Keresés

Részletes keresés

.ETNA. Creative Commons License 2013.04.20 0 0 2416
Igen, tudom:-)) Kb. annyit szűrtem le végső konklúzióként, hogy ha egy kolonoszkópiát (valamilyen eü. okból végzik, tehát a páciens nem "átlag", hiszen panaszai - aranyér .. akármi - vannak) megelőző hashajtás után, a felvételen a belek tiszták, nincs lerakódás (ha lenne, látszana a felvételen), akkor az un. bélmosásnak, pláne 32ezres előkészítő étrend kiegészítő csomagnak+többszöri, 11ezer/alkalmas tisztításnak, túl sok logikus értelme nincs. Ettől függetlenül: mindenki azt csinál, amit akar, azt a módszert választja, amelyiket csak akarja:-) A böjt, ellenőrzött körülmények, alapos felkészülés stb.. után hasznos, akár rendszeresen is. Ezt azonban már 500 évvel stb. korábban is tudták:-)) Az emberi test összehangolt, csodás működéséről pedig, amúgy is csak rész-ismereteink vannak. (Van egy jó műsor a BBC-n Inside the human body c., , csak mindig olyan későn vetítik.)
Előzmény: schow 57 (2413)
Evicke Creative Commons License 2013.04.19 0 0 2415

:-)))

ugye ezt magad se gondolod komolyan?

egyébként felesleges hülyének tettetned magad, nyilván érted (mivel lentebb leírtam), hogy nem arra gondoltam, hogy a nővérke az SZTK-ban mosolyogva szól-e hozzám... :-P

Előzmény: afintha (2414)
afintha Creative Commons License 2013.04.18 0 0 2414

Ha barmilyen, egeszsegugyi ellatassal kapcsolatos problemat eszleltel, akkor legyel szives azt a megfelelo helyen jelezni.

Hogy minel elobb az "ilyenek" es az "ezek" valamint az elszomorito dolgok rendbejohessenek.

Előzmény: Evicke (2412)
schow 57 Creative Commons License 2013.04.18 0 0 2413

Szia!

 

Béltisztításról volt szó..de hagyjuk a fenébe az egészet:)

 

Mondj valamit erről az infuzióról ha nem okoz gondot.

Ajánlották vagy hogy találtál rá?

Előzmény: .ETNA. (2410)
Evicke Creative Commons License 2013.04.17 0 0 2412

hát őszintén szólva tényleg inkább sírnivaló, hogy ilyenek kezében vagyunk....

Előzmény: afintha (2411)
afintha Creative Commons License 2013.04.17 0 0 2411

Lehet rajta nevetgelni, csak nem erdemes. :)

Előzmény: Evicke (2403)
.ETNA. Creative Commons License 2013.04.14 0 0 2410
Szia!Igen, köszi, nálam minden OK. Mivel minimális Trexant szedek (sokszor még nem is veszem be, pl. legutóbb elfelejtettem magammal vinni és 1 hónapig kb. nem is szedtem), nem kavar be. Crp 0,5 körül mozog, a vérsülly. legutóbb 9 volt előtte 13.... a lényeg, hogy kop-kop, minden rendben. Jövő héten kapom a huszonakárhanyadik biol.ter.infúziót.

Lemaradtam, bocsi:-)), mire szedted a kapszulát? D vitamin volt, vagy mi is?
Előzmény: schow 57 (2409)
schow 57 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 2409

Szia!

 

Anno én ampullákat kaptam és ha jól emlékszem elég sokba került .

 

Jók lettek a laboreredményeim nem szedek szteroidot most a tünetmentességet kellene tartanom.

 

Veled minden rendben ugye?

 

Szia Andi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: .ETNA. (2406)
schow 57 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 2408

Itt vagy még?:)

 

Ma kaptam egy levelet az llető folyton Kovács Tibi-ről mesél . Ismersz egy Till György nevü egyént?

Előzmény: kovacsti78 (2352)
.ETNA. Creative Commons License 2013.04.09 0 0 2407
Tényleg, Édesanyám is használta a szívtapaszt (24órásat) és ott van a nikotin tapasz is .... Valami átmegy.... valami nem? Mitől függ? Na jó ez már sok infó, kezdem elveszteni az érdeklődésem... mert ugye van akkor a bőr, amin valami vagy átmegy vagy nem, aztán vannak a kozmetikumok, a tégelyeiken lévő szöveg nagyrésze kamu-duma... ez van "oszt joccakát", érteni ugyan nem értem, de edfig is azt gondoltam, hogy nyugi, jól ki van ez találva(alkotva, teremtve), ami kell átmegy és kész, ennyi :-DD
Előzmény: afintha (2399)
.ETNA. Creative Commons License 2013.04.09 0 0 2406
legmélyebb
.ETNA. Creative Commons License 2013.04.09 0 0 2405
Neeem, nem a bőr felületén, hanem a leggmélyebb "részben"-) Az ultraibolya sugárzás hatására termelődik a szervezetünkben.. nem úgy, hogy a bőrön lévő valamit "viszi" be ... hanem a sugár hatására a bőr mély rétegében keletkezik a 7-dehidrokoleszterinből, ami egy szteránvázas vegyület (?) és a bőr alatti zsírban lévő koleszterin kísérőjeként található meg. Illetve ott a máj és vese, amit Te is írtál, ezeken a helyeken hidroxilálás útján (gőzöm sincs ez mit jelent, de a neten tuti van róla magyarázat), ja és még a tarkóban (gondoltad volna?) is így keletkezik.
Ergo a krém a felső folyamatosan elszarusodó réteget finomítja... tűszúrás, vagy valami vágás(seb) kell ahhoz, hogy "kijátszuk" a tökéletes első védelmi vonalat, a bőrt. Kb. ennyire jutottam:-) Keress rá néhány (nem kozmetikai) oldalon a "kolekalciferol"-ra stb., stb. Szerintem a bőrünk állapota leginkább genetika, ill. nagymértékben a táplálkozástól függ + ki milyen külső hatásoknak (napfény stb.) van kitéve.
Előzmény: Evicke (2396)
Evicke Creative Commons License 2013.04.09 0 0 2404

téged nem állt szándékomban megkérdezni, okoska, de nem baj, lökjed csak, mert látom, nem bírod magadban tartani azt rennngeteg tudást. :-D

Előzmény: afintha (2397)
Evicke Creative Commons License 2013.04.09 0 0 2403

Azt gondolom, mar a legelso kerdesnel el fogunk akadni.

 

gratulálok. ezek után még ad valamit épeszű ember az orvosok "tudományára"?

mert amire képesek mind "gyógyítás" (=gyógyszerügynökök befolyása alatt összevissza receptírogatás), mind diagnosztizálás címszó alatt, az röhejes, és csak legyinteni lehet rá, ahogy a még röhejesebb hatóságaik "ellenőrzéseire" is.

:-D

Előzmény: afintha (2402)
afintha Creative Commons License 2013.04.09 0 0 2402

Elso lepeskent talan azt lenne erdemes megvizsgalni, hogy "van-e candida vagy parazita belrendszerben"?

Masodik kerdes: Van-e ertelme/elonye/jelentosege ezen "elolenyek" eltavolitasanak?

Harmadik kerdes: Mi a legpraktikusabb modja az "elolenyek" eltavolitasanak?

Negyedik: Hogyan ellenorizzuk a "sikert"?

 

Azt gondolom, mar a legelso kerdesnel el fogunk akadni.

Előzmény: sewage (2400)
afintha Creative Commons License 2013.04.09 0 0 2401

"az pedig, hogy mi orvoslás és mi természetgyógyászat, bizony ma már nagyon nehéz elválasztani, nemcsak azért, mert mind diagnózisban, mind kezelésben utóbbi sokszor hatásosabb, hanem azért is, mert amíg egyes "természetgyógyászati" módszerek nálunk esetleg még tabunak számítanak, más országokban orvosi egyetemen oktatják és állami tb támogatja, mint "hivatalos" kezelési módot."


Az orvoslas es a termeszetgyogyaszat jogszabalyokkal es szakmai protokollokkal pontosan szabalyozva van. A ket terulet egyertelmuen elkulonitheto. Egyes velemenyek szerint egymast kiegeszitik. Szerintem nem.

A "hatasossag" tekinteteben pedig erdemes az adott modszerek hatekonysagat pontosan megvizsgalni. Az ehhez szukseges modszerek rendelkezesre allnak. Mindenkeppen erdemes figyelembe venni, hogy az egyeni beszamolokon alapulo "eredmenyek" sulya es tudomanyos erteke messze elmarad a szigoru kriteriumokkal elvegzett klinikai vizsgalatok ertekehez viszonyitva.

 

A termeszetgyogyaszat nem tabu M.o-on. Mindegyik orvosi egyetemen oktatnak tobbet-kevesebbet belole.

Az OEP viszont teljesen indokoltan csak a _hatasos_ modszereket finanszirozza (egyre kevesbe....).

Előzmény: Evicke (2384)
sewage Creative Commons License 2013.04.09 0 0 2400

Tehát ezek szerint elég egy keserűsós hashajtás,vagy egy otthoni beöntés a belekben lévő candida vagy más paraziták eltávolításához? Ha igen,akkor szerinted milyen gyakran kell ezt elvégezni?

Előzmény: afintha (2398)
afintha Creative Commons License 2013.04.09 0 0 2399

Vannak olyan nagy hatekonysagu gyogyszerek, amelyek a boron felszivodva hatnak. Ilyen peldaul a Nitroderm tapasz, amely folyamatosan kepes a veraramba juttatni ertagito hatasu gyogyszert. Vagy ilyenek peldaul a fajdalomcsillapito hatoanyagot tartalmazo tapaszok, amelyek ugyancsak viszonylag allando terapias verbeli gyogyszerszintet tudnak fenntartani. Daganatos betegeknel ezen fajdalomcsillapito tapaszok gyakran hasznalatosak.

Előzmény: .ETNA. (2392)
afintha Creative Commons License 2013.04.09 0 0 2398

Igy van, a belek felszine tiszta az esetek nagy reszeben.

Mindezt sajat szemevel valamennyi, M.o-on vegzett orvos latta, tekintettel arra, hogy valamennyi orvos legalabb 1 ev patologiat tanult, szamos korboncolast elvegezve, es ennek soran sajat szemevel megbizonyosodhatott mindezekrol.

Előzmény: yorkylove (2387)
afintha Creative Commons License 2013.04.09 0 0 2397

A megtermelt D vitamint a borod (szappanos) mosasaval nem tudod "lemosni".

A belinkelt szovegnek nincs valosagtartalma.

Előzmény: Evicke (2394)
Evicke Creative Commons License 2013.04.09 0 0 2396

nem értem, hogy ha napozással mindeféle mesterséges mélyre juttatás nélkül működik a dolog, azaz a bőr felületén a napsugarak hatására termelődő akármilyen anyag magától bejut olyan mélyre, hogy abból a szervezet D-vitamint tudjon gyártani, akkor minek kellene a krémet is mélyebbre juttatni? bemegy az is magától is. :-)

Előzmény: .ETNA. (2395)
.ETNA. Creative Commons License 2013.04.09 0 0 2395
Igen, az ibolyántúli, ultraibolya sugárzásra igen érzékeny a D vitamin, ami nem is vitamin: "A „D-vitamin” valójában nem vitamin, hanem hormonszerű előanyag, amely hozzájárul az aktív D-hormon termelődéséhez a szervezetben." - eddig ezt se tudtam:-)
Azt olvastam , hogy a bőr hámsejtjeinek állapotához hozzájárul a D "vitamin"„ ill. a bőr legmélyebb (?) rétege vagyis alapja a kötőszövet, ennek állapotában is van szerepe. Ebben az alaprétegben már vannak vérerek stb. Eddig kellene bejutni a krémben lévő anyagnak... hogy bekerüljön a szervezetedbe (pl. injekció), ami egy sima "rákenem a kezemre, arcomra" módszerrel - bármit is állít a kozmetikai ipar -, szerintem lehetetlen. Tűvel kell mélyre juttatni.
A ráncosodást nem szünteti a krém, csak esztétikai eredményeket lehet elérni. Pl, kifeszesíti a felhámot, hidratálja az elszáradt bőrsejteket, ill. leradírozod stb. A lényeg, hogy nagyon nagyvonalúan kezeli, a hatalmas bizniszt jelentő, kozmetikai ipar ezeket a fogalmakat:-)
Előzmény: Evicke (2394)
Evicke Creative Commons License 2013.04.09 0 0 2394

Dehogynem, napozás hatására is szintetizál a szervezet D-vitamint, ugyanúgy a bőrben a napsugárzás hatására keletkezett anyagokat alakítja át a vese és a máj D-vitaminná, mint a krém anyagaival teszi. Utóbbival már félkész anyagot juttatsz a bőrbe, ami szintén ugyanahhoz az eredményhez vezet.

Mind a napsugárzás, mind a krém a bőr felső rétegén fejti ki hatását, ezért napozás után 24-48 órával nem is szabad szappanos vízzel mosakodni, és épp ezért a krém utasításában is benne van, hogy másnapig ne mossuk le.

"It is important to remember, if you are using the sun or a safe tanning bed to obtain your vitamin D, that the vitamin D takes about 48 hours to be completely absorbed into your blood stream, and you can easily wash it off with soap and water.

So you might want to consider only using soap in your armpits and groin for at least 48 hours to allow all the vitamin D to be absorbed."

http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2009/10/29/how-much-sunshine-does-it-take-to-make-enough-vitamin-d-perhaps-more-than-you-think.aspx

 

Felszívódás általában: valamennyi szer biztosan felszívódik bőrön át,különben senki nem venné pl. a ránctalanító krémeket. Sztem ez az egész függ magától az anyagtól, hatásának idejétől (nem mindegy, hogy pl. a hipó csak futólag érintkezik a bőröddel, vagy áztatod benne a kezed) és lehet, még más körülményektől is. Egyébként kimutatták, hogy a klór károsan befolyásolja a hormonegyensúlyt, megemeli az ösztrogénszintet stb.

Meg még eszembe jutott, hogy egyes gyógyszerek szedése mellett tilos napra menni... ez sem lehet véletlen...

Előzmény: .ETNA. (2392)
.ETNA. Creative Commons License 2013.04.09 0 0 2393
Hupsz, most olvasom, hogy a hyaluronsav molekulája a bőrön keresztül nem tud felszívódni, csak "rásegítéssel", pl.mezoterápiás hengerrel (ez az amin egy csomó vékony tű van és jól összeszurkál?). Hyaluronsavas krémek kilőve - csak marketing!! A bőr alatti kötőszövethez kellene bárminek (pl. a hyaluronsavnak) lejutni, hogy bekerüljön a szervezetbe, ill. hogy a hya.sav a kötőszövettel akciózzon, vagy mifene... oda nemcsak tűvel lehet ...? Semmi esetre sem kozmetikai, hanem orvosi, bőrgyógyis oldalakat kellene néznem... akarom én ezt (?) vagy inkább felejtsem el? Mondjuk, időmből most éppen kitelik :-)
.ETNA. Creative Commons License 2013.04.09 0 0 2392
:-) Na most már elkezdett érdekelni a téma:-) Engedd meg magadnak a kételkedést, a D vitamin nem a szervezetben jön létre napfény hatására? Plusz néhány élelmiszerben van természetes, ill. ebben-abban van hozzáadott.
Ezen az alapon tehát csak a szervezetbe bevitt akármi alakul bent át, illetve a megevett x termékkel kerülhet be... vagy ilyesmi:-) Ja és injekcióval pkusz gyógyszerrel. A bőr felszine folyamatosan elszarusodó hámréteg (több rétegben), nem jut ÁT rajtuk egy rákent valami, szerintem a krémek mindössze ezzel a legfelső réteggel "akciózhatnak" , ha jól emlékszem a biol.órákra. Ekkora erővel a barna alapozó is átjuthatna... na szépen nézne ki az, aki rendszeresen használja:-) Egy ilyen vitaminos krémben a vitamin mennyiség elhanyagolható, plusz ha még át sem jut ... (ahogy egyébként szerintem a hajszálba sem, de ez egy másik érdekes kérdés).. szerintem a tojássárgája (és még nem tudom mi mindenben van, amit ettél) és a napfény a hunyó.
Logikai alapon próbálom csak kifilózni, mert én sem tudom pontosan, de pl. nem kapsz mérgezést a hipótól, csak ha belélegzed vagy megiszod, a hipós kézmosás nem elég, csak a felső szarus bőrsejteket "amortizálja". Jut eszembe, a krémekben ott vannak a liposzóma izék... na azok egy picivel "beljebb" juthatnak-e vajon vagy ez is csak marketing? Nahhhh , ezt most már muszáj megtudnom:-)) Ha találok valamit, majd megírom.
Előzmény: Evicke (2390)
Evicke Creative Commons License 2013.04.08 0 0 2391

egyébként csak a tojássárgája talált, a többit nem eszem.

Előzmény: .ETNA. (2389)
Evicke Creative Commons License 2013.04.08 0 0 2390

hát ennyire azért nem vagyok egyszerű.... :-P előtte ugyanazokat ettem, csak D-vitamin nélkül.

a D-vitaminban teljesen biztos vagyok, ergo sztem más is simán felszívódhat. hogyan, mi a mechanizmus, azt nem tudom, mert nem értek hozzá.

Előzmény: .ETNA. (2389)
.ETNA. Creative Commons License 2013.04.08 0 0 2389
Csak szólok, ma már a tejhez is adnak D vitamint (D valamilyen szám.. nem emlékszem), ha ettél közben tojássárgáját, élesztős dolgot, lazacot, tőkehalat és van még néhány természetes D vitamin forrás, akkor a mérés-krém kapcsolat nem egyértelműsíthető. Ráadásul, az ibolyántúli sugarak átjönnek a felhőkön is:-) Szerintem a krém max. a felhámot "finomítja", a gyorsan "beszívódó" pedig csak azt jelenti, hogy gyorsan elpárolog.
Ha logikai alapon nézed, a bőr a szervezet első védvonala, jól néznénk ki, ha mindenféle kémiai anyagot beengedne.. hogy aztán ... na szóval, szerintem a felhámon beljebb talán egyik sem juthat:-)

Egyebekben - ritka pillanat :-) - egyetértek!
Előzmény: Evicke (2388)
Evicke Creative Commons License 2013.04.08 0 0 2388

Végtelenül szomorúnak tartom, hogy egy olyan kva egyszerű dologban sem lehet világosan látni (ez mindkét oldal hibája!),

 

Egyetértek, bár kicsit pontosítanék: a hozzáértők, azaz leginkább az orvosok vagy biológusok hibája, tevékenykedjenek akár a hivatalos tankönyvi orvoslás bigott képviselőinként vagy orvos-természetgyógyászként.

 

Egyébként ismétlem, én nem a béltisztításos-kolonoszkópiás videókról beszélek, mert azokat végképp nem tudom ellenőrizni, és tényleg konkrét termékekhez kapcsolódnak, amit nevezhetünk akár marketingnek is. HANEM kovacsti78-at és a légmentes terápia oldalán szereplő, egykori lupusos hölgyet megszólaltató másik videóról, ill. a módszer hatásosságáról, konkrét állapotjavulásokról szóló, neten könnyen megtalálható beszámolókról írtam. Nem hiszem, ugyanis, hogy ezeknek az emebereknek bármi üzleti érdekük fűződne ahhoz, hogy hazudjanak. Valóban az elüzletiesedés az egyik oka, hogy nem bízhat már az ember szinte semmilyen infóban teljesen (mondjuk én azért ismerek ilyen forrásokat szerencsére :-) De azért annyira még nem a bizniszről szól minden, hogy lefizessék őket, legalábbis szeretném hinni.

 

Krémek felszívódása: a D-vitamint tartalmazó krémek hatóanyagának felszívódásában én teljesen biztos vagyok, mert a használat előtt és után mérettem D-vitamin-szintet, mégpedig úgy, hogy mellette semmilyen más formában nem szedtem, és egyértelmű nagyfokú növekedést mutatott, ja és tél volt, tehát napozás kizárva.

Előzmény: .ETNA. (2385)
yorkylove Creative Commons License 2013.04.08 0 0 2387

En valahol a neten olvastam egy cikket - patologustol - hogy teljesen meglepo mennyire tiszta az emberi belrendszer ! Ha megtalalom belinkelem,de nem emlekszem mar mit kerestem amikor erre  ratalaltam.

Előzmény: .ETNA. (2383)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!