Keresés

Részletes keresés

mark80 Creative Commons License 2020.10.30 0 0 7029

Nyuggerfarhat természetesen írni fogok.

 

3x köszönöm.

 

Trooper nekem néha szokott fájni, viszketni, hirtelen nyilalni de még tolerálható szinten.

 

Akiknél beavatkozás volt hogy vannak?

Hal-rar-os hölgy Németországból van valamilyen fejlemény?

 

 

 

Előzmény: nyuggerfarhát68 (7025)
Aranyerlaser Creative Commons License 2020.10.30 0 0 7028

Sziasztok

Gondoltam megosztom veletek a tapasztalatomat. Nekem egy magánklinikán végezték a lézeres egynapos műtétet altatásban. Ezt 10.19. én volt. Semmi fájdalom nem volt a mütétet követöen. Két db külsö aranyér volt amit két öltés kisér. Igaz mélyen a zsebbe kellett nyulni, de ha azt vesszük hogy ha a TB támogatott mütét utáni lábadozást nézzük, és a vele járó fájdalmat és idejét (ahogy olvasom) mindenkinek csak ajánlani tudom.

Swtrooper Creative Commons License 2020.10.30 0 0 7027

megint lüktet a seggem......másnak is szokott lüktetni?

3x_ Creative Commons License 2020.10.20 0 0 7026

Igen, és mivel ezen a fórumon már "reklámozták", ezen az oldalon lehet tájékozódni: https://aranyerbetegseg.hu/

Előzmény: mark80 (7024)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.10.20 0 0 7025

Azért ha megcsináltatod jelezhetnéd jól jöttél-e ki belőle.

Egyszer valaki írt ilyenről negatívat. Leesett a gyűrű és 2x akkora seb lett a helyén.

Szerintem tán más a külső/belső aranyérre.

Előzmény: mark80 (7020)
mark80 Creative Commons License 2020.10.19 0 0 7024

Köszönöm a részletes leírást nagyon hasznos volt és ez is pozitív érzést keltett. :) Magán ágon csináltattad?

Előzmény: 3x_ (7022)
mark80 Creative Commons License 2020.10.19 0 1 7023

Ezt nagyon jó hallani és a hozzáállásod is pozitív. Hajra éljen a sport.

Előzmény: M41 2181 (7021)
3x_ Creative Commons License 2020.10.19 0 0 7022

Helló, 55 éves vagyok 46 éves koromban volt az első gyűrűzésem, azután volt vagy 5-6 már nem emlékszem. Teljesen jól ment, kivéve 2013-ban akkor szétdurrant, vért fröcsögve szartam, kurvára beijedtem, taxival be a Jánosba, ott befektettek, de semmit nem csináltak velem, 3 nap múlva távoztam. Csak az ijedtség volt nagy. (Családi vonás lehet, mert a bátyám 60 egy-két évesen is megkapta az első gyűrűjét)
Szerintem a gyűrűzést érdemes megcsináltatni, nekem megoldást hozott. Épp most készülök kontrollra menni 4 év után, mert megint kicsit nyom. Hozzá kell tenni, hogy most ugye fél éve szinte semmit sem mozgok és napi 10 órákat ülök olyan a foglalkozásom, meg számítógépfüggő is vagyok :-)

Előzmény: mark80 (7020)
M41 2181 Creative Commons License 2020.10.19 0 0 7021

Kösz, én két hét után vissza kaptam a régi életem, el sem hiszem ezt az érzést, ellenben májustól 😌 ahogy írtátok lentebb szikés műtét volt.... És négy! A széklet néha még érzékeny de mindig jobb, vért már nem látok jó pár napja, ma már elkezdtem újra sportolni mozogni is, vissza az elők soraiba! 28 án kell vissza mennem a sebészhez! 

Előzmény: mark80 (7020)
mark80 Creative Commons License 2020.10.18 0 0 7020

Szia! 

 

Köszönom az infókat. Engem gyűrűzni akarnak 2 másodfokú belsővel.....érthetetlen, hogy mitől különböznek ennyire az orvosi protokolok?! :(

 

Akiknek beavatkozás volt hogy vannak?

Előzmény: nyuggerfarhát68 (7019)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.10.14 0 0 7019

Helló!

 

Nekem III fokú belső és 2db ami egyesült, no és fissura. /amúgy nem tudom elképzelni /

A gondom volt hogy az érkoszorú néha vérzett. 

Több helyen voltam, de kúpot/kenőcsőt/érfal erősítőt kaptam majd mindenhol.

A legutolsó új bejött.  Fontos a folyadék bevitel és a sok rostanyag.

 

Mások is kipróbálhatják ha ilyen a problémájuk. Mondjuk mindenki más adottságokkal rendelkezik.

Dimotec 2x1 tabl. és Doxiproct OM kenőcs leírás szerint és Haemorrhoidale kúp .

Az első kettőt vény nélkül is lehet venni csak a kúpot kell felíratni.

Megnézheted a leírását és eldöntheted kell/jó-e neked.

 

 

 

Előzmény: mark80 (7018)
mark80 Creative Commons License 2020.10.13 0 0 7018

Megkérdezhetem, hogy hány és milyen fokú belső aranyered volt? Esetleg privátban elkérhetem az orvosod elérhetőségeit?

Előzmény: nyuggerfarhát68 (7017)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.10.13 0 0 7017

Helló!

 

Lehet szikés műtét volt.

Jó ha az ember tájékozódik mert hosszabb távra tud tervezni.

Ha hozzányúlnak megbontják az eredeti felállást én ezért is húzódoztam.

Végül a v.b. tükrözés után azt mondták kúppal/érfal erősítővel megoldódhat a problémám ami belső aranyér /fissura. 

Előzmény: mark80 (7016)
mark80 Creative Commons License 2020.10.12 0 0 7016

Szia!

 

Ne érts félre nem okoskodni akartam, csak próbálom feltérképezni a különböző beavatkozás előnyeit és hátrányait. És azt hittem, hogy valahol írta, hogy Hal-rar-t csináltak neki, de sajnos nem derült ki, hogy pontosan milyen művelet volt.

 

És persze a frissen kezeiteknek gyors javulást. :) Hogy vagytok?

Előzmény: nyuggerfarhát68 (7015)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.10.12 0 0 7015

Helló!

 

Én is úgy olvastam nem tudja.

Viszont hozzá tettem hogy nálunk TB-re nem csinálják.


https://www.dunamedicalcenter.org/hu/betegeinknek/mennyibe-kerul

 

 

Előzmény: mark80 (7011)
szasssz888 Creative Commons License 2020.10.11 0 0 7014

Köszönöm válaszod!🙂

Csak a tegnapi után...már félek elmenni. Szinte a falat kapartam.😔 Pedig már éreztem hogy kellene...

Hát egy biztos, ezt az ellenségemnek sem kívánnám. 

 

Neked is kitartást és mielőbbi gyógyulást!☺

Előzmény: M41 2181 (7013)
M41 2181 Creative Commons License 2020.10.11 0 0 7013

Nekem 4 belső volt. Ma volt a harmadik széklet 5 nap után.... Persze keveset eszem és rost, főzelék folyadék. Még a mai nap is véres volt a széklet.... Én négy vágás után türölközőt harapok, meg nyugtatlak de nem halál! Bár úgy eszem minden második nap székeljek mert másnap elég jó a közérzetem. Bár WC után pár óra nagyon rossz! Jó lesz az napról napra! Nekem ma egy elhalt rész le esett a varrattal... Szerintem természetes amit érzel, ugyan így vagyok én is! Kitartás! 

Előzmény: szasssz888 (7012)
szasssz888 Creative Commons License 2020.10.11 0 0 7012

Üdv Mindenkinek!

 

Új vagyok még itt, próbálok sok infót gyűjteni, de egyszerűbb, ha konkrétan leírom a bajom és hátha kapok választ is.

4 napja estem át külső aranyér műtéten, ami kb 10p volt. Trombotizált nodus-om volt kb. bab méretű.

A sokkot meg fájdalmat másnapra letudtam, egész nap semmi bajom nem volt. Még csak nem is fájt. Este jött rám viszont a wc-s produkció, sok időm nem volt gondolkodni, hogy egyáltalán merjek-e, mert szinte futnom kellett. Nem volt vészes, sőt, meg is lepődtem, hogy semmi fájdalom nem volt. Legalább is közben. Utána fürdés,...stb. De sajnos minimálisan ugyan, de elkezdett folyamatosan szúrni egy ponton. Ez még elment, de ami tegnap este volt senkinek nem kívánom. Megint wc, de akkor már remegtem a fájdalomtól közben is (késsel szúrkálnák érzés) és utána sem múlt el. Hajnalban tudtam csak nagy nehez elaludni. Ez a fájdalom már délutánra mérséklődött. A második után plusz még azt is tapasztaltam, hogy mintha váladék, vagy (ne adj isten) genny lenne ott. 

Visszagondolva amit produkáltam, nem volt sem kemény, sem túl lágy... szóval nem is értem. Ezt az egészet nem értem. A doki azt mondta, hogy fokozatosan, napról-napra jobb lesz. Na hát eddig pont, hogy fordítva, napról-napra rosszabb. :( :( 

Bő folyadék, pihenés (nem ülés), pancsi sűrűn,...ezek mind megvannak. Ezért nem értem. Amúgy sem kúpot, sem gyógyszert nem kaptam, csak krémet.

Szóval a kérdésem...Ez normális????? :( 

 

Köszönöm előre is a segítséget!

 

Ui.: Holnap amúgy felhívom a dokit persze és elmondom mi van, csak mégis itt is kérdezem.

mark80 Creative Commons License 2020.10.10 0 0 7011

Miért gondolod, hogy Hal-rar mutet volt? Ha jól értettem nem tudja milyen beavatkozás történt.

Előzmény: nyuggerfarhát68 (7009)
M41 2181 Creative Commons License 2020.10.09 0 0 7010

Köszönöm! Amúgy én lettem volna a leg boldogabb ha tudom, hogy mi az a belső aranyér 42 évesen! Külsőm volt már azt tudom milyen érzés, pik pak rendbe hozom és nem gyakori! Viszont a belső elvitte nekem kegyetlenűl. Maga az érzést sem tudtam és mikor kezdődött ez az egész cirkusz épp urologián jártam mert nekem is okozott némi gondot vesehomok... Attól a perctől kezdve elő jött ez is úgy meg bonyolította a dolgot, hogy proszta e? Stb.... Gát izmom is szerintem begyulladt, vagy nem tudom de kegyetlen volt... Szóval csak találgatások voltak, még tükrözésre is el küldtek gasztróra, persze minden negatív és ott sem vették észre!! Már azt hozták majdnem ki, hogy hipohonder vagyok. Szóval ha ezt tudom hamarabb túl vagyok rajta, vagy megelőzöm! Bár már én is szedek detralaxot, saját kárán tanul az ember! Minden esetre minden jót kívánok! 

Előzmény: nyuggerfarhát68 (7009)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.10.09 0 0 7009

A gondom már megoldódott úgy néz ki.

Voltam v.bél tükrözésen és ott azt mondták kúppal/érfal erősítővel/ kenőccsel rendbe hozható.

Én csak nézegettem mit / hogyan lehetne megoldani.

A HAL RAR műtétről azt tudtam hogy TB-re nem csinálják. Azért drága mert 1x használatos cuccot használnak fel benne.

Örülök hogy sikerrel jártál.

Sajnos ha az ember nem jár utána a dolgainak más ezt nem teszi.

Jobbulást kívánok.

 

Előzmény: M41 2181 (7008)
M41 2181 Creative Commons License 2020.10.08 0 0 7008

Sátoraljaújhelyi kórházban csinálták. Fogalmam sincs mit, milyen vizsgálatot csinálnak, illetve mik vannak, mert szerintem ezek is lehuzások, csak menj magánba! Lehet nekem szerencsém volt a sebésszel. Volt egy kollégám aki fél évet küszködött egy elakadt vesekővel mire nem tudom hányadik orvos csinált egy kontraszt anyagos rtg t neki. Akkor is kiderült sztorija alapján, hogy drága mulatság a tb nek, illetve az intézménynek.. Vannak azért mocskos dolgok! Az én esetemben 3 hónapja keseritette a minden napjaimat, szerintem 4es stádiumu volt, kicsit össze tett volt mire kiderült de ez hosszú sztori és egyben szerintem szomorú is! Tehát azt akarom akkor mondani, hogy nem tudom mi a kulömbség egy magán 400 ezer forintos műtét és tb alapú műtét között, nem hinném hogy másképp zajlik a menet, szerintem ott is le vágja és erősíti a falat, de ha tévedek vagy valaki járt így magánban ő többet tud mondani! Nekem kB 15 percet turkált a fenekemben, persze az előkészület érzéstelenítés miatt vagy 20 25 percig voltam bent a műtőbe! 

Előzmény: nyuggerfarhát68 (7007)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.10.08 0 0 7007

Helló!

 

Külföldön élsz mert ott megcsinálják az állami kórházban.

Itt csak magánban megy.

Azért majd jelentkezhetsz hogy hosszú távon hogy vált/válik be.

Jobbulást.

Előzmény: M41 2181 (7005)
nyuggerfarhát68 Creative Commons License 2020.10.08 0 0 7006

Helló!

 

Próbálj nem enni előtte. Kb 36 órát. Csak inni.

A kúp úgy 2 óra alatt hat.

No, persze az első ingerekre nem kell hallgatni hanem kivárni legalább 1 órát. 

Voltál már ilyen vizsgálaton? Én csak 1x voltam amit kérésemre csináltak meg. Hogy megértsem mi a helyzet ott valójában.

TB-n csak sima eszközös vizsgálatot végeznek úgy kb 12 - 15 cm-re mennek fel. 

 

Előzmény: banánturmix97 (7001)
M41 2181 Creative Commons License 2020.10.08 0 0 7005

Tb alapon kerestem az illetékes sebeszetet, mely már rögtön a műtétet javasolta, amit rögtön el is fogadtam mivel a vizsgáló sebészt tudtam hogy jó! A zárón kód alapján ennyi áll...  54932 heamorrhoidectomia sec. milligan mo.  A műtétnél ennyi van feltüntetve illetve az érzéstelenítés!   44410 prophylaxis - antycoagulans

Előzmény: Kiddo987654321 (7004)
Kiddo987654321 Creative Commons License 2020.10.08 0 0 7004

Köszi a beszámolót. S helyileg hol csinálták? Mert ezt a TB nem támogatja, ahogy olvasom és 480 a díja magán helyeken. Nekem szülések után gátmetszések miatt sérv is van, ezért vágnák az egész falat ki, ami beboltosul. Plusz nem egész két éve 3-as aranyerességet diagnosztizáltak prolapszussal, de ez a fél misi most jobban fájna. 😞

Előzmény: M41 2181 (7003)
M41 2181 Creative Commons License 2020.10.07 0 0 7003

Szerintem nekem ez volt most! A falat meg erősítik és az elhalt szövet le esik! Ma jöttem haza, 11 kor kehettem fel, nyereg közeli érzéstelenítés volt. A lábad kitámasztják mint a szülő székben hanyadt fekve. Kurvára nem érzel semmit! Ugye feküdnöm kellet egy napot. KB 6 óra múlva éreztem. A nővérek fájdalom csillapítóval akartak tömni de nem fájt vészesen! Így be sem vettem. Többe néztem egy frontint a hanyadt fekvés miatti alvás miatt, mivel utálom! Reggel a nővérek csodálkoztak hogy nincs fájdalmam azt mondták sokan hisztiznek! Én 23 óra fekvés után segítség fejfájás nélkül öltöztem! És haza is engedtek! Az orvos 1x cserélt 1x félbe hajtott géz párnát. A feneked oda fogja. De nem ragad bele! Most este vettem egy kamilla fürdőt majd vissza tettem egy géz lapot. Mikor ki vettem egy picit véres volt a fele... Ezért is tettem vissza még, mielőtt az alsó nemű, ágy stb... olyan lesz! Amúgy nem fáj! A leg szarabb a gát izom mikor meg feszited, de gondolom ez is múlik majd fokozatosan, pisinel idegesítő mert ott ugye meg lökjük férfiak. Persze a gyors járás nem a leg jobb most így egy nap után, de séta kellemes fájdalom mentes! Szóval kurvára kibirhato én jobban paráztam. A felkelés után ért így kellemes csalódás! Kitartás és ha már végképp ide kerül a sor, nem fog bele halni senki! Bár a műtőbe be érve végem volt, pedig rokon is volt, ment a hülyéskedés. A zacsit nem ragasztották le, kérdezték meg fogom e az életem, majd be szóltak két kézzel fogjam mert nem jó ha sebész van a közelében, azok mindent vágnak! Nekem a sebész mind a négy szektort meg erősítette, sorra gyengült el! 

Előzmény: Kiddo987654321 (7002)
Kiddo987654321 Creative Commons License 2020.10.07 0 0 7002

Sziasztok! 
starr műtétről van valakinek tapasztalata? Nekem ezt javasolták kb 3 éve, azóta sem lett jobb a helyzet, rá kéne szánnom magam.

banánturmix97 Creative Commons License 2020.10.07 0 0 7001

Akkor, lehet nálam is a glicerines kúp lesz a nyerőbb. Köszi a választ! Kipróbálom jövőhéten vizsgálat előtt :) Mennyi idő alatt hatott neked ez a kúp? Írtad, hogy kaptál beöntést még előtte. A glicerines kúptól így mennyire jól ürültél ki? Fontos lenne nekem, mert közegészségügyben tudjuk milyen állapotok uralkodnak a mellékhelyiségeknél...

Előzmény: nyuggerfarhát68 (6997)
M41 2181 Creative Commons License 2020.10.06 0 0 7000

Szia. Köszi meg vagyok, délre lettem kész, ma 11 után vittek a műtőbe. Eddig nem tudok mit mondani, hisz még az epiduralis tart, szerintem ez után fog fájni. Egyenlőre fekvés van, hónap reggelig! A dokim azt mondta, négy kitüremkedés volt, sorba lazult el, körkörösen, de megcsinálta pik pak! Egyenlőre ennyi! 

Előzmény: mark80 (6998)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!