Rettenetesen nehéz, optimálisan nem is lehet eltalálni azt az állást/állapotot amikor egyensúlyt tudnék kialakítani a nem égés és a huhogó tombolás között.

Előzmény: OAndorka (3209)
Gyuszi1973 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3217

Hova tetted a terelőlapot? Porozni nem porzik. A hamuzó ajtót nyitva kell tartani vagy zárva? Mert én a közepső ajtón tudom betenni a fejet.

Előzmény: Totya3 (3216)
Totya3 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3216

Szia! Porzik az a fpor? Ha nem, akkor nem száraz.

Nekem akkor nem akart égni a hagyomásnyos fejben, amikor a huzat iránya nem a kazánajtó felé tartott. Lehúzta a lángot a frissen betolt fporról. Egy terelő lappal megoldottam, egész jól működött...

Előzmény: Gyuszi1973 (3215)
Gyuszi1973 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3215

Valamikor a nyelv hátánál is beindul az égés, de rövid időn belül meg is áll. Miért van ez a jelenség? Vagy túl vizes lenne a nyárfa fűrészpor? Tapintásra nem vizes és ma kevertem hozzá egy kis keményfa láncfűrész forgácsot, de igy is ugyan úgy égett.

Előzmény: norris53 (3214)
norris53 Creative Commons License 2012.02.04 0 0 3214

Szia -szerintem kevés az a furat mennyiség !  ha ennyi nem is de majdnem ennyi !

Előzmény: Gyuszi1973 (3213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!